Tentoonstelling Wil Kastanje in Hans wijk Provincie Noord-Holland op zoek naar creatieve ideeën van jongeren Zondagconcerten Toonbeeld Open middag abdijtuin Egmond 't Praethuys voor mensen met kanker en hun naasten Jazz op Casticum op 105 REGIO 19 Kilshannig opent met Ierse muziek UITKIJKPOST 9 SEPTEMBER 2009 CASTRICUM - Van september tot en met maart organiseert Toonbeeld opnieuw een reeks van zes concerten en een muzi kale lezing in de aula van Toonbeeld. Traditiegetrouw opent het seizoen met Ierse en Keltische folk music. Het optreden op zondag 13 sep tember wordt verzorgd door de bekende groep Kilshannig. Zij zijn al eerder in Castrieum opgetreden, zij het in een enigszins gewijzigde samenstelling. Nieuw bij de groep is Laura Schuit, die de fiddle speelt in Donagal style. De uit vijf leden bestaande groep gaat regelmatig naar Ierland om daar muzikaal bij te tanken. Vandaar de originele, vaak wat melancholieke klank van zowel hun instrumentale nummers als hun ballads en drinking songs. Veel bal lades verhalen met name over de liefde (en haar perikelen) of bren gen een ode aan het prachtige Ierse landschap of de heimwee ernaar. Er wonen immers meer Ieren buiten Ierland dan in Ierland zelf. Bij het instrumentale gedeelte gaat het om doorgaans vrolijke jigs en reels, waarbij de tin whistle, de low whist le, de concertina en de Bodhian (Ierse trommel) een belangrijke rol spelen. De muziek komt overigens niet alleen uit Ierland maar ook uit andere Keltische gebieden zoals Schotland. Losse kaarten zijn verkrijgbaar bij Toonbeeld zelf (Jan van Nassaustraat 6), aan de zaal of bij Boekhandel Laan, de Readshop en Muziekhandel Borstlap. Ook kunt u kaarten reserveren via de website van Toonbeeld: www.toonbeeld.tv. Het optreden begint om 11.30 uur. Toegang: 10, ejp/65+ 8,-, kin deren 4,-. Een abonnement voor 7 optredens kost 40 en is zowel bij Toonbeeld als aan de zaal verkrijg baar. De band Kilshannig speelt en zingt traditionele Ierse volksmuziek. Aangeleverde foto EGMOND - Als kind was kunst schilder en tekenaar Wil Kastanje al aan het tekenen en is er later ook bij gaan schilde ren, dit mede door inspiratie van zijn nicht Carla Laroo. Van hieruit heeft hij zichzelf verder ontwikkeld en de verschillende tech nieken en materialen eigen gemaakt. Hij schilderde met Ed Alting Sieberg, waarbij hij de verschillende combi naties van materialen en technieken is gaan uitproberen. Helaas is het samenwerkingsver band door het overlijden van Ed beëindigd in 2008. Momenteel is zijn werk een combinatie tussen realistisch en surrealistisch. De doeken die hij voor zijn wer ken gebruikt verschillen enorm van grootte. Soms is het formaat klein zoals 20x30, of groot 150x100 maar vaak met combinaties van diverse technieken gemaakt. Zo creëert hij iedere keer weer een uniek werk. De tentoonstelling is nog tot 27 november te bezichti gen, neemt u contact op met de beheerder Sander Rozemeijer voor de openingstijden, tel. 072- 5061492. REGIO - De Provincie Noord- Holland roept jongeren tot 25 jaar op ideeën in te sturen voor leuke, zinvolle plekken of acti viteiten in hun provincie. De beste ideeën worden beloond met het bedrag dat nodig is voor de uitvoering ervan, tot een maximum van 3.000 euro per project. De pro vincie hoopt hiermee jongeren meer te betrekken bij hun eigen leefom geving. Met een enorme diversiteit aan scholen en jongerenorganisa ties kent de provincie Noord- Holland een groot aantal jongeren Een generatie met veel ideeën om mensen op een leuke manier bij elkaar te brengen of op een andere manier positief bij te dragen aan hun leefomgeving. De Provincie Noord-Holland vindt dat de inzet van jongeren ertoe doet en roept hen op ideeën te ontwikkelen voor projecten die een positieve bijdrage leveren aan de samenleving. Jongeren kunnen hun idee kort en krachtig op de website omschrij ven en worden gevraagd hun pro ject te presenteren via een eigenge maakt filmpje van maximaal zestig seconden seconden (op bijvoor beeld hun telefoon) dat zowel op EGMOND - Op zaterdagmiddag 19 september opent de POM (Pomologische Vereniging Noord Holland) van 14.00 uur tot 16.00 uur haar boomgaard aan de Vennewatersweg in Egmond-Binnen voor belang stellende bezoekers. De fruittuin bevindt zich naast het parkeerterrein van de kaarsenmake rij en abdijwinkel van het klooster. YouTube als op de website wordt geplaatst. Geen ingewikkelde for mulieren dus, maar er wordt een medium ingezet dat voor jongeren gemakkelijk toegankelijk is. Alle ideeën zijn welkom, van initiatieven om meer groen in de buurt te krij gen of mensen op een leuke of spor tieve manier dichter bij elkaar te brengen tot ideeën voor nieuwe, originele ontmoetingsplekken in de stad of de natuur. De wedstrijd loopt van 7 september tot en met 24 oktober en gaat dit weekend van start via de lancering van de website www.gaanwedoen.tv en aankondi gingen op allerlei plekken in de pro vincie. Onder de jongeren die hun idee voor 1 oktober insturen wor den vier flipvideoeamera's en een videoworkshop verloot. Van 1 tot en met 15 november kan iedereen ver volgens via de website zijn stem uit brengen op zijn of haar favoriete ideeën. De prijsuitreiking vindt begin december plaats op een locatie in Noord-Holland. De uiteindelijke winnaars krijgen hulp van een coach bij de uitvoering van hun idee. Vanzelfsprekend wordt de uit reiking live uitgezonden via www.gaanwedoen.tv. Hoe meer jon- POM-leden zijn deze middag in de tuin aanwezig, om u welkom te heten en u te informeren over aller lei fruitsoorten, snoeien en ziekten of plagen. Wilt u liever in alle rust rondwan delen en genieten van 132 verschil lende appelsoorten, 86 perenbomen en 36 pruimensoorten? Dat kan natuurlijk ook. Heeft u vragen over het snoeien van uw eigen fruitbomen? Neem geren met goede initiatieven komen, hoe beter. Daarom roept de provin cie Noord-Holland iedereen op van 7 september tot en met 24 oktober leuke ideeën in te sturen via de wed strijdsite www.gaanwedoen.tv. ALKMAAR - Maandagavond is er zingen voor plezier. Zing lekker mee van 19.20 tot 21.00 uur. Dinsdag 15 septem ber is er van 14.00 tot 15.00 uur het open spreekuur van de oncologie wijkverpleeg kundige voor vragen en infor matie. 's Avonds is er van 19.30 tot 20.30 uur een uur Mindfulness. Het is een kennismakingsuur met deze aandachtstraining. Woensdag 16 september is er Kinderknutselmiddag van 14.00 tot 15.30 uur. Zit je op de basis- enkele foto's van de betreffende boom mee. Wilt U weten wat voor fruitboom er eigenlijk in uw eigen tuin staat? Neem dan enkele vruchten mee. Een team van deskundigen kan ant woord geven op -bijna- alle vragen over het kweken van appels, peren, pruimen, kersen, bessen, bramen en frambozen. Iedereen is deze mid dag van harte welkom. De toegang is gratis. Week van Wil Kastanje. school en heb je een ouder of familielid die kanker heeft (gehad) kom dan om te knutselen en de kletsen naar de kinderzolder. De ouders of opa's en oma's kunnen in de woonkamer van 't Praethuys samen koffie drinken. Donderdag 17 september is de bij eenkomst 'Uitzaaiingen en hoe nu CASTRICUM - Op donderdag 10 september van 19.00 tot 20.00 uur kunt u weer luisteren naar het programma Just Jazz op Radio Castrieum 105. Jan van Weelden en Fred Timmer zijn in hun archieven gedoken en hebben besloten dat er nog heel veel jazzstukken van Nederlandse bodem zijn, die het beluisteren zeer de moeite waard maken. De Millers, het Atlantic Quintet, Mathilde Santing, Blue, maar ook onze streekgenoten Walter Mooy en Jos van Beest passeren de revue. Maar waar ze natuurlijk niet omheen kunnen is die hele specia- Aangeleverde foto verder...' van 10.30 tot 12.30 uur. Doel van de ochtend is (h)erken- ning en uitwisselen van ervarin gen. Moeilijk om alleen te komen? Neem gerust iemand mee. Voor meer informatie: 't Praethuys, Westerweg 50 in Alkmaar 072-5113644 of kijk op www. praethuys .nl le Belg, die luistert naar de naam Toots Thielemans. Toots, nog maar 87 jaar oud, won alleen al in 2009, maar liefst twéé hoge onderscheidingen. Als eerste de National Endowment for the Arts de NEA Jazz Master 2009 in Amerika. Maar ook onlangs nog voor zijn gehele oeuvre de Concertgebouw Jazz Award 2009. Dus natuurlijk wordt er iets van hem gedraaid in het programma Just Jazz. Het pro gramma op Castrieum 105 is te beluisteren via FM 105.0 tot ver in de regio, FM 104.5 op de kabel in Bakkum en Castrieum en FM 98.0 op de kabel in Akersloot, Limmen en op De Woude. Ook via de com puter: www.castricuml05.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 19