Leerlingen Jac. P. Thijsse College houden Change the World, shopping fair Feestelijk ontbijt in de Enterij Unieke inspiratiemiddag op Johannesschool NIEUWS UIT DE REGIO Historische wandeling door Egmond aan Zee regio 17 Er is een preuvenement waar koks kleine gerechtjes bereiden Ontbijt in het kader van 75 jaar Limmer Ondernemers Vereniging Een unieke inspiratiemiddag voor en door leraren Paddenstoelen schieten de grond uit 1 23 SEPTEMBER 2009 DeGraafl Stèphanie, Danique en Lisanne voeren hun profielwerkstuk zaterdag in de praktijk uit. Aangeleverde foto REGIO - Op het Jac. P. Thijsse college maken alle leerlingen van 5havo en 6vwo een profiel werkstuk. Een aantal leerlin gen uit 6vwo van het Jac. P. Thijsse College, Stèphanie de Boer, Danique Rietveld en Lisanne de Witte maken van hun werkstuk een praktische uitvoering. Op 26 september houden zij in Castrieum een evenement met de naam Change the World, shopping fair, geheel in het teken van fair trade. Ze werken nauw samen met het Internationaal Platform van de Gemeente Castrieum. Het platform bestaat al een aantal jaren en heeft zich tot doel gesteld om eens in de twee jaar één van de Millenniumdoelen onder de aan dacht. Dit jaar is het doel 'in 2015 zijn extreme armoede en honger uitgebannen' aan de beurt. In het kader daarvan werd door het Platform een wedstrijd uitge schreven voor het voortgezet onderwijs. Het beste plan voor een evenement kreeg de mogelijkheid dit plan ook echt te realiseren. Bovenstaande meisjes van het Jac. R Thijsse College zijn de gelukki gen geworden. Zij zijn met behulp van conrector René Vermeer van het JPT en het platform, enthousi ast aan de gang gegaan. Het doel van hun evenement is niet het inzamelen van geld, maar het structureel aanpakken van het armoedeprobleem in de wereld. Dit willen ze bereiken door het publiek bewuster te maken van het bestaan en de kwaliteit van fair trade producten. Fhir trade is een prachtige manier de welvaart in de wereld beter te verdelen. Op het Jac. R Thijsse College zullen Stephanie, Danique en Lisanne in een aantal presentaties de leerlin gen proberen daarvan bewust te maken. Op zaterdag 26 september zal het van 15.00 tot 20.00 groot feest zijn op het pleintje tegenover café de Balustrade in de Dorpsstraat. Er vinden verschillende optredens plaats en er is een heus preuvene ment, waarbij koks van verschil lende lokale restaurants kleine gerechtjes bereiden met fair trade producten. Daarnaast wordt er fair trade chocola van Tony's Chocolonely verkocht en komt de Wereldwinkel hippe fair trade spullen verkopen. Voorlopig programma: 15.00 uur Opening, 15.15 uur Optreden Sabor Latino, 16.15 uur Optreden percussiegroep AfriCulture, 17.15 uur Optreden Sabor Latino featu ring tropical dancer, 18.30 uur Special Beats Guest Dj, 19.00 uur Prijsuitreiking Quiz door burge meester Emmens-Knol, 19.10 uur Kick off Millennium Award door de Stichting WOL, 20.00 uur Afsluiting. LIMMEN - Op zondag 4 oktober organiseert de Limmer Onder nemers Vereniging, LOV, een feestelijk ontbijt in sporthal d' Enterij. Deelname aan dit ontbijt staat open voor elke inwoner van Limmen. Voorafgaand aan het ont bijt is er voor belangstellenden een viering in de Corneliuskerk. Daarna kan iedereen om 11.00 uur aan schuiven voor het feestelijke jubi- leumontbijt. Het ontbijt bestaat uit diverse soorten brood, beleg zowel hartig als zoet en een stukje fruit toe. Er wordt koffie en thee, melk en jus d' orange geschonken en voor de kinderen limonade. De aan wezige kinderen kunnen niet alleen genieten van een smakelijk ontbijt, ook zijn er diverse speelattributen in de sporthal en staan er buiten twee springkussens. Na afloop heeft de organisatie voor iedereen nog een kleine verrassing in petto. De kosten bedragen 3,- per per soon. Kaartjes voor het jubileu- montbijt zijn tot en met 1 oktober te koop bij de verswinkeliers van Limmen. Deze detaillisten hebben tevens mogelijk gemaakt dat dit unieke en gezellige gebeuren plaats kan vin den. De organiserende winkeliers zijn groenten en fruit Siern Kuijper, groenten en fruit René, bakkerij Bakker, bakkerij Commandeur, bak kerij Putter, Slagerij Snel en slagerij Krom en Albert Heijn, Ecornel bio logische melk en kaas en de sport hal d 'Enterij. Let op: Vol is vol. AKERSLOOT - Onder het motto boeien en binden houdt de Stichting Beroepskwaliteit Leraren (SBL) in regio Noord- West op woensdag 30 septem ber een unieke inspiratiemid dag van, voor en door leraren en directie uit het primair onderwijs. SBL zoekt persoonlijk contact met de leraar zelf, door te informe ren en nieuwsgierig te maken naar méér, juist dat wat het beroep van leraar zo interessant en uitdagend maakt. Belangstellenden uit de regio Alkmaar kunnen zich inschrijven voor twee opeenvolgende work shops uit een keuzewaaier van acht mogelijkheden voor een korte ken nismaking met nieuwe onderwijsin houdelijke en didactische gebieden. Het doel is leraren te prikkelen en te inspireren zodat zij zin krijgen gericht te werken aan hun eigen professionalisering. De link wordt gelegd met het werken aan het eigen bekwaamheidsdossier. Na de workshops kunnen de opgedane nieuwe kennis en ervaringen direct toegepast worden in de eigen prak tijk. In de workshops komen onder andere de volgende onderwerpen aan bod: dichtbond (smartboard) kunstgeschiedenisquiz, dramatise ren (rollenspel), activerende werk vormen, mindmap (woordspin), geweldloze communicatie, natuur lijk leren en autisme spectrum. Tijdstip en locatie: Woensdag 30 september van 13.30 uur tot 17.00 uur op de Johannesschool, Buurtweg 20, Akersloot. Graag inschrijven vooraf via www.lerarenweb.nl: In de regio Noord-West of stuur een mail: regi onoordwest® lerarenwebnlhefst vóór zaterdag 26 september. LIMMEN - Het mooie van de wisselende seizoenen is de diver siteit aan flora en fauna die met het verstrijken van de tijd weer zichtbaar worden. Dit weekend werd een prachtig plaatje geschoten aan de Visweg in Limmen. Langs de kant van de weg staan twee tot de verbeelding sprekende (rood met witte stip pen) vliegenzwammen. Ieder jaar staan ze er, zij aan zij, als een kort en terugkerend ritueel. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 15