Maarten van Rossem voor crisis naar Castricum Kermis 2009 'nieuwe stijl' in café de Lantaarn Gratis rookmelder bij Wonenplus Alzheimer Café Alkmaar !f l Duinrandschool open in Monumentenweekend Folkband Irish Rose geeft concert in Slotkapel Jan van Speyk in Museum van Egmond REGIO i8 INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Fietsster aangereden in Limmen Vuurwerk tijdens kermis in Limmen Nieuwe tentoonstelling open tijdens monumentendagen 9 SEPTEMBER 2009 UITKIJKPOST REGIO - Dit najaar organiseert 'KiKi' een viertal werkconferenties voor ondernemers, managers en bestuurders in de regio. Kiki is een samenwer kingsverband van drie ervaren adviseurs, Gerard Boeters, Diek de Graaf en Henk Ruijter. Het Japanse woord Kiki betekent crisis en is een samenvoe ging van de woorden 'gevaar' en 'kans'. Kiki wil de crisis nu eens niet van uit een economische invalshoek belichten, maar laten zien dat de huidige situatie ook kansen biedt. In vier 'Blinekers-Sessies' leren zij deelnemers de crisis te begrijpen, de leiderschapsaspecten te benoemen, deze om te zetten in gericht handelen en daaraan ook succes te ontlenen. De bijeenkomsten zijn op 5 en 26 oktober en 4 en 18 november. Steeds van 16.00 uur tot 21.00 uur. Een diner maakt deel uit van het programma. Maarten van Rossem opent de cyclus met 'Crisis is van alle dag.' Hij bespreekt kenmerken en achtergronden van een crisis, op welke wijze dat de samenleving beïnvloedt en de betekenis voor leiderschap. De tweede inleider is Jan Moen, hoogleraar in Tilburg. Zijn bijdrage 'Het zit tussen de oren' is gericht op mentale aspecten van leiderschap in crisissituaties. Anneke van Til, partner bij AVOFj belicht op 4 november het belang van het uitwerken van een persoonlijk plan: Op zoek naar het juiste pad. Tot slot komt Joep Choy van Choy Consultants. Hij spreekt over 'Leiden in de prak tijk'; een actieve benadering van de stugge dagelijkse praktijk: Wat zijn bedreigingen en hoe komt u tot kansen? Deelname aan alle werkconferen ties leidt tot het beste effect, maar deelnemers kunnen ook inschrijven voor afzonderlijke sessies. Voor meer informatie zie www.kikiconferenties.nl. LIMMEN - Vrijdag 11 september barst het kermisgeweld los in de Lantaarn, met de band van dit moment: Bob en de Blue Band. In het voorcafé draait Dj Toine, die het dak eraf laat knallen. Zaterdag 12 september speelt in de tent La Stampa. Een fullprof, all-round feest-showorkest. In de zaal ga je uit je dak met het overbekende Housefreakerz-feest waar ook de bekende Cliff Jones gaat draaien. In het café zet Dj Toine het café weer op zijn kop. Zondag 13 september in de tent: Giga met een up-to-date repertoire. Altijd de laatste hits het eerst op het podium! Zondag is ook een eenmalig optreden te zien van een bekende mistery guest. In de zaal staat Memphis met een mix van de Beatles, REM, U2, Rolling Stones, Queen en Robbie Williams, terwijl Dj Denniz er een feest van maakt in het voorcafé. Maandag 14 september is in de tent Jukebox te zien met een hoog swing, dans en ga maar uit je dakgehalte. In de zaal stata het trio Tjoe en Jeroen, de slechtste band van Noord-Holland, zoals ze zelf zeggen. Dj Maarten draait in het café, die niet eerder zal rusten tot iedereen met hem mee feest. Na het opteden van Jukebox komt Impact aan de beurt die tot laat in de avond zal spelen. Om ongeveer 18.00 uur komt de Amsterdamse zwaargewicht Peter Beense de tent nog even op zijn kop zetten. Dus dit jaar voor het eerst geen pauze! En in het café staat wederom Dj Toine. EGMOND - Elke dag breekt er in zo'n twintig Nederlandse wonin gen brand uit. Dat zijn ongeveer 7000 uitbraken per jaar. Mensen die zelf thuis brand hebben mee gemaakt, zijn verrast met de snelheid waarmee brand zich verspreidt en de extreem hoge temperaturen die in zeer korte tijd worden bereikt. In minder dan vijf minuten kan een beginnend brandje zich uitbrei den tot een uitslaande brand met verduisterende en giftige rook, die bewoners binnen drie minuten kan verstikken. Elke seconde telt dan. Het zal u duidelijk zijn dat een waar schuwende rookmelder een verschil tussen leven en dood kan beteke nen. Daarom stelt de gemeente Bergen aan alle abonnees van WonenPlus Bergen een gratis rook melder ter beschikking. Deze zal, geheel gratis, worden geplaatst door de Brandweer Bergen tijdens de Brandpreventieweken van 1 tot en met 20 oktober. Het is gebruikelijk dat rookmel ders worden geplaatst in de hal. De rookmelder werkt op een batterij met een levensduur van vijf jaar. Voor meer informatie over deze actie en over WonenPlus Bergen kunt u bellen met de wijksteunpunt Hanswijk, tel. 072-5065204, bereik baar maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. ALKMAAR - De zomer is nage noeg voorbij, dus alle reden om de aktiviteiten weer op te star ten. Zo ook het Alzheimer Café. Het Alzheimer Café is een tref punt voor mensen met dementie, hun partners, familieleden en vrien den. Ook hulpverleners en andere belangstellenden zijn daar welkom. In het Alzheimer Café wordt demen tie bespreekbaar gemaakt en levert daarmee een grote bijdrage aan de maatschappelijke acceptatie en inte gratie van mensen met dementie. Op 16 september, Dementie en rechts bescherming. Plaats: Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeckhof 97, Alkmaar Aanvang: 19.30 tot circa 21.30 uur. Inloop: vanaf 19.00 uur. Entree: Gratis, evenals koffie en thee. Voor inlichtingen: M. Steenhoek Gravesteijn, tel. 072-5337612. De Duinrandschool. Aangeleverde foto REGIO - Tijdens het Monumen tenweekend op zaterdag en zondag 12 en 13 september kunnen belangstellenden een kijkje komen nemen in de oude Duinrandschool in Bakkum. Het gebouw dat al sinds 1904 op 'de kaart is gezet' heeft in het verle den christelijk en openbaar onderwijs gehuisvest, was onderkomen voor soldaten in de tweede wereldoorlog en geeft al sinds 1975 onderdak aan de kunstenaars van 'Perspectief'. Het gebouw is een aantal jaren geleden geheel gerenoveerd en daarbij zijn onder andere twee kleurrijke wapen schilden van Castricum en Bakkum aan de gevel bevestigd, die door Nico Kropholler, lid/restaurateur uit Amsterdam, zijn vervaardigd. Tijdens het weekend, tonen de leden van 'Perspectief' hun werk dat in de zomervakantie werd gemaakt. Een apart gedeelte wordt ingeruimd voor schilderijen met het thema 'op de kaart gezet', het thema is van het monumentenweekend van dit jaar. Opgeven voor de 'opstapcursus' teke nen en schilderen op de donderdag avond is dan nog mogelijk. Openingstijden van 11.00 tot 17.00 uur oude Duinrandschool ateliers 'De Duinrand' Van Oldenbarneveldtweg 37 Bakkum www.perspectiefcastricum.nl LIMMEN - Bij een ongeval op de Rijksweg in Limmen is maandag ochtend om 07.30 uur een 51-jari- ge vrouw uit Heiloo ernstig gewond geraakt. De vrouw fietste in de richting van haar woonplaats toen ze op het fietspad werd geschept door een automobilist die vanaf de Hoge weg de Rijksweg op wilde draaien en de fietsster over het hoofd zag. Het slachtoffer is met ernstig hoofdletsel naar het ziekenhuis vervoerd. De trauma heli werd opgeroepen om bijstand te verlenen. LIMMEN - Op vrijdag 11 septem ber begint de kermis in Limmen. Vrijdag om 21.30 uur wordt er op de Achterweg het jaarlijkse vuur werk afgestoken. De kermis duurt tot en met zondag 13 september. EGMOND - Op zondag 20 sep tember gaat in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef het con certseizoen 2009/2010 van start met een optreden van Irish Rose, een folkband uit de regio Bergen-Egmond-Alkmaar. Marijtje Roos (zang en viool), Ton van der Steen (gitaar en zang) en Olof van der Steen (bas en zang) spelen een repertoire dat zich begeeft tussen Ierse en Schotse folksongs met uitstapjes naar country- en blues getinte nummers. Het typische Irish Rose-geluid wordt gedragen door de hoge stem van Marijtje. Een stem, die van sereen tot uitbundig elk lied de juiste kleur meegeeft. Afgewisseld met door Ton gezon gen sfeervolle eigen composities, samenzang in diverse stijlen en muzikale intermezzo's, is het geheel een afwisselende muzikale schildering. De drie ervaren muzi kanten staan garant voor een Ierse belevenis, die u niet snel zult ver geten. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is 12,-, 65+ en CJP 10,-, kinderen tot 12 jaar 5,-, inclusief koffie/thee en koek. Kaartverkoop voor aanvang van het concert bij de Slotkapel of te bestel len bij mevrouw Thijssen, tel. 072- 5062033 en de heer Noteboom, tel. 072-5062387. EGMOND - Het Museum van Egmond (zelf een monument) is beide monumentendagen open met een nieuwe expositie over de jonge Luitenant ter Zee Jan van Speyk voor wie de Egmondse vuurtoren een monument is. Hij ging liever de lucht in dan zijn schip over te geven aan opstandige Belgen. Was hij een held of een dromer? Een dwaas of te jong? Het museum van Egmond heeft onlangs de kleine expositie over van Speyk aanzienlijk uitge breid met onder andere boekjes, muziekbladen, en originele pren ten van de oorlog met België en de dramatische gebeurtenis bij Antwerpen in 1831. Een buiten kans om deze indrukwekkende collectie van Simon Blok van M.B. Israel antiquariaat te Egmond aan den Hoef te zien. De zeefdrukken, litho's etsen, verzen et cetera. Werden destijds in een golf van nationalisme ver vaardigd en koning Willem III bepaalde dat er bij de marine voor altijd een schip vaart met de naam van Speyk. De Egmondse vuurto ren, die nu 175 jaar bestaat, werd tien jaar na het drama omgebouwd tot monument voor van Speyk maar toen was de belangstelling al weer verflauwd en het monument werd nooit officieel onthuld. Jan van Speyk werd maar 29 jaar. Zijn daad stemt tot nadenken over (jonge) mensen in de krijgs macht die soms voor zware beslis singen komen te staan. Museum van Egmond, Zuiderstraat 7 Egmond aan Zee. Open tijdens de monumentendagen zaterdag 12 en zondag 13 september van 11.00 tot 17.00 uur en daarna tot en met 31 oktober dinsdag tot en met zondag van 14.00 tot 16.00 uur. Toegang 2,- kind 1,- MK gratis. Ook de schelpententoon stelling blijft tot eind oktober. www.museumvanegmond.nl. Jan van Speyk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 18