Heiloo contact Heiloo op de kaart tijdens Open Monumentendag HEILOO Gewijzigde openingstijden 13 GEMEENTE Openingstijden Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 9 SEPTEMBER 2009 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo foto gemaakt door P. Duijneveld De monumenten van Heiloo mogen er zijn. Daarom zetten we tijdens Open Monumentendag een aantal monumenten en bij zondere plekken in Heiloo op de kaart. U kunt een aantal monumenten bezoeken. Heel bijzonder is het kunstproject 'Ruimte, tijd, mensen en perceptie' in Zuiderloo, dat de start markeert van een toekomstig kunstproject en de verandering van dit voormalige tuindersgebied gaat volgen. Ruimte, tijd, mensen en perceptie Zuiderloo achter de Zevenhuizerlaan, van 10.00 tot 17.00 uur; u kunt het terrein bereiken via de bouwweg bij de bowling aan de Ken nemerstraatweg en via de Olijfcroft (voormalige volks tuinen) aan de Hoogeweg. Omdat in Zuiderloo woningbouw gepland is, doen archeologen daar onderzoek. Kunstenaars en archeologen willen graag laten zien wat zij tot nu toe hebben gevonden. Het onderzoek en de vondsten inspireren archeologen en kunstenaars tot het kunstproject 'Ruimte, tijd, mensen en perceptie'. Tijdens de Monumentendag zijn er speurtochten door het gebied en archeologen zijn op 12 september aan het werk. Ook is er een minibioscoop waar filmpjes over de archeologische opgravin gen worden vertoond. Voor meer informatie kunt u kijken op www.kijkopverleden.nl en www.zandzoomblog.wordpress.com. De activiteiten vinden plaats op het deel waar geen verontrei niging is aangetroffen. Bovendien geldt voor het gebied waar de verontreiniging is geconstateerd, dat er geen direct gevaar voor de gezondheid van mens en dier is. Willibrorduskerk en Willibrordushuis Westerweg 265-267, van 10.00 tot 16.00 uur Al in 1681 stond op de plek van de Willibrorduskerk aan de Westerweg een huiskerk. Op Open Monumentendag kunt u zich verdiepen in de geschiedenis van deze plek, de gebou wen en de persoon Willibrord. Ook kunt u meer te weten komen over het labyrint, dat in 2007 als versiersel op het kerk plein is aangebracht. Er zijn vrijwilligers die uitleg geven. Bedevaartplaats en Rectoraat Onze Lieve Vrouw ter Nood Kapellaan, dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur Nog iedere maand komen pelgrims naar het bedevaartsoord Onze Lieve Vrouw ter Nood. De Runxputte van Oesdom, zoals deze plek vanouds heet, is al sinds de Middeleeuwen een hei lig oord. Via een tuinpoort verbonden met het terrein komt u bij het voormalige klooster van de Juliaantjes (ingang aan de Hoogeweg 65). Op 12 september kunt u rustig rondkijken op deze bijzondere plek. Psychiatrisch centrum St. Willibrordus Ken nemerstraatweg 462-464, de kapel, het museum en de tentoonstellingsruimte van Baduhenna zijn op 12 september open van 10.00 tot 17.00 uur, het terrein zelf is openbaar Vroeger had een welgestelde familie een buitenplaats op het terrein van Sint Willibrordus, maar nadat die in de achttiende eeuw was afgebroken, stichtte een aantal broeders hier in 1928 het zogenaamde krankzinnigengesticht van de Sint Willibrordusstichting, nu psychiatrisch centrum van de GGZ. In de rechterpoort vindt u een tentoonstelling van archeologi sche bodemvondsten uit Heiloo, van de Stichting Baduhenna van de Archeologische Werkgroep Heiloo. In de linkerpoort is de entree van het museum van de Stichting Willibrord, waar u meer te weten komt over de geschiedenis van het gebouw. Ook kunt u de kapel bezoeken. Witte Kerk Heerenweg 32, van 10.00 tot 17.00 uur De hele dag kunt u de Witte Kerk en de eeuwenoude begraaf plaatsen eromheen bezoeken. Het kerkje is gebouwd in de elfde eeuw, de toren 100 jaar later. Na een aantal verwoestin gen werd de kerk in 1630 gedeeltelijk herbouwd en onder andere van het huidige koorwerk voorzien. De vensters komen uit 1863. In de kerk vindt u nog Laat Middeleeuwse priester- graven. Van 14.00 tot 14.30 uur en van 15.00 tot 15.30 uur is er muziek door J. Sandkuyl. Meer informatie Voor meer informatie over de Open Monumentendag in Heiloo kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Breugel, afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnum mer 072 535 67 55. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Vergaderingen raadscommissies De gemeente Heiloo kent drie raads commissies: Maatschappelijke Zaken, Bestuurlijke Zaken en Openbare Ruimte. Deze commissies geven advies aan de raad en kunnen uw mening ook meenemen in het advies aan de raad. De commissies vergade ren in de tweede week van de maand. Deze vergaderingen beginnen om 20.00 uur in de raadzaal en zijn open baar. Inspreekrecht Tijdens een commissievergadering kunt u inspreken op onderwerpen, die u onder de aandacht van de commissie leden wilt brengen. De leden van de commissies hebben een open oor voor uw mening en betrekken deze bij de afwegingen, die zij maken over onder werpen die de gemeenschap van Heiloo aangaan. Wilt u gebruik maken van het inspreekrecht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de vergadering te melden aan een medewerker van de Griffie. Agenda Naast de vaste punten, staat op de agenda's: Commissie Maatschappelijke Zaken, maandag 14 september - Vaststellen verordening tijdelijke regels Wet Investeren in Jongeren - Instemmen met wijzigingen re-inte- gratie- en afstemmingsverordening Wet Werk en Bijstand - Stand van zaken huisvesting cliënten GGZ NHN in Heiloo Commissie Bestuurlijke Zaken, dinsdag 15 september - Instemmen met ontwerpbegroting 2010 en conceptjaarrekening 2008 van het Regionaal Historisch Centrum Alkmaar (RHCA) Commissie Openbare Ruimte, woensdag 16 september - Herbenoeming voorzitter en archi tectlid van de Welststandscommissie Heiloo en vaststellen van het rooster van aftreden - Instemmen met extra budget voor het afronden van project bestem mingsplannen - Stand van zaken actualisatie bestemmingsplannen bebouwde kom Noordwest/Zuidwest/Middengebied/ Noordoost/Zuidoost - Op verzoek van NCPN bespreking over UMTS Meer informatie of aanmelden inspreken Voor meer informatie of aanmelden om in te spreken, kunt u contact opnemen met een medewerker van de Griffie, telefoonnummer 072 535 66 43. In verband met een bijeenkomst voor de medewerkers is de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 op donderdag 10 september vanaf 12.30 uur gesloten. Legen rolemmers De rolemmers worden op donderdag 10 september 's morgens geleegd. Wij verzoeken u er daarom voor te zorgen dat uw rolemmer om 7.00 uur langs de weg staat. De wagen kan eerder komen dan u gewend bent. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 13