Kerstconcert door het koor Cascantar Gezellige eetmiddag met prins iyl XIII en zijn raad Innovatieprijs voor vwo-Xtra van PCC Kerstconcert Crescendo in Slotkapel Exclusieve excursie: op zoek naar bosuilen De koorleden begeleiden zelf ook wel op diverse instrumenten Zoals elk jaar werd de boerenkool uitstekend bevonden door de Uylenspieghels LIMMEN - Op zondag 21 december houdt Limmen Cultuur eén kerstconcert in de Nieuwe Hervormde Kerk, Zuidkerkenlaan te Limmen. Het concert wordt verzorgd door het koor Cascantar. Cascantar is een klein koor voor wereldmuziek en bestaat uit 16 leden. Cas staat voor Castricum en Cantar betekent zingen. Het koor is opgericht in 1997 en staat onder leiding van Hetty Kienhuis. Het repertoire omvat meerstem mige volksliederen uit diverse lan den. Bertie van Tongeren begeleidt het koor op accordeon. De koor zang wordt begeleid door de koor leden zelf op diverse instrumenten (gitaar, contrabas, viool, tapan en ritme-instrumenten) De koorzang wordt ook wel bege leid door de koorleden zelf op diverse instrumenten (gitaar, contrabas, viool, tapan en ritme instrumenten). Voor het concert in Limmen staan internationale kerstüederen op het programma. De begeleiding wordt verzorgd door Bertie van Tongeren, accordeon, Bert Kraker speelt op diverse fluiten en Wim van Tol bespeelt de tapan. Cascantar treedt onder andere op bij korenfestivals, culturele manife staties en koffieconcerten in de regio. Naast zelfstandige optredens wordt ook samengewerkt met ande re koren of muziekensembles. Recent is er een cd met kerstüede ren uitgekomen. Op deze cd passeren üederen in diverse stijlen en sferen vanuit de hele wereld. Aanvang: 15.00 uur, entree 10,-. Reserveren via lim- mencultuur @hotmail.com of via www.limmencultuur.nl en tel. 072- 5052235. REGIO - Op donderdag 10 deceitiber werd in de Jaarbeurs van Utrecht bekendgemaakt dat het Petrus Canisius College een prijs heeft gewonnen voor één van zijn onderwijsinnovatiepro jecten, namelijk de onlangs gestarte opleiding vwo-Xtra. Tijdens de door de VO-raad geor ganiseerde manifestatie De smaak van kwaüteit bleek dat deze nieuwe opleiding is geselecteerd als één van de dèrtig onderwijsinnovatie projecten in Nederland die mogen mee doen aan de Expeditie Durven Delen Doen. Bij deze selectie hoort een bedrag van 30.000,- dat bestemd is om onderzoek te doen naar verdere verbetering van het innovatieproject. Met deze financië le impuls en de bijbehorende onder steuning door experts kunnen de winnende scholen opnieuw een bij drage leveren aan kwaüteitsverbete- ring van het onderwijs. Het PCC startte dit schooljaar met de nieuwe opleiding vwo-Xtra, een laptopklas met vele interessante vakken zoals Chinees, Arts en Science, die speciaal is bedoeld voor bijzonder leergierige kinderen met een gymnasium- of atheneum advies. Bij de uitverkiezing door de jury onder leiding van kamerüd Boris van der Ham, werd vermeld dat het PCC met deze opleiding behoort tot de top van de Nederlandse scholen die hun onder wijs willen verbeteren en niet bang zijn om anderen daar kritisch naar te laten kijken. CASTRICUM - Alleen in het donker te horen én mogelijk te zien: bosuilen. De boswachter van PWN geeft twee exclusieve excur sies op 22 en 23 december. Ze starten om 19.30 uur. Aanmelden is verplicht. Dit kan via www.pwn.nl/activiteiten of 0900-7966288. Deelname kost 3,50. Per excursie kunnen maximaal 25 perso nen mee. Bosuilen houden zich overdag schuil en brengen de dag slapend door. Maar als de duisternis invalt worden ze actief. Dan laten ze zich horen en met een beetje geluk ook zien. Daarom gaat de boswachter 's avonds met belangstellenden op stap. En hij neemt een lichtbundel mee om de bosuilen te betrappen bij hun bezigheden. Zo krijg je een exclusief kijkje in het leven van de bosuil. Gestart wordt vanaf de parkeerplaats van PWN aan de Noorderstraat te Bakkum. Foto: Fred Aarsen LIMMEN - Afgelopen zondag was het eerste keer dat prins Tyl XIII, Bart Lieferink, met zijn nieuwe raad de bewoners van Gorteldonk mocht verwel komen op de altijd gezellige eetmiddag in de Burgerij. Om 16.00 uur ging de deur open en stroomden de eerste bezoekers binnen. Voor de dames in de schminkhoek stond er direct een rij met wachtende kinderen die prachtig werden geschminkt. De jongens kozen daarbij opvallend vaak voor griezeüg, terwijl de meis jes deze middag üever als vlinder of prinses wüden meemaken. Bij Peter Bakker werden de laat ste handelingen door Gerrit de hof- kok gedaan voor de overheerüjke boerenkoolmaaltijd. Rond de klok van 17.15 uur ging prins iyi XIII met zijn raad als eerste aan tafel om de maaltijd voor te proeven. Deze werd, als ieder jaar, uitstekend bevonden, waarna aüe andere bezoekers een bord boerenkool met worst konden gaan halen en hun buiken rond konden eten. Om 19.00 uur was er nog een laatste ronde. Daarna waren de worsten zo goed als op en de pannen bijna leeg! De muzikale omüjsting deze middag was in handen van Patrick Bouquet, die jong en oud op de dansvloer kreeg. Natuurüjk werd er een aantal malen de polonaise gelopen onder leiding van prins Ty\ XIII. Om 21.00 uur konden de Uylenspieghels terug kijken op een goed bezochte en geslaagde eetmiddag. Nadat Prins Tyl XIII het eerste bord boerenkool met worst had genuttigd én goedgekeurd, mochten de andere aanwezige smulpapen hun bordjes volscheppen met Hollandse kost. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 27