NOMIE Speelgoedmuseum van Falkland in de Beun 'Broodje Barok', lunchconcert GGZ NHN Jong talent exposeert in Porceleyn Huys Expositie Jos Peperkamp in Het Verfspoor De Wij Economie DEUTEKOM Corso Bioscoop G-Force3D(NL) BOEK VAN DE WEEK WILLEM VERMEEND De Wij Economie door Willem Vermeend voor 19,90 Frits Sandkuijl studeerde luit en basso continuo Een speciaal getraind team van cavia's wordt er door de Amerikaanse overheid op uit gestuurd om de plannen van een gestoorde miljardair te dwarsbomen. G-Force is een komedie avontuur over de laatste ontwikkelingen van een geheim overheidsproject waarin dieren worden getramd tot superspi onnen. Bewapend met de nieuwste technische snufjes, ontdekken de cavia's dat het lot van de hele wereld in hun kleine pootjes ligt. De cavia spionagegroep G-Force bestaat uit: Darwin, de teamleider die hoe dan ook voor iedere missie wil slagen. Blaster, een op hol geslagen wapen expert, eigenwijs en met een grote voorliefde voor alles wat extreem is. Juarez, niet alleen een sexy dame maar ook een ervaren vechtsport ster. Verder wordt het caviateam ver sterkt door de verkennmgsvlieg Mooch en superspeurneus Speckles de mol die tevens de computer- en informatiespecialist van het team is. G-Force is gericht op kleintjes, maar doorspekt met grapjes voor volwas senen. Bovendien zijn de cavia's voorzien van gadgets en gizmo's waar James Bonds Q nog een puntje aan zou kunnen zuigen. Met stem men van: Edwin Evers, Giel Beelen en Tanja Jess. DE OPKOMST VAN DE WIJ ECONOMIE EN DE ONDERGANG VAN DE IK ECONOMIE 'Nederland heeft een aanspreken de visie voor de toekomst nodig. Een toekomst die in de samenleving enthousiasme oproept en breed wordt gedragen. Een welvarend Nederland voor iedereen, dat inter nationaal voorop loopt met een ster ke nieuwe economie, de groene eco nomie. Met zijn allen bouwen we ons land om tot Nederland Elektroland, alles draait straks op schone elektri citeit. We moeten naar een eerher stel van normen en waarden, terug naar ouderwetse solidariteit. De IK economie, de IK samenleving is met de crisis ten onder gegaan. Alleen met de WIJ economie kunnen we Nederland de komende decennia welvarend houden.' In De Wij Economie schetst Vermeend op hel dere wijze een economische en maatschappelijk beeld van de wereld na de crisis. De toekomstige economie duidt hij aan als de WU economie en de economie van het verleden als de IK economie. Daarbij gaat hij in op de verschillende aspecten van de ondergang van de IK en de opkomst van WIJ. HEILOO - Op maandag 28 sep tember, tussen 12.00 en 13.00 uur, kunt u tijdens uw lunch genieten van de klanken van het Ensemble Se Piace. Neem uw broodje mee naar de kapel GGZ NHN, Kennemerstraat- weg 464 in Heiloo en luister naar muziek uit de Renaissance en de vroege Barok. Se Piace, wordt gevormd door Yntske Zijlstra, zang, Jan Pieter van Eijkelenborg, blok fluit en Frits Sandkuijl, luit. Zij ver zorgen in en rond Alkmaar regelma tig inloop concerten, met een informeel karakter. Yntske Zijlstra zingt al vanaf haar zesde jaar en is begonnen in de Miehaelskerk te Oosterland op Wieringen. Na haar opleiding tot psychia trisch verpleegkundige, voltooide zij de conservatorium opleiding in Enschede en studeerde af als muziektherapeut, met als bijvak zang. Naast haar werk bij GGZ NHN, als directiesecretaris divisie ouderenpsyehiatrie, is muziek altijd haar passie gebleven. Nu vindt deze vooral plaats in haar vrije tijd. Jan Pieter van Eijkelenborg, speelt vanaf zijn negende jaar blokfluit. Al jong inte resseerde hij zich voor samenspel, met name in 'barokke' combinaties. Hij legde een verzameling blok fluiten aan, gebouwd naar histori sche voorbeelden, en zocht naar minder bekend muziekrepertoire uit de Renaissance en Barok. Dat levert ook nu nog materiaal op voor het samenstellen van een concertprogramma. Frits Sandkuijl studeerde luit en basso continuo en volgde veel cur sussen bij andere luitisten. Hij maakt deel uit van diverse ensemb les voor oude muziek en was te vin den op het 'Kaeskoppenfestival'. Ook heeft hij zijn sporen ver diend als begeleider van het Vocaal Mannenkwintet La Notte, waar hij niet alleen de luit bespeel de, maar ook een authentieke, romantisch Mirecourt-gitaar met darmsnaren. Leonie van Schagen heeft een fascinatie voor gezichten en de schoonheid daarvan. Foto: Carolien Breed HEILOO - Leonie van Schagen, grafisch ontwerpster en kunst schilderes uit Alkmaar, heeft een fascinatie voor gezichten en de schoonheid daarvan. Leonie maakt gestileerde/abstracte portretten in popart-stijl. Ze weet met haar stijl de essentie van de mens weer te geven. Alles wat afleidt is weggelaten. Wat over blijft is lijn, vorm en kleur. Leonie maakt dankbaar gebruik van felle kleurtinten, met als resultaat vro lijke en sprekende portretten. Het is wel heel bijzonder hoe je met een paar kleurvlakken zoveel van iemand kan laten zien. Wees er snel bij want Leonie haalt haar werk op in de tweede week van oktober voor de Kunst lOdaagse in Bergen. Mede exposanten zijn Mai Movrin uit Zwaag, Ingerid Opstelten, Kees Wagemaker en Dina Kikkert uit Alkmaar, Diny Dijkman-Mulder uit Castrieum en Dora Kuypers als beginnend kunstenaar uit Heiloo. En last but not least Tine Poelsma, eveneens uit Heiloo, met een grote overzichtstentoonstelling. Open op vrijdag tussen 16.00 en 20.00 uur, zaterdag en zondag van 14.00 en 17.00 uur. Kennemerstraatweg 115 Heiloo, tel. 06-50846419. HEILOO - Falkland Toneel speelt op 10 en 11 oktober 'Speelgoedmuseum op stelten' van Rob Maayen in Theater de Beun. De grootste trekpleister van het speelgoedmuseum is een aantal levensgrote poppen, zoals Jan Klaassen, Bulderbast en de robot Einstein. De twee echte pronkstuk ken zijn Pierrot en Pierrette want hun lichaam is bedekt met een laag je goud. Op een nacht wordt Pierrot gestolen. Van verdriet breekt er in zijn vriendinnetje Pierrette een belangrijke veer die alleen door de poppemnaker Meester Leonardo kan worden hersteld. Om Pierrette te redden, moeten de poppen dus een reis in de tijd maken. Er gebeu ren vreemde dingen in het museum, vooral 0111 12 uur 's nachts. Beleef dit spannende avontuur met Falkland Toneel en ga mee op reis naar de gouden eeuw! Deze voorstelling wordt geregis seerd door Maarten Sehols en is te zien op zaterdag 10 en zondag 11 oktober 0111 13.30 en 16.00 uur in Theater De Beun te Heiloo. Entree 3,50, donateurs 1,50. Kaartverkoop 14 dagen van tevoren bij Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum) en Theater de Beun. Voor informatie en reserve ringen: Edith Otto, tel. 072- 5334355 of www.falklandtoneel.nl Twee echte pronkstukken zijn Pierrot en Pierrette. Foto: Falkland HEILOO - Deze maand heeft Galerie Het Verfspoor een kun stenaar uit onze omgeving cen traal staan. Internationaal bekend om zijn sie raden, waarmee hij vele prijzen en awards - waaronder tweemaal de International Diamonds Award - in de wacht heeft gesleept, legt Het Verfspoor deze maand de nadruk op de schilderijen van Jos Peperkamp. Peperkamp heeft een geheel eigen stijl. Diverse emoties liggen ten grondslag aan al zijn bijzondere ontwerpen of het nu sieraden, beel den of schilderijen betreffen. Ieder expressie van Jos is een object van beweging en persoonlijkheid. Zijn schilderijen hebben als terug kerend element grote vlinders in verschillende surrealistische set tings. In zijn sieraden worden edele en industriële metalen gevat in strakke en stugge vormen. Toch zijn zijn ontwerpen op mysterieuze wijze harmonieus. Deze expositie is te zien in Het Verfspoor, Stationsweg 96, www. hetverfspoor. nl. De schilderijen van Peperkamp zijn op mysterieuze wijze harmo- nieus. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 9