Zeevogels in slotfase ten onder tegen Schagen Nieuwe lichting UI 2 Flashing Heiloo winterkampioen De tafeltenniscompetitie van TTV Limmen Bouma snelschaak kampioen van Heiloo SPORT 35 Eerste goal viel pas inde 87ste minuut Een team met veel individuele klasse maar ook echte teamgeest In 2009 zal Flashing U12 in een hogere klasse gaan spelen Zeevogels keeper Marcel van Velzen hield zijn ploeg op de been HSV C4 ongeslagen winterkampioen UITKIJKPOST 17 DtCEMBER 2008 Op de foto van links naar rechts: Joep Appelman, Omry Tzaraf, Jasper van der Kroon, Sara Kostense, Selma Ten Broek, Hidde Hoekstra, Jelle Velseboer, Arthur Kerst. Op de grond Thomas Daemen, Liesanne de Wijs. Aangeleverde foto BASKETBAL HEILOO - Na de zomer begon een nieuwe lichting U12 spelers van de basketbalclub Flashing Heiloo aan de nieuwe competi tie. In de voorbereiding werden enige toernooitjes gespeeld en kregen zij een heuse clinic van Henk Pieterse, de oud basket bal international. Nadat men wat aan elkaar gewend was en kennis had gemaakt met de vele regels die de basketbal- sport rijk is, was het tijd voor het echte werk in de competitie en al snel bleek dat de trainingen, onder de bezielende leiding van Joep Appelman, hun vruchten begonnen af te werpen. Vanaf de eerste wed strijd stond er een goed team, dat zowel veel individuele klasse heeft als ook een echte teamgeest. De eerste wedstrijd tegen Mapleleaves was het nog een beetje wennen, maar werd winnend afge sloten met 42 tegen 35. Daarna kwam het team echt los en werden er ruime overwinningen geboekt met 6-72, 16-64 en 91- 19. Ook de vijfde wedstrijd was nog een een voudige overwinning met 16 punten verschil. Na deze ruime overwinnin gen was het natuurlijk niet vreemd dat de spelers iets te makkelijk de wedstrijd ingingen en dat koste ze bijna punten in de derby tegen Alkmaar Guardians. Door keihard te knokken en fel de strijd aan te gaan, werd ook deze wedstrijd gewonnen met 39-44. Daarna volgden twee redeüjk een voudige overwinningen van 74-16 en 50-37. Daarna moest er een top per worden gespeeld tegen De Challengers uit Hoofddorp. De tegenstander beschikte over twee supersnelle en trefzekere spe lers en dat gecombineerd met een wat slappe houding van de kant van Flashing werd het een loodzware wedstrijd. Door goede combinaties en prachtige lay-upjes kon Flashing ook hier het tij weer keren en weer ook deze wedstrijd, het wordt haast saai, weer winnend afsluiten. Afgelopen zaterdag was het dan zover, de wedstrijd om winterkampi oen te worden. Al was de klassering van de tegenstander niet echt hoog, de spelers waren toch wel wat gespan nen. Er werd in de eerste kwarten een beetje slap gespeeld en er wer den veel kansen gemist. Maar ook nu was de individuele klasse van de spelers te groot voor de The Lions uit Zandvoort en werd in het derde en vierde kwart weer ouderwets goed gespeeld, de kansen benut, werd er weinig weg gegeven en kon het pubhek op de tribune en de spe lers uit hun dak gaan, UI2 van Flashing is winterkampioen. Nog één wedstrijd te gaan voor de winterstop. De bond heeft besloten dë komende competitie opnieuw in te delen en Flashing UI2 gaat in 2009 in een hoge klasse spelen. VOETBAL EGMOND - Het venijn zat weer in de staart. Na twee overwin ningen in de slotfase (Hollandia T en Alkmaarsche Boys) was er nu de tweede nederlaag in de laatste minuten (FC den Helder en SRC). In Schagen stond de klok op 87 minuten toen de eer ste goal viel. Een gevaarlijke lage voorzet viel bij de eerste paal. Door een drachtige samenwerking tussen de SRC aanval en de Zeevogels verde diging ging de bal uiteindelijk over de doellijn. Een hard werkend Zeevogels kreeg zo niet de beloning die het verdiende. Zeevogels trainer Ernst Ranzijn moest heel wat vaste krachten missen. Drie verdedigers (Paul Gerrits, Marco Gerrits en Jeroen Koel) en middenvelder Hans van der Werf waren niet beschikbaar. Nick Minneboo maakte zijn (prima) com petitie debuut in de basis. De nieu we verdedigingslinie moest even wennen. SRC leek hier in de begin fase van te profiteren. Het resulteer de in enkele gevaarlijke momenten voor het doel van Marcel van Velzen. Halverwege de eerste helft kregen de withemden meer vat op de tegenstander. Gijs de Waal kwam in deze fase één teenlengte tekort om zijn ploeg op voorsprong te schieten. Na de rust begonnen de Hoevers goed. Met enkele hoek schoppen en vrye trappen werd er druk gezet op de goal van de tegen stander. Toch was het SRC dat de moge lijkheden kreeg. Zeevogels keeper Marcel van Velzen hield zijn ploeg op de been. De ruimten op het veld werden groter en beide teams dach ten hiervan te profiteren. De forma tie in balbezit speelde vol op de aan val. In de slotfase kwam Zeevogels onder druk te staan omdat er in korte tijd veel overtredingen werden gemaakt. SRC joeg de bal keer op keer het zestienmetergebied in. Drie minuten voor tijd viel de bal voor SRC goed en voor de withemden noodlottig; 1-0. Zeevogels 1 sloot dit jaar af met zeven punten uit twaalf wedstrijden. Toch hoeft deze matige score niet funest te zijn. Berdos en VZV staan er momenteel nog minder rooskleurig voor. TAFELTENNIS LIMMEN Tafeltennisvereniging Limmen heeft zowel bij de jeugd als de volwassen de eerste seizoens helft erop zitten. Bij de jeugd werd het eerste team, na tien boeiende wedstrijden, tweede in de vierde klasse. Voor dit team was het een goede prestatie, omdat ze vorig seizoen kampioen van de vijfde klasse wer den. Het tweede jeugdteam speelde dit jaar voor het eerst in de vijfde klasse, ook zij hebben goed weer stand geboden. De andere twee teams van TTV Limmen kwamen uit in de pupillencompetitie. Het eerste pupillenteam werd knap derde en het tweede werd eerste in de tweede pupillenpoule. Bij de volwassen was er wisselend succes te noteren. Het eerste team wist goed weerstand te bieden in de eerste klasse na hun promotie. Het tweede en derde team wisten zich te handhaven in respectievelijk de vierde en vijfde klasse. Het goede nieuws kwam dit seizoen van Limmen 4, zij werden kampioen in de vijfde klasse en komen daardoor volgend seizoen ook uit in de vierde klasse. Het vijf de team konden goed meedraaien in de zesde klasse. Meetrainen? De jeugd kan dit komende vrijdag vanaf 18.30 uur in de sportzaal aan de Hogeweg (61) te Limmen. De recre antenavond van de volwassen is maandagavond vanaf half negen. SC HAKEN HEILOO - Op dinsdag 9 decem ber streden bij schaakvereni ging Oppositie 22 leden om het snelschaakkampioenschap van Heiloo. Alle deelnemers speel den zeven' partijen met een bedenktijd van zeven minuten per persoon $por de hele partij. Dat beteklnt snel zetten, wat inhoudt dat het foutenduveltje ver raderlijk op de loer ligt. Het bete kent ook dat zelfbeheersing en crea tiviteit onmisbaar zijn. Bij gebrek daaraan komen er, door haast gedreven, af en toe jammerlijke blunders of zelfs onreglementaire zetten op het bord, wat onmiddellijk winst betekent voor de tegenstan der. Maar het plezier om de meest onverwachte wendingen voert bij de deelnemers toch steeds de boven toon. In dit complexe speltype was Albert Bouma deze avond de sterk ste. Hij won zes partijen en speelde er één remise en werd daarmee snelschaakkampioen 2008-2009. Op één punt achterstand eindigde Fred Smith. Hij bleef zeven partijen ongeslagen en naast vier winstpar tijen scoorde hij driemaal een remi se. Gerard Heeringa die zich na acht jaar afwezigheid weer to.t het schaakspel heeft bekeerd, eindigde op een derde plaats. Peter Folkertsma en Piet Manni behaalden 4,5 punt, goed voor een gedeelde vierde en vijfde plaats. In het 75ste jaar van het bestaan van Oppositie was dit evenement weer één van de hoogtepunten. 1. Albert Bouma 6,5, 2. Fred Smith 5,5, 3. Gerard Heeringa 5,0, 4. Peter Folkertsma 4,5, 5. Piet Manni 4,5, 6. Herman Limmen 4,0, 7. Cor van Etten 4,0, 8. Richard Sauer 4,0, 9. Wim Blom 4,0,10. Herman Maas 4,0. HEILOO - De jongens van HSVC4 zijn dit seizoen ongeslagen winterkampioen geworden, met over tuigende cijfers. Dit betekent natuurlijk niet dat de strijd gestreden is voor het seizoen 2008-2009, maar ze zijn wel op de goede weg. Afgelopen zaterdag werd in de koude wind het Egmondse Adelbert C2 met 7-0 verslagen. Dat was dus weer een grote stap naar het kampioenschap en een prachtige manier om het jaar af te sluiten. Coaches Erik van Anholt en Paul Rotteveel kijken met trots naar 'hun' pupillen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 35