'Heiloo Sobere begroting voor gemeente Heiloo HEILOO 8 november brunch voor mantelzorgers GEMEENTE Openingstijden Raad en (raads)commissies Evenementen UITKIJKPOST 23 SEPTEMBER 2009 nieuws en De gemeente Heiloo ziet de jaren tot en met 2012 tegemoet met een structureel positief meerjarenperspectief op de begro ting. Voor 2010 is het eindsaldo van de begroting nog wel 335.000 negatief. Dat komt doordat we kosten maken voor een aantal eenmalige nieuwe wetten, regels en beleid. In de begroting geven burgemeester en wethouders ook de plannen voor 2010 aan. Het komend jaar staat in het teken van de start van een klantcontactcentrum, het Centrum voor Jeugd en Gezin en ontwikkelingen in Zuiderloo/Zandzoom. Het begrotingsjaar 2010 is een bijzonder jaar omdat in maart 2010 een nieuwe gemeenteraad wordt gekozen. 'Bovendien is het voor iedereen lastig te voorspellen hoe de economie zich ontwikkelt', vertelt wethouder Hero Veger van Financiën. 'Desondanks hebben we in de begroting wel nieuw beleid opgenomen.' De OZB en andere belastingen stijgen in 2010 minimaal. Klantcontactcentrum en website Volgend jaar krijgt Heiloo een klantcontactcentrum. Hiermee willen we vragen van inwoners snel, duidelijk en naar tevre denheid beantwoorden. De website www.heiloo.nl gaan we in 2010 vernieuwen. Zuiderloo In Zuiderloo is in 2009 bodemverontreiniging aangetroffen. We verwachten dat halverwege 2010 de bouw in Zuiderloo kan beginnen. We zoeken naar woningbouwlocaties in het gebied die we in de planning naar voren kunnen halen en bekijken of voor de uitvoering samenwerking mogelijk is met een marktpartij. Wonen, welzijn en zorg Binnen vijfjaar is er vraag naar 90 plaatsen voor opvang voor mensen met dementie in Heiloo. In 2010 zullen we voorberei dingen treffen om aan deze vraag te kunnen voldoen. Bijvoorbeeld bij de ontwikkeling van zorgcentra in Overkerck, de Loet en mogelijk de campingterreinen. Dit jaar nog bespreekt de raad nieuw beleid voor mantelzorgers en vrijwilli gers. We hebben plannen voor bijvoorbeeld een vrijwilligers- coördinator. Schuldenproblematiek We besteden in 2010 extra aandacht voor de aanpak van schulden. Jongeren krijgen daarom in de bovenbouw van het basisonderwijs budgetvoorlichting om schulden later te voor komen. Een andere ontwikkeling op het gebied van jeugdbeleid is de start van het Centrum voor Jeugd en Gezin in Heiloo. Hier werken we met zorginstanties samen om jeugd en jongeren en hun ouders efficiënter en effectiever te helpen. Meer informatie De begroting kunt u inzien in het gemeentehuis. De begroting vindt u ook op de website www.heiloo.nl onder de rubriek 'Actueel'. Hoe gaat het verder met de begroting? De burgemeester en wethouders van Heiloo hebben vorige week hun plannen bekend gemaakt. Nu mag de gemeenteraad reageren en tegenvoorstellen aanbieden. Dat doen zij op maandag 2 november in de raadzaal tussen 17.00 uur en 22.30 uur tijdens de algemene beschouwingen. Na de algemene beschouwingen kan de raad met eigen voorstellen komen. Die worden tij dens een vergadering van donderdag 5 november (20.00 uur - 22.30 uur) besproken. Daarna staat defini tief vast hoe de begroting er uit ziet. U bent welkom in het gemeentehuis om de vergaderingen bij te wonen. informatie voor de inwoners van Heiloo GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur ie ook onze gewijzigde openingstijden op de volgende pagina. Welstandscommissie Op maandag 28 september vergadert de Welstandscommissie. De vergade ring begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de Welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tij dens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. De goedgekeurde notulen van de behandeling van bouw- aanvragen zijn openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 14 september 2009. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. Met betrekking tot agendapunt 4 wordt opgemerkt dat de bouwplannen, die daarvoor in aanmerking komen, voor gaand aan de vergadering in mandaat worden behandeld vanaf 11.00 uur. Wie daar bij aanwezig wenst te zijn kan tussen 09.30 uur en 10.00 uur op dezelfde ochtend een afspraak maken met de secretaris, de heer F. Goedhart, telefoonnummer 072 535 67 37. De definitieve agenda staat vanaf vrij dagmiddag 25 september op de websi te www.heiloo.nl bij de rubriek Bestuur en organisatie/Agenda's en vergader stukken. De agenda ligt ook vanaf maandag 28 september tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen en de receptie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Geluidsontheffing De burgemeester van Heiloo heeft op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening 2008 een geluidsonthef fing verleend voor: - een festiviteit in (de tuin van) de woning aan de Van der Feen de Lilleweg 1 te Heiloo op zaterdag 10 oktober vanaf 21.00 uur tot 01.00 uur. (verzending 18 september 2009) Bezwaar Als u het niet eens bent met de onthef fing, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na de dag, waarop de vergun ning is verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burge meester van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevr. J. Terrink, afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnum mer 072 535 66 45. www.heiloo.nl Wij nodigen mantelzorgers van harte uit om gratis deel te nemen aan een brunch. De brunch vindt plaats op zondag 8 november van 11.00 tot 12.30 uur in restaurant Klein Varnebroek aan De Omloop 22 te Heiloo. Wij tonen mantel zorgers onze waardering voor hun belangeloze inzet en zetten hen in het zon netje. Voor deze brunch moet u zich aanmelden. Uw aanmelding kunt u doen door te bellen met een medewerker van het loket MO van de gemeente, tele foonnummer 072 535 67 00 of door een e-mail te sturen naar wmo@heiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 11