De natuur komt De Kapberg binnen Open Monumentendag in de gemeente Castricum Nieuwe gezichten in Clip Akersloot Opstapcursussen bij Perspectief REGIO 23 Wandeling over het terrein van Dijk en Duin Voor vragen over wonen, welzijn, zorg en inkomen In de tentoonstelling verschillende producten van Althéa KORTOM Grote Fancy Fair bij De Vredeburgers Wandeling met gids van Historisch Egmond UITKIJKPOST 26 AUGUSTUS 2009 CASTRICUM - Op donderdag 3 september maakt de Stichting Welzijn Castricum een wandeling onder leiding van een oud medewerker, over het terrein van Dijk en Duin. Gestart wordt om 10.00 uur bij 't Oude Theehuys met koffie en wat lekkers, waarna in rustig tempo wordt gelopen langs de historische gebouwen, het oude kerkhof, het openlucht theater en de water toren. Opgeven kan bij de Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251- 656562, kosten zijn 5,- per persoon. Aangeleverde foto REGIO - De landelijke viering van Open Monumentendag vindt dit jaar plaats in het weekend van 12 en 13 septem ber. Onder het thema 'Op de kaart' gaan de deuren van vele monumenten open die door gaans gesloten blijven voor publiek. Het jaarlijkse open-monumenten- weekend trekt in de gemeente Castricum al jaren zo'n zeshonderd belangstellenden. Ook dit jaar wor den weer veel mensen in en rond de monumenten verwacht. Onder het motto 'Op de kaart', dat door het Regionale Comité Open Monumentendag Noord- Kennemerland (Bergen, Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Heiloo, Uitgeest) is uitgewerkt, is een afwisselend programma samenge steld voor het weekend van 12 en 13 september. Belangstellenden krijgen een rijke keus aan monu menten die voor bezichtiging wor den opengesteld. Op sommige adressen is er nog iets extra's, zoals een tentoonstelling. Dat gebeurt in de Voormalige Duinrandsehool, Dorpshuis De Kern, voormalig jachthuis Jonkheer Gevers (alle in Castricum) en Gemaal Limmen 1879 (Akersloot). Op de homepage van de website leest u het gedetail leerde programma. Bovendien zijn een gratis landelijke Open Monumentenbrochure en een regio naal tijdschrift voor deze gelegen heid uitgebracht. Ze zijn verkrijg baar bij de bibliotheekvestigingen in Akersloot, Castricum en Limmen, VW Castricum en het gemeente huis te Limmen. Meer informatie: www.openmonumentendag.nl. EGMOND - Het is heel herken baar voor iedereen: de natuur is afgebeeld in tekeningen en beelden. Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef laat de komende zes weken weer aan trekkelijke kunst zien en deze keer mogen we ook boeken tot de kunst rekenen. De kleine uitgeverij Althéa Pers bezit geen eigen drukpers, maar werkt met pc en laserprinter. Er worden kunstenaars bij de uitgaven betrokken en goede drukkers. De oplages zijn bijna steeds klein, omdat het meestal om gelegen heidsuitgaven gaat. U ziet in de tentoonstelling ver schillende producten van Althéa, maar het meest in het oog lopend zijn de boeken die gemaakt zijn met het werk van Johan Breuker. Naast zijn werk in boekvorm zijn ook teke ningen en grafiek te zien. De passie voor landschappen en met name voor parken en tuinen vormt al AKERSLOOT - Inwoners van Akersloot (jong en oud) kun nen, via het Cliënteninfor matiepunt (de Clip), antwoord krijgen op al hun vragen over wonen, welzijn, zorg en inko men. Sinds enige tijd treft men in de Clip nieuwe vrijwilligers aan uit Akersloot, te weten Joke Twaalfhoven en Greet Kaandorp. De Clip is het informatiepunt dichtbij huis waar men precies weet welke voorzieningen beschikbaar zijn op het terrein van wonen, wel zijn, zorg en inkomen. Iedere woensdagmiddag kan men tussen 14.30 en 16.30 uur langskomen in de Bibliotheek Akersloot, Rembrandtsingel 1 of bellen, tel. 06-57272559. Een afspraak maken is niet nodig. De medewerkers van de Clip geven gratis advies en infor matie op dit gebied. Zij helpen men- CASTRICUM - In september start Perspectief weer met twee cursussen van 14 lessen voor nieuwe leden. Op donder dag van 20.00 tot 22.00 uur vanaf 1 oktober, en op vrijdag van 13.30 tot 15.30 uur vanaf 11 september. De cursist maakt kennis met een groot aantal verschillende technie ken zoals: tekenen met potlood, schetsen met houtskool, inkt, aqua rel, acryl en pastel. De cursussen worden gegeven door professionele begeleiders en zijn bedoeld als 'opstap' naar één van de werkgroe pen van de vereniging. In het cursusgeld voor de opstap- eursus is meteen het lidmaatschap van 'Perspectief' tot de zomer van 2010 begrepen. Zo kunnen de cursisten kennis maken met de vereniging. Iedere dag van de week kunnen de leden hiervoor bij één van de vele werk groepen terecht. Bovendien kan meegedaan worden aan workshops en tentoonstellingen. Naast de sehil- derwerkgroepen heeft Perspectief sinds 1974 de rode draad in zijn werk. Hij bezocht veel Renaissance- en Baroktuinen en tuinen uit de Romantiek en maakte daar tekenin gen. We zien op de tentoonstelling ook de tekeningen die hij maakte op de Victoriaanse begraafplaats van Sheffield. Eén van deze tekeningen draagt als titel: ^Alleen wie het verlangen kent'. Een titel die heel kernachtig de sfeer en de beleving van deze tekeningen omschrijft. Onder die zelfde titel presenteert Johan op de tentoonstelling een nieuwe oeuvre catalogus over zijn werk uit de peri ode 2006 tot en met 2009, uitgege ven door de Althaea Pers. Johan laat ook grafiek zien. Hij concentreert sen op weg of brengen hen in con tact met de juiste instellingen. Als het nodig is kunnen zij ook direct al ondersteunende hulp inschakelen, zoals bijvoorbeeld de klussenbank. Ook kunnen zij informatie ver strekken over welke geïndiceerde hulp het Zorgloket kan leveren en de benodigde aanvraagformulieren verstrekken voor bijvoorbeeld aan passingen in huis, huishoudelijke hulp, vervoersvoorzieningen en rol stoelvoorzieningen, et cetera. Buiten de openingstijden van de Clip Akersloot kan men voor infor matie bellen met het Zorgloket in Limmen 0251-661122 of de Clip bij de Stichting Welzijn in Castricum 0251-656562. Ook per mail kan men contact opnemen. Het mailadres van het Zorgloket is: gemeentebestuur@castricum.nl. en het mailadres van de Clips in Akersloot en Castricum is info@welzijncastricum.nl. ook groepen voor beeldhouwen, keramiek en etsen. Er wordt gewerkt met eigen materiaal. De cursussen worden gegeven in de ateliers van Perspectief, Ateliers De Duinrand (oude Duinrandsehool) Van Oldenbarneveldtweg 37 in Castricum (Bakkum). Inlichtingen via Barbara van de Velde, tel. 0251- 652534, bvdvelde@online.nl, of Annemarie Bot, tel 0251-821543, annemariebot easema. nl. E-mail www.perspeetiefeastrieum.nl. hij zich op de zeefdruktechniek. Deze techniek past hij ook toe in de illustraties en vormgeving van de uitgaven van de Althéa Pers waar aan hij meewerkte. Twee beeldhou wers presenteren zich ook in De Kapberg: Ank Haisma en Joos Bunder. Ank Haisma werkt vooral in verschillende vormen steen. Terugkerend thema in haar werk zijn processen die zich afspelen tus sen mensen en processen in de natuur: samenwerking, kringloop, ontwikkeling, ontmoetingen en uit eenzettingen tussen het mannelijke en vrouwelijke. Joos Bunder probeert in haar beelden de tragiek en komedie van de dieren in onze omgeving vast te leggen en kiest daar een passende steensoort bij uit. De tentoonstelling is te zien van 29 augustus tot en met 4 oktober. Het adres van Galerie De kapberg is Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Op 30 augustus is de opening om 15.00 uur. LIMMEN - Het gemengd koor De Vredeburgers organiseert, voor de eerste keer, op zaterdag 29 augustus een gezellige, muzikale fancy fair bij de PKN kerk aan de Zuidkerkenlaan te Limmen. Vanaf 10.00 uur bent u welkom, wan neer de leden de door henzelf ingezamelde spullen tegen leuke prijsjes zullen aanbieden. Er is van alles te koop, zoals kleding, boeken, speelgoed en huisraad. Daarnaast komt omstreeks 11.30 uur de bekende veilingmeester Max Nuyens om een aantal zeer bijzondere artikelen te veilen. Om 12.30 uur zullen de Vredeburgers een minieoneert geven met een selectie uit hun repertoire. De inwendige mens wordt natuurlijk niet vergeten; er is heerlijke kof fie met iets lekkers verkrijgbaar. Ook hebben de leden diverse taarten en cakes gebakken om mee naar huis te nemen. EGMOND - Op zondag 30 augustus staan er weer gidsen voor u klaar van Stichting Historisch Egmond. De gids neemt u mee door de smalle straatjes van Egmond aan Zee en vertelt over het voormalige vis sersdorp met zijn trotse vuurto ren. En passant hoort u ook iets over de bijzondere geschiedenis van de drie Egmonden en hoe die met elkaar verbonden zijn. De wandeling duurt ruim anderhalf uur en kost 3,50. Aanmelden is niet nodig. Verzamelpunt om 13.45 uur is de lobby van hotel Golfzang, Boulevard Ir. De Vassy 19 (vlak bij de vuurtoren). Meer informatie op www.historiseheg- mond.nl. De Schulpvaart is geen gebouwd maar een landschappelijk monu ment. Foto: Henk Hommes

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 23