Hopman ERA Makelaars steunt woningbouw India Franse conversatieles Winnaar dinerbon verswinkeliers 't Loo Feestelijk afscheid van dominee Robert Blaauw A'ïïiüK H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING OUD PAPIER KERK DIENSTEN DIERENBESCHERMING UITKIJKPOST 9 SEPTEMBER 2009 HEILOO - Adri Hopman en Leny Sommeijer overhandigen een cheque aan Tirza van Hal van Habitat for Humanity voor de bouw van enkele woningen in de regio Tamil Nadu in India, als onderdeel van een integraal project van duizend woningen, waarbij de aandacht met name uitgaat naar Dalit-vrouwen. Dalit is de naam voor mensen die buiten het kastenstelsel van de hindoecultuur zijn gesloten. Leny Sommeijer: „We praten hier wel over een economische crisis, maar dat stelt natuurlijk niets voor in verhou ding tot de armoede in dat land. Hoewel het land eeonomisehgezien in de lift zit, herbergt India 22% van 's werelds armste mensen. De Dalits zijn kansloos zonder uw en onze hulp." U kunt dit ook ondersteunen door geld te storten op GIRO 6261 ten name van Habitat for Humanity. Meer informa tie is te vinden op www.habitat.nl. HEILOO - Om nog veel meer van uw verblijf in Frankrijk te kunnen genieten, of het nu gaat om uw vakantie of om uw tweede huis, is het een heel goed idee om dit komende seizoen een conversatiecursus Frans te gaan volgen. U kunt gaan starten op beginnerniveau of op een wat hoger niveau, als u al enige kennis van de Franse taal heeft. Als ervaren lerares Frans werkt Jenny Cornelissen, met beginners en tweedejaars leerlingen met de methode C'est bien ca, een vlotte methode voor volwassenen, gebaseerd op zinnen uit de normale omgangsspreektaal. Bij de andere niveaus werkt zij met de boeken C'est ca, deel een of deel twee, maar absoluut geheel gericht op het leren spreken van de taal. Dit gebeurt in groepjes met een beperkt aantal leerlingen in een heel gezellige, ontspannen sfeer. U kunt zowel over dag als 's avonds les krijgen en natuurlijk hoort u er ook thuis enige tijd mee aan de slag te gaan. Voor gevorderden is er ook les zonder aanschaf van boeken waarbij in het Frans over heel gevarieerde onderwerpen wordt gediscussieerd. Voor informatie, tel. 072-5336878. HEILOO - Winkelen bij één van de verswinkeliers in winkelhof 't Loo kan zomaar een aangename verrassing opleveren. Maandag 7 september ont ving de familie De Bruin uit Heiloo een dinerbon ter waarde van 60,-, te besteden bij restaurant De Loocatie, uit handen van Hans en Ingrid van restaurant De Loocatie. Iedere klant, die ter waarde van tenminste 15,- besteedt in één van de deelnemende verswinkels uit winkelhof 't Loo (slage rij Burger, bakkerij Kees Zoon, Beentjes Groentebroers, kaashuis Tromp, bloembinderij 't Loo en restaurant De Loocatie) kan de kassabon, voorzien van naam, adres en telefoonnummer, inleveren en kans maken op deze culi naire verwennerij. Uit alle ingeleverde bonnen wordt maandelijks één win naar getrokken. De actie duurt nog het hele jaar. Echtpaar De Bruin is trou we klant bij de verswinkels in 't Loo. „Wij wonen aan de Heerenweg en winkelhof 't Loo is dan ook ons stekkie. Zo gaan we regelmatig uit eten bij De Loocatie, al vanaf het begin van het bestaan van het restaurant. We hou den van het dorpse leven, waar zich van alles lekker dichtbij huis bevindt!" Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmerverzamelplaatsen langs de weg, voor 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel). - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds. A. Boezewinkel uit Curacao. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds.D.G. Bouma. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur, woord- en commu nieviering mmv Ritmisch koor Bergen. Voorganger pastor M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met dameskoor, o.l.v. paro chianen. Zondag 10.00 uur: woord- en communieviering met Herenkoor, voorganger H. Hudepohl. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zaterdag 12.00 uur Eucharistieviering. Zondag 09.00 uur Gelezen eucharistie viering. 10.30 uur Eucharistieviering, Bedevaart De Drie Egmonden, voor ganger N. Knol. Koor De Egmonden. 13.30 uur bedevaart Laurentius- parochie Heemskerk, 15.00 uur Lof. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Woord- en com munieviering met Gemengd koor, voor ganger pastor H. Hudepohl. Zondag 10.00 uur Woord- en Communieviering met Spontaan koor. Voorganger door eigen Woord- en Communiegroep Ds. Blaauw tijdens zijn afscheidsdienst. Foto: Hans Dompeling HEILOO - In een bomvolle Ter Coulsterkerk heeft ds. Robert Blaauw (64) zondag afscheid genomen van de Protestantse gemeente van Heiloo. Na acht jaar deze kerkelijke gemeen schap te hebben gediend gaat hij met emeritaat. Ruim 35 jaar heeft ds Blaauw dit ambt in vijf verschillende gemeenten uitgeoefend. In de kerkdienst, die mede opge luisterd werd door de Ter Coulster Cantorij, het koor One More Voice en Marlieke Haandrikman (zang), stond in het teken van deze woor den van de dichter Huub Oosterhuis: 'Ken je mij? Wie ken je dan? Weet jij mij beter dan ik?' De belangrijkste vraag is niet: Wie is God, maar wie is mijn naaste. Ook de kinderen hadden een aandeel in de dienst. Als afsluiting liepen zij zingend en muziek makend door de kerkzaal, uitbeeldend de reizen die ds. Blaauw en zijn vrouw Betty de laatste jaren organiseerden. 'Stewardessen' boden hem een album aan met foto's van de kinde ren die in de kerkdiensten altijd spe ciale aandacht kregen. Vanaf 2001, toen ds Blaauw in Heiloo begon, heeft hij het fusieproces tussen her vormden en gereformeerden sterk gestimuleerd, zodat een paar jaar later die fusie kon worden beklon ken. In een reeks toespraken wer den de verdiensten van de scheiden de predikant geschetst. Pastoor Helsloot herinnerde aan de activitei ten van ds Blaauw voor het Oecumenisch Leerhuis en burge meester Romeyn, tevens lid van deze kerk, bedankte hem voor zijn 'tomeloze inzet'. De voorzitter van de kerkenraad, Marien van der Wolf, vatte de door ds Blaauw geleide diensten zo samen: 'een eigen aan pak, los van de preekstoel en hoogst actueel'. Leden van kerken raad en commissies bezongen zijn loopbaan in vogelvlucht. Na het officiële gedeelte konden de gemeenteleden en de genodig den afscheid nemen van de familie Blaauw. Onder hen ook Pfarrer Fünfstück en andere leden van de protestantse gemeente in Melaune (Duitsland), waarmee de kerk in Heiloo al jaren een innige band heeft. Robert Blaauw wordt in december opgevolgd door het echt paar ds Edward Kooiman (45) en ds Hanneke Ruitenbeek (47), afkom stig uit Odijk. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zondag 10.30 uur Bedevaart Heiloo. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.30 Bedevaart Heiloo. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.30 uur Bedevaart Heiloo H.Agnes Egmond aan Zee Geen opgave ontvangen Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: geen viering. Zondag 10.00 uur: communieviering/dameskoor, voorgan ger Y. van Stiphout. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Akersloot, voorgan ger ds. E. Hagen (Kerk Avezaath). Monastiek centrum Zeeveld: Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Gevonden Langharige gec. kater, zwart/grijs/bruin gemêleerde pers, zwart bandje met steentjes, 7 jr, De Burcht Heiloo. Grijsgemêleerde gec. kater, witte bef en pootjes, lijkt op Noorse boskat, 10 jr, Gijs, Vredenoord omg. De Zuidwester, Heiloo. Klein wit konijntje met blauwe ogen, Oudeweg Limmen. Vermist Gele kanarie met zwarte veertjes rond de ogen, De Spanring Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Makelaarsl c 3500, lor Hm •kenraad/comrrj /van Schelven! Blaauw H^er, voorzit iraad/

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 9