Pijnlijk verlies Limmen 1 Bridgen, heerlijk (ont)spannend SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Castricums danspaar behaalt zilver Bridgeclub Sans Atout verlaagt drempel voor spelers Eventueel zal Sans Atout een partner voor u vinden Sturk wint van De Graaf bij SVVredeburg Meervogels MPi kampioen: topteam maakt verwachting waar! U12 Flashing Heiloo verdiend winterkampioen sport35 J* CASTRICUM - Het Castricumse danspaar Maurice Philipoom en Marieke van Londen, kwam afgelopen zondag 14 december in actie tijdens de Ballroom discipline van de Christmass Challenge Trophy in Dalfsen. Nadat het danspaar een hele sterke voorronde wist te dansen, werd zij rechtstreeks doorgeplaatst naar de halve finale en mochten Maurice en Marieke daarna in de finale plaat snemen. Uiteindelijk behaalden zij de tweede plaats en mochten zij plaats nemen op het podium om hun welverdiende bokaal in ontvangst te nemen. Nu is het even pauze voor het ambitieuze danspaar, wat echter niet inhoudt dat er niet getraind wordt. De eerstvolgende wedstrijd die Maurice en Marieke weer zullen dansen, is de Nieuwjaarscup van Toine Daas in Klundert op 9 en 10 januari. Aangeleverde foto HEILOO - Veel mensen die een bridgecursus hebben gevolgd, blijven in de regel alleen maar thuis spelen, terwijl juist dit spel zich er uitermate voor leent om het in competitiever band te spelen. Toch blijkt de drempel naar clubbridge voor velen te hoog. Bridgeclub Sans Atout (binnen kort 75 jaar) gaat die drempel drastisch verlagen. Iedereen, die ooit bridgelessen heeft gevolgd of het spel regelmatig thuis speelt wordt in de gelegenheid gesteld om, Tijdens een zesweekse periode, ken nis te laten maken met clubbridge. U speelt in een aparte groep (lijn) elke avond zes ronden van in elk geval drie spellen, maar u krijgt tegelijkertijd de mogelijkheid om er vier te gaan (leren) spelen. Een ronde duurt dertig minuten. De resultaten op elk spel worden genoteerd en kunt u altijd met uw partner doornemen. Als op het eind van de avond de zes ronden zijn gespeeld, wordt de uitslag binnen circa tien minuten bekend gemaakt. Ook kunt u deze altijd nog weer nalezen op het internet. U zult zien hoe leuk en leerzaam het is om de verschillende resultaten op elk spel te vergelijken. De bridgeclub zorgt voor begelei- dirig om daar waar dit nodig is te helpen. De eerste periode van zes weken start op maandag 26 januari. De volgende vijf avonden vinden plaats op 2, 9, 16 en 23 februari en de laatste is op 2 maart. Gestart wordt altijd om 19.45 uur in zaal 1 van het Open Huis in Heiloo. De eerste avond wordt u verzocht om 19.15 uur aanwezig te zijn in verband met een introductie. De kosten voor de gehele periode bedragen 10,-, dus nog géén twee euro per avond. Als u geen partner heeft, kunt u zich toch opgeven, Sans Atout probeert in dat geval een partner voor u te vinden. U dient zich wel van te voren op te geven, dit kan tot 23 januari bij R van Toornburg, tel. 072-5330903 of T. Mooij, tel. 072-5331672 ook voor meer informatie. Ook voor bridgers in andere lijnen is ruimte. HEILOO - Vrijdag 12 december speelde Vredeburg ronde 11 Hageman hield in een theoreti sche Franse partij zijn verdedi ging goed gesloten tegen Admiraal zodat remise onvermij delijk werd. De paarden van Blekemolen verloren hun samen werking, zodat Ebels hier goed gebruik van kon maken en mate riaal won. De Graaf en Sturk hiel den elkaar lang in evenwicht tot de Graaf een zwakke zet deed en Sturk de winst naar zich toe kon trekken en zij onder applaus naar x de bar kon gaan om deze belang rijke overwinning te vieren. Limmen rekende goed op zijn opgerukte pionnenformatie tegen Dinkla, die ook een gevaarlijke promotiepion had. Analyses wezen uit dat Limmen in alle varianten winst had. Al keek sip naar zijn stelling waarin hij in een zet mat kon geven, maar waar van Duin hem net een zet eerder mat gaf. Het viertal speel de de bondscompetitie tegen Opening 64 uit Koedijk. Een jong maar sterk team waar Vredeburg met 2-2 met moeite gelijk tegen speelde. Voorwalt won, van der Bult en Termes speelden remise en Aafjes verloor. Komende vrijdag is het gezellige kersttoernooi voor de B groep om 19.15 en 20.30 uur voor de A groep. VOETBAL LIMMEN - In de 13de en laatste competitiewedstrijd van dit jaar heeft Limmen 1 een gevoe lig verlies geleden in Medemblik. Tegen fusieclub FC Medemblik werd met 3-1 verloren en kon de ploeg van scheidend trainer Martin Glim eindelijk weer een keer een overwinning begroeten, nadat op 12 oktober WGW werd verslagen. Limmen kon dus geen goed ver volg geven aan het gewonnen duel van vorige week tegen de Blokkers, ondanks dat in de eerste helft Ron van Stralen voor een 0-1 voor sprong. Binnen enkele minuten was de stand weer gelijk nadat FC Medemblik kinderlijk eenvoudig een aanval door het midden kon uitspe len en invaller doelman Jesse Piscaer daarna kansloos liet. Na de thee leek Limmen lange tijd de wed strijd te controleren. De tegenstan der werd ver van de goal gehouden, terwijl de goed spelende Sjoerd L'abee de spaarzame openvallende gaatjes wist te dichten. Duur balver lies op het middenveld van Limmenaanvoerder Harry Verduin bleek noodlottig en betekende een 2-1 voorsprong voor de Medemblikkers. Limmen probeerde het wel, maar de aanval bleek onmachtig om het de sterke achter hoede in grote problemen te bren gen. Dat het in blessuretijd ook nog 3-1 werd, was alleen van belang voor de statistieken. FC Medemblik kon eindelijk na twee maanden weer een overwinning boeken terwijl Limmen met een katterig gevoel van een lange winterstop kan gaan 'genieten' en pas op 1 februari weer in competitieverband in actie zal komen. Nadat Limmen uit zeven gespeelde wedstrijden 16 wedstrijd- punten wist te behalen en daarmee eind oktober zelfs een koppositie kon innemen, werd uit de laatste zes competitiewedstrijden slechts drie punten verzameld. De ploeg van trainer Sem Wokke na de winter stop alle zeilen moeten bijzetten om niet in degradatieproblemen te raken. AKERSLOOT - Het MP1 team van Meervogels is kampioen! Wat vier weken geleden al een feit had kunnen zijn is afgelopen zaterdag eindelijk werkelijkheid geworden. Na een onderlinge partij in de Meerhal kregen kwam het goede nieuws uit Zeist. De KNVB kon er niet meer omheen; Meervogels MP1 was deze competitie gewoon het sterkst. Met 175 doelpunten voor en (maar) 24 tegen is dat eigenlyk ook niet zo gek! De kanjers kregen van het bestuur een mooie beker als beloning en vervol gens liepen de jonge sportievelingen een echte ereronde voor het massaal toegestroomde publiek. Staand v.l.n.r.: Emiel Kok, Teun Olgers, Mees Tiebie, Tim Schoon, Feike van der Eng. Zittend v.l.n.r. Jasmijn van der Heijde, Sem van Egmond, Sven Krom, Nick Kager, Sil Liefting. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 33