Track 9 speelt in d'Overkant Logeerkoffertje van Bibliotheek Heiloo ook in de kerstvakantie! Massale steun voor eerste burgerinitiatief in Noord-Holland Winterrust in het Heilooër Bos? Wijziging prikpost Starlet in Heiloo Grenspaal Limmen - Heiloo hersteld H E I L O O 13 Stop INGEZONDEN MEDEDELING Ludieke actie met met een metershoge plofkip en steltlopers in kippen pakken Verlichtingscontrole Voor mossen, bij voor beeld, is de winter bij uitstek de actieve tijd UITKIJKPOST 17 DECEMBER 2008 HEILOO - Op zaterdag 20 december zal Track 9 vanaf 22.00 uur haar kunsten vertonen in café d'Overkant aan de Heerenweg te Heiloo: Deze negen enthousiaste dames zijn pas sinds dit jaar 'solo' en brengen met plezier en passie bekende pop- en rocknummers (en hier en daar een ballad) ten gehore. Het negental staat garant voor een bonk energie, enthousiasme en meezin gers! U gaat warm de kerst in met nummers van IJ2, the Stones, Van Morrison, Gwen Stefani, Amy Winehouse, Bruce Springsteen en vele anderen! HEILOO - Krijgt u een neefje, nichtje, kleinkind, vriendje of vriendinnetje te logeren tijdens de kerstvakantie? Dan heeft Bibüotheek Heiloo een verrassende service voor u: het logeerkoffertje. Ieder koffertje staat garant voor vele uren kijk- luister en leesplezier. Wat dacht u van lek ker luisteren naar liedjes en span nende of grappige verhalen? Samen knus op de bank naar een dvd of video kijken? Met een logeerkoffer tje haalt u het in huis. Er zijn koffer tjes voor de leeftijd 2 tot 3 jaar, 4 tot 5 jaar en 6 tot 7 jaar. U kunt dus kiezen! Voor slechts 2,- (niet leden: 5,-) mag het koffertje voor drie weken mee. Er staan enkele koffertjes klaar, indien u er direct één wilt lenen. U kunt ook een logeerkoffertje voor u laten samen stellen. Dan wordt bijvoorbeeld rekening gehouden met de speciale belangstelling van uw logé. Hieraan zijn geen extra kosten verbonden. Niet alleen opa's en oma's kunnen het logeerkoffertje lenen maar uiteraard kan het ook mee met ooms, buurvrouwen, nichtjes of wie dan ook, als u maar lid bent van Bibliotheek Heiloo! HEILOO - Op maandagmorgen 15 december werd een korte ver lichtingscontrole gehouden op de Westerweg in Heiloo. Er werd speciaal gelet op schoolgaande kinderen en op fietsers op weg naar hun werk. In totaal kregen negen bestuurders een bekeuring die met defecte verlichting reden. HEILOO - Het wordt winter in het bos. De bladeren zijn gro tendeels van de bomen. De meeste paddestoelen zijn ver dwenen. Winterslaap. Een rustperiode in de natuur. Een beetje saai eigenlijk. Maar als je goed kijkt zie je toch allerlei levenstekens. Voor mossen, bij voorbeeld, is de winter bij uit stek de actieve tijd. En aan de bomen zie dat het voorjaar al klaar ligt in knoppen en bij sommige in katjes. Veel vogels zijn weggetrokken, maar er zijn ook wintergasten uit noordelijker streken. Bij de maan delijkse wandeling van het IVN, Vereniging voor natuur- en milieue ducatie, kunt u de winternatuur ervaren. Die wandeling op zondag 21 december begint om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Warme kleding en waterdicht schoeisel aanbevolen! Een donatie (richtlijn twee euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of tel. 072-5325110. HEILOO - Op maandag 15 december hebben Milieu defensie en de Dieren bescherming het burgerinitiatief tegen veefabrieken officieel aan geboden aan de provincie Noord-Holland. De meer dan 22.000 handtekeningen worden voorafgaand de statenvergade ring in Heiloo overhandigd aan de Commissaris van de Koningin, de heer Borghouts. De actie vond plaats bij het Golden Tulip Hotel aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en werd ludiek ondersteund met onder andere een metershoge plofkip en steltlopers in lappenpakken. De handtekeningen werden aangeboden in de vorm van een groot ei. Daarna werd iedereen opgeroepen plaats te nemen in de zaal waar het burgerini tiatief werd gepresenteerd. Eind sep tember zijn de Dierenbescherming en Milieudefensie met het burgerini tiatief tegen veefabrieken in Noord- Holland gestart. Plannen voor megastallen stuiten op veel verzet. Volgens de Dierenbescherming en Milieu defensie zijn megastallen slecht voor het milieu, schaden het landschap en veroorzaken veel dierenleed. In de provincie Noord-Holku id zijn voor een geldig burgerinitiatief minimaal 5.000 ondersteuningsverklaringen nodig. Nu deze drempel ruim is gehaald moeten Provinciale Staten stemmen over het voorstel om de HEILOO - Met ingang van 19 december zal de prikpost in het gezondheidscentrum De Dijk* aan de Strandwal 32, Heiloo voortaan in een nieuwe ruimte (in hetzelfde gebouw) gevestigd zijn. Op dit moment zijn de verbouw ingswerkzaamheden daar druk aan de gang. In deze nieuwe ruimte zijn drie prikcabines en een volgnum mersysteem. Tevens zal de wachtka mer in dezelfde ruimte gesitueerd zijn. Hierdoor zal meer zicht zijn op de klantenstroom. Dit zal eventuele wachttijden minimaliseren. De wachtkamer bij de hoofdingang wordt dan niet meer gebruikt door Starlet. Met ingang van 20 decem ber zal in het gedeelte van het gebouw waar Starlet voorheen was gevestigd, verbouwd gaan worden. Mogelijk dat daarna gedurende korte tijd de hoofdingang van de Strandwal 32 gesloten is. In dat geval wordt tijdelijk een ingang gemaakt recht tegenover de nieuwe prikpost ruimte. Dit zal dan buiten duidelijk aangegeven worden. Michiel van Geelen van Milieudefensie, (midden) sprak buiten de pers/menigte toe namens Milieudefensie. Foto: Carolien Breed HEILOO - Voorbijgangers van Heiloo naar Limmen en anders om kunnen op de Rijksweg voortaan weer goed zien waar het ene dorp begint en het andere eindigt. De monumentale grenspaal tus sen beide dorpen is namelijk weer in oude glorie hersteld. Op maan dag 15 december onthulden de wet houders Hes (Castricum) en Veger (Heiloo) de gerestaureerde grens paal. Meteen op de grens tussen de voormaüge gemeente Limmen en de gemeente Heiloo staat in de oostelijke wegberm langs de Rijksweg te Limmen tegenover het Golden Tulip Heiloo een hardstenen grenspaal. Deze grenspaal, met op de zuidelijke kant 'Limmen' en de noordelijke 'Heyloo', dateert uit het derde kwart van de 18e eeuw. De paal is destijds geplaatst om de grens tussen de (voormalige) gemeente Limmen en Heiloo te markeren. Bijzonder is het asymme trische ornament op de schacht, dat kenmerkend is voor de Lodewijk XV-stijl, ofwel de Rococo. De grens paal is sinds 12 april 1994 een beschermd provinciaal monument. In de loop der jaren is de grenspaal meerdere malen beschadigd en gebroken. Dit jaar is de paal met subsidie van de provincie Noord- Holland door de gemeenten Castricum en Heiloo opgeknapt. Ter bescherming staat er nu een hek werkje omheen. omstreden megastallen te verbieden. Wouter van Eek van Milieudefensie: ,,Met dit eerste burgerinitiatief in Noord-Holland willen wij bereiken dat megastallen verboden worden. Zo'n verbod is al eerder in de provin cies Groningen en Flevoland inge steld. Vanwege de brede steun uit de samenleving verwachten wij dat Noord-Holland dit goede voorbeeld zal volgen." Voor meer informatie, zie www.stopveefabrieken.nl. Maandag 15 december onthulden wethouders Hes van Castricum (rechts) en Veger, de gerestaureerde grenspaal. Foto. Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 13