Heilo Econtact UÏOJ Scholen in Heiloo oefenen met ontruimen HEILOO - Tl 11 GEMEENTE er wm\ wê pwi H JHKSÜ3 M t Vluchtroute Openingstijden Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 7 OKTOBER 2009 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Ontruimen moetje oefenen! Dit is het thema van de landelijke Brandpreventieweken, van 1 tot en met 20 oktober. De brand weer gaat dit jaar op woensdagochtend 14 oktober een aantal scholen in Heiloo en de rest van de regio ontruimen. Leerkrachten en leerlingen oefenen hoe zij het schoolgebouw in het geval van een calamiteit zo snel en veilig mogelijk kunnen verlaten. In dit artikel leest u alles over vluchten en ontruimen. Ontruimingsplan Ondanks allerlei voorzorgsmaatregelen kan er in een gebouw toch brand ontstaan. Al snel ontstaat er een levenbedreigende situatie, want een kleine brand verspreidt zich vlug en kan bin nen een paar minuten veranderen in een grote, uitslaande brand, ledereen moet weten hoe zij het gebouw zo snel mogelijk kunnen verlaten. De vluchtroute is niet altijd dezelfde route als die u gebruikt om dagelijks het gebouw in te komen. Het is daarom belangrijk om ontruiming te oefenen. In een ontruimingsplan staat wie welke actie moet ondernemen in geval van een calamiteit, leder bedrijf hoort een ontruimings plan te hebben. Brandveiligheid thuis Wat doet u als er thuis brand uitbreekt? Denkt u daar wel eens over na of denkt u dat het u nooit zal overkomen? Zelfs in ruimtes die u door en door kent, raakt u bij rookontwikkeling uw oriëntatie kwijt. Het is daarom belangrijk om een vluchtplan op te stellen met daarin afspraken over hoe u kunt vluchten. In een vluchtplan bedenkt u wat de snelste en veiligste vluch troute is, en verzint u een reserveroute voor als uw eerste route is geblokkeerd. Rook stijgt op, vlucht daarom van boven naar beneden en bij voorkeur naar de straatkant. Zo kunnen hulpverleners u zien en bereiken. Daarna kiest u een vlucht- kamer voor het geval dat de tweede vluchtroute ook is afge sloten. Dit is het liefst een kamer aan de straatkant of een bal kon, zodat de brandweer erbij kan. Zorg dat vluchtroutes nooit gebarricadeerd zijn door bijvoorbeeld fietsen, dozen, vuilnis zakken of lege flessen. Als uw kinderen een keer alleen thuis zijn, zorg er dan voor dat ze in ieder geval via de voor- en achterdeur kunnen vluchten. Rookmelders redden levens Als u slaapt, ruikt u niets. Alleen uw gehoor werkt nog. Daarom is een rookmelder, die geluid maakt, erg belangrijk. Het geeft u tijd om te vluchten. Bij een eengezinswoning is het belangrijk om op iedere etage een rookmelder te monteren. In een appartement is de gang, ter hoogte van de slaapkamer, een goede plaats voor een rookmelder. Door een babyfoon kunt u alleen geluiden horen. Gebruik bij een babyfoon daar om altijd een rookmelder. Ontstaat er toch brand in uw huis? Blijf kalm Waarschuw de overige bewoners Vlucht volgens uw eigen vluchtplan Blijf dicht bij de grond Gebruik nooit de lift Bel direct 1-1-2 Meer informatie Wilt u meer informatie over het ontruimingsplan of vluchtplan? Kijk dan op www.brandweerheiloo.nl. Brandweer Heiloo kunt u bereiken via telefoonnummer 072 535 68 50. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 15.45 uur 12.00 uur Vergaderingen raadscommissies De raad van de gemeente Heiloo heeft drie raadscommissies: Maatschap pelijke Zaken, Bestuurlijke Zaken en Openbare Ruimte. Deze commissies geven advies aan de gemeenteraad en kunnen ook uw mening meenemen in het advies aan de gemeenteraad. De commissies vergaderen in de tweede week van de maand. Deze vergaderin gen beginnen om 20.00 uur in de raad zaal en zijn openbaar. Inspreekrecht Tijdens een commissievergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan of op onderwer pen die u onder de aandacht van de commissieleden wilt brengen. De leden van de commissies hebben een open oor voor uw mening. Uw mening nemen de commissieleden mee bij de afwegingen die zij maken over onder werpen die de inwoners van Heiloo aangaan. Wilt u gebruik maken van het inspreekrecht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de vergadering te melden aan een medewerker van de Griffie van de gemeenteraad. Agenda Naast de vaste punten, staat op de agenda's: Maatschappelijke Zaken, maandag 12 oktober in obs Springschans, Breedelaan 6, Heiloo - Presentatie stand van zaken uitwer king visie Wonen, Welzijn en Zorg - Niet instemmen met herziene begro ting 2009, niet instemmen met de begroting 2010 en kennis nemen van programmaverantwoording 2008 van GGD Hollands Noorden - Instemmen met de in het subsidie- boek 2010 voorgestelde subsidie-pla fonds en de daarmee samenhangen de financiering - Tijdelijke uitbreiding uren jeugdbeleid - Op verzoek van WD bespreking over voortgang Jongeren ontmoetingsplaats (JOP) en Trapveldje in Plan-Oost Bestuurlijke Zaken, dinsdag 13 oktober - Opdrachtbevestiging accountants controle Ernst Young 2009 - Vaststellen belastingtarieven en pri vaatrechtelijke tarieven voor het jaar 2010 - Instemmen met het normenkader 2009 - Op verzoek van PvdA bespreking over Veilig Heiloo - Op verzoek van GroenLinks en VVD bespreking over voortgang imple mentatie aanbevelingen commissie Vooronderzoek Stationsomgeving (VOS) Openbare Ruimte, woensdag 14 oktober - Op verzoek van Heiloo2000 bespre king over vestigen theetuin - Zanderslootweg - Ontwerpbestemmingsplan Campina Voortgang structuurvisie - Op verzoek van NCPN bespreking over snelheidsbeperking Belieslaan en Kerkelaan Meer informatie of aanmelden inspreken Voor meer informatie over de agenda of aanmelden om in te spreken, kunt u contact opnemen met een medewerker van de Griffie van de gemeenteraad, telefoonnummer 072 535 66 43 of e-mail aan griffie@heiloo.nl. Welstandscommissie Op maandag 12 oktober vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de Welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tij dens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. De goedgekeurde notulen van de behandeling van bouw- aanvragen zijn openbaar. Voorlopige agenda 1.Opening en mededelingen. 2 Notulen vergadering d.d. 28 september 2009. 3.Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen. 5.Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. Met betrekking tot agendapunt 4 wordt opgemerkt dat de bouwplannen, die daarvoor in aanmerking komen, vooraf gaand aan de vergadering in mandaat worden behandeld vanaf 11.00 uur. Wie daar bij aanwezig wil zijn kan tus sen 09.30 uur en 10.00 uur op dezelf de ochtend een afspraak maken met de secretaris, de heer F. Goedhart, telefoonnummer 072 535 67 37. De definitieve agenda staat vanaf vrij dagmiddag 9 oktober op de website www.heiloo.nl bij de rubriek Bestuur en organisatie/Agenda's en vergaderstuk ken. De agenda ligt ook vanaf maan dag 12 oktober tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen en de receptie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foonnummer 072 535 66 66. Openingstijden ma t/m vrij 08.00 zaterdag 09.00

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 11