Blom herenmode sluit na bijna 40 jaar haar deuren 'Sluit het jaar fiscaal goed af' Boerenmarkt nu ook op maandag Cadeau voor een goede fietsverlichting H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING KERK DIENSTEN OUD PAPIER DIERENBESCHERMING UITKIJKPOST 10 DECEMBER 200 HEILOO - Herenmodezaak Blom aan de Stationsweg sluit op zaterdag 13 december om 17.00 uur voorgoed haar deuren. Een begrip in Heiloo stopt er definitief mee en het zal voor de vele trouwe klanten vreemd zijn, wanneer Blom herenmode niet meer bestaat. Vader Blom opende in 1969 de herenmo dezaak aan de Heerenweg, in het pand waar de huidige pizzeria gevestigd is. In 1971 kwam zoon Ruud in de zaak, gevolgd door Marcel in 1974. Wegens ruimtegebrek werd in 1977 besloten om te verhuizen naar de huidige locatie aan de Stationsweg, hoek Heerenweg. Ruud Blom: „We hebben alle goede en minder goede tijden van het Stationscentrum zo'n beetje wel meegemaakt. Het tijdsbeeld is in die veertig jaar enórm veranderd. Vroeger kwam men met het hele gezin voor een nieuwe garderobe. Tegenwoordig gaat een zoon niet meer met vader of moeder mee om nieuwe kleding aan te schaffen. Na 39 jaar in de herenmode gaat Ruud een andere uitdaging aan. Hij zal zich geheel gaan richten op de verhuur van zijn chalets in Oostenrijk (www.chalets- oostenrijk.eu). Marcel ziet nog wel wat er op zijn pad komt. Ruud. „Wij zien het als een sport om 13 december de hele winkel om 17.00 uur leeg te zien. Er hangen nog een aantal kledingstukken uit de collectie, die de moeite waard zijn. Alleen op die dag kunnen de klanten, als laatste stunt van Blom herenmo de, zelf een bod doen op de aanwezige restanten." Marcel en Ruud Blom: „Wij willen natuurlijk al onze trouwe klanten zeer bedanken voor het vertrouwen, dat ze jarenlang in ons hebben gesteld!" HEILOO - Wie het jaar fiscaal zo goed mogelijk af wil sluiten, surft naar www.smitenpartners.nl. Daar staan de eindejaartips die Smit Partners BV Accountants, Fiscalisten en Adviseurs ieder jaar maakt. Zodat iedere onder nemer én particulier het jaar financieel en fiscaal gezien zo slim mogelijk af kan sluiten. Wie het hele jaar tips en nieuws wil ontvangen, kan zich ook aan melden voor de gratis nieuwsbrief. Een voorbeeld van zo'n typische einde- jaartip is dat buitengewone uitgaven van de ziektekosten in 2008 voor het laatst aftrekbaar zijn. Volgend jaar vervalt de aftrek voor buitengewone uitga ven zoals kosten van ziekte, bevalling, adoptie en overlijden. Vervroeg daar om -indien mogelijk- deze uitgaven naar dit jaar om de fiscale aftrek veilig te stellen. Koop dus nog dit jaar die nieuwe bril. De eindejaartips bevatten ook aanbevelingen die niet zo zeer op het einde van het jaar gericht zijn, maar die het hele jaar door nuttig zijn. Een voorbeeld daarvan is de tip over de midde ling. Bij een sterk wisselend inkomen in box I kan middeling over drie aan eengeslotenjaren leiden tot een (onverwachte) belastingteruggave. Door het sterk wisselende inkomen over de drie jaar geleidelijk te verdelen, kan de nadelige werking van het progressieve tarief van de inkomstenbelasting wor den afgevlakt. Door de middeling wordt de belasting herrekend, op basis van het gemiddeld inkomen over drie jaren. Het verschil tussen de werkelijke afdracht en de berekende afdracht op basis van de middeling wordt terugbe taald. Deze en de andere 91 tips staan op www.smitenpartners.nl. Voor meer informatie of vragen, bel: 072-5331700 of mail info@smitenpartners.nl. HEILOO - Na een zeer succesvolle start op de donderdag zal de biologi sche boerenmarkt vanaf 15 december ook iedere maandag van 09.00 tot 17.00 gehouden worden. „Het is ongelooflijk hoe enthousiast de mensen in Heiloo over de biologische boerenmarkt zijn. We hebben de hele dag blije mensen aan de kraam gehad. De eerste week dat we hier draaiden waren we verbaasd dat er meteen zoveel mensen kwamen. De tweede keer was hele maal een wonder; ondanks het noodweer hebben we het de hele dag druk gehad. We voorzien hier duidelijk in een behoefte", aldus de stralende onder nemers Hans den Hoed en André van den Heuvel. We hebben besloten om naast de donderdag ook op maandag bij winkelcentrum 't Loo te gaan staan. Dan kunnen de mensen twee keer per week van onze verse producten genie ten. Op de biologische boerenmarkt worden naast grutterswaren, groente fruit, brood banket en zuivel vlees aangeboden. U vindt er een volledig assortiment gecontroleerd biologische producten. Maandag 15 december: Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zuide lijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverza- melplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tus sen 18.00 en 19.00 uur naar de par keerplaats bij school. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner by Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel). - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag - Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. - De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. Dagelijks - Papiercontainer achter de Ter Coulsterkerk, beheerd door Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo. - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSX container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@diereribeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (EO,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Gevonden Zwarte kat, witte kin en wat wit bij de kop, schuw, Bosanemoon Heiloo. Vermist Zebravink en 2 gordelgrasvinken (geringd), De Vlei Heiloo. Langharig zwart katertje, gec., zwart bandje met kokertje, enkele witte haren op de staart, 1 jr, Jan-Willem, Slootenslaan/Westerweg Heiloo. Witte poes met cyperse vlekken, 3 jr, Sien, Het Achtkant Limmen. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds F.J. van der Wind, Heiloo. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. Bouma. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur woord- en commu nieviering mmv Zanggroep, voorgan ger pastor M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Dameskoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met Herenkoor, olv parochi anen. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur Eucharistieviering, 13.30 tot 15.30 uur Biechtgelegenheid. Vrijdag 09.00 uur Eucharistieviering. Zaterdag 12.00 uur Eucharistieviering, Zondag 10.30 uur Eucharistieviering. Voorganger L. Peetam, mmv Ubi Caritas, Lof 15.00 uur. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met Spontaan Koor. Voorganger H. Hudepohl. Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met Herenkoor, voorganger pastor H. Helsloot. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1 Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 1915 uurCommunieviering met samenzang, maandag 19.15 uur gebedsdienst met Jubilate. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met herenkoor, dinsdag 19.00 uur Gebedsdienst. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Eucharistievierng met Hoeverture. Zondag 10.00 uur Communieviering met Soli Deo Gloria. Woensdag 19.00 uur Gebedsdienst. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: Taizé avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: stille mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Woensdag 09.00 uur: stille mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds R. Blaauw Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www. ekvriendschapnl St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: Communieviering/cantor, voorganger Y. van Stiphout. Zondag 10.00 uur Communieviering/dameskoor, voorgan ger H. Hudepohl. HEILOO - De verkeersorganisa- tie Veilig Verkeer Nederland, afdeling Heiloo voerde vrijdag 4 december op 4t Loo plein een actie voor fietsverlichting. Ruim tachtig mensen werden door Sinterklaas en zwarte Piet aan gesproken op hun gedrag. Dit keer niet op wat ze verkeerd deden, maar ze kregen juist een compliment voor iets wat de fietsers heel nor maal vinden. Fietsers met zowel een werkend voor-als achterlicht kregen uit handen van Sinterklaas iets lek kers aangeboden. Een beloning krij gen is leuk, zo bleek uit de positieve reacties van de fietsers. Een fietser had zelfs reserve verlichting in z'n tas. Piet moest diverse keren aan wielen draaien om een dynamo op gang té brengen, met vaak een goed resultaat. Toch waren er ook vele fietsers zonder goede verlichting, deze men sen zagen de bui al hangen, en fietste met een grote boog om Sint en Piet heen. Helaas geven volwassenen hiermee de schoolgaande jeugd een verkeerd beeld. Een bon krijgen van de politie loopt aardig in de papie ren, voor dat bedrag kan je wel 25 fietsen van een goede fietsverlich ting voorzien. Veilig Verkeer Nederland afdeling Heiloo is niet ontevreden over het verloop van de actie die voor de vijfde keer werd gehouden. Ruim tachtig mensen werden door Sinterklaas en zwarte Piet aangesproken op hun gedrag. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9