Open Huizen Route: eerst kijken dan kopen Puzzel mee in Albert Heijn in 't Loo Schilderclub ABC gaat opnieuw van start Cursus Bloemschikken voor beginners wamde week H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Groei Bloei begint aan nieuw seizoen KORTOM Maandelijkse boekenmarkt Trefpunt UITKIJKPOST 23 SEPTEMBER 2009 HEILOO - Op zaterdag 10 oktober is het weer zover. Tussen 11.00 en 15.00 uur kunnen huizenzoekers zonder afspraak binnen lopen bij te koop staande huizen. De deelnemers zijn te herkennen aan een Open Huizen Route poster of opzetbordje boven het tuinbord. Jaarlijks komen er zo'n 20.000 mensen kijken naar de ruim 7000 huizen die aan deze actie mee doen. Traditioneel worden er zo'n 1000 huizen verkocht op de dag zelf of net voor de Open Huizen Route. Lopende onderhandelingen worden vaak op het nippertje toch afgerond, om het risico te vermijden dat er ineens toch weer een nieuwe bieder tijdens de Open Huizen Route opduikt. Tijdens de Open Huizen Route leidt de verkoper de kijkers kort rond, maar het doel van de oefening is vooral dat men zich een goede indruk van het huis kan vormen. Er wordt dan ook niet met verkopers onderhandeld. Een verkoper verwijst altijd door naar ons bij vragen over prijs of leverter mijn van het huis. Zo helpen wij kopers om hun volgende huis te vinden, zonder dat we de verkoper belasten met zaken die op ons bordje horen. De huizen die meedoen aan ERA's Open Huizen Route zijn uitgebreid te bekij ken op www.era.nl. HEILOO - De Albert Heijn in 't Loo nodigt alle klanten uit op woensdag 30 september mee te puzzelen aan de grootste puzzel ter wereld. Van 13.00 tot 17.00 uur is het plein voor de winkel het decor van een sfeervolle puzzel middag. De duizenden puzzelstukjes die aan elkaar worden gepuzzeld, zijn onderdeel van de levensgrote puzzel die op woensdag 7 oktober wordt gelegd in het Olympisch Stadion in Amsterdam. Fanatiek puzzelaars die meedoen aan de puzzelmiddag kunnen prachtige prijzen winnen. Deze mid dag wordt door Albert Heijn georganiseerd in het kader van de nieuwe win kelactie waarbij klanten puzzelstukjes kunnen sparen. De Eredivisie, die in het seizoen 1956-1957 is begonnen, is de grote inspiratiebron voor de Eredivisiepuzzel van Albert Heijn. Iedereen die bij Albert Heijn voor 10,- aan boodschappen doet, krijgt een van de 24 gratis kaartjes met zes puzzel stukjes mee naar huis. Klanten sparen zo voor de complete Eredivisiepuzzel, die uit 144 puzzelstukjes bestaat. Zodra alle puzzelstukjes zijn gelegd, zijn de afbeeldingen te zien van spelers van alle 18 clubs uit de huidige Eredivisie - een speler per club - gehuld in voetbalkleding uit de jaren vijf tig. Albert Heijn - Official Partner van de Eredivisie - wil met dit eerbetoon alle Eredivisieclubs dit seizoen veel succes wensen. Albert Heijn wil heel Nederland weer gezellig aan het puzzelen krijgen, net als vroeger," vertelt Peter Wiering, supermarktmanager van de Albert Heijn in 't Loo. HEILOO - Schilderclub ABC gaat na jaren opnieuw van start. Deze sehil- derelub is bedoeld voor mensen die al (enigszins) gevorderd zijn. De leiding is in handen van de ervaren docent Iwan de Groot, maar de deelnemers zijn zelf ook actief bij eikaars werk. Het is dus een democratische club, waarbij de verschillende seilderende leden eikaars werk bekijken en beoordelen. Deze opzet, zo is gebleken, werkt goed in de praktijk. Iwan de Groot begeleidt slechts, hij schildert zelf ook. Iwan is door zijn opleiding aan de Vrije Academie Haarlem en jarenlange ervaring met allerlei technieken vertrouwd, maar hij werkt zelf het liefst met acryl op groot for maat. De club heeft op woensdagochtend van 09.00 tot 12.00 uur de beschikking over een lokaal in De Hofdijk, Mariënstein 178a, hoek Ewisweg. Men werkt in kleine groepjes van maximaal acht mensen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Er wordt gewerkt in blokken van tien ochtenden, de eerste is op 7 oktober. De kosten voor tien lessen zijn 70,- inelusief koffie of thee. Inlichtingen en opgave, tel. 072-5330847. HEILOO - De zomer met het mooie weer en de ontspanning die dat meestal met zich mee brengt is door de bloemschik commissie van Groei Bloei aangegrepen om nieuwe initia tieven te ontwikkelen. Er komt met ingang van het nieuwe seizoen naast de gebruike lijke opzet waarbij alles voor deel nemers wordt verzorgd ook een beginners cursus. In deze cursus wordt zeer beperkt materiaal aan gereikt. De bedoeling is dat men onge acht de ervaring op bloemsehikge- bied van A tot Z kan leren bloem schikken. U leert techniek, kleurenwerking en vormgeving hanteren. Bij de eerste cursusbij eenkomst op dinsdagavond 29 september om 20.00 uur wordt al het materiaal verstrekt. Voor de tweede les en volgende lessen brengt uzelf materiaal en hulpma teriaal mee; de ondergrond waar op gewerkt wordt, krijgt u ver strekt. In de voorafgaande les geeft Groei Bloei aan waaraan het mee gebrachte materiaal moet voldoen. Locatie: Ter Coulsterkerk Holleweg 111, Heiloo. Informatie en aanmelden: bij Mercedes Docter per e-mail benz- docter@hotmail.com of tel. 06- 50123521. HEILOO - Op zaterdag 26 sep tember van 10.00 tot 13.00 uur is er weer onze maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072- 5331297, dan wordt een afspraak met u gemaakt voor het ophalen van uw boeken of pla ten. Acryl en aquarel Donderdag 24 september van 13.30 tot 15.30 uur cursus acryl en aquarel, 25 lessen voor 134,-. Een proefles volgen is ook moge lijk! Dialezing Frans Liszt Zondag, 27 september om 14.00 uur muzikale dialezing in het Trefpunt door J. van der Schee over het leven van Frans Liszt, virtuoos pianist,componist, pedagoog, diri gent en priester. Entree 4,- Voor vervoer per buurtbus op zondag naar en van het Trefpunt op Zondag kunt u tot vrijdag 11.30 uur 5331297 bellen. Creatieve workshop Zondag 27 september van 13.30 tot 16.30 uur kunt u niet alleen kla verjassen, bridgen of deelnemen aan de andere spellen in ons zon dagmiddagcafé (entree 1,-) in het Trefpunt, maar ook voor 5,- een creatieve workshop volgen. We maken met 3Dplaatjes, thee zakjes en chocolade een cadeauver pakking in de vorm van een theepot Opgave vóór donderdag 24 septem ber (5331297). Filosofie Donderdag 1 oktober 10.00 tot 12.00 uur. Cursus algemene filoso fie door Ton Grooteman voor ieder een. 12 lessen voor 78,-. Herfstwandeling lotgenoten Dinsdag 6 oktober vertrek om 13.30 uur vanaf het Trefpunt, herfstwandeling met lotgenoten contactgroep Weduw/Weduwnaars. Het blad aan de bomen verkleurt en buiten wordt het wat frisser, de herfst begint. Hoe zorg je voor jezelf in het seizoen van de vallende bladeren en dagen die korter wor den? Heeft u ook zin om eens lek ker naar buiten te gaan? Meldt u zich dan aan voor de wandeling op 6 oktober. De duur van de wande ling bepaalt u in overleg met elkaar. Aansluitend drinken we thee of koffie in Johanna's Hof in Bakkum. De kosten bedragen 5,-. Voor aanmelding of informatie kunt u bellen met Ida Zoet (5331297) Chi Kung Vanaf woensdag 7 oktober van 13.30 tot 15.00 uur cursus Healing Tao-Chikung. Eenvoudige oefenin gen om te kunnen ontspannen, beter te kunnen slapen, bewegen en ademen. Lichamelijke ongemakken kunnen zo verdwijnen. 26 lessen voor€ 126,-. Reiki Vanaf woensdag 7 oktober van 13.30 tot 16.30 uur cursus Reiki. Energie ontvangen en doorgeven. Vier lessen voor 110,- inclusief werkboek. Dromen en zelfkennis Vanaf woensdag 7 oktober van 09.30 tot 11.30 uur cursus Dromen en zelfkennis. Docente Nell Dekker leert wat dromen ons laten zien en wat we onbewust meemaken in het leven. Zes lessen voor 60,-. Nieuwe exposities Van 23 september tot 23 oktober exposeert Joke van de Reijden haar schilderijen in het Trefpunt. Joke, van geboorte Amsterdamse, ging nadat zij gestopt was met werken zich eindelijk wijden aan het schil deren. Eerst aquarelleren, nu acryl en olieverf. Een heerlijke hobby, die in de genen zit, zegt zij: haar vader was een verdienstelijk pentekenaar. In de vitrine zijn gedurende dezelf de periode beelden in klei te zien van Helga Lammertsma. Voor velen geen onbekende, want haar werk was ook te bewonderen bij haar thuis tijdens de kunstödaagse. Dineren Vrijdag 16 oktober vanaf 18.00 uur kunt u voor 12,00 weer heer lijk dineren in het Trefpunt. Bent u alleen? Geen probleem: aan lange tafels in het midden van de zaal schuift u gezellig aan. Reserveren tot 14 oktober (telefoon 5331297). Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl e-mail: stichting® ouderenwerkheiloo.nl gjfëzorger Omdat de Uitkijk post erg blij is met de trouwe bezorgers van het weekblad, en wij begrijpen dat het vak van bezorger niet altijd meevalt, kent de kant vanaf deze week een nieuwe rubriek: Bezorger van de Week. Elke week wordt daarin een bezorger van de Uitkijkpost - van jong tot oud en van kleine bezorgroutes tot driedubbele wijken - in het zonnetje gezet. Om jullie te bedanken dat de Uitkijkpost weke lijks weer huis aan huis wordt bezorgd op zo'n 18.500 adressen! Ook bezorger worden van de Uitkijkpost? Kijk op www.rodibezorger.nl en meld je aan! AKERSLOOT - De bezorgster van deze week is Lynn Adrichem uit Akers loot. Zij neemt een deel van de grote krantenwijk van haar broer Tom voor haar reke ning. Ook haar vader, moeder en zusje springen af en toe bij. Het bezorgen van de Uitkijk post is zo nu en dan een waar familiegebeuren in huize Adri chem. Lynn loopt al anderhalf jaar vlakbij huis haar 'eigen' wijkje van ongeveer honderd kranten. Natuurlijk helpt ze vooraf ook bij het vouwen van de kranten. Als ze flink doorloopt, is het zo gepiept en is ze in een half uurtje weer klaar. Het bezorgen van de Uitkijkpost heeft leuke kanten, vooral op het moment dat de verdiensten onder broer en zussen worden verdeeld. Dat het ook mindere kanten heeft, beaamt Lynn lachend. „Soms is het best lastig, vooral als het dikke kranten zijn. Dan passen ze soms net niet allemaal in één keer in mijn krantentas. Maar als de Uitkijk post dun is, kan ik ze gewoon lopend bezorgen en draag ik de stapel in mijn armen. Dan hoef ik niet iedere keer mijn flets neer te zetten."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 7