i Zeevogels beter dan Berdos Clubkampioenschappen bij TC Heiloo United Amak klaar voor jubileumloop Winstpunt voor Matthijs Mühren SPORT 21 Zeevogels had het meeste recht op de overwinning Ruim 280 deelnemers, 13 topbanen en een groot verwarmd terras Rustige introductie is voor nieuwe Oppositie schaker niet nodig Flashing spelers krijgen leerzame clinic van basketball coach Vriendjesdag bij Judo Dorssports UITKIJKPOST 23 SEPTEMBER 2009 De clubkampioenen van Tennisclub Heiloo United kunnen terug kijken op een prachtig toernooi. Aangeleverde foto HEILOO - De toernooicommis- sie van Tennis Club Heiloo United onder leiding van Hans Kramer, Jaco Poldervaart, Oliver Pohley, Marcel Kolster en Ron Kosters heeft er voor gezorgd dat de 280 deelnemers bijna twee weken lang in diver se categorieën hun toernooi hebben kunnen spelen. Zelfs die ene vrijdagavond met storm en regen heeft de commissie en spelers niet kunnen tarten. Dirk Moot heeft ervoor gezorgd dat iede re avond de banen in een topcondi tie speelklaar waren en Jos en Trees met hun medewerkers hebben de vele dorstige kelen weer voorzien van diverse drankjes. In iedere categorie zijn er mooie finales gespeeld, maar de absolute kraker was toch wel de finale tussen Sjoerd Stoker en Victor Rotteveel. Een fantastische finale waarbij hal verwege de wedstrijd het voordeel VOETBAL EGMOND - Het is Zeevogels gelukt om Berdos in eigen huis te verslaan. De Bergenaren ble ven zo op nul punten staan. De Hoevers deden goede zaken en hebben nu zes punten uit drie wedstrijden. De withemden hadden over de hele wedstrijd gezien een veldover wicht. Toch waren in de eerste helft de beste mogelij kheden voor Berdos. Het kan raar lopen in de voetbalwereld. Zeevogels had vorig seizoen na elf wedstrijden zeven punten. Nu staan er al zes op de teller. Tegen Berdos begonnen de withemden goed aan de wedstrijd. Het veldoverwieht kon niet in doelpunten worden uitge drukt. Berdos dook zelden op voor doelman Joris de Waard, maar was wel drie keer heel dicht bij een doel punt. De keeper zag twee maal de aanvallers het doel missen en redde éénmaal op miraculeuze wijze. Een Berdos aanvaller kon op twee meter afstand van de doellijn vol uithalen. De Waard leek al geklopt maar dook katachtig naar de hoek en wist de bal te keren. Na de thee waren het weer de gasten die beter uit de startblokken kwamen. Het eerste doelpunt viel halver wege de tweede helft. Invaller Gilles Groot gaf de bal voor en Jan Jong rondde bekwaam af: 0-1. Berdos probeerde de schade nog te herstellen maar kwam niet verder dan wat vrije trappen, hoekschop pen en hoge ballen voor het doel te brengen. De bal wilde maar niet goed vallen, in de spannende slotfa se, voor de Bergenaren. Zeevogels had het meeste recht op de overwinning en ging hier dan ook mee aan de haal. Berdos gaat op zoek naar het eerste punt bij het Schagense SRC. Zeevogels zal proberen de goede start van de competitie een vervolg te geven in eigen huis tegen Alkmaarsche Boys. HARDLOPEN leek uit te vallen naar Sjoerd Stoker, maar dankzij een enorme vechtlust en een hoogstaand tennisspel is Victor Rotteveel de terechte club kampioen van 2009. Na twee voorgaande jaren in een verloren finale te hebben gestaan, is het zijn laatste jaar als lid zijnde van de TCHU een terecht kampioen. De winnares in de hoogste cate gorie bij de dames werd Esther Oostrom-Koopman die in haar speech vermelde blij te zijn met het aanstormend talent van onder andere Anna Rootjes, Safiera Kho en Kim van Weening. Uitslagen en foto's van dit toernooi kunt u vin den op www.tcheiloounited.nl. AKERSLOOT - Zondag 27 sep tember wordt de 25ste editie van de Amak loop georganiseerd, een jubileum dus. Het organiserend comité is er klaar voor. Alle ingrediënten om Akersloot tot één van de mooiste lopen van Noord-Holland te maken zijn ruim schoots aanwezig: het prachtige parcours door het rustieke dorp Akersloot, langs de rietkragen van het Alkmaardermeer en door het natuurgebied van de Klaas Hoorn en Kijfpolder, de gratis deelname in verband met het jubileum en voor zowel de dames als de heren vijf geldprijzen en vijf prijzen in natura op elke afstand. Ook is er een prijs voor elke 25ste doorkomende loper en een veelvoud daarvan. De vereniging rekent dan ook op veel deelnemers, zowel de scholie ren als de volwassenen. Naast de bekende afstanden als de 500 meter, 1 en 2 kilometer voor de jeugd tot en met 13 jaar, is er voor de volwassenen een 5, 10 en 15 kilometer. Voor de 5 kilometer dient de ronde éénmaal gelopen te wor den, de 10 kilometer tweemaal en de 15 kilomter driemaal. De start voor de jeugd is vanaf 10.00 uur en voor de volwassenen 11.00 uur. Insclrrijving vanaf 09.00 uur in Grand Sports Café De Lelie aan de Rembrandtsingel 3 te Akersloot alwaar ook de start is. Bij de insclrrijving ontvangt elke loper een T-shirt van de jubilerende vereniging. De organisatie rekent er op dat alle atleten hun wedstrijd in dit jubileumshirt lopen. Na afloop, bij de prijsuitreiking, zal er een optreden zijn van Heeren 17 en er zullen beelden worden vertoond van 25 jaar Amak. Voor info: Gerda Smit, tel. 0251- 313738. SCHAKEN HEILOO - Vlak voor de aanvang van de competitie hadden Matthijs Mühren en Folkert Smoor zich bij Oppositie aange meld. Na uitvoerige beproeving van het spel der koningen in de huiselijke kring waren ze toe aan het serieuzere werk. Daarbij hoort bijvoorbeeld ook een sehaakklok en het noteren van de par tij. In de tweede ronde van de Oppositie-competitie toonde Matthijs dat een rustige introductie voor hem niet hoeft. Hij bouwde een prima aan- valsstelling op die Harry de Jager uit eindelijk te machtig werd. Timardie Verhoeff voegde een halve punt toe aan de winstpartij van vorige week, de andere punthelft ging naar toernooiv- eteraan Peter Folkertsma. Paul Vonk heeft net als vorig jaar een vliegende start. Hij voegde zich bij de kleine elite groep van schakers, die er ooit in zijn geslaagd om bij Oppositie te winnen van Albert Bouma. Met twee uit twee is Paul nu lijstaanvoerder. Jan Jonkheer was trots op het bedenken van een trucje dat Kees Jongkind een pion kost te. ,.Jij de pion, ik de partij,' besloot Kees, en zo geschiedde. Uitslagen Van Etten-Smit remise; Vonk-Bouma 1-0; Van der Ark-Limmen 0-1; Maas-Van Roemburg 1-0; Folkertsma-Verhoeff remise; Huffnagel-Van der Werff 0-1; Jongkind-Jonkheer 1-0; Mühren-De Jager 1-0; Rump-Smoor 1-0; De Jong- Booij 1-0. HEILOO - Tijdens de clinic bij Flashing, gehouden op zaterdag 19 september, kregen de jeugdleden volop de gelegenheid te leren van de adviezen en tactieken van Meindert van Veen (gehurkt, eerste rij). Van Veen coacht ruim 25 jaar het eerste damesteam van Den Helder, met wie hij dertien keer kampioen is geworden. Daarnaast is hij bondscoach voor het Nederlands damesteam. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Afgelopen week zijn er bij Judo Dorssports vriendjesdagen geweest, op deze dagen mochten alle leden een vriendje of vriendinnetje meenemen naar de judoles. Alle kin deren hadden bijna wel een vriendje of vriendinnetje mee naar de judoles, zodat ze eindelijk eens tegen hun vriendje konden judoën. De judoles duurde een uur, en in dit uur werden vele judotechnieken geoefend zoals een twee verschillende manieren om iemand in een houdgreep te pakken. Er werd een echte judowedstrijd gedaan en natuurlijk werd er begon nen met het leren vallen. Alle kinde ren gingen uiteindelijk met een vol daan gevoel en een lach de judomat af. Lijkt het jou ook leuk om een keer judoën? Kom dan vrijblijvend een keer meedoen met een judoles bij Judo Dorssports. Op de volgende tij den zijn er judolessen, donderdag van 16.00 tot 17.00 en van 17.00 tot 18.00 en zaterdag van 12.30 tot 13.30. Voor meer informatie over de judolessen neem dan een kijkje op www.judodorssports.nl of bel 0647302681.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 21