Emergo sluit jubileum jaar sfeervol af Een frisse nieuwjaars wandeling in de Wimmenummerduinen Kerstconcert Crescendo in Slotkapel Egmond REGIO 32 Op kerstavond samenzang in de buitenlucht Teksten worden door Emergo op groot scherm geprojecteerd Kerstbijeenkomsten Zonnebloem Akersloot INGEZONDEN BRIEF Grenspaal Kerstdrive in Akersloot Activiteiten in 't Praethuys Gratis Fruns Kerst Jazzdans Gala 17 DECEMBER 2008 UITKIJKPOST BAKKUM - Na een zeer geslaagd jaar met maar liefst veertien jubileumevenementen, sluit muziekvereniging Emergo haar jubileumjaar af in de kerstsfeer. Op vrijdag 19 december is er een kerstconcert in het Jac P Thijsse College. De aanvang is om 20.00 uur en de toegang is gratis. Tot slot is er op woensdag 24 december de inmiddels traditionele kerstsamen- zang op het pleintje in Bakkum. Op 19 december opent het fanfa re-orkest van Emergo de avond met een aantal sfeervolle werken, waar onder de ballade Gabriël's Oboe van de bekende Ennio Morricone, en het door Andrea Bocelli beroemd geworden Because we believe. Vervolgens wordt de zaal in een korte pauze omgebouwd tot een grand café en komen de Emergo- leden terug als The Happy Holiday Swing Masters. Deze speciaal voor dit jubileum concert geformeerde big band zal een aantal hedendaagse kerstnum mers voor u ten gehore brengen in de Glen Miller-stijl. Bekende kerst liederen als Santa Claus is coming to town, Let it snow, en Frosty the Snowman passeren swingend de revue. En zoals dat een grand café betaamd kan dat onder het genot van een drankje. Voor liefhebbers van de quickstep is er zelfs een kleine dansvloer aan wezig. Kortom een ouderwets gezel lige avond die helemaal past in de kersttijd. Iedereen die op kerst avond 24 december zin heeft óm in de kerstsfeer te komen door in de buitenlucht met elkaar bekende kerstliederen te zingen, zoals Stille Nacht, De Herdertjes lagen bij Nachte en White Christmas, is wel kom van 20.30 tot 21.30 uur op het pleintje bij hotel Borst in Bakkum. De samenzang wordt onder alle weersomstandigheden in de bui tenlucht gehouden. Dus kleedt u warm aan en neemt u voor de sfeer (veilige) verlichting mee. Ook dit jaar worden de teksten van de liederen weer door Emergo op een groot scherm geprojecteerd. Dus geen problemen met tek sten lezen op deze donkere avond. U heeft de handen helemaal vrij voor uw chocolademelk of een sfeerlichtje. De samenzang bestaat uit hoofdzakelijk Nederlandse kerstliederen en een paar instru mentale werken. Ongewijzigd op deze avond is natuurlijk'het stalletje met de niet weg te denken warme chocolade melk om ook de inwendige mens te versterken. EGMOND - Begin het nieuwe jaar goed: bewegen in de bui tenlucht! Elke eerste zondag van de maand is er een begelei de natuurwandeling in de Wimmenummerduinen. U loopt een mooi stuk door de duinen en u krijgt ook nog toelich tingen van de IVN natuurgids over het landschap en wat er aan planten en dieren te zien is. Dat is mis schien meer dan u denkt! De wandeling voert deels door het open duin, deels langs de binnenduinrand. Op zondag 4 janu ari beginnen we om elf uur in de morgen bij het PWN-informatiebord op het parkeerterrein aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. Men dient zelf te zorgen voor een toe gangskaart voor het Noord- Hollands Duinreservaat van PWN. Warme kleding en stevige schoenen aanbevolen. De stevige wandeling duurt ruim twee uur. Een donatie (richtlijn twee euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen, tel. 072-532 5110. Aangeleverde foto De wandeling met IVN gids leidt door open duin en binnenduinrand. EGMOND - In de aanloop naar Kerstmis geeft het gemengd koor Crescendo op zondag 21 december een kerstconcert in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Het koor bestaat uit 47 enthousi aste leden en geeft jaarlijks een donateurs- en kerstconcert. Het geheel staat onder leiding van de dirigent Pim Abbestee. De pianobegeleiding is in handen van Wim Noteboom. Verdere mede werking aan deze middag wordt verleend door de bariton Jan Langelaar. Een kerstverhaal en gedicht worden verzorgd door Bea Uijlenhoet. Op deze middag zullen vele sfeervolle kerstliederen ten gehore worden gebracht. Het belooft een prachtig concert te worden, ter voorbereiding op het Kerstfeest. Het concert begint om 15.00 uur. Plaats: Slotkapel, Slotweg te Egmond aan den Hoef. De toegangsprijs is 12,-, voor 65+ en CJP 10,-, kinderen tot 12 jaar 5,-, inclusief koffie/thee en koek. Kaartverkoop voor aanvang AKERSLOOT - Op zondagmiddag 14 december hield de Zonnebloem afdeling Akersloot een kerstbijeen komst in De Vriendschap. Voor een volle zaal verzorgde VAT 71 uit IJmuiden de wervelend show Bloed, zweet en tranen, een optreden wat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Bent u geïnteresseerd in het werk van De Zonnebloem dan kunt u contact opnemen met de voorzit ter tel. 0251-310652 of met de secretaris tel. 0251-313677. van het concert bij de Slotkapel of te bestellen bij mevrouw Thyssen, tel. 072-5062033 en de heer Noteboom, tel. 072-5062387. Allereerst wil ik u van harte felici teren met de onthulling van de prachtige historische grenspaal tus sen de beider gemeentes. Ik hoop dat veel inwoners de moeite zullen nemen dit mooie resultaat te bekij ken. Onze buurt vindt het een prachtige aanwinst. U stond op maandag tijdens de onthulling van de paal echter wel op een 'levensge vaarlijke' plaats, doordat hier het voetpad ontbreekt. Zoals u heeft kunnen zien ligt dit voetpad er wel, maar het is volledig bedekt met gras, onkruid en vuil. Om uw veilig heid bij deze plechtigheid te garan deren en om te bewijzen dat dit voetpad er daadwerkelijk ligt heb ik het stukje van het fietspad tot aan de grenspaal reeds open gespit en schoongemaakt. Ik verzoek u nu dringend, voor de veiligheid van onze kinderen, kleinkinderen en wandelaars dit gehele voetpad in de oude staat te herstellen. Daarnaast wil ik u, beide colleges, verzoeken ook eindelijk eens het voetpad te realiseren tussen de Nieuwelaan en de familie Driessen. Ook dit is een zeer gevaarlijk stuk. Ik hoop dat u de gelegenheid aangrijpt om deze gevaarlijke situaties te onderkennen en spoedig met de werkzaamheden te beginnen zodat een ieder in vei ligheid naar en langs dit prachtige monument kan lopen. Otto Bruschke Limmen AKERSLOOT - Op zaterdag 20 december kunnen de klaverjas Lefhebbers weer terecht op de traditionele kerstdrive die elk jaar in café De Vriendschap wordt gehouden. Een drive met een prachtige prijzentafel die met het oog op de naderende Kerst afge stemd op dit feestelijk gebeuren. Wie niet zo gelukkig is met het klaverjassen, kan zijn geluk altijd proberen bij de grote verloting waar deze prachtige prijzen ook te winnen vallen. De aanvang van de drive is 20.00 uur en opgave is mogelijk telefo nisch 0251-312866 of s'avonds in het café. Ook rokers zijn wel kom, café de Vriendschap heeft sinds oktober een prachtige rook- cabine, zodat verstokte rokers ook aan hun trekken kunnen komen. ALKMAAR - 't Praethuys is er voor mensen met kanker en hun naasten. Elke week zijn er allerlei activiteiten. Hierbij het overzicht voor de komende week. De meeste activiteiten zijn gratis, 't Praethuys draait op giften van particulieren en bedrijfsleven. Donderdag 18 december is er de maandelijkse bijeenkomst rond om het thema: Als je weet dat je niet meer beter wordt. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen met kanker en hun naasten. De ochtend is van 11.00 tot 13.15 uur inclusief een kleine lunch, kosten 2,50. Voor informatie en aanmelding: 't Praethuys, Westerweg 50, Alkmaar, tel. 072-5113644 of info@praethuys.nl. CASTRICUM - Na een reeks van succesvolle gratis jazzdansmid- dagen en avonden die Fruns organiseerde in de regio van Castricum, organiseert Fruns op zaterdag 20 december van 16.00 tot 21.00 uur als jaarafsluiting een gratis Kerst Jazzdans Gala in strandpaviljoen de Jutter op het strandplateau van Castricum aan Zee. Hopelijk komt iedereen in galakleding zodat een unieke stijlvolle kerstsfeer zal ontstaan. Dj Fruns verzorgt de muziek. Uiteraard kan er gedanst gelindyhopt) worden. Voor meer informatie kan je bellen met Fruns: 06-51046044 of mailen naar info@fruns.nl. Op www.fruns-jazz-events.nl vind je meer infor matie. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 32