Neva Ensemble treedt op in Abdijkerk Cliënteninformatie punten (Clips) Vrouwen van Nu beleven kerstsfeer in Abdij van Egmond Radio kerstnachtdienst vanuit Egmond REGIO 31 Ensemble brengt licht in donkere dagen voor kerst 1 mJL Gewijzigde openingstijden tijdens feestdagen Lunchconcert, rondleiding en bezoek aan kaarsenmakerij Kerstsamenzang Sint Pancratiuskerk Kerstfeest bijt Dierenduintje UITKIJKPOST 17 DECEMBER 2008 EGMOND - Het is zo langza merhand een traditie geworden dat het Neva Ensemble uit Sint Petersburg in de donkere dagen zich in deze regio laat horen. Hun oorstrelend optreden vindt plaats op woensdag 7 januari in de Abdijkerk te Egmond- Binnen. De aanvang is om 18.30 uur en de kerk gaat op om 18.00 uur. Op het progamma staat de Slavisch Byzantijnse kerkmuziek, het licht klassieke, maar ook de beroemde volksliederen zullen acte de presence geven.Door de beperk te plaatsruimte zijn slechts 160 genummerde toegangskaarten beschikbaar. Vanaf maandag 22 december kunnen deze kaarten gra tis bij de portier van de abdij wor den afgehaald. Reserveren is helaas niet moge lijk. Na afloop is er de gebruikelijke open schaal collecte ten bate van dit ensemble. Ook is er gelegenheid tot aanschaf van een cd en een pro grammaboekje. De leden van Vrouwen van Nu konden tijdens het lunchconcert in de Benedictushof luisteren naar het ensemble Se Piace en naar de kerstverhalen, verteld door Frits Sandkuijl. Foto: Ricardo Marcker EGMOND - Op 12 december bezochten vijftig leden van Vrouwen van Nu uit Heiloo, onder leiding van Toos Engeringh, een interessant en sfeervol kerstprogramma in de Abdij van Egmond. Tijdens het kerstlunch-concert in een fraai gedecoreerde Benedictus hof, genoot men van een indruk wekkend optreden van het ensem ble Se Piace. Zij vertolkten op een professionele en enthousiaste wijze muziek en zang uit de renaissance- en vroege baroktijd met als thema Oude muziek Nu, voor Vrouwen van Nu. Uitvoerende musici waren Yntske Zijlstra zang, Jan Pieter van Eijkelenborg blokfluit en Frits Sandkuijl, kerstverhalen, luit en basso continuo. Vervolgens werd de kaarsenmake rij bezocht waar op deskundige wijze uitleg werd gegeven hoe op ambachteüjke wijze gelegenheids- en gewone kaarsen van pure grond stoffen worden gemaakt. Hierna kregen de dames een geschiedkun dige rondleiding door de klooster tuinen en abdijkerk. „Zo dicht bij huis en toch zo historisch onbe kend", aldus een van de reacties. Tevens werd de imposante kerststai- lenexpositie bewonderd. Ook de mooie spirituele abdijwinkel werd niet overgeslagen, waar een aantal vrouwen diverse kerstgeschenken van hun gading voor thuis wisten te vinden. Mede dankzij het sympa thieke personeel en de vrijwilligers van de Abdij voor hun energieke en deskundige inzet werd dit een bij zonder geslaagde middag. Als afsluiting was' er een gezellige nazit in een thuisgevoel-ambianee van 't Wapen van Egmond Binnen, waar iedereen werd verrast met een muzikaal kerstonthaal door het gelegenheidsblaaskwartet van Eensgezindheid. AKERSLOOT - Het Clienten- informatiepunt in de biblio theek in Akersloot is op 31 december gesloten, terwijl het Cliënteninformatiepunt bij de Stichting Welzijn Castricum is van 18 tot en met 31 december alleen 's ochtends geopend en op vrijdag 2 januari de gehele dag gesloten. Ook het Zorgloket/het Clienten- informatiepunt in Limmen is op vrij dag 2 januari dicht. Bij de Clips kunnen mensen dichtbij huis infor matie krijgen over alle beschikbare voorzieningen op het terrein van wonen, welzijn, zorg en inkomen. De Cliënteninformatiepunten (Clips) zijn laagdrempelig, dat wil zeggen dat iedereen zo even binnen kan lopen met een vraag of voor een advies. Vanaf 5 januari gelden weer de normale openingstijden. In Castricum is de Clip te vinden bij de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5. Deze is op werk dagen geopend van 09.00 tot 12.30 en 13.30 tot 15.30 uur. Op vrijdagmiddag is de Stichting gesloten. In Akersloot kan men op woensdagmiddag tussen 14.30 en 16.30 uur langskomen in de Clip in de bibliotheek, Rembrandtsingel 1. In Limmen is het Zorgloket te vin den in het voormalige Gemeente huis Zonnedauw 4. Geopend maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur. Natuurlijk kan men ook bellen of e-mailen. Het Zorgloket bereikt men op tel. 0251-661122 of e-mailadres gemeentebestuur@castricum.nl en de Clips zijn bereikbaar op tel. 0251-656562 of e-mailadres info@welzijncastricum.nl. EGMOND - Op kerstavond, woensdag 24 december, wordt vanuit de Protestantse Kerk te Egmond aan Zee de kerstdienst uitgezonden. Vanaf 21.45 uur klinken vanuit het kerkgebouw de aloude kerstliederen. De dienst begint om 22.00 uur. Dit is een initiatief van de Kerkradio voor de Kust en Duinstreek, waar aan Radio 80 en de kerkenraad van de PKN Egmond spontaan hun medewerking hebben toegezegd. Voorganger in deze dienst is dominee Saskia Ossewaarde. Onder leiding van organist Johan de Wit heeft het kerkkoor zich intensief op deze kerstviering voorbereid. De protestantse gemeente Egmond stelt het bijzonder op prijs om met de kerkradio-werkgroep en Radio 80 deze bijdrage te kunnen leveren aan een sfeervolle viering, speciaal voor hen die door welke omstandigheid dan ook niet in staat zijn een kerkelijke kerstviering bij te wonen. Een van de leden van de kerk radio, te weten Engelien Groot, zal als lector in psalm 24 voorgaan, waarvan de eerste regel luidt: 'Van de Heer is de aarde en alles wat daar leeft'. In het liturgieboekje, dat begint met de samenzang vanaf 21.45 uur, staat na het welkom en het inleidende introïtusgebed, een indrukwekkend scheppingsverhaal dat begint met de woorden 'In het begin lag de aarde verloren'. Het verhaal, waarmee alles begon, ein digt met: 'In het begin riep God mensen tot leven, wat was God blij dat de wereld bestond'. Dit scheppingsverhaal wordt gezongen, waaronder een lichtritus plaatsvindt, als symbool van het kerstfeest. Deze bijzondere viering staat daarmee in het licht van de schepping, de geboorte van Christus, zijn kruisiging en zijn ver rijzenis. De wereld van toen wordt tijdens deze kerstviering gedragen naar de wereld van vandaag. De Protestantse Kerk Egmond wil met deze uitzending een waardige bij drage leveren aan de kerstviering van het jaar 2008. Te beluisteren op woensdagavond 24 december vanaf 21.45 uur op Radio 80, 96.5 kabel of 105.9 fm. CASTRICUM - Dit jaar verlenen diverse kerkkoren van de Parochie De Goede Herder hun medewerking aan de kerstsamenzang in de Sint Pancratiuskerk, Dorpsstraat 115 te Castricum. Samen met de koren worden wisselend de bekende kerst liederen gezongen. Een uur om 'in de sfeer' van Kerstmis komen. Datum: zondag 21 december, aan vang 14.00 uur. Kerk open 13.30 uur. De toegang is gratis. CASTRICM - Op vrijdag 19 tot en met zondag 21 december van 17.00 tot 20.00 uur is jong en oud wel kom om de kerststal te bezichtigen op kinderboerderij t Dierenduintje. In de sfeervol ingerichte stal lopen de dieren tussen Maria, Jozef en het kribje met het kindje Jezus. Geheel in winterse sferen met een knappend haardvuur zal er een kraampje staan met warme chocolademelk, glühwein, zelfgebak ken tulband en heerlijke erwtensoep. U vindt 't Dierenduintje achter het NS-station van Castricum aan de Duinenboschweg. Verdere informatie kunt u vinden op www.dierenduintje.nl. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 31