Volendams Operakoor in de Ter Coulsterkerk Zandzoom Zuiderloo onthult kunstenaarsproject op Open Monumentendag 2009 S Bibliotheekagenda 2009 H E 1 L 0 0 m temmeer h£<s- 12 Het koor is zowel nationaal als internationaal bekend Woningbouwlocatie geeft zich aan verhalenvertellers en schatgravers fUEfr- itWocff Jaarlijkse rommelmarkt Heiloo KORTOM Tikkie Terug Kinderkledingbeurs Trefpunt Do-In cursus en Shiatsu in Heiloo CDA infouur EHK Klaverjasclub Ouderen maken uitstap naar Urk 9 SEPTEMBER 2009 UITKIJKPOST HEILOO - Vrijdagavond 25 sep tember vindt er in de Ter Coulsterkerk Holleweg 111 te Heiloo een concert plaats dat zal worden uitgevoerd door het Volendams Operakoor, onder leiding van Peter Schlamilch en Jorit van der Ham piano, alsmede de zangeres Dorothy Grandia. Het Volendams Operakoor is in 1951 opgericht en telt ongeveer honderd mannen en vrouwen die het zingen tot hun grootste hobby hebben gemaakt. Het koor is zowel nationaal als internationaal bekend en zal wer ken uitvoeren van onder andere Verdi-Cm von Weber- E Lehar en J. Strauss. Speciale gast is de 14-jari- ge Melissa Venema, bekend van haar optreden bij André Rieu. Zij zit in de jong talentenklas van het Amsterdams Coneervatorium en studeert bij de eerste trompettist van het Koninklijk Concert gebouworkest, Frits Damrow. Zij wordt tijdens haar optreden bege leidt door de bekende Zaanse orga nist Dub deVries en Peter Besseling aan de piano. De aanvang van het concert is 20.00 uur en kaarten kunnen al worden gereserveerd onder tel. 072- 5332703 en 072-5323241. Kaartverkoop donderdagmorgen aan de Ter Coulsterkerk van 10.00 tot 12.00 uur. Of voor aanvang van het concert. Gezien de succesvolle voorverkoop is reservering aan te bevelen. Het populaire Volendams Operakoor. Aangeleverde foto HEILOO - Het terrein achter Kennemerstraatweg 341 in Heiloo is een beoogde woning bouwlocatie. Maar op zaterdag 12 september, Open Monumen tendag, nemen kunstenaars, archeologen en verhalenvertel lers het publiek in deze open ruimte mee op reis in de tijd. De kleurrijke geschiedenis, verle den en heden van Zandzoom Zuiderloo komen voorbij aan de hand van foto's, film, bodemvond sten, verhalen en een excursie die dwars over het terrein voert. Het kunst- en areheologieprojeet 'Ruimte, tijd, mensen en perceptie' wil liefst een permanente dialoog met bestuur, bouwers en ontwikke laars van Zandzoom Zuiderloo. Om iedereen te laten delen in de rijk dommen van het gebied kunnen bezoekers, volwassenen én kinde ren, op 12 september alvast op een actieve en tegelijk ontspannen wijze kennismaken met de cultuur histori sche betekenis van dit stuk grondge bied in Heiloo op de grens met Limmen, gemeente Castrieum. Tientallen vrijwilligers uit Heiloo en omgeving hebben inmiddels hun medewerking toegezegd. Vanwege de verwachte toestroom van publiek en de grootschalige opzet is de loca tie in Heiloo vanuit twee richtingen te benaderen. Een publieksinforma- tiepunt plus entree is ingericht aan de Kennemerstraatweg; een tweede ingang met autoparkeergelegenheid is voorzien aan de Hoogeweg nabij de Zevenhuizerlaan. In het gebied, dat vanaf het informatiepunt met een plattegrond kan worden ver kend, treft de bezoeker onder meer het kampement aan dat kunstenaar Anton Dekker construeert. Hier is een werkplek ingericht van archeo logen, en er zijn schilderijen van kunstenares Irene Mulder en frotta- ges (afdrukken op hout) van Ton Martens. Hij zal ook live te zien zijn tijdens zijn werkzaamheden. Een vijftal archeologen neemt de rol op zich van verhalenvertellers over wat zich in de grond bevond en bevindt. Plattegronden zullen spo ren weergeven van de bene- denaardse schatten: ploegsporen, greppels, kuilen en een palenkrans. Deze laatste wordt door krukjes in het veld gemarkeerd. Een van de archeologen zal demonstreren hoe in de Bronstijd werd geploegd. Kunstenares Irene Janze bouwt een bijzondere tent uit bamboo en zakken op. Elles Besselsen toont levensgrote portretten. Een speur- toehtAvandelroute van Silke Lange en Irene Mulder voert onder andere langs het hondeskeletje dat tijdens eerdere opgravingen is blootgelegd, het sikkeldepot, de houtwallen en de palenkrans. En er verschijnt een zeecontainer op het terrein die tot minibioseoop is getransformeerd. In deze MINIBI- OS zullen korte dvd fragmenten van archeologische opgravingen te zien zijn. De bezichtiging van het gebied en ontmoeting met de deelnemers is mogelijk tussen 10.00 en 17.00 uur. Voor de dag geldt vrij entree, al wor den vrijwillige bijdragen en sponso ring voor het project op prijs gesteld. klbrtl&MK Een sitiuatieschets van het gebied op 12 september; getekend door Elles Besselsen. HEILOO - Zaterdag 19 septem ber wordt van 10.00 tot 15.30 uur de jaarlijkse rommelmarkt/ faneyfair van Zwem- en Poloclub de Spetters en het koor One More Voice bij de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg in het centrum van Heiloo. Behalve veel kramen met heel veel koopjes is er altijd een prijs rad voor de kinderen, zijn er mooie bloemstukhes verkrijgbaar en waagt u onder het genot van een kopje koffie of iets anders een gokje bij het rad van avon tuur waar weer ene karrevraehty aan prijzen te winnen is. HEILOO - De Bibliotheek Agenda van de bibliotheken in de regio Noord- en Midden- Kennemerland, voor het najaar van 2009 is weer uit: een prachtige gids vol met literaire ontmoetingen, themalezingen en overige activiteiten. Een doorsnede: literaire ontmoe tingen met grootse schrijvers als Renate Dorrestein, Marion Bloem en Judith Koelemeijer, interessante themalezingen over onder andere 'Vuurtorens', 'Hooggevoelige kinde ren', Autisme' en 'Nederland in tachtig meesterwerken'. Overige activiteiten, zoals: spreekuren van diverse organisaties, workshops en uiteenlopende activiteiten rond de actie 'Nederland Leest'. Bibliotheek Heiloo heeft ook een aandeel in dit uitgebreide program ma: 16 september, 10.00 uur: work shop internetbankieren voor senio ren, 13 oktober, 20.00 uur: 'De muziek van Joseph Haydn' door muziekbibliothecaris Gert Floor, 26 oktober, 20.00 uur: Hermitage en St. Petersburg, stad en residentie van de Russische Tbaren door Lika Smirnova, 5 november, 19.30 uur: themabij eenkomst Bromfiets certificaat', geleid door Verkeersschool Versterre. In het kader van 'Nederland leest': 10 november, 20.00 uur: 'Nederland kijkt en hoort', over de muziek bij de film Oeroeg door muziekbiblio thecaris Gert Floor, 19 november, 20.00 uur: literaire ontmoeting met Rik Launspaeh, hoodrolspeler in de verfilming van Oeroeg van Hella Haasse en auteur van de roman '1953'. Plaatskaarten kunt u telefo nisch (072-5330670) of per e-mail (bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl) reserveren. Meer informatie en een digitale versie van de Bibliotheek Agenda vindt u op www.bibliotheek- heiloo.nl. De BibliotheekAgenda is (zolang de voorraad strekt) gratis verkrijgbaar bij de bibliotheken van Heiloo, Akersloot, Alkmaar, Bergen, Beverwijk, Heemskerk, Castrieum, Egmond aan Zee, Limmen, Sehoorl, Uitgeest. HEILOO - Voor de biljartclub Tikkie Terug is het seizoen weer begonnen. Op de woensdagmid dag spelen ze in de sporthal het Vennewater om 13.00 uur hun partijen, in een gemoedelijke sfeer. Wilt u ook eens ervaren, kom dan gewoon eens langs. Er kunnen nog een paar nieuwe leden bij. HEILOO - Op zaterdag 19 sep tember van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een gezellige kinderkle ding- en speelgoedbeurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier goedkope kinderkleding in alle maten, speel goed en nog veel meer! De toe gang is gratis. (Er zijn géén tafels meer beschikbaar.) HEILOO - Do-In is een Japans systeem van oefeningen, strekkin gen en ademhalingstechnieken, gericht op het herstellen van evenwicht, bevorderen van gezondheid en vitaliteit. De oefe ningen zijn gericht op de Ki (ener gie) stroom in het lichaam. Do-in is geschikt voor iedereen. Op 21 september start in de Ypsalon te Heiloo van 19.30 tot 20.30 uur een Do-In en Shiatsu cursus. Bel voor meer informatie met John Compas, tel. 06-55795757. HEILOO - Op donderdag 10 sep tember houdt de CDA-fractie een info-uur. Wanneer u een onder werp met de fractieleden wilt bespreken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf, tel 072-5335150/e-mail h.vd.werf@heiloo.nl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Op zaterdagoch tend 12 september stappen de fractie-en bestuursleden van CDA Heiloo op hun fiets voor een rond je Heiloo. Wilt u met ons een onderwerp bespreken of iets in uw omgeving laten zien, neem dan eveneens contact op met Henk van der Werf. HEILOO - Op 14 september houdt E.H.K. weer een Open Drive. De eerste van het seizoen 2009-2010! U bent allen, met of zonder part ner, welkom in het Open Huis in 't Loo! Door beperkte ruimte wordt de regel vol vol gehanteerd. We beginnen om 19.30 uur en eindi gen om phn. 23.00 uur. Inlichtingen bij mevrouw Geerlings, tel. 072-5339345 of bij mevrouw van Toorn, tel. 072- 5336038. HEILOO - De activiteitencommis sie van ANBO en de Katholieke Bond Ouderen gaan op donder dag 15 oktober een dag op stap naar Urk. Daar wordt het eiland bezocht en een vaartocht gemaakt. Op deze boot kunnen maximaal vijftig personen, dus vol is vol. Om 08.00 uur vertrekt men vanaf het Trefpunt, de thuiskomst is om circa 18.15 uur. De verkoop begint om 12.00 uur op 17 sep tember ook in het Trefpunt. De kosten voor dit uitstapje is 39,- per persoon inclusief bijdrage aan de chauffeur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 12