Expositie Marieanne Boddeke in Bibliotheek Reggae Combo te Buk Buk Heiloo Schilderijen van Ans van den Hoorn- Lensen Concert viool en vleugel in kapel GGZ NHN Expositie van Miriam Bruin bij Wildschut Duinen en mensen DEUTEKOM Corso Bioscoop De Storm BOEK VAN DE WEEK Hij studeerde aanvankelijk bij Peter Cramer Ze heeft al een paar exposities op haar naam staan Onder redactie van Rolf Roos Duinen en mensen Kennemerland onder redactie van Rolf Roos HEILOO - Marianne Boddeke schildert sinds circa 8 jaar. Zij heeft les van Marina Rupert. Schilderen is voor Marieanne een heerlijke hobby. Het is een zoek tocht naar onderwerpen en kleur. Haar voorkeur gaat uit naar olie verf. Marieanne Boddeke exposeert tot 6 december een deel van haar werk in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo. Het thema van deze expositie is Ballet. HEILOO - Op zaterdag 12 sep- tenber vindt in Buk Buk een Reggae Combo plaats. Zo aan het eind van de zomer zijn Unitedsounds soundsytem en Baek-a- Wall soundsystem van de partij om het zomerseizoen af te sluiten. Soundsystem Unitedsounds is een Roots en Culture reggae-daneehall- systeem. Het is een bekende binnen de Nederlandse reggaeseene. RasDré Sista Taki zijn de grondleg gers van Unitedsounds. United Sounds heeft al meerdere malen samengewerkt met zangers als Kenny B. Irieginal Abraham (Beef), SistaRedloek. Naast vele optredens in de bekende podia in Nederland, stonden zij onder andere op het Lowlands festival en op Two Seven Splash. Papa Hobbol is ruim twintig jaar geleden (toen het nog gewoon Hobbol was) begonnen met draaien op feessies. Eerst met alleen een piek-up maar dit werden er al snel twee. En niet veel later kwam het eer ste echokamertje. Back a-Wall is na vele wisselingen in de samenstelling terug op het podium en zal in de Buk een uitstekend feestje neerzetten. Aanvang: 21.00 uur, entree: 4,- HEILOO - Ans schildert wat haar ziel op dat moment ingeeft en het is een samenspel van kleuren en vormen die vele mensen aanspreekt. Om plezier en hulp te combineren zal een gedeelte van het verkoopbe drag besteedt worden aan kanker onderzoek. De bewoners van De Loet waarderen de werkstukken en vinden het fijn dat ze deze schilde rijen mogen bewonderen in het restaurant en de hal. Wilt u ook de expositie komen bekijken dan kan dat iedere dag van 09.00 tot 16.30 uur bij Viva Zorggroep de De Loet, De Loet 1Heiloo. HEILOO - Op zondagmiddag 20 september, van 16.00 tot 17.00 uur, kunt u in de kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo, wegdromen op de klanken van viool en vleugel. Mark Zandstra en Edward Maatjes brengen een programma van onder andere Brahms en Saint- Saens. Toegangskaarten a 6 euro zijn vanaf 15.30 uur verkrijgbaar in de kapel. Mark Zandstra deed in 1990 het examen 'uitvoerend musi cus' aan het Sweelinek Conser vatorium in Amsterdam. Hij stu deerde daar bij Davina van Wely. Vervolgens maakte hij deel uit van diverse ensembles, waaronder het Gelders Orkest en het Amsterdams Barokgezelsehap. Tegenwoordig combineert hij zijn activiteiten als violist met een baan in de IT. Edward Maatjes heeft zijn pianostu die gevolgd naast zijn werk bij de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen. Hij studeerde aanvanke lijk bij Peter Cramer, later bij Jet Röling en de pedagoog Ben Smits. Als finalist heeft hij deelgenomen aan het Rotterdams pianoconcours. Naast zijn rol als pianist in verschil lende kleine ensembles, nam hij ook plaats achter het orgel. Het duo Edward Maatjes en Mark Zandstra heeft veel optredens gehad, zowel in kleine kring, als in Arnhem in Musis Sacrum. HEILOO - Zo'n 15 jaar geleden is Miriam Bruin zich bezig gaan houden met schilderen in de aquareltechniek. In het begin was ze nog wat geslo ten, maar het sprak haar zo aan, dat ze later wat meer durfde en losser ging werken. Zo heeft ze in haar werk een eigen stijl weten te ontwik kelen. Door te schilderen is ze anders naar de dingen om haar heen gaan kijken en kan ze haar emoties kwijt in haar werk, waardoor de kunstwerken een persoonlijk karak ter uitstralen. Bruin laat zich ook wel eens inspireren door bestaande schilderijen, waar ze een geheel eigen compositie van weet te maken met een mix van een stukje eigen stijl en die van de schilder. Het resul taat is zeer aangenaam om naar te kijken. Bruin heeft al een paar expo sities op haar naam staan in de afge lopen jaren. Deze keer zijn haar werken gedurende september tot half oktober te zien bij Brasserie Wildschut, Stationsweg 82, Heiloo. De Storm gaat over Julia (Sylvia Hoeks), een 18-jarige Zeeuwse boe rendochter, die zwanger raakt van haar vriendje Koos (Sanne den Hartogh), een vissersjongen. Koos schrikt zo van dit nieuws dat hij met de noorderzon vertrekt. Julia staat er helemaal alleen voor in een vijandig dorp: de zwangerschap en de bevalling worden eerst veroor deeld en later genegeerd door haar familie en dorpsgenoten. In de nacht van 31 januari 1953 breken in Zeeland op meer dan honderd plaatsen tijdens een verschrikke lijke storm de dijken door. De boer derij waar Julia woont, wordt ver zwolgen door een zondvloed. Ze wordt uit het water gered door de jonge luchtmachtsergeant Aldo (Barry Atsma), haar baby achterla tend. Ze is ontroostbaar, hult zich in stilzwijgen en weigert met haar redder te praten. Voorzichtig pro beert Aldo met de jonge vrouw con tact te maken en besluit uiteindelijk om haar te helpen haar zoon te vin den. Het is het begin van een lange zoektocht die hen - tegen de evaeu- atiestroom in - terugbrengt naar een verdronken, surrealistisch landschap van dierlijke en mense lijke overblijfselen. De kans dat hier een baby kan overleven, is micro scopisch klein. Tot 30 september voor 22,50 Daarna voor 29,50 Werk van Marieanne Boddeke. Werk van Miriam Bruin, te zien in Wildschut. Aangeleverde foto In dit boek leest u het verhaal van het grootste deel van de Neder landse vastelandsduinen: landgoe deren, duinbossen, open duin en strand komen kleurrijk in beeld. 5000 jaar lang lieten kustbewoners sporen achter in het zand van Kennemerland. Van boeren in de Ijzertijd tot vondsten van Romeinse handelswaar en munten. Friese boe ren hadden nederzettingen diep in het duin. Het boek werpt een nieuw licht op onze ontstaansgeschiedenis in de vroege middeleeuwen. Qua natuur is het een oase van rust aan de rand van metropool Holland, met een natuurlijke rijkdom die Europees gezien onovertroffen is. Hoe de natuur zich snel herstelt na een eeuw verdroging en de nood zaak van duinbeheer: hoe om te gaan met toenemende recreatie, klimaatverandering en stedelijke omsingeling. Archeologische ont dekkingen, recente waarnemingen in de natuur, nimmer gepubliceerde kaarten, artist impressions en heel veel foto's. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 11