Vluchtelingenwerk en de Iftaar maaltijd Videoclub Heiloo start nieuw seizoen Cantate-uur in Witte Kerk Byzantijns Mannenkoor in de Willibrorduskapel H E 1 L 0 0 10 Fonds dankt jubilerende Heieen Groot voor inzet Er zijn nog enkele stoelen beschikbaar voor nieuwe leden OUD PAPIER Workshop mozaïeken maken in 't Loo Nivon cursus tekenen en aquarel KERK DIENSTEN De cantates van Bach hebben allen hun eigen karakter en verhaal Russische en Oekraïnse liederen staan centraal 23 SEPTEMBER 2009 UITKIJKPOST HEILOO - Ongeveer tachtig Heilooërs, nieuwkomers en autochtonen, hebben afgelopen vrijdag, 18 september een bij zondere avond gehad. Na zons ondergang hebben de aanwezi gen gezamenlijk gegeten van een keur van gerechten. Er waren Somalische, Irakese, Afghaanse, Tibetaanse en Nederlandse heerlijkheden. De meeste aanwezigen hebben een steentje bijgedragen door iets lek kers klaar te maken. Hussein Saidov speelde op de balalaika en zong voor de aanwezigen en Jaap van Groenigen had zelfs een lied gemaakt ter ere van deze avond. Het was een geweldige gelegenheid voor de aanwezige dorpsgenoten om kennis met elkaar te maken en meer te weten te komen over de verscheidenheid van culturen in ons dorp. De kerngedachte van de Ramadan is gebaseerd op geweld loosheid en gelijkheid. Dit werd op deze avond zeker uit gedragen door allen. Vluchtelingenwerk Heiloo is ervan overtuigd dat dit soort laagdrempe lige activiteiten een stevige bodem vormen voor vrede, respect en inte gratie in de samenleving. Met het delen van ons voedsel delen we ook de vrede. Mocht u interesse hebben in de werk, neem dan contact op met Aziz Azizi, tel. 0251-228013. HEILOO - Al meer dan dertig jaar is Heieen Groot wijkhoofd voor de collecte voor het Fonds Verstandelijk Gehandicapten. Dat mocht niet ongemerkt voorbij gaan. Willy van Neste, coördinator van de provincie verraste haar met een oorkonde, een draag- speldje en een prachtige bos bloemen. De collecte wordt gehou den in de week van 28 september tot 3 oktober. Van de opbrengst wordt driekwart besteed in de regio, om bijvoorbeeld mensen met een verstandelijke handicap te laten sporten. Dat kan natuurlijk bij veel reguliere clubs en verenigingen, maar er moe ten wel wat extra voorzieningen worden getroffen en er moet meer begeleiding zijn. Juist voor die extra's wordt deze collecte gehouden. Aangeleverde foto HEILOO - Op vrijdag 25 sep tember komen de leden van videoclub Heiloo weer bijeen voor de start van het nieuwe winterseizoen. De club telt momenteel 28 enthousiaste videofilmers, dames en heren, die elke laatste vrijdagoch tend van de maand met belangstel ling bekijken wat er door de cluble den is gemaakt. Hoewel het geen cursus is, betekent de onderlinge uitwisseling van kennis wel dat er, al doende, veel wordt geleerd. Ook over diverse technieken en creatieve mogelijkheden. In de film zaal van Het Trefpunt heeft de vide oclub eigen apparatuur paraat om videofilms groot te projecteren. Tussen de films door wordt vol doende tijd besteed aan onderling overleg, het oplossen van proble men, het bespreken van camera's, videomontage (al of niet per com puter), dvd-branden, beamers en een kopje koffie. Er zijn nog enkele stoelen beschikbaar voor nieuwe leden die hun video activiteit op een gezellige manier weer eens nieuw leven willen inblazen. Lidmaatschap kost 35,- voor het hele seizoen inclusief koffie. U kimt vrijblijvend kennismaken op vrijdag ochtend 25 september, voor 09.30 uur. Videoclub Heiloo, filmzaal Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, 25 september en vervolgens elke laatste vrijdag van de maand tot en met april van 09.30 tot 12.00 uur. Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaat sen langs de weg, vóór 09.00 uur. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zuide lijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverza- melplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tus sen 18.00 en 19.00 uur naar de par keerplaats bij school. Maandag t/m zaterdag - Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. - De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. Dagelijks - Papiercontainer achter de Ter Coulsterkerk, beheerd door Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo. - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater, Badmintonvereniging Het Vennewater. - HSX container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. HEILOO - Op 2 oktober zullen Edith Arents en Ria Tigelaar degenen die daar belangstelling voor hebben, begeleiden in het maken van een mozaïek. In der tig minuten krijgt u de gelegen heid deze vaardigheid onder de knie te krijgen zodat u zich later kunt toeleggen op grotere werkstukken. De kosten zijn 6,50 inclusief materiaal. Om teleurstelling te voorkomen, wordt geadviseerd om u tevo ren in te schrijven. Dit kan op intekenlijsten die liggen bij de servicebalie van de Hema in Winkelhof 't Loo. HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt plaatsingsmogelijkheden voor de cursus tekenen onder leiding van Annemarie Kuster en aquarel onder leiding van Vera Verzijlenberg. Beide bestaan uit twaalf veertien daagse lessen. Het tekenen start op woensdag 30 september van 09.30 tot 11.30 uur en de aquarelcursus op maandag 5 oktober van 19.30 tot 21.30 uur. In beide cursussen leert u hoe om te gaan met potlood of aquarel. Deze cursussen zijn geschikt voor iedereen en vinden plaats in het Open Huis (boven win kelcentrum 't Loo) te Heiloo. Het cursusbedrag is 81.25 euro exclusief materiaal voor niet-leden. Nivonleden genieten reductie. Wilt u meer weten over de inhoud van de cursus of zich opgeven, dan kunt u bellen met Reina Mulder, tel. 072- 5333127, Daisy Groenland, tel. 072-5330088 of Ria van der Laan, tel. 072-5333217. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag geen dienst in de Ter Coulsterkerk, maar een Vredesdienst in de Willibrorduskerk, Westerweg 267. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. van Reeuwijk. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur, woord- en commu nieviering Liturgiekoor Castricum, voorganger M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met De Brug, voorganger W van Schie. Zondag 10.30 uur: Oecumensiche vie ring met dames- en herenkoor, voor gangers W Schie en ds. F.J. van der Wind. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zaterdag 12.00 uur Eucharistieviering. Zondag 09.00 uur Gelezen Eucharistieviering, 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger Wagemaker, Koor Ubi Caritas, 15.00 uur Lof. Maandag 12.00 uur Eucharistieviering, Haagse Bedevaart, Grote Kapel. Dinsdag 12.00 uur Eucharistieviering, woensdadg 09.00 uur Eucharistieviering. Donderdag 12.00 uur Eucharistieviering, 15.00 uur Eucharistieviering Bedevaart Zorgcentrum St. Agnes Heemskerk. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Gezins Woord- en Communieviering met Kinderkoor, voorganger J. Oiling. Zondag 10.00 uur Woord- en Communieviering met Samenzang en Orgel, voorganger H. Hudepohl. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met samenzang. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: communieviering met St. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met samenzang. Zondag 10.00 uur: Communieviering met samenzang Soli Deo Gloria. H.Agnes Egmond aan Zee Geen opgave ontvangen Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Startzondag. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap .nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: familieviering met kinderkoor, voorganger pastor H. Hudepohl. Zondag 10.00 uur: communieviering met dameskoor, voorganger pastor J. Oiling. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Akersloot, voorgan ger B. Appers uit Castricum. Monastiek centrum Zeeveld: Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. HEILOO - Zondag 27 september zal in de eerste cantatedienst van dit seizoen in de Witte Kerk van Heiloo aan de Heerenweg 32 de Bach Cantate BWV 51 'Jauchzet Gott in allen Landen' worden uitgevoerd. De cantates van Bach hebben allen hun eigen karakter en uiteraard hun eigen verhaal. Zoals de titel al aangeeft, is deze cantate vooral een lofzang. De cantate bevat geen koordelen zoals in de meeste cantates wel het geval is. Solistisch wordt dit werk ingevuld door een sopraan en - op zich bij zonder - door trompetwerk. De cantate heeft de navolgende delen: 1. aria: Jauehet Gott in allen Landen; 2. recitatief: Wir beteb zu der Tempel an; 3. aria: Höehster, maehe deine Giite; 4. koraal: Sei Lob und Preis mit Ehren en 5. aria: Alleluja. Uitvoerenden zijn: Valeria Mignaeo, Marije Koopmans, Hanneke van Ulsen, Erna Sommer, Hans Rijkmans, Edith Neuman en Gerard Leegwater. Liturg is ds. F J van der Wind. Het Cantate-uur begint om 19.00 uur en de toegang is vrij (collecte bij de uitgang). HEILOO - In de kapel van de Sint Willibrord te Heiloo geeft het Byzantijns Mannenkoor uit Hoorn op zondag 27 september om 15.00 uur een concert. Het koor vertolkt voor de onder breking geheel a eapella gezongen hymnen en gezangen uit de Russische en Oekraïnse kerkelijke traditie. Na de pauze staan Russische en Oekraïnse volksliede ren op het programma waarbij o.a de rivier de Wolga (Moedertje Wolga) in al zijn facetten wordt bezongen. Kaarten a 10,- verkrijg baar bij boekhandel De Schrijverij Heerenweg te Heiloo Of vanaf 14.30 uur bij de kapel. Reserveren kan via 0229-591618 of 072-5717580. Meer informatie: www.hoornsbyzantijnsmannen- koor.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 10