Start renovatie Springschans oost Flessenpost brengt oud-leerlingen Vondelschool terug in de tijd Speleldnd Vrijdag 19 december laten onze smaakmakers u weer lekker genieten Limmen H E I L O O BEDRIJF BELICHT c v Kerst-attentie .Albert Heijrr- 5 Directeur Francis Schruer is heel blij met de aanvang van de renovatie #111 Vanaf 13.00 uur worden in onze zaak weer tal van smaakvolle nagerechten, bijzondere en gezonde cocktails gemaakt, die uw kerstdis een extra feestelijk tintje geven. Kijk dus bij de speciaal ingerichte demonstratie-stand en laat u verrassen door de vele leuke kerst-ideeën, die door onze smaakmakers, voor u worden bereid. Bij besteding v.a. 25,- ontvangt u een heerlijk kerstfeest-attentie. Zondag 21 december extra OPEN van 12.00 t/m 21.00 uur UITKIJKPOST 17 DECEMBER 200 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Maandag 15 decem ber werden de contracten ondertekend tussen opdracht gever ISOB en de verschillende uitvoerende bedrijven (gebr. Apeldoorn, Koster, Locas en Nieuwstaete), die de renovatie van het oude schoolgebouw in Plan Oost voor hun rekening zullen nemen. De werkzaamheden starten in januari 2009 en zullen in juni zijn afgerond. Directeur van De Springschans, Francis Schruer, is heel büj met de aanvang van de renovatie. „Het gebouw voldeed al een aantal jaren niet meer aan de huidige eisen. De renovatie heeft echter lang op zich laten wachten omdat er in het verleden zoveel om te doen is geweest; onder andere door bezwaren van omwonenden en grote onduidelijkheid over de besluitvorming van de gemeente omtrent de toekomstige huisvesting van De Springschans (in één of toch twee gebouwen, met nieuwbouw op locatie centrum öf renovatie op de oude locatie). De budgettering van 2004 was daardoor niet meer van toepassing op de huidige kostenra ming. Ook het opnieuw moeten budgetteren heeft moeite en energie gekost. Het gebouw zal de komende peri ode compleet gestript gaan worden; alleen de buitenmuren büj ven staan. De renovatie met een duur van vijf maanden zal worden uitgevoerd met duurzame materialen, zoals FSC hout. Er wordt een goed binnenkli maat gerealiseerd, met voldoende isolatie, ventilatie en dergelijke. Ook is rekening gehouden met de nodige gehandicaptenvoorzienin gen. Na afronding van de renovatie zal het gebouw dezelfde strakke uit straling hebben als De Springschans centrum. De eenheid van beide locaties zal worden door gevoerd in de uitstraling van de gehele huisstijl. Het gebouw wordt per gedeelte aangepakt; zowel de kinderopvang (Skoa) als het lesge ven gaan 'gewoon' door en schui ven mee. Medio juni zullen de reno- vatiewerkzaamheden klaar zijn. Als alles volgens plan loopt, is op 17 juni de opening. Een paar dagen na de opening van De Springschans centrum, die op 12 juni plaats zal vinden. Tekst en foto: Carolien Breed Nicole Posthumus Meyjes, Paapenhof 3, 1851 EK Heiloo, tel: 06- 51877259, www.spelekind.nl, e-mail: meyjes@hotmail.com. HEILOO - Kinderen weten soms al op jonge leeftijd wat ze willen wor den als ze later groot zijn; sommigen dromen ervan om filmster te wor den. De acteerlessen bij Spelekind, gegeven door Nicole Posthumus Meyjes, kunnen daarbij een eerste aanzet zijn. Maar ook kinderen met 'plankenkoorts' heeft Spelekind veel te bieden. De lessen worden gegeven in de inspirerende en bijna magische omgeving, die het theater van Ben Sierhuis aan de Nijverheidsweg biedt. Nicole heeft de Acteursschool in Amsterdam gevolgd. Daarnaast heeft zij als klassenassistente in een ZMOK school gewerkt. Hier groeide de behoefte om het beste uit kinderen naar boven te halen. Door dramales sen kunnen kinderen dat spelenderwijs ontdekken en laten zien, binnen een veilige en ondersteunende omgeving. Naast acteerlessen aan kinde ren uit zogenaamde achterstandswijken, heeft zij ook eindmusicals gere gisseerd voor groepen acht van diverse basisscholen en diverse andere projecten gedaan, zoals het levend poppentheater. „Kinderen hebben van oorsprong een rijke belevingswereld, die ze helaas vaak kwijtraken, naar mate ze ouder worden. Ze zijn zich er constant van bewust, hoe ze zich (zouden) moeten gedragen. Tijdens de acteerlessen bij Spelekind mogen ze wel falen en blunderen. Door hen meer naar de voorgrond te halen en vertrouwen te geven kunnen de acteerlessen juist bij kinderen, die nog nooit iets met theater te maken hebben gehad, veel verborgen kwaliteiten naar boven halen. Het mooiste wat ik bereikt heb, is dat ouders of klasge nootjes trots en verbaasd waren over het lef, dat ze bij zo'n verlegen kind voor het eerst waarnemen tijdens de voorstelling." Haar liefde voor toneel heeft zij in Spelekind gecombineerd met haar kennis en ervaringen in omgang met kinderen. In acht lessen van twee uur wordt in groepjes van maximaal tien deelnemers de basis van acteren bijgebracht. Het eerste uur wordt technische les gegeven, daarna komt het spelen aan bod. Door middel van improvisatie komt de creativiteit en fantasie van kinderen bijna vanzelf naar boven. Ze krijgen 'huiswerk' mee om kleine scènes uit hun hoofd te leren. -De laatste les is de uiteindelijke voorstelling voor publiek (familie en bekenden), die ze zelf bedacht en geschreven hebben. De lessen starten in februari 2009; op donderdag voor kinderen van 10 tot 12 jaar, op zaterdag voor kinderen van 8 tot 10 jaar. De eerste zes aanmeldingen krijgen tien procent korting op het cur susgeld. Kinderen leren tijdens de acteerlessen veel van elkaar. Wat raar is op school, is juist heel belangrijk in de acteerlessen. Alles mag hier en niets is fout! Belangrijk is, dat ze respect voor elkaar leren hebben, want acte ren doe je niet alleen. Van daaruit groeit het vertrouwen in zichzelf en elkaar en de durf om iets te doen, waar ze eerder geen lef voor hadden. Plezier met elkaar en lachen staan altijd voorop." Vervolg van voorpagina „Daarna zijn we elkaar uit het oog verloren. Als kind had ik nog geen idee wat ik 'later wilde wor den'. Na één jaar werktuigbouwkun de ben ik overgestapt naar Nyenrode en heb daar bedrijfskun de gestudeerd. Later heb ik me gespecialiseerd in fiscaal recht." Otto Moerbeek woont met zijn gezin in Heemstede. Hij was op jonge leeftijd al met technische spullen in de weer; zoals mecano en later elektronica en computers. Hij studeerde informatica in Amsterdam, waar hij ook ging wonen. Inmiddels is hij werkzaam als ontwikkelaar van software, onder andere voor internettoepas singen. Zijn moeder woont nog in Heiloo, maar buiten haar om heeft hij weinig contacten meer in het dorp. „Van de lagere school kan ik me nog herinneren dat er naast de 'oude garde', een aantal jonge leer krachten volgens 'moderne' lesme thoden lesgaven. Wij zaten waar schijnlijk net in een overgangsfase." Robert Groeneveld is, samen met zijn vriendin, na veel omzwervingen weer teruggekeerd naar Heiloo, vanwege de mooie ligging dichtbij zee, strand en duinen. „Ik was vroe ger een 'luie' leerling en speelde veel liever buiten. De heer Kramer was onze onderwijzer in dat jaar. Via een omweg -Lts en Mts (Den dietijd gehad." Robert runt sinds Haag)- ben ik naar de Hts (Utrecht) 1994, samen met een compagnon, gegaan en heb een geweldige stu- een IT bedrijf in Utrecht. HH W j f'.-—7-* Fen .fUhcj/' Het briefje, dat in een flesje werd gevonden en zorgde voor ene kleine reünie. Foto: Carolien. Breed ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5