Creatieve kerstweek bij Atelier Madam Art Kerstexpositie Tintoretto Bjeijozka actief in de winter Opening gezondheidscentrum De Strandwal op terrein GGZ Kerstconcert Witte Kerk Heiloo door cantorij Sint Bavo Kathedraal H E I L O O 15 Romeyn en Adrichem verrichtten samen de openingshandeling UITKIJKPOST 17 DECEMBER 2008 HEILOO - Tijdens de kerstex positie is er werk te zien van verschillende kunstenaars bij Atelier Madam Art. Op zondag 21 december van 11.00 tot 16.00 uur exposeert Elise Freyée haar unieke wolkunst. Maandagmiddag 22 december geeft zij speciaal een kerstworkshop vil ten voor kinderen. Op zaterdag en zondag 27 en 28 december van 11 tot 16.00 uur is er werk te zien van de kunstenares Yvonne Boelens. Tevens exposeert Madeleine Freyée op 27 en 28 december haar etsen en tekeningen. Op maandag en dinsdag 29 en 30 december is er een tweedaagse kerstworkshop met lunch te volgen en kan men kiezen uit verschillende kunstdisciplines. Informatie kan men bij Atelier Madam Art verkrijgen. Tijdens de exposities zijn de kunstenaars zelf aanwezig om hun werk toe te lich ten, www.madam-art.nl. HEILOO - De traditionele kerst tentoonstelling van de teken- en schildervereniging Tintoretto is ook dit jaar weer ingericht in het atelier van de vereniging in De Hofdijk. Met vereende krachten is het ate lier omgetoverd tot een sfeervolle expositieruimte waar de leden van Tintoretto hun werk kunnen laten zien. Het merendeel van de leden maakt gebruik van deze gelegenheid om een werk te exposeren dat ze gedurende het afgelopen jaar tijdens lessen of buitenschilderdagen heb ben gemaakt. Een klein deel van de expositieruimte zal dit jaar ingericht worden met werk dat wat meer laat zien van het 'zwoegen en ploeteren' van het werkproces. Dat zijn deze keer vooral schetsen die gemaakt zijn op de wekelijkse clubavond. Op deze clubavond (donderdagavond) is altijd een portretmodel aanwezig en één maal per maand een naakt model. Een greep uit die producten (geen keurig ingelijste eindproduc ten) stellen we dit keer tentoon. Tijdens de Kersttentoonstelling kun nen bezoekers hun waardering voor de getoonde werken kenbaar maken door middel van een stembiljet. De winnaars worden op de eerste club avond in het nieuwe jaar bekend gemaakt. Net als vorige jaren maakt de Tintoretto kerstexpositie deel uit van de Atelier Winterroute. Openingstijden: eerste en tweede kerstdag, zondag 28 december en 1 januari van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis en een kopje koffie of thee staat voor u klaar! vm Het Russisch koor Bjerjozka geeft op zaterdag 20 december in de GGZ Kapel haar Winterconcert. Aangeleverde foto HEILOO - Het Russisch koor Bjerjozka onderdeel van het centrum voor de Kunsten Artiance, uit Alkmaar geeft op zaterdag 20 december in de GGZ Kapel aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo haar Winterconcert. Met liturgische-, volks- en kerst liederen hoopt Bjeijozka de rijke sfeer te creëren die hoort bij dit jaargetijde. Er worden werken gezongen van componisten als Bortnjanski, Tsjaikovski. Rachmaninov, Taneev, Tsjesnokov en andere. Hoboïst Fokko Visser werkt mee aan dit concert en bij binnenkomst en in de pauze speelt het Duo Musica Nostalgia. Het geheel staat onder leiding van onze dirigent Serge Latychev. Kaarten a 10,- zijn verkrijgbaar aan de zaal. Het concert begint om 20.00 uur. Burgemeester Romeyn en Nico Adrichem verrichten de openingshandeling voor Gezondheidscentrum De Strandwal. Foto: Carolien Breed HEILOO - Op woensdag 10 december werd gezondheids centrum De Strandwal officieel geopend. Burgemeester Romeyn en Nico Adrichem, directeur langdurende psychiatrie van GGZ Noord-Holland- Noord, verrichtten samen de ope ningshandeling en onthulden het naambord boven de centrale ingang. De burgemeester benadrukte het unieke van het gezondheidscentrum; in deze omgeving de enige in zijn soort. De heer Adrichem heeft zich er persoonlijk voor ingespannen, dat gezondheidscentrum De Strandwal (letterlijk) op de kaart (Tom Tom) komt te staan. Op de locatie van GGZ Noord-Holland-Noord zijn de afgelopen jaren met grote regelmaat activiteiten georganiseerd, die bij dragen tot een meer open karakter van het terrein. Anderzijds worden cliënten van de GGZ steeds meer bij de maatschappij betrokken. Ze gaan nu bijvoorbeeld voor ziekenhuisop name, met begeleiding van de GGZ, naar een gewoon ziekenhuis. De zie kenzalen van de GGZ werden in die zin overbodig en gezocht werd naar een andere bestemming. Als pionier vestigde in 2004 huis artsenpraktijk Duif, Den Engelsen en Gianotten zich in een deel van de oude ziekenzalen aan de Strandwal. Na sloop en een grondige renovatie in 2008 vonden ook ander instellin gen en ondernemers, die op één of ander manier te maken hebben met gezondheid, hier een uniek en geza menlijk onderkomen. De organisa ties die sinds september van dit jaar gevestigd zijn aan De Strandwal zijn de Mantelzorgmakelaar, Evean Thuiszorg, De Wering maatschappe lijk werk, fysiotherapie Waal en Munk, tandartsenpraktijk Kleijn, logopediste Suylen, Starlet artsenla boratorium en TrombosedienSt en de interne medische diensten van GGZ Noord-Holland-Noord. Medewerker Vastgoed Huisvesting van de GGZ NHN Esther Kraaijo: ,,Het mooie is, dat iedere organisa tie zich spontaan heeft aangemeld voor deze unieke vorm van huis vesting. Dit hadden we van te voren nooit zo kunnen plannen. Groot bij- komend voordeel van zoveel ver schillende organisaties onder één dak is, dat met korte lijnen gewérkt kan worden. Ook heeft het voordeel voor klanten, die het gezondheids centrum bezoeken. Zo kun je een bezoek aan de tandarts combinere- nen met bijvoorbeeld de fysiothera peut. Er zijn nog een paar units te huur voor bedrijven of instanties die gericht zijn op gezondheid." HEILOO - Het kerstconcert in de serie winterconcerten van de Witte Kerk Heiloo (Heerenweg 32) zal dit jaar op zondag 21 december worden verzorgd door 4De Bavocantorij', onderdeel van het bekende Koor van de Kathedrale Basiliek te Haarlem. Het koor kent een zeer oude tra ditie. De eerste berichten over zang in de (oude) St. Bavo stammen van rond 1300. De Reformatie maakte in 1578 bruusk een einde aan een bloeiende kerkmuziekpraktijk in deze kerk. In 1898 werd, na het vol tooien van de eerste bouwperiode van de Kathedrale Basiliek van St. Bavo aan de Leidsevaart, weer een koor opgericht. In 1937 werd dominee Kat benoemd als kapelaan aan deze kathedraal. Bijna vijftien jaar werk te hij aan zijn ideaal: de herleving van de kerkmuzikale traditie in de Haarlemse Bavo en dan met name de heroprichting van de eerste Koorschool in Nederland na de Reformatie. In 1951 zag Dr. Kat zijn ideaal verwezenlijkt: een eigen basisschool aan het Wilhelminapark voor de koorjongens van de kathe draal met dagelijks, naast het regu liere onderwijs, muziekonderricht in stemvorming, muziektheorie en repertoirestudie. Sinds september 1992 zijn ook meisjes in de gelegenheid zich aan te melden voor de koorschool en vormen zij een aparte meisjescanto- rij. Op daartoe geëigende momen ten, zoals afgelopen zomer in Engeland - en nu in de Witte Kerk in Heiloo - zingt de meisjescantorij samen met de mannen en jongens van het kathedrale koor. Het pro gramma bestaat uit onder andere advents- en kerstmotetten van Benjamin Britten, T.L. de Victoria, Th. Weelkes en Hammerschmidt, alsmede oude en nieuwe Cristmas carols in bewerkingen van David Wilcocks, John Rutter, Howells en W Llewellyn. Dirigent is Fons Ziekman en Ton van Eek verzorgt de orgelbegeleiding. De aanvangstijd van het concert is 14.30 uur, dus een half uur eerder dan gebruikelijk. De toegangsprijs bedraagt €12 (of €11,- voor 65+, CJP en kinderen tot en met 12 jaar). Kaarten zijn vooraf telefo nisch te reserveren via de nummers 072-5334804, 072-5335852 of 072-5340223. Daarnaast kunnen bezoekers van dit concert na afloop van het con cert gebruik maken van het culinai re weekmenu (drie-gangen) in restaurant de Loocatie (schuin tegenover de kerk) tegen de geredu ceerde prijs van 24,- (wel telefo nisch reserveren 072-5333352).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15