Open dag Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Het Verfspoor, nieuw in Heiloo Kraak de (Lotto) kluis bij De Schrijverij 90-jarige Hannie Broekhuizen kampioen koersballen Langste najaarsmarkt van Noord-Holland in Heiloo H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Ruim twee kilometer kramen en attracties over de gehele Heerenweg Sportinituif Yoga voor 50+ Zondagmiddagcafé Bridgecursus Dialezing Frans Liszt Gezelschapsbank Klassiek ballet Mandala tekenen Frans beginners Acryl en aquarel Filosofie Klassiek ballet Website UITKIJKPOST 9 SEPTEMBER 2009 HEILOO - Zaterdag 12 september zet de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo de deuren wijd open bij haar twee locaties. Alle kinderen in de leef tijd van 0-3 jaar kunnen samen met hun ouders, broertjes, zusjes, opa's en oma's een kijkje komen nemen in een van de speelzalen. Tussen 10.00 en 12.00 uur is er volop gelegenheid om gezellig te spelen met alle materiaal, te verven, te plakken of te knutselen. Ook zijn er per speelzaal twee peuterleidsters en een bestuurslid van de stichting aanwezig voor informatie over de speeloehtenden of de hele organisatie. Wil je lekker spelen terwijl je ouders rustig koffie drinken? Kom dan zaterdag 12 septem ber naar een van de volgende locaties: Peuterspeelzaal de Teddybeer; Holleweg 149a, Peuterspeelzalen Brammetje en Olleke; Mariënstein 179. Bezoek ook www.peuterspeelzalen-heiloo.nl. HEILOO - Het Verfspoor, uw spoor naar schilderijen; kunst kijken, kopen, maken en inlijsten. Op de Stationsweg 96 vindt u sinds afgelopen week Galerie en workshopruimte Het Verfspoor. In Het Verfspoor worden er diverse workshops en schildercursussen gegeven en kunt u terecht voor uw Talens teken- en verfmaterialen. Er is ook ruime ervaring in het geven van kinderworkshops onder andere bij PWN Centra. Denk eens aan de mogelijkheden voor een kinderver jaardag! Er is bij Het Verfspoor gewoon heel veel mogelijk, uw wensen zijn het uitgangspunt voor Het Verfspoor. Ook geven zij gelegenheid aan kunste naars die een workshop willen geven. Voor het inlijsten willen zij u graag adviseren om de relatie van het in te lijsten werk en de lijst een compleet geheel te maken. Maandelijks is er een nieuwe expositie van minder of meer bekende kunstenaars uit onze regio. Het spits wordt hierin afgebeten door Jos Peperkamp, door de schilderijen uit zijn vlinderserie te exposeren. Ook sieraden van Jos Peperkamp zullen permanent in Het Verfspoor aanwezig zijn. Verder hebben we wisselende collecties keramiek en beeldhouwwerk. Loopt u de komende tijd eens vrijblijvend binnen om te kijken wat er in Het Verfspoor allemaal kan of om gewoon te genieten van de diverse objecten en de natuurlijk vele schilderijen, de passie van de mensen achter Het Verfspoor; José Timmer en Sipke Sehoorstra. Voor meer informatie: www.hetverfspoor.nl, Stationsweg 96, tussen wassalon de Wals en kapsalon Bas Bosman, dus aan de westzijde van het station, tel. 072-8795106. HEILOO - Op zaterdag 12 september komt de bekende Lotto kluis naar De Schrijverij in Heiloo. Het spel is fantastisch leuk, heel eenvoudig en iedereen die Lotto spellen koopt kan meedoen. Als u deze zaterdag voor minimaal 5,= aan Lotto spellen koopt, dus ook Toto en Krasloten, dan mag u de kluiseode gaan kraken. U kiest een combinatie van twee cijfers, als dit de juiste is dan heeft u ene prijs! Het prijzenpakket, ter waarde van 500,- bestaat uit onder andere een Nike sporthorloge, een jaar lang gratis Lotto spelen, Kraslotpakketten en meer... Dus nog een reden om zaterdag uw Lotto te spelen bij De Schrijverij, Stationscentrum, Heerenweg 199 in Heiloo. Met Lotto steunt u bovendien de Nederlandse sport en 18 andere Goede Doelen. HEILOO - Iedere vrijdagmor gen van september tot begin mei wordt de zaal van het Trefpunt 'bezet' door een enthousiaste groep koersbal- lers. Het gaat er soms best fanatiek aan toe. Zo'n twaalf deelnemers strijden om eer en glorie bij het van oorsprong Australische balspel, dat enigszins te vergelijken is met jeu de boules. Over het vorige seizoen 2008/09 mag Hannie Broekhuizen zich met trots onbetwist kampioen Koersballen noemen. En dat is een bijzondere prestatie, temeer omdat Hannie met haar negentig jaar tevens de oudste deelnemer is. Aan het begin van het nieuwe seizoen, vrijdag 4 september, werd de prijs aan haar uitgereikt. De sport is begin jaren tachtig overgewaaid naar Europa. Op een mat van twee bij acht meter spelen twee teams (die via een loting gevormd worden) van twee perso nen tegen elkaar. Het ene team tracht de zwarte- en het andere team de bruine ballen zo dicht mogelijk naar het witte doelballetje (de zogenaamde Jack) te rollen. Uiteindelijk telt het individuele resultaat en mag degene met de meeste punten zich kampioen noe men.. Omdat het zwaartepunt niet in centrum van de koersballen ligt, rollen de ballen niet in een rechte lijn. En dat is nu juist het sterke punt in het spel van Hannie: „Ik laat de bal zoveel mogelijk in een boogje rollen, anders hobbelt hij over de baan. Soms heb ik ook wel een beetje geluk. Ik speel al sinds mijn 66ste koersbal en heb het spel al doende geleerd. Hiervoor ben ik twee maal als tweede geëindigd. Het is een spannend spel dat je op hoge leeftijd nog kunt uitoefenen. Bovendien is het heel gezellig." De tweede en derde prijs gingen naar Gerard Webbers en Peter Poland. De heren zijn behoorlijk onder de indruk van zoveel vrouwelijke preci sie. Ze hopen dat er in de toekomst ook meer mannen zich zullen aan melden voor koersbal. De 90-jarige Hannie Broekhuizen is een kei in koersballen: „Ik laat de bal zoveel mogelijk in een boogje rollen." Foto: Caroiien Breed HEILOO - Zaterdag 19 septem ber vindt vanaf 10.00 uur de langste najaarsmarkt van Noord Holland plaats in het centrum van Heiloo. Deze 'exit zomermarkt' strekt zich uit met ruim twee kilometer kramen en attracties over de gehele Heerenweg, van en rond het winkel centrum 't Loo tot het met de roton de nabij het Stationsgebied. De markt kent dit jaar een breed assor timent en een grote variëteit aan producten van kleding, sieraden, tassen en cd's tot ambachtelijke versnaperingen, betere voedingsar tikelen, huis- en tuindecoraties, vin tage, enzovoorts. Naast veel nieuwe spullen zijn er ook enige stands vol antiek, boeken, curiosa en exclusie ve verzamelobjecten uit grootmoe ders Tijd. Voor de kinderen zijn er veel attracties met ondermeer een kinderdraaimolen, suikerspin, olie- bollenkraam, poffertjes, touwtje trek; een complete kermis. Ook de winkeliers in Heiloo worden opti maal bij deze najaarsmarkt betrok ken. Terrassen worden ingericht om een ieder van een drankje en een hapje te voorzien. Er is leuk amuse ment en er klinkt gezellige muziek. Wilt u, als ondernemer of als par ticulier (bijvoorbeeld met tweede hands kleding of speelgoed), ook een kraam huren? Neem dan con tact op met Willem Verbeek, wverbeek@versatel.nl. Donderdag vanaf 10 september van 14.00 tot 15.30 Sportinstuif in Sportcentrum het Vennewater. Deelname 4,- per keer of 94,- per seizoen. Informatie H. Uijl, 072-5336599. Vanaf 10 september yogacursus- sen op verschillende dag en uren in 't Trefpunt en in Het Open Huis. Deelname 115,00 voor 30 les sen. Informatie Geertje Vis, 5336701. Zondag 13 september zondag middagcafé van 13.30 tot 16.30 uur weer in het Trefpunt, entree 1,-. Klaverjassen, bridgen, rummy- eub, sjoelen, scrabbelen, enzo voorts. Iedereen is van harte wel kom. Alleen, geen probleem! Wie komt ons vrijwilligersteam voor het Zondagmiddagteam verster ken? Jaap, Anne-Marie en zoeken enkele enthousiaste collega's Vanaf 13 september nieuw in het zondagmiddagcafé: Een cursus kaarten maken. De kerstdagen komen er weer aan, dus met een leuke eigengemaakte kaart zult u zeker succes hebben. Zondag vanaf 13 september van 13.30 tot 16.30 uur tijdens het ZondagmiddagCafé in het Trefpunt beginners/opfriscursus bridge. Deelname 87,50. Alleen? Geen probleem! Geef u snel bij ons op: 5331297 Zondag, 27 september om 14.00 uur muzikale dialezing in het Trefpunt door J. van der Schee over het leven van Frans Liszt, vir tuoos pianist,componist, peda goog, dirigent en priester. Entree 4,-. Voor vervoer per buurtbus op zondag naar en van het Trefpunt op Zondag kunt u tot vrij dag 11.30 uur 5331297 bellen. Dinsdag 15 september van 10.30 tot 12.00 uur weer een gezellige bijeenkomst in het Trefpunt. Informatie over en opga ve voor de nieuwe wandel-, museum-, theater- en filmgroep. En ouderenadviseur Margreet van Zwet vertelt over haar werk. Iedereen is welkom. Entree 2,-. Vanaf woensdag 16 september van 13.30 tot 14.30 uur klassiek ballet gevorderden in de Hofdijk. Vroeger aan ballet gedaan? U leert de basistechniek en danspassen om uiteindelijk een dans in te stu deren. Deelname 139,50 voor 31 lessen. Maandag 21 september aanvang beginners- en maandag 28 septem ber van 10.00 tot 12.00 uur aan vang vervolgcursus Mandala's tekenen (om de week). 10 lessen voor 82,-. Dinsdag 22 september van 19.30 tot 21.00 uur Frans voor beginners. De cursus, 20 lessen voor 90,-, is bedoeld voor men sen die weinig of geen kennis heb ben van de Franse taal. Donderdag 24 september van 13.30 -15.30 uur cursus acryl en aquarel, 25 lessen voor 134,00. Dinsdag 29 september 13.30 tot 15.30 uur. Cursus door Ton Grooteman van 12 lessen voor 78. Onderwerpen: bezit, geven en loslaten, verantwoordelijkheid, medeleven en mededogen, vrij heid, liefde en dankbaarheid. Donderdag 1 oktober van 10.00 tot 12.00 uur. Cursus algemene filosofie door Ton Grooteman voor iedereen. 12 lessen voor 78,-. Donderdag 8 oktober van 10.30 - 11.30 uur Hofdijk in Mariënstein klassiek ballet voor beginners. 65,- voor 10 lessen. Altijd al willen proeven aan klassiek ballet? Dan is dit uw kans! Onze website is volledig ver nieuwd. U vindt al onze diensten, cursussen en activiteiten, agenda en nieuws op www.welzijnheiloo.nl Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl e-mail: stichting® ouderenwerkheiloo.nl JggOBHEinn*

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 7