Wethouder zet de puntjes op de 'i' in Boekelermeer Zuid 3 Actie inzameling handnaaimachines Wethouders verrassen buschauffeur Politie treedt op tegen vuurwerkoverlast H E I L O O 9 Gevraagd: hulp bij het ophalen Tevreden over dienstregeling in Castricum en Heiloo Voorkom ook zelf onveilige situatie UITKIJKPOST 17 DECEMBER 2008 HËILOO - Vrijdag 12 december gaf wethouder Rob Opdam het startsein voor de officiële inge bruikname van het bedrijven terrein Boekelermeer Zuid 3. Het duurzame bedrijventerrein in Heiloo kreed die dag een straat naam, cameratoezicht en een wel komstbord, waarop alle 'bedrijven te vinden zijn. Vrijdag Rob Opdam (tweede van rechts) het startsein voor de officiële ingebruikname van Boekelermeer Zuid. Foto: Ricardo Marcker De Boekelermeer Zuid 3 is een duurzaam bedrijventerrein voor kleine en middelgrote bedrijven. Zowel bij het inrichten van het ter rein als bij het gebruik ervan hou den de gemeente en de bedrijven rekening met het milieu. Zo komt er veel groen, wordt het terrein omringd door een ecologi sche zone en is de bebouwings dichtheid laag (van de 25,4 hectare is elf hectare gereserveerd voor inrichting) en maken de bedrijven gebruik van een Meerwarmte, dit is energie van de restwarmte van de Huisvuilcentrale in Alkmaar. Ook over het regelen van het ver keer is duurzaam nagedacht. Er wordt een fietspad aangelegd op het dijkje langs de westelijke Ringsloot en ook de Boekelermeerweg wordt onderdeel van een recreatieve fietsroute. Vanaf 15 december stopt de bus dienst van Connexxion ook bij de Boekelermeer Zuid 3. Op het bedrijventerrein langs de A9 zijn nu 13 bedrijven gevestigd. Er zijn nog kavels te koop. HEILOO - Heilooër Ton Teunissen heeft onlangs op radio Noord-Holland een oproep gedaan voor handnaai machines en breimachines voor een project in Tanzania. Aan deze oproep werd dusdanig goed gehoor gegeven, dat hem inmiddels zo'n 180 naaimachines in heel Noord-Holland zijn toegezegd. Door dit enorme succes ontstond een logistiek probleem, want hoe haal je al deze bruikbare exempla ren op? Daarom doet hij in deze krant een tweede oproep; ditmaal voor hulp om de handnaaimachines in heel Noord-Holland op te halen. Ton is bezig zijn carrière als bouwkundig adviseur af te bouwen. Hij heeft zich daarnaast aangemeld als vrijwilliger voor ontwikkelings werk bij Connect International. Voor deze organisatie verzorgt hij bouwprojecten, zodat mensen in Tanzania beter en met de voorhan den zijnde materialen leren bouwen. In het kader hiervan is hij naar Tanzania gereisd en constateerde ter plekke, dat hij nog veel meer kon betekenen voor de regio Iringa, die hij bezocht had. Zo was hij voor Connect International zeer actief bij de bouw van een schooltje, uitge voerd door een onafhankelijke orga nisatie (NGO) uit Tanzania; SHIPO. En hielp hij met het realiseren van een waterproject, waarbij handwa terpompen in de nabijheid van dor pen worden geplaatst, zodat de bewoners niet meer zo ver (en lang) hoeven te lopen om schoon drink water te halen. Een ander project is een grote dovenschool, waar kans arme dove kinderen in twee jaar een vak leren (timmeren, metselen et cetera) en zo later met een echt diploma op zak in hun eigen levens onderhoud kunnen voorzien. Ton: ,,En voor dit scholen ben ik mijn inzamelingsactie voor hand naaimachines begonnen. Met deze naaimachines kunnen we een oplei ding verzorgen tot naaister. Na het behalen van het diploma willen we de geslaagden tevens een eigen naaimachine aanbieden, zodat ze in ieder geval een goede start kunnen maken. Ik zoek dus mensen, die wil len helpen met het ophalen, maar tevens willen helpen bij het contro leren en repareren van de machi nes. Daar er enkele breimachines tussen zitten, hoop ik dat ik ook iemand vind, die hier verstand van heeft. Halverwege volgend jaar ver trekt de container met alle ingeza melde spullen naar de plaats van bestemming." U kunt zich aanmel den bij Ton Teunissen, tel. 06- 53420588 of via e-mail: ahr.teunis- sen@quicknet.nl Mocht u meer willen weten over zijn activiteiten in Tanzania, zie www.karibu-tanzania.nl. Coby Wester, buschauffeur voor Connexxion, werd verrast met een bloemetje uit handen van wethouders Opdam (Heiloo) en Hommes (Castricum) ter ere van het in gebruik nemen van de nieuwe dienstregeling in Castricum en Heiloo. Foto. Caroiien Breed HEILOO - Op 15 december ver rasten de wethouders van Verkeer en Vervoer van de gemeenten Castricum en Heiloo, John Hommes en Rob Opdam, buschauffeuse Coby Wester van Connexxion met een bloemetje. Hiermee lieten ze hun tevredenheid over de nieuwe dienstregeling in de regio blijken. Vanaf 14 december rijdt Connexxion volgens een nieuwe dienstregeling in Castricum en Heiloo. Voor Castricum is er een geheel nieuwe busroute langs de oostkant van Castricum aangelegd. In Heiloo komen er naast bus 167 twee nieuwe buslijnen bij. Buslijn 163 rijdt van Uitgeest naar Akersloot, Heiloo NS en weer terug. In de spits is het eindpunt van deze bus niet Heiloo NS, maar Alkmaar. Buslijn 164 rijdt vanaf Castricum naar Bakkum, Egmond Binnen, Egmond aan Zee, Heiloo en weer terug. Rob Opdam, wethouder ver keer in Heiloo, is erg tevreden met de nieuwe buslijnen. ,,We krijgen nu een directe verbinding met Castricum, de Boekelermeer Zuid en het station wordt beter bereik baar", zegt hij. „Dat betekent dat mensen gemakkelijker de auto kunnen laten staan en met de bus naar het station Heiloo kunnen komen." Ton Teunissen zoekt helpers bij het ophalen en repareren van de handnaaimachines voor het project in Tanzania. Foto: Caroiien Breed HEILOO - De viering van Oud en Nieuw is een feestelijk gebeuren. De politie zet zich samen met de gemeente (brandweer) in om de jaarwis seling zo veilig mogelijk te laten verlopen. Dit geldt zowel voor de avond en nacht van 31 december als voor periode daar aan voorafgaande. Ook het voortijdig afsteken van vuurwerk en het in bezit hebben van illegaal vuurwerk wordt aange pakt. Meld het de politie als u over last heeft en zorg voor uw veilig heid en die van uw kinderen door het vuurwerk veilig aan te steken. In Heiloo verloopt de jaarwisse ling meestal relatief rustig. Dit betekent niet dat er niets gebeurt, want er worden helaas toch nog meerdere vernielingen gepleegd met vuurwerk. Tijdens de jaarwisseling zet de politie extra mensen in, maar ook in de weken ervoor zijn politiemen sen alert op illegaal vuurwerk of het afsteken van vuurwerk buiten de toegestane tijden. Daarnaast geeft de politie voorlichting op scholen om de jeugd bewust te maken van de gevaren van vuur werk en hen te wijzen op de straf fen die staan op het overtreden van de regels. Kies voor veilig Ër zal dus streng worden toege zien op het naleven van de regels om onveilige situaties te voorko men. Maar, de politie kan dit niet alleen. Bewoners zijn ook zelf ver antwoordelijk voor hun veiligheid. Koop het vuurwerk bij een erkend verkoopadres. Bewaar het vuur werk op een veilige droge plaats en steek het vuurwerk aan met een speciaal lont of een sigaret. Steek vuurwerk alleen af op 31 december van 10.00 uur 's ochtends tot 02.00 uur 's nachts. En tenslotte, ruim het vuurwerkafval op straat zo snel mogelijk op om te voorkomen dat kinderen op Nieuwjaarsdag probe ren vuurwerk proberen aan te ste ken dat nog niet is afgegaan. Boetes De wijkagent en andere agenten in de wijk volgen de situatie in hun buurt. Denk erom dat op het te vroeg afsteken van vuurwerk een HALT-straf staat of erger, dat de officier van justitie de boete bepaalt. Dat geldt zeker ook voor het in bezit hebben van illegaal vuurwerk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9