Heilooër creatief brein achter Bassie TV-commercials H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD Onteigening in Zuiderloo? Hoezo contact? Verder vermeld ik nog: Kerstlunch Gezelschapsbank in het Trefpunt Praktische filosofie Cursus Inzicht in je dromen Cursus Levenbeschouwing Verteltheater 'Een ster achterna' UITKIJKPOST 10 DECEMBER 2008 Roelof Bos doet verslag van de vergadering van de gemeente raad van maandagavond 8 december, die bijna geheel was gewijd aan een voorstel van het college om tegen een grondeigenaar in Zuiderloo een procedure tot onteigening te beginnen De schrij ver van dit verslag heeft een bureau voor journalistie ke en redactionele producties en is oud-wethouder van Heiloo. Er was deze avond een inspreker, de heer Van Westerop, die grond bezit in het Zuiderloo, grond die de gemeente beslist wil verwerven met het oog op de daar geplande woningbouw. Het college deed het voorstel tegen hem een procedure tot onteigening te beginnen omdat het niet gelukt was om over eenstemming te bereiken over een koopsom. Letterlijk was in het raadsvoorstel te lezen: 'De gemeente heeft al het mogelijke en al het nodige gedaan om met Van Westerop tot over eenstemming te komen, maar deze is tot op dit moment kennelijk onwillig in der minne te ver kopen.' In de voorberei dende vergadering van de raadscom missie Openbare Ruimte van november was hier al over gesproken en leek het college zijn zin te krij gen. Alleen opposi tiepartij Heiloo- 2000 toonde zich bij monde van Tijmen Valkering toen duidelijk niet overtuigd. Hoe anders liep het in de gemeenteraadsver gadering. Om te beginnen was, anders dan in de commissievergade ring, de heer Van Westerop zelf nu wel aanwezig. Hij maakte volop gebruik van het insprëekrecht van vijf minuten aan het begin van de vergadering. Zijn boze betoog was doorspekt van kwalificaties als 'beschamend', 'leugens' en 'onbe hoorlijk', en daarmee doelde hij op het ambtelijk optreden naar hem toe. Volgens hem was het allemaal omgekeerd en nam juist hij initiatieven voor over leg, maar wilde de gemeente niet onder handelen, zeker niet in de periode van 2002 tot 2008. Vanaf maart 2008 was de gemeente wel opeens heel actief geworden en was er flink heen en weer geschreven, en soms gepraat, en had de gemeente een dossier opge bouwd. Van Westerop sprak van een bod van de gemeente van 35 euro per vierkanten meter, 'terwijl een rechterlijke uit spraak over een vergelijkbaar per ceel al op 45 euro per vierkanten meter neerkwam'. Hij verklaarde bereid te blijven om te onderhande len, maar zei ook: 'Ik ben onderne mer in de bouw en kan ook over gaan tot zelfbouw.' Deze inspraakreactie bleek de opmaat tot een pittige discussie in de raad. Daarbij nam Tijmen Valkering van Heiloo-2000 het voor touw, nu met meer succes. Hij con stateerde dat het in de periode 2002-2008 wel erg stil was geweest. In de commissievergadering van november had wethouder Rob Opdam (WD) nog gesteld dat er in die lange periode wel contact was geweest, maar volgens Valkering was die stelling niet te handhaven. In 2006-2007 was van gemeentezij de getracht telefonisch contact te leggen, maar tot een gesprek, van welke aard dan ook, was het niet gekomen. Hoezo contact, wethou der? Cees Rootjes (PvdA) en Willem Gomes (NCPN) wilden op het verhaal van Tijmen Valkering eerst maar eens de reactie van het college horen. De WD, met Chris Streefkerk als woordvoerder, was de enige partij die het collegevoorstel tot onteigening steunde, 'omdat dan altijd de deur nog openblijft voor onderhandeling.' Martha Klein van GroenLinks toonde zich zeer verrast door de inspraakreactie en was skeptisch geworden en Elly Beens van het CDA zei: 'Als je naar de inspreker luistert, lijken er wel mogelijkheden te zijn geweest.' Geen makkelijk parket dus voor wethouder Rob Opdam, die zei dat het college met het voorstel tot onteigenen zelf flink had geworsteld, want zoiets is 'voor Heiloo een nega tief hoogtepunt.' Hij wees erop dat de heer Van Westerop in 2002 met een voorstel was gekomen 'waar we als gemeente heel veel moeite mee hadden. De besprekingen toen hebben helaas een jammerlijk verloop gehad. Toen in 2006 ruimtelijke uitwerkingsplan nen aan de orde kwamen, hebben wij geprobeerd contact te leggen, maar die pogingen zijn niet gelukt.' Niks geen contact dus! Daarop daalde een bui van kritische inter rupties op de wethouder neer: van Tijmen Valkering, van Martha Klein, van Willem Gomes, van John Daas en van Elly Beens. John Daas (frac tievoorzitter van Heiloo-2000) con cludeerde dat zes jaar niet en acht maanden wel onderhandelen te wei nig basis bood om het zware middel van onteigening nu in te zetten. Hij stelde voor dat beide partijen, colle ge en Van Westerop, een paar maan den tijd zouden krijgen om het mes van tafel te halen. Als dat niet lukte, zou altijd nog de procedure tot ont eigening gestart kunnen worden. Het voorstel aanhouden dus. En zo geschiedde het ook, na een schorsing. Met een nader voorstel van de PvdA, verwoord door Cees Rootjes, ging de raad unaniem akkoord, ook de WD. Dit houdt in dat het college in de raadscommis sie van maart zal melden wat verde re onderhandelingen hebben opgele verd; desnoods kan in april dan als nog een raadsbesluit tot onteigening genomen worden. Na een tweede schorsing, nu ten behoeve van het college, deelde wethouder Opdam mee dat het college de suggestie van de raad overnam. En zo bleek weer eens dat inspraak geen loze formule is! dat de raad unaniem akkoord ging met een nieuwe 'kadernota' voor de Wet Werk en Bijstand. Daarbij voldeed wethouder Hero Veger (CDA) aan de wens van Cliëntenraad en politieke partijen om in 2009 onderzoek te doen naar de klanttevredenheid en gaf hij aan dat het college, ondanks de econo mische recessie, 'zo lang mogeüjk' vast wil blijven houden aan de doel stelling om tot een aanmerkelijke vermindering te komen van het aan tal bijstandscliënten dat Gré Ris (van Heiloo-2000) heeft aangegeven haar taak als voor zitter van de raadscommissie Openbare Ruimte neer te willen leg gen en dat de raad in haar plaats John Daas (fractievoorzitter van Heiloo-2000) heeft benoemd; en dat met bericht afwezig waren de raadsleden Gré Ris en Aris de Wit van Heiloo-2000, ofwel, om met voorzitter Romeyn te spreken: G. Ris en A. Ris. Vervolg van voorpagina HEILOO - U kent ze wel: de commercials van verzekeraar OHRA, waarin Bassie (Van Adriaan) een hoofdrol speelt. Beide Bassie-commercials zijn genomineerd voor de Gouden Loeki 2008. Brein achter de komische Tv-spots is het recla mebureau Doom Dickson uit Amsterdam, waarvan Heilooër Bart Oostindie één van de zes partners is. Doom Dickson heeft veel bekende klanten in haar bestand, zoals Amstel Bier, de Staatsloterij, Sisi en Eye Wish Groeneveld. In de Amstel reclamespot waren onlangs veel bekende Heilooërs te zien. De Bassie commercials van Ohra heb ben eerder de maandverkiezing van de Gouden Loeki gewonnen (mei en oktober) en zijn hiermee geno mineerd voor de Gouden Loeki 2008. Bart Oostindie en zijn collega Antoine Houtsma zijn de bedenkers van de twee spots. Bart: „Het idee voor de eerste 'Bassie op de camping' commercial is uit mijn leven gegrepen en ont stond toen ik met het hele gezin op vakantie naar Oostenrijk ging. In de auto hadden we voor onze kinderen een dvd met Hollandse liedjes van Bassie en Adriaan en net als in de commercial hadden de kinderen geen koptelefoon. Mijn vriendin en ik werden onderweg bijna gestoord van het horen van steeds dezelfde liedjes. Achteraf veel om gelachen." „De periode voorafgaand aan de lancering van het 'Baby Bassie' Spotje gaf veel ophef. We hadden vooraf op de set bedacht om op maandagochtend 08.00 uur een berichtje te plaatsen op de site Showbiznewz.nl, waarin vermeld stond dat Bassie een kind zou heb ben verwekt bij een veel jongere dame uit Heerhugowaard. Om 10.30 uur stond het al te lezen op 16 verschillende sites. Ook De Telegraaf had dit bericht klakkeloos overgenomen. Toen ze achteraf ver nam dat het om een reclamestunt ging, reageerde Wilma Nanninga van deze krant woedend. De deadli ne voor 'roddelbladen' is ook op maandagochtend. Privé had er een heel artikel aan gewijd, met quote en al... Bas van Toorn (Bassie) heeft zich op ons verzoek twee dagen stilgehouden." Mede door alle ophef en omdat het spotje nog steeds op televisie is, denkt Bart dat 'Baby Bassie' meer kans heeft dan de campings pot. Vanaf 8 december kan men deze plaatsgenoot online steunen door te stemmen via www.goudenloeki.nl, waar ook meer informatie over de Gouden Loeki 2008 is te vinden. Bent u op zoek naar nieuwe con tacten, vriendschappen of gewoon een gezellige middag dan bent u van harte welkom op de Kerstlunch van de Gezelschapsbank in het Trefpunt in Heiloo. Op donderdag 18 december om 13.00 uur zal de lunch starten met een lekker kopje soep, gevolgd door een heerlijk buf fet. Naomi Stern van het Verteltheater zal tussendoor een sfeervol kerstverhaal vertellen. De doelstelling van de Gezelschaps bank is: mensen met elkaar in con tact brengen die samen, op vriend schappelijke basis, activiteiten willen ondernemen op het gebied van hobby, interesse, vakantie en vrije tijd. Dus zoekt u een maatje om samen naar een concert of museum te gaan of een vriendin om eens mee te gaan winkelen, meldt u dan aan! Meer informatie over de Gezelschapsbank of aanmelden voor de Kerstlunch bij Claudia Spit tel. 072-5331297. De entree voor - de Kerstlunch bedraagt 6,- voor leden en 7,50 voor niet-leden. Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Dinsdag 6 januari start er een cursus praktische filosofie. Er wordt inzicht verkregen in achter gronden van het denken en hande len. Er komen diverse onderwerpen aan bod zoals bezit, geven en ont vangen, verantwoordelijkheid, medeleven en mededogen, werke lijkheid en onwerkelijkheid, vrij heid, handelen, dankbaarheid. Er zullen maximaal 12 deelnemers zijn. Er zijn 12 lessen van 13.30 tot 15.00 uur.. De docent is Ton Grooteman. Kosten 74,-. Locatie het Trefpunt. Inschrijving via 072- 5331297. Woensdag 14 januari start er een cursus inzicht in je dromen. Dromen willen ons laten zien wat wij onbewust overslaan in ons leven; niet alleen onze moeilijkhe den maar ook onze creatieve moge lijkheden. Dromen verwerken alle indrukken van overdag via beelden en symbolen die je in deze cursus leert begrijpen. Dan kan de inner lijke kracht die erin verborgen zit, gebruikt worden voor meer balans en harmonie. Naast informatie krijgt u ook intuïtieve oefeningen om via ontspanning meer contact met de dromen en de eigen gevoels wereld te krijgen. Meer zelfkennis geeft meer vrede met jezelf, ande ren en de wereld. De lessen zijn van 09.30 tot 12.00 uur. Locatie het Trefput Heiloo, docente Nel Dekker. Inschrijving via 072-5331297. Kosten 57,50 voor 5 lessen. Donderdag 15 januari er een cur sus levensbeschouwing. Tijdens deze cursus zal er een gastdocente optreden die via prachtig vertelthe ater over een van de levensbe schouwingen vertelt. De cursus bestaat uit acht lessen waarin de hoofdlijnen van vier levensbeschou wingen besproken worden. Dat zijn hindoeïsme, boeddhisme, Joden dom en islam. De lessen worden gegeven door Peter Greijer en de gastdocente is Marieke van den Houten. De lessen zijn van 19.30 tot 21.30 uur. Locatie het Trefpunt Heiloo. Inschrijving via tel. 072- 5331297. Dinsdag 23 december van 20.00 tót 21.30 uur zal Marieke van den Houten samen met harpiste Inge Siezenga een verteltheatervoorstel ling geven met nog niet eerder ver telde verhalen van Selma Lagerlöf. Deelname 6,50. Inschrijving via 5331297. Meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.ouderenwerkheiloo.nl e-mail: stichting@ ouderenwerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7