Opening praktijk voor osteopathie in Limmen Gratis Zumba bij Mariz.nu De Tegenpartij wint CAL Street League Nachtmarkt Akersloot met 120 kramen Zangles bij Artpracticum in Egmond Nieuw dansseizoen bij Luut Griffioen REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING De gemeente juicht initiatief Stichting Welzijn Castrieum toe KORTOM Café voor mantelzorgers KWF Kankerbestrijding start collecteweek Wellicht door de huidige economische crisis is het aantal kramen ongekend hoog Vanaf 19.00 uur kan men terecht in het oude centrum van Akersloot UITKIJKPOST 26 AUGUSTUS 2009 LIMMEN - Op 28 augustus gaat de nieuwe praktijk voor osteopathie van Jos de Winter open. Jos de Winter is bekend bij vele mensen uit Limmen, Heiloo en Castrieum. Jos begon zijn loopbaan eerst als fysiotherapeut. De laatste jaren werkte hij als manueel therapeut en osteopaat op de Rijksweg in Limmen. Nu is het tijd geworden om een eigen praktijk voor osteopathie te starten. Osteopathie is als therapievorm bij veel mensen niet zo bekend. Hoewel het ruim honderd jaar geleden begon in Amerika, houdt men zich er pas sinds 15 jaar in Nederland mee bezig. Een osteopaat behandelt bijvoor beeld nek en rugklachten, zowel chronisch als acuut, hoofdpijn, uitstralings- pijnen, sportblessures die niet willen genezen, niet medisch te duiden buik klachten, huilbaby's en kiss-syndroom. Andere (para-)mediei zoals de fysiotherapeut, manueel therapeut, chiropractor en arts behandelen deze klachten ook, waarbij iedereen zijn eigen methode volgt. De meerwaarde van de osteopathie is dat een osteopaat de oorzaak van de klachten wil achterhalen. Waar ligt de primaire oorzaak van een klacht? Een rugklacht kan bijvoorbeeld ontstaan omdat een wervel blokkeert of scheef staat, maar ook omdat een enkel scheef staat, een darm verkleefd is aan het bekken, het zenuwstelsel onder spanning staat bij de schedel et cetera. Wie geïnteresseerd is in de osteopathie kan zich voor therapie telefo nisch aanmelden op nummer 072-5315156, of de Open Praktijk avond bezoeken op vrijdag 28 augustus van 19.30 tot 21.30 uur aan de Dusseldorperweg 167 in Limmen, waar een hapje en drankje klaarstaan. Iedereen is welkom. CASTRICUM - Zumba, de nieuwe rage op dans/fitnessgebied. Zumba is Fun, Zumba is Easy, Zumba is Effectief In Amerika is het al jaren een hit, maar ook in diverse Europese landen worden er massaal Zumba-lessen gegeven en gevolgd. Mariz, aangestoken door het Zumba-virus, zegt erover: „Je bent zo bezig met genieten van de muziek, de bewegingen en de sfeer, dat je pas na afloop van de les merkt hoe hard je hebt gewerkt. Toen ik de opleiding deed voor International Zumba Instructor lag mijn hele auto vol natte T-shirts. Ik heb nog nooit ongemerkt zo hard gewerkt. Je beweegt op heerlijke latin grooves en ervaart het unieke groepsgevoel." Doordat Mariz haar specialisaties heeft in zowel dans als fitness, is deze rage haar op het lijf geschreven. Beide aspecten komen bij Zumba aan bod. Haar ervaring in Latijns Amerikaanse dansen en Salsa zorgt voor optimale uitleg en uitvoering. Naast dat je lekker beweegt is het ook belangrijk de juiste fitnesstechnieken toe te kunnen passen. Dan krijg je maximaal effect en minimale kans op blessure. Groot voordeel is dat Mariz werkt met tienrit- tenkaarten, je betaalt uitsluitend voor de lessen die je meedoet. Voor iedereen die geïnteresseerd is in Zumba, of gewoon lekker een les mee wil draaien geeft Mariz woensdag 2 september twee gratis proeflessen in Danscentrum Luut Griffioen om 18.30 uur en 19.45 uur. Voor meer info over Zumba of een van de andere dansvormen die vanaf 1 september begin nen kijkje op www.mariz.nu, mail je naar info@mariz.nu of bel je naar tel. 06-53192461. Het ziet er naar uit dat de CAL Street League in 2010 een vervolg krijgt. Aangeleverde foto CASTRICUM - Het spiksplinter nieuwe staatvoetbaltoernooi CAL Street League is afgelopen zondag in een spannende finale beslist in het voordeel van De Tegenpartij. Het team uit Limmen ontving uit handen van wethouder John Hommes niet alleen de wisselbeker, maar ook de winnende bokaal. Voor de nummers twee (De Lukki's Castrieum) en drie (Los Merengues) was er een groepsprijs in de vorm van een zilveren en bronzen voetbalschoen. Ook de overige deelnemers genoten van een veelzijdige sponsoring. Zowel deelnemers als publiek waren enthousiast over dit nieuwe sportieve evenement voor de jeugd vanaf 12 jaar die vaak en graag op straat speelt. Voor hen werd naast een voetbaltoernooi ook een kiek- boksproject en een muziekfestival bedacht. De gemeente juicht dit ini tiatief van de Stichting Welzijn Castrieum toe. Het past in haar streven om de jeugd in de gemeente sportief bezig te laten zijn, te leren samen werken en respect voor elkaar bij te brengen. Dat doel is gehaald; het ziet er daarom naar uit dat het CAL Street League een vervolg krijgt in 2010. REGIO - Tijdens de bijeenkomst van het café voor mantelzorgers op woensdag 2 september, is Trees Werring, MBVO-doeent (meer bewegen voor ouderen) als gast uitgenodigd. Zij zal de aanwe zigen aanwijzingen geven om soe pel te bewegen. Aanvang 19.30 uur. Iedere eerste woensdag van de maand organiseren de vrijwilli gers van het Steunpunt Mantel zorg IJmond, tegenwoordig Tandem en het Rode Kruis, deze avond voor de mantelzorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castrieum. Als uw partner, ouder of kind langdu rig ziek blijft, gaat uw leven veran deren. Het is prettig met lotgeno ten en deskundigen ervaringen uit te wisselen. Er is altijd een consu lent van Tandem aanwezig. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeen komsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuis blijver, kan bellen naar Tandem, tel. 023-8910610. LIMMEN - Op maandag 7 septem ber gaat de grootste collecte van Nederland weer van start. De col lectant van KWF Kankerbe strijding komt in de week van maandag 7 tot en met 12 septem ber bij u aan de deur. Wie de col lectant mist, kan een gift overma ken op giro 26000. Maar zonder geld geen onderzoek. Geef daar om gul aan KWF Kanker bestrijding. EGMOND - Zangeoaeh Michel Schutte uit Egmond aan Zee geeft ruim 25 jaar zangles in zijn studio in Egmond, waar veel aspirant zangers en zange ressen een plaatsje bij hem hebben gevonden en alweer heel wat jaartjes meedraaien. Bij Michel, zelf afkomstig uit het theatervak, kun je in je eigen tempo je techniek en presentatie bijschaven. Door geluidsopnames leer je spelenderwijs de kneepjes van het vak, ide aal als je zingt in een musical, groep of aan toneel doet. Aan presentatie wordt ook gewerkt; door middel van dvd-opnames word je attent gemaakt op een goede houding en uitstraling. Als je wilt kun je ook optreden tijdens de jaarlijkse theatervoorstellingen die Michel organiseert in theater de Beun. Ook krijg je altijd aan het eind van het seizoen een gratis cd en dvd van je beste prestaties. De zanglessen zijn voor alle leeftijden. Kijk ook op www.michelschutte.nl, e-mail: michael.els@planet.nl. CASTRICUM - Danscentrum Luut Griffioen aan de Dorpsstraat te Castrieum schrijft vanaf dinsdag 1 september weer in. Naast Zumba, Salsa en HipHop/Streetdanee voor solodansers beveelt dansleraar Luut Griffioen met name de stijldansen aan: „De allround cursus met zowel ballroom als Latijns-Amerikaanse dansen is al jaren een topper. Sinds Dancing With The Stars op televisie is, is er weer meer aandacht voor deze partnerdansen. Samen op dansles, voor de bruiloft of gewoon om samen iets leuks te doen. Je wordt er niet moe van en door de gevarieerde ritmes kunnen we ook zeer verschillende muziek gebruiken. Net als alle dansscholen beschikken we over een zeer ruime dansvloer, gezellige zitjes en een professionele bar voor in de pauze of na de dansles." De proeflessen en kennismakingsavonden zijn vanaf donderdag 17 sep tember: Voor dansparen met tijd overdag is de vrijdagmiddag een aanrader. Voor meer informatie en inschrijven: de heer Luut Griffioen, Dorpsstraat 72, Castrieum. Tel. 0251- 655060/672192 Op de website kunt u de data van de proeflessen vinden: www.danseentrumluutgriffioen.nl. u kunt ook e-mai- leninfo @danseentrumluutgriffioen. nl. AKERSLOOT - Het was de laat ste jaren wat tobben met de bezetting van de nachtmarkt in Akersloot. Daar moest wat aan gedaan worden. Wellicht door de huidige econo mische recessie is het aantal markt kramen dit jaar ongekend hoog en zullen op vrijdag 28 augustus de bezoekers van de nachtmarkt maar liefst 120 gevulde kramen aantref fen waar zijn hun spulletjes kunnen kopen. Van T-shirts tot suikerbrood, van speelgoed tot overhemd, bijna alles is verkrijgbaar op deze gezelli ge nachtmarkt. Vanaf 19.00 uur kan men terecht in het oude centrum van Akersloot, struinen langs de sfeervol verlichte kramen. Oude bekende ontmoeten, hier en daar een kletspraatje, loe rend naar de koopjes van de markt. Naast de reguliere handel heeft de organisatie 15 kramen naar de markt gehaald die gevuld zijn met platen en cd's. Ook de oude ambachten zijn weer op de nachtmarkt te zien en zij mogen zich altijd verheugen in grote publieke belangstelling. Deze oude ambachten aan het werk te zien is voor menig bezoeker het absolute einde. De horeca zal vanzelfsprekend inspelen op deze markt en doormiddel van gezellige terrassen en levende muziek bijdra gen tot een gezellige sfeer deze avond. Voor de kinderen worden er springkussens geplaatst waar zij gratis gebruik van kunnen maken. Op het Wilhelminaplein is een grote tent geplaatst waar iedere avond echte rock 'n roll muziek door een groot aantal bands ten gehore wordt gebracht. De entree op de markt en in de muziektent is als vanouds geheel gratis. Er zijn nog enkele kramen beschikbaar, inlichtingen bij Henk Levering, tel. 0251- 312866. Van t-shirts tot suikerbrood, van speelgoed tot overhemd, alles is verkrijgbaar op deze nachtmarkt. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 21