Heiloocontact Burgerinitiatief: heeft u een goed plan voor Heiloo? Meer informatie? Bel! Verleende collectevergunning Gewijzigde openingstijden Welzijn Afval en milieu 23 SEPTEMBER 2009 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Heeft u een goed idee voor Heiloo? Dan kunt u dit idee voor leggen aan de gemeenteraad. Dit heet burgerinitiatief. Een burgerinitiatief kan gaan over onderwerpen op het gebied van veiligheid, milieu, groenvoorziening, sport, vermaak, verkeer. Bijvoorbeeld een plan om uw buurt of wijk of heel Heiloo aan trekkelijker te maken voor jongeren, de aanleg van een speel tuin, een plan om het groen in uw straat op te knappen of anders in te richten, een verkeersknelpunt op te lossen. Burgerinitiatief in het kort Eerst kijkt u of uw idee in aanmerking komt, er zijn namelijk een paar voorwaarden waar het voorstel aan moet voldoen. Het mag bijvoorbeeld niet gaan over een privébelang, een onderwerp waar net een besluit over is genomen, etc. U leest alle voorwaarden op www.heiloo.nl. Daarna kunt u aan de slag met uw voorstel. Hierin zet u wat uw idee precies is, wat u bereiken wilt en wat daarvoor nodig is. Dan gaat u op zoek naar 25 mensen uit Heiloo die uw idee ondersteunen. Uw plan en de lijst personen die uw plan ondersteunen, stuurt u naar de voorzitter van de gemeenteraad. De gemeenteraad behandelt uw plan in zijn vergadering en u mag hier ook over komen vertellen. Uiteindelijk beslist de gemeenteraad of uw idee wordt uitgevoerd. Goed idee Raadslid Cees Rootjes van de PvdA vindt het burgerinitiatief een goede manier voor inwoners om naar de gemeente te stappen met eigen ideeën. "Komt de gemeente niet naar u als inwoner toe, neem dan initiatief, dien een burgerinitiatief in", is zijn advies. Een voorstel indienen Voor het indienen van een burgerinitiatief levert u drie dingen in: een aanvraagformulier, een ondersteuningsformulier en het uitgewerkte voorstel. De formulieren plus de verordening met alle regels kunt u via de website www.heiloo.nl downloaden of in het gemeentehuis ophalen. Meer informatie Heeft u vragen over het burgerinitiatief of wilt u advies over het indienen van uw plan, neemt u dan contact op met de Griffie van de gemeenteraad via telefoonnummer 072 535 66 43 of via e-mail griffie@heiloo.nl. Registratie kinderdagverblijf Als u voor uw kind(eren) gebruikt maakt van kinderopvang, kunt u via de Belastingdienst in aanmerking komen voor een bijdrage in de kosten kinder opvang. Voorwaarde hiervoor is dat een kinderdagverblijf opgenomen is in het gemeentelijke register. Als een kin dercentrum of gastouderbureau niet geregistreerd is, wordt door de over heid geen tegemoetkoming gegeven. De Belastingdienst kan om een registratiebewijs vragen. Deze verkla ring van registratie kan afgehaald worden bij het eigen kinderdagverblijf of de informatiebalie in de gemeente Heiloo. U kunt het registratieformulier ook downloaden van de website www.heiloo.nl. Wijziging in het register Pom-Pom Peuterspeelzaal/baby- opvang heeft met ingang van 22 augustus 2009 23 kindplaatsen. Met ingang van 14 september 2009 is de naam van Gastouderbureau De Perenbloesem gewijzigd in Gastouderservice Noord-Holland. Wet kinderopvang De gemeente is vanaf 1 januari 2005 verantwoordelijk voor toezicht op de kwaliteit in de geregistreerde kinder centra. Artikel 45 en 46 van de Wet kinderopvang bepalen dat nieuwe kin dercentra opgenomen moeten worden in het gemeentelijk register. Na opna me in het gemeentelijk register, start de GGD met een vooronderzoek naar de kwaliteit van de nieuwe accommo datie. Binnen acht weken na opname in het gemeentelijk register bepaalt het college of gestart mag worden met de exploitatie. Binnen drie maanden nadat een kindercentrum in exploitatie is genomen vindt er een uitgebreid onderzoek plaats naar de kwaliteit van de geboden kinderopvang. Meer informatie Bij de informatiebalie in het gemeente huis kunt u terecht voor een verklaring van registratie. Deze verklaring kunt u ook opvragen via www.heiloo.nl. Voor meer informatie kunt u contact opne men met mevrouw E. de Graaft van de afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 66 84. Vergunning rioolwaterzuiveringsinstallatie Vanaf 24 september liggen de definitieve vergunning en bijbehorende stukken ter inzage van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, Kanaalweg 11 te Heiloo, voor een revisievergunning (een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning) voor het in werking hebben van een rioolwaterzui veringsinstallatie (RWZI). De definitie ve beschikking is ten opzichte van het ontwerp niet gewijzigd. Ter inzage De stukken behorende bij de aanvraag liggen van 24 september tot en met 5 november gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis bij de balie Bouwen en wonen. Beroep Beroep wordt alleen nog toegekend aan belanghebbenden in de zin van art. 1:2 Algemene wet bestuursrecht (Awb): degene van wie het belang rechtstreeks bij een beschikking betrokken is. Tegen de beschikking kan beroep worden ingesteld door de aanvrager, betrokken adviseurs, degenen die tegen de ont werpbeschikking zienswijzen hebben ingebracht, degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen de eventueel aangebrachte wijziging in de beschik king ten opzichte van het ontwerp ervan en belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Gedurende zes weken kan beroep/voorlopige voorziening worden ingesteld tegen de beschikking bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE Den Haag. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. van Hooren van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer 072 548 84 46. Door burgemeester en wethouders is vergunning verleend voor het houden van een collecte door Fonds verstandelijk gehandicapten in de periode van 27 september tot en met 3 oktober. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. In verband met een bijeenkomst voor de medewerkers zijn het gemeentehuis en de Afvalbrengplaats op donderdag 24 september vanaf 12.30 uur gesloten. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Publiekszaken, telefoonnummer 072 535 66 66. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 12