Met bar 't Voorom feestend 2008 uit! Nostalgisch kerstkoor bij Bakkerij Putter Vakantietalencursussen Plusactiviteiten Kersttentoonstelling Levende kerststal bij De Hoep De laatste stap naar het Monnikenpad is gezet! REGIO 29 INGEZONDEN MEDEDELING Fotoclub Castricum en Toonbeeld tonen kunst Sfeervolle tweede kerstdag bij bezoekerscentrum KORTOM Nieuwe website over molens Kerstsamenzang Oecomenisch beraad Open huis Kerst-lnn Egmond aan Zee De SintAdelbertusweg gaat er weer uitzien als een landelijke weg UITKIJKPOST 17 DECEMBER 2008 AKERSLOOT - Rond de feestdagen is bar 't Voorom in Akersloot de juiste plaats voor een geslaagde avond. Vrijwel iedere dag kunt u hier genieten van spetterende acts en muziek. Er wordt gestart met de winterkermis op vrijdag 19 december om 21.00 uur met feest Dj Jeff B. Zaterdag 20 decem ber zal het bekende Trio Tjoe Jeroen zorgen voor de gezelligheid. Deze avond wordt een fotoshow getoond van de afgelopen vijf jaar kermis Akersloot. Op zondag 21 december staat 't Voorom in het teken van de hits uit de jaren '80 en '90 verzorgd door dj's W&P De bar gaat open vanaf 15.00 uur. De 80's and 90's show begint om 17.00 uur. Op woensdag 24 december vanaf 21.00 uur vindt er een heuse X-Mas House Party plaats. Achter de draaitafel zal Dj Rob T Raw plaats nemen. De gast Dj voor deze avond is Roy Gates, bekend van zijn hits Midnightsun en Touch me. De toe gang is gratis. Zorg dat je op tijd bent, want vol is vol. Ook donderdag 25 december, eerste kerstdag, is 't Voorom geopend vanaf 21.00 uur. Voor een avond vol (kerstmis)gezelligheid. Vrijdag 26 -december, tweede kerstdag, vanaf 18.00 uur wordt dit nog eens dubbel en dwars over gedaan, een Big Christmas Party met een aardige 'warmahave'. Op woensdag 31 december is het thema Party of the year, met de dj's W&P De bar gaat om 00.30 uur open. De toegang is gratis. Op donderdag 1 januari speelt Bad Medicine vanaf 18.00 uur hits van vroeger. Kerklaan 20, Akersloot. Voor meer infor matie www.voorom.nl. UITGEEST - Zaterdag 20 december is de knusse bakkerswinkel van Putter aan de Langebuurt in Uitgeest, het decor van een nostalgisch gastoptreden van het Uitgeester Dickens-koor. Compleet in kleding uit de negentiende eeuw, zingt dit enthousiaste koor originele Christmas Carols, en brengt u zo in een betoverende kerstsfeer. Er wordt vierstemmig gezongen, en dat geeft een bijzonder mooie klank, écht passend in deze kersttijd. Bakkerij Putter maakt dit geheel compleet met hete chocolademelk en/of koffie, mét wat lekkers erbij CASTRICUM - Bij Plusactiviteiten starten diverse vakantie talencursussen. In deze op de praktijk gerichte cursussen leert u eenvoudige, alledaagse conversaties te voeren. U kunt zich tijdens uw vakantie in diverse situaties uitdrukken: in restaurant, museum, camping, hotel, winkels, bank, politie enzovoort. Het zal uw verblijf in een vakantieland vergemakkelijken. In de conversatielessen kunt u uw talenkennis weer ophalen en uitbreiden. Tien lessen Spaans op vakantie starten op woensdag 14 januari van 20.40 tot 22.10 uur en op donderdag 15 januari van 19.00 tot 20.30 uur. Maandag 12 januari van 19.00 tot 20.30 uur en op donderdag 15 januari van 19.00 tot 20.30 uur start de cursussen Italiaans op vakantie, tien lessen. Op zaterdag 17 januari start de vakantiecursus Duits, tien lessen van 09.00 tot 10.30 uur. Tevens starten er vakantiecursussen in Pools donder dag 15 januari van 19.00 tot 20.30 uur of Tsjechisch maandag 12 januari van 19.00 tot 20.30 uur. Chinees op vakantie start op zaterdag 17 januari van 10.40 tot 12.10 uur. Bulgaars op vakantie donderdag 15 januari van 19.00 tot 20.30 uur net als Frans op vakantie. Op maandag 12 januari van 19.30 tot 21.00 uur en op zaterdag 17 januari van 09.30 tot 11.00 uur star ten de cursussen Englisch conversation, tien lessen. This course is a begin ner's conversation class for anyone who has a good basic understanding of English grammar but who would like to practice and improve their spoken English. Informatie en inschrijving, tel. 0251-671837 of kijk op www. plusactiviteiten .nl. CASTRICUM - Traditiegetrouw houden de Fotoclub Castricum en Toonbeeld de kersttentoon stelling voor amateurkunste naars in het gebouw van Toonbeeld in de Jan van Nassaustraat 6 te Castricum. Er doen dit jaar een groot aantal deelnemers mee aan deze 24ste edi- tite met schilderijen, beelden, kalli grafie, foto's, keramiek en sieraden. Het thema is 'Schaduw'. Tijdens de tentoonstelling worden muzikanten in de gelegenheid gesteld om op te treden. Ook dit jaar zijn er prijzen beschikbaar voor de deelnemers van de verschillende categorieën zijnde vlak, ruimtelijk, foto's en het thema. Deze worden beoordeeld door een vakjury die uit drie personen bestaat. De prijzen worden uitgereikt op donderdag 1 januari om 16.00 uur. Al een aantal jaren maakt de tentoonstelling deel uit van de Winter route, die voert langs diverse kunstcentra zoals Perspectief Ateliers De duinrand, van Oldenbarneveldtweg 37, te Bakkum; Atelier op 't Duintje van Mia Wijten van Duurenlaan 5 te Bakkum; Atelier Tintoretto De Hofdijk Marienstein 178 a te Heiloo; Kapel GGZ Noord-Holland (voorheen Willibrord) Kenne- merstraatweg 464 te Heiloo. Deze ateliers trekken veel belangstelling in de regio. Het geheel vindt plaats op 25, 26 en 28 december en op 1 januari. De openingstijden zijn van 13.00 tot 17.00 uur. Esther en Mark Carton zullen dit jaar met bun eigen baby Jozef en Maria gestalte geven. Archieffoto CASTRICUM - Op tweede kerstdag, 26 december, staat er een levende kerststal in de tuin van bezoekerscentrum De Hoep. De kerststal is tussen 13.00 en 16.00 uur te bewonde ren. Voor een sfeervolle, muzikale omlijsting zorgt het zangkoor Cantare met hun kerstliederen. In De Hoep kunnen kinderen kerst boomversieringen maken of een kerstplaat kleuren. Ook worden er verhalen voorgele zen. Het bezoekerscentrum ver wacht net als de voorgaande jaren een groot aantal kijkers. Wie op de fiets komt heeft altijd een 'parkeer plek' dichtbij. De levende kerststal is een particulier initiatief van de Castricummers Dick Groot en Fons Witte. Ook dit jaar is er weer een echte baby in de kribbe te zien. Esther en Mark Carton, de ouders van de pasgeboren baby, zullen als Jozef en Maria in de kerststal zitten. Vanzelfsprekend zijn er herders, schapen en ezels in en rondom de stal te zien. De stal is gebouwd door Hein Poel. Voor de aankleding van Jozef, Maria en de herders zorgt Greet Borst uit Castricum. Bezoekerscentrum De Hoep is open van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op eerste kerstdag en nieuwjaarsdag is het bezoekerscentrum gesloten. AKERSLOOT - De stichting Uitgeester en Akersloter Molen heeft een nieuwe website gelan ceerd, met aandacht voor nieuws, achtergronden en geschiedenis van de molens waar de Suam bij betrokken is: www.suam.nl AKERSLOOT - Op vrijdag 19 december organiseert het Oecumenisch Beraad Akersloot een kerstsamenzang in de dorps kerk aan het Dielofslaantje te Akersloot, aanvang 19.30 uur. Dit jaar verleent Phonation zijn medewerking, organist is de heer de Wit. Gezellig samen de oude kerstliederen zingen in het sfeer volle kerkje! De toegang is gratis, en na afloop is er koffie of thee. EGMOND - Op tweede kerstdag, vrijdag 26 december, houdt het Open Huis voor de zesde maal een Kerst-lnn. Als u alleen bent met de kerst of gewoon zin hebt om eens binnen te lopen, bent u welkom. Om 10.30 uur kimt u terecht tot 15.30 uur. Er wordt gezorgd voor een hapje en een drankje. Als u een spelletje wilt doen als schaken, dammen, kaarten of rummy cub, neem het dan rustig zelf mee, misschien zijn er mede spelers te vinden. Het Open Huis is een initiatief van de drie Egmondse kerken. Het Open Huis kunt u vinden op het adres in de Trompstraat 2, in Het Gebouw naast de PKN kerk. EGMOND Mede dankzij de steun van plaatselijke bedrij ven heeft Stichting De Wielenmaker de financiën rond weten te krijgen voor de uit voering van het eerste deel van het project Monnikenwerk. Met de subsidies van de provincie Noord-Holland, het VSB fonds, het Prins Bernhardfonds en de Vereniging voor Dorpsbelangen gaat de stichting in samenwerking met de gemeente Bergen en het Hoogheemraadschap een aantal zaken realiseren. Op de kruising Sint Adelbertusweg/Randw;eg komt een kunstwerk van Jack Breed dat her innert aan de monniken van de Abdij van Egmond, die deze weg al meer dan duizend jaar bewandelen. Langs de Egmonderbinnenvaart wordt een dam vervangen door een brug in dezelfde stijl als de abdij, zodat het in de toekomst mogelijk wordt om vanuit het haventje van Egmond-Binnen te kanoën. De overstapjes over de hekken langs het jaagpad zijn al klaar. De open, ruime polder ziet er uitnodi gend uit. De rust en het gevoel van historie zijn overweldigend. Er komen informatiepanelen en een zogenaamd lieu de memoire waar de historie van de abdij en de samenhang van de drie Egmonden wordt verteld. Tevens komen er enkele punten waar men met de mobiele telefoon de wonderverha len van Adelbert kan ophalen. Het is nog maar het begin, want Stichting De Wielenmaker is alweer bezig om het volgende deel van het project gefinancierd te krijgen. De Sint Adelbertusweg gaat er weer uitzien als een landelijke weg en hier zullen de kinderen van het dorp bij betrok ken worden. Zij mogen hun eigen steen bakken met een voetafdruk. De stenen zullen worden ingelegd bij de herinrichting van de Adelbertusweg en Abdijlaan. En ten slotte zal het haventje van Egmond- Binnen weer een echt haventje wor den. Wie meer wil weten over het project Monnikenwerk kijkt op www.wielenmaker.nl. De wandel- kaart van het Monnikenpad is bijge sloten in het boek Monnikenwerk van Peter Lassooy. Het boek neemt u mee door het veranderende landschap van Noord- Holland en vertelt over de invloed die de Abdij van Egmond daarop had. Het boek is te koop bij de plaatselijke boekwinkels en de Abdijwinkel. Wandel kaan van het Monniken pad M

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 29