Demonstratie van Dierenambulance Bizarre botsing tussen trein en personenwagen H E I L O O V 3 Kinderen luisteren ademloos naar de verhalen Volgens ooggetuige heeft de automobilist de overgang rustig benaderd Begroting gemeente Heiloo INGEZONDEN BRIEF Het tweede raadslid Vervolgens werd hij geraakt door de aanstormende trein KORTOM D66 herfstborrel Oosterse beweging in de natuur Willibrordusschool doet mee aan Jaar van de Egel UITKIJKPOST 23 SEPTEMBER 2009 De automobilist van deze personenwagen kroop vorige week vrijdag door het oog van de naald toen hij, komend van de Westerweg, de overgang aan de Kerkelaan overstak. Foto: Uitkijkpost Vervolg van de voorpagina HEILOO - Maandagmiddag demonstreerden vrijwilligers van de dierenambulance Joop Zwart en Klaas Heijne op uitnodiging van de Paulussehool een paar van de vele situaties waarbij hulp van de diere nambulance wordt ingeroepen. Zo werd een situatie nagespeeld, waarbij een grote (namaak)hond op straat gewond was geraakt. De kin deren zagen de dierenambulance met grote snelheid naderen om ter plekke eerste hulp aan de gewonde hond te verlenen. Maar al te graag boden de leerlin gen assistentie om het slachtoffer voorzichtig op de brancard te leg- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces gen en hem in de ambulance te plaatsen. Verder legden Klaas en Joop uit waarvoor vrijwilligers van de dierenambulance nog meer wor den ingezet, zoals het veilig vangen van verdwaalde en soms verwilder de honden of katten. Als het dier een naamkokertje draagt of voor zien is van een microchip met daar op zijn gegevens, kan de bezorgde eigenaar vervolgens worden opge spoord. Maar ook andere diersoor ten, zoals vleermuizen, vogels en dergelijke, die om allerlei redenen hulp nodig hebben, worden opge haald door de dierenambulance. Vervolg van de voorpagina HEILOO - Er zijn plannen voor bijvoorbeeld een vrijwilligerseo- ördinator. Er is in 2010 extra aandacht voor de aanpak van schuldenproblematiek. Jongeren krijgen daarom in de bovenbouw van het basisonder wijs budgetvoorlichting om schulden later te voorkomen. Een andere ontwikkeling op het gebied van jeugdbeleid is de start van het centrum voor Jeugd en Gezin in Heiloo. Hier werken zorginstanties samen om jeugd en jongeren en hun ouders efficiënter en effec tiever te helpen. Nu het college zijn plannen voor 2010 heeft neergelegd, gaat de gemeente raad zich er over buigen. Op maandag 2 november laat de raadsleden horen wat zij van de plannen vinden in de algemene beschouwingen, op donderdag 5 november wordt de begroting vastgesteld. Onlangs publiceerde Gomes (NCPN) in de Uitkijkpost zijn toe spraak tot Minister van der Hoeven over de gasopslag Bergen: 'schadelijk., ook voor Heiloo ondemocratische zaak van grootkapitaal'. Hij merkt op dat maar één van de twee Heiloose raadsleden het woord voerde. Hierbij een reactie van 'het tweede raadslid'. Voor WD Heiloo heb ik onder andere vier bijeenkomsten bezocht en niets ondemocratisch meegemaakt. De gevolgen voor Heiloo schat ik vooralsnog beperkt in. Schade door trillingen speelt niet echt meer hier. Wel komt er een pijp leiding naar de verwerkingsfa briek in de Alkmaarse Boekelermeer. Deze wordt echter via geavanceerde boortechniek onder het Heilooer bos door aan gelegd. Wat mogelijk wel een punt wordt is de veiligheidszone rond de verwerkingsfabriek. Die beperkt nieuwe en bestaande bedrijven. Zover nu bekend raakt deze zone ons deel van de Boekelermeer niet maar we blij ven dit wel volgen. In positieve zin zien we werkgelegenheid op korte en lange termijn. Gezien deze situatie was er geen reden om het woord te voeren. Zie voor de volledige tekst: www.wdheiloo.nl. Theo van Beek Raadslid WD Heiloo HEILOO - Op de spoorwegover gang aan de Kerkelaan in Heiloo is vrijdagochtend een trein in botsing gekomen met een auto. Bij het ongeluk raak te niemand gewond. De 22-jarige inzittende van de auto kwam met de schrik vrij. Wel raakte de achterkant van de auto ernstig beschadigd. Hoe het onge luk heeft kunnen gebeuren is nog niet duidelijk. De inzittende ver klaarde vanaf de Westerweg de spoorweg te zijn opgedraaid en ver volgens verblind te zijn geraakt door de zon, waardoor hij met zijn auto onder de spoorbomen door reed. Vervolgens werd hij geraakt door de aanstormende trein. Door de technische recherche wordt ook onderzocht of de spoor bomen naar behoren hebben gefunctioneerd. Volgens een oogge tuige was de spoorboom aan de kant van de Westerweg niet naar beneden, op het moment dat zij de overgang passeerde om hulp te bie den. Ook heeft volgens dezelfde ooggetuige de onfortuinlijke auto mobilist niet te hard gereden. Dit in tegenstelling tot de conclusie die verschillende omstanders na de aanrijding trokken. Treinreizigers hadden vrijdagochtend flinke hinder van het ongeval. De vertraging liep op tot meer dan een uur. Reizigers werd aanbevolen via Hoorn te reizen. Ook deze route bracht vertraging met zich mee. Rond 12.30 uur waren de beperkin gen voorbij en was het treinverkeer volledig hervat. HEILOO - Vrijdag 25 september houdt D66 Heiloo haar herfstbor rel vanaf 17.00 uur bij café Wildschut aan de Stationsstraat. Wellicht heeft u al in deze krant gelezen dat D66 Heiloo en Groen Links de intentie delen om met een gezamenlijke lijst deel te gaan nemen aan de komende gemeen teraadsverkiezingen. Het bestuur van D66 Heiloo wil alle inwoners van Heiloo de gele genheid geven om in een infor mele sfeer mee te komen praten over deze samenwerking met de werktitel 'de Groene Democraat'. Er zal voldoende gelegenheid zijn om kandidaat raadsleden en bestuursleden van D66 Heiloo onder het genot van een drankje te spreken. HEILOO - Oosterse beweging in de natuur voor body mind, echt een moment voor uzelf. Een afwisselende, niet prestatiegerich te en natuurlijke vorm van bewe gen in de natuur. Het maakt het lichaam soepel, brengt uw hoofd tot rust en geeft energie. Een prima manier van onthaasten en geschikt voor iedereen! Elke zaterdag van 09.00 tot 10.30 in het Heilooër Bos. Bel voor informatie met Judith Bosman, tel. 072-5051147 of kijk op www. denatuurlij keeoaeh. nl HEILOO - De Zoogdiervereniging maakt zich zorgen over de egel en heeft 2009 tot Jaar van de Egel uitgeroepen. De campagne had zijn hoogtepunt tijdens het derde weekend van september, toen voor het eerst het Egelweekend werd gehouden. Leerlingen van de Willibrordschool in Heiloo hebben de afgelopen weken extra aandacht aan de egel besteed, uitmondend in een tentoonstelling in de onderbouwhal. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 3