HZV Het Vennewater 'trapt' weer geslaagd af Nieuwe kunstgrasmat De Foresters Tafeltennis in Limmen Duinrand paardenfestival met topruiter Marrijnissen SPORT 27 Het zogenaamde Evolution ++systeem is toegepast Egmonds Luchtpost vliegt vanaf Duffel Tevens kondigde hij de vernieuwde website hzvhetvennewater.nl ledereen mag geheel vrijblijvend eens meetrainen Egmondse dressuurstal biedt Paardenfestival UITKIJKPOST 26 AUGUSTUS 2009 Cor Zwart en René Wijker zijn blij met de nieuwe kunstgrasmat van hun club. Foto: Carolein Breed VOETBAL HEILOO - Het Foresters- complex heeft gedurende de zomermaanden diverse vernieu wingen ondergaan. De belang rijkste is de aanleg van een ultramoderne kunstgrasmat op het hoofdveld. De nieuwste technieken en mate rialen op het gebied van kunstgras zijn hier toegepast; het zogenaamde Evolution systeem, dat op dit moment de kwaliteit van echt gras het meest benadert. René Wijker, hoofd beheer van De Foresters, is er de afgelopen maanden behoorlijk druk mee geweest om alle werk zaamheden goed te begeleiden en trots laat hij het eindresultaat zien: een fris uitziende en bijna niet van echt te onderscheiden kunstgras mat! „Na de voorbereidende grond werkzaamheden door GP Groot is door leverancier AA Sportsystems de uiteindelijke toplaag aangelegd, waarin rubberen korrels zijn gestrooid. De structuur zal verbete ren naarmate het veld beter is inge lopen. De vezels in dit type kunst gras blijven staan, zodat het de demping van echt gras in alle opzichten benaderd. Bovendien zijn in dit veld twee kleuren groen toe gepast, wat een fris groen beeld geeft." Ruim vier jaar geleden diende De Foresters bij de gemeente de aan vraag in voor een tweede trainings veld. De vereniging was qua trai ningscapaciteit volledig uit zijn jasje gegroeid. Cor Zwart, voorzitter van De Foresters: „Bij slechte weersom standigheden vielen de gewone vel den regelmatig uit als mogelij kheid om te kunnen trainen. Door het tweede trainingsveld van kunstgras aan te leggen op het hoofdveld, van gen we twee vliegen in één klap: een mooi hoofdveld én een extra trainingsveld! We hopen dat de ove rige twee echte grasvelden nu ook in betere conditie blijven." De nieuwe lichtinstallatie, met het handige schakelsysteem voor wed strijd- en trainingsverlichting, zal in oktober in gebruik worden geno men. Deze zomer zijn tevens het dak (en plafond) van de kantine en de ophanging van de reclamebor den langs het veld vernieuwd. Bovendien zijn op dit moment de werkzaamheden voor zes extra kleedruimten in volle gang. Kortom: De Foresters is klaar voor het nieu we voetbalseizoen! Aanstaande zon dag, vlak voor aanvang van de span nende derby en bekerwedstrijd tegen HS\( zal de nieuwe kunstgras mat feestelijk officieel in gebruik worden genomen. TAFELTENNIS LIMMEN - Tafeltennisverening Limmen start deze week met een nieuw tafeltennisseizoen. Heb je in de vakantie getafelten nist en/of lijkt het je een keer leuk om een training mee te maken is iedereen uitgenodigd om vrijblij vend een keer deel te nemen. Bij de vereniging kan je zowel recreatief tafeltennissen of deelne men aan de regionale competitie op verschillende niveaus. Op vrijdag 28 augustus zullen de jeugdtrainingen van start gaan vanaf 18.30 uur. De ZAALVOETBAL HEILOO - Afgelopen vrijdag avond 21 augustus 2009 heeft zaalvoetbalvereniging HZV Het Vennewater weer een geslaagde Kick Off gehouden voor haar leden. Het seizoen 2009-2010 zal door 33 teams de competitie gaan ver tegenwoordigen, 17 heren, vijf dames, vijf veteranen en zes jeugd- teams. Vooral het aantal jeugd- teams, drie A, twee B en een C team is voor HZV belangrijk omdat het bestuur steeds meer de wens heeft om het beleid na de fusie met zv Foresters uit te gaan voeren, name lijk met een goede begeleiding de ontwikkeling van de jeugd stimule ren. Zo gauw een moment zich voordoet kunnen deze gasten hun speeltijd krijgen in de selectie teams EGMOND - Van de wedvlucht vanaf Duffel (171 kilometer) van afgelopen zaterdag 21 augustus kwamen de duiven door de goede omstandigheden snel naar huis. Dit was de tweede natour- vlueht, er doen op deze vluch ten zowel oude als jonge duiven mee. De jonge duiven zijn in 't alge meen in het voordeel door hun nog dichte verenpak en ze zit ten nog in het ritme van de jon- geduivenvluehten. De oude duiven beginnen al behoorlijk te ruien en dit merk je aan de uitslagen. Over het algemeen zitten de jonge duiven in de voorste linies met af en toe een oudere ertussendoor. 1. Nico Ory, 2. Henny Liefting, 3. Louis Schuit, 4. Marco Groot, 5. Antoon Hopman. Ter afronding van de jonge dui venvluchten vindt er elk jaar een fondvlueht vanaf Ablis (vijf honderd kilometer) plaats. Helaas was er vanuit onze vere niging weinig animo voor, alleen Nic Groot en Louis Schuit namen er met hun dui ven aan deel. Er werden ruim tweehonderd duiven ingekorfd door verschil lende liefhebbers in de regio, Louis klokte de 35ste, 38ste, 56ste en 59ste duif, de duiven van Nic waren net even te laat om in de prijzen te vallen. Vrijdag zal worden ingekorfd voor Strombeek. trainingen voor de jeugd worden gegeven door gediplomeerde tafel- tennistrainers. Iedereen kan trainen met kinderen van de eigen leeftijd en tafeltennisniveau. Voor geïnte resseerden is het mogelijk om bat- jes en balletjes ter plaatse te lenen. De vereniging speelt aan de Hogeweg 61 te Limmen, in de sport zaal naast de basisschool Pax Christi. Voor de senioren is er op de maandag avond de recreantenavond (vanaf 20.15 uur), waarop gezelligheid en tafeltennis voorop staan. Op 31 augustus is er de mogelijkheid voor seniorenleden om een balletje te slaan. Hl of H2. Jeugdspelers zijn daarom ook altijd welkom. Voorzitter Kees de Wit opende deze Kick Off waarin de nieuwe leden en teams een extra welkom ontvingen. Tevens kondigde hij de vernieuw de website hzvhetvemrewater.nl aan, welke door de secretaris Ted Kosters gepresenteerd zou worden. Deze secretaris overhandigde alle teams weer het seizoen informatie pakket en de nieuwe teams ontvin gen een geheel nieuw tenue inclu sief tas, bal en bidons. Ook de ver ouderde tenues van enkele teams RUITERSPORT EGMOND - Zondag 6 september houdt pension- en dressuurstal De Duinrand in Egmond-Binnen voor de tweede keer het Duinrand Paardenfestival. Op deze dag zullen verschillende onderdelen van de paardensport worden gedemonstreerd en zijn vele verschillende paardenrassen ver tegenwoordigd. Zo zijn er shows met Andalusiërs en Lusitano's, een demonstratie met IJslandse en Friese paarden, een springpar- eours,en en een spetterend Western-optreden. Ingrid Schouw van de Duinrand: „Het festival vorig jaar was een enorm succes. Ook deze keer heb ben we weer een topattractie met een demonstratie van internationaal topruiter Sander Marijnissen. Sander, afkomstig uit Wijdewormer, rijdt met zijn paard Moedwil inter nationaal dressuur op het allerhoog ste niveau. Dit jaar heeft hij samen met onder andere Anky van Grunsven, Hans Peter Minderhoud werden weer vervangen, zodat alle teams weer keurig netjes hun vere niging kunnen vertegenwoordigen. Heren 1 speelt onder leiding van Niels Kraakman weer in de Hoofdklasse en zal met de verster kingen Ralph Mulder en Paul van der Eng zeker in de top mee kunnen draaien. Al speelt nog steeds in de Topklasse en ook over dit team, onder leiding van Vincent Klamer, heeft het bestuur hoge verwachtin gen. Als u het programma wilt vol gen stemt u dan even af op de nieu we website. Na het officiële gedeelte werd door de spelers en speelsters van de gelegenheid gebruik om weer even lekker bij praten en het team gebeu ren weer te herstellen na een lange zomerstop. Op 7 september zal voor vele teams de competitie weer gaan beginnen. en Edward Gal verschillende keren Nederland vertegenwoordigd op internationale wedstrijden. Onlangs scoorde Sander nog met zijn Kiir op Muziek hoge punten in het Engelse Hiekstead en Duitse Aken. Wij zijn blij dat hij in zijn drukke schema tijd heeft weten te maken voor een optreden dichter bij huis, bij ons op de Duinrand in Egmond-Binnen." Tussen de shows door is er tijd om langs de kraampjes van het 'Strodorp' te struinen. Ook worden er in de verschillen de buitenbakken demonstraties gegeven van bijvoorbeeld Free Style Dressuur. Tijdens de Duinrand-lote rij zijn mooie prijzen te winnen. En de kinderen kunnen een rondje ponyrijden. Kortom, hét evenement voor paardenminnend Noord- Holland. Het Duinrand Paardenfestival begint zondag 6 oktober om 12.00 uur. De entree prijs is 5,- voor volwassenen en 3,50 voor kinderen (tot en met 12 jaar). Kijk voor meer informatie over de dag en de locatie op www.deduinrand.nl. De Duinrand heeft topruiter Sander Marijnissen bereid gevonden een demonstratie te geven. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 27