Legokogel door de kerk Indringende schilderijen Luc Blomme bij Abdijkaarsen Limmer IJsclub organiseert Katerloop Jan van Speyk in museum van Eg mond regio 18 Limmen gaat vooreen tweede wereldrecord Limmen Ludiek gaat in 2010 voor een LEGO toren. Aangeleverde foto LIMMEN - Na maanden van voorbereidingen en heel veel heen en weer gelobby is er dan eindelijk het groene licht van LEGO Denemarken; De hoogste LEGO-toren van de wereld komt in juni 2010 in Limmen te staan. Na de piramide van krat ten in 2005 gaat Limmen Ludiek nu voor een LEGO-toren van ruim dertig meter hoogte, wederom een echt Guinness Book Record. „Dit is natuurlijk echt fantastisch nieuws", zegt voorzitter André Koopman van stichting Limmen Ludiek. „We zijn nu ruim een jaar bezig met het zevenkoppige bestuur om onze begroting rond te krijgen. Met ups en downs zitten we nu op 80 a 85% en dat is op zichzelf al een wereldprestatie in deze crisistijd. Banken en verzekeraars hielden de handen op de knip qua sponsoring wat echt een streep door onze reke ning was. Maar gelukkig hebben we hierdoor nu wel een aantal zeer ver rassende sponsoren aan ons weten te binden." Onder andere London, Auckland, Hong Kong, Johannesburg, Seoul, Sydney, Moskou en Tokio gingen Limmen vanaf 1988 voor. Maar in 2010 zal toch echt Limmen tussen deze wereldsteden komen te staan. Dat is natuurlijk al een ludiek gezicht. 3,4,5,6 juni 2010: zet deze data maar vast in de agenda! „In 2010 zullen we een zeer hechte samenwerking gaan zoeken met de basisscholen van Limmen, want ook voor de jeugd van Limmen moet dit één groot feest worden" zegt bestuurslid Rob Otte. „De eerste oriënterende gesprekken met de drie directies van Sint Maarten, Pax Christi en het Kleurenorkest zijn zeer positief verlopen en daar gaat zeker iets heel moois uit voortko men. Wat dat is houden we nog even onder de pet maar het gaat ook iets heel leuks worden", zeggen medebestuursleden Wihner Kaandorp en Inge Bakker. Een evenement als dit kan alleen maar van de grond komen door sponsoring maar net zo belangrijk zijn de vrijwilligers. „Want ook deze keer hebben we er weer heel veel nodig" zegt Jack Burgering van Limmen Ludiek. „Het hele park moet weer worden ingericht voor deze recordpoging." Willemieke de Waal voegt nog toe: „En vergeet de LEGO bouwers niet die alle steen tjes in elkaar moeten gaan zetten om de toren te doen laten verschij nen! Deze bouwers zullen de scha kel zijn tussen wel of geen wereldre cord. We zullen zeker een stuk of tachtig a honderd bouwers nodig hebben die in ploegendienst zullen gaan bouwen. Maar ook het afbre ken na het record is een taak van de bouw vrijwilligers." Op de website www.limmenlu- diek.nl komt binnenkort een mogelijkheid tot aanmelden als vrijwilliger. EGMOND - Zijn figuren doen soms denken aan Permeke en ook in zijn thematiek - waarbij veel aandacht wordt besteed aan het leven van boeren en vis sers - is de Vlaamse schilder Luc Blomme verwant aan de grote meester. Maar tegelijkertijd is Blomme eerst en vooral Blomme met zijn door diverse bijbelverhalen geïnspi reerde doeken. Werken in warme kleuren waarbij rood, geel en blauw en de boventoon voeren. Luc Blomme kwam op zijn zevende in aanraking met de schilderkunst dankzij een tante die onderwijzeres was en in haar vrije tijd schilderde. Toch zou hij niet meteen kunstenaar van beroep worden maar, net als zij, de kost verdienen als onderwijzer en later als schooldirecteur. Waar het gaat om bijbelse verhalen, is Blomme vooral geïnspireerd door de zwakkeren, de armen en de een- voudigen van hart. Zo staan bijvoor beeld op een schilderij met Jezus' geboorte als thema een aantal 'sim pele mensen' meteen rondom Maria, Jozef en het kind en staan 'de rijke koningen' bewust op de achtergrond. Voor Blomme is Jezus van Nazareth met name belangrijk als de mens die zich inzet voor de klei nen en voor wie arm en gebroken zijn. Als de mens die 'de geknakte rietstengel niet breekt en de kwij nende vlaspit niet dooft'. Eén van Blomme's meest favoriete schilde rijen is De wonderbare visvangst waarbij de vissen in het overvolle net een schitterend gouden glans hebben en op die manier symbool staan voor de grote rijkdom die de leerlingen ontvangen na hun diepe teleurstelling die werd opgeroepen door de aanvankelijk lege netten. In een tv-programma omschreef Luc Blomme bidden ooit als 'het erva- De Verloren Zoon van Luc Blomme, te zien bij Abdijkaarsen. Aangeleverde foto ren dat God nabij is, zonder daarbij veel woorden te gebruiken'. Als deze omschrijving klopt, dan geldt ook dat kijken naar zijn schilderijen iets met bidden te maken heeft. De tentoonstelling Bijbelse Beelden bij Abdij kaarsen, gelegen aan de Vennewatersweg 27 in Egrnond- Binnen, is te zien van 19 september tot 29 oktober en is geopend op maandag tot en met zaterdag tussen 10.30 en 16.30 uur. LIMMEN - De Limmer IJsclub houdt op zondag 13 september de kermis Katerloop. De loop staat open voor iedereen, wed- strijdlopers en recreanten. Er kan vijf of tien kilometer gelopen worden. Er zijn prijzen voor de vijf kilometer voor de jeugd tot en met 15 jaar en voor de deel nemers van de tien kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt: 3,- zonder herinnering 4,- met herinnering voor de jeugd tot en met 15 jaar 5,- met herinnering voor de oude ren. Inschrijven vanaf 09.30 uur in Sporthal D Enterij, waar ook kleed- en douehegelegenheid is. De start is in het park, nabij de sporthal, om 10.30 uur. Voor de kinderen is er de parkloop. Kinderen tot en met 8 jaar lopen éénmaal een ronde om het park en de kinderen 9 tot en met 12 jaar tweemaal. Deelname is gratis en na afloop is er voor ieder een aardigheidje. De start voor deze parkloop is om 10.00 uur. Net als vorig jaar is er ook nu voor de kinderen de parkloop als onderdeel van de katerloop. Archieffoto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 17