Hopman ERA Makelaars 15 jaar ERA makelaar De Geveerde Kikker: het houten huis op de Boulevard Vijfjarig bestaan van de zondagmiddagsocieteit Hoe werkt de ov-chipkaart? REGIO 20 INGEZONDEN MEDEDELING Nooit meer bedenken hoeveel strippen je moet afstempelen KORTOM Opbrengst collecte Nierstichting Rommelmarkt in d'Enterij 7 OKTOBER 2009 UITKIJKPOST REGIO - Met een gouden speld met drie robijnen werd Adri Hopman gedecoreerd als waardering voor het voeren van het ERA-merk gedurende 15 jaar. Dat is even lang als de ERA organisatie in Nederland actief is. Onlangs was er een landelijke bijeenkomst van alle ERA-makelaars in Nederland. „Met de komst van ERA veranderde de makelaardij zoals we die kenden voorgoed", aldus Adri Hopman. „Veel zaken die we nu heel gewoon vinden, zijn door ERA als eerste gelanceerd. Zo sturen we altijd kaartjes rond als er een huis in verkoop is gekomen met de vraagprijs erop. Een service aan de buurt, maar ook een belangrijke indicatie voor de waarde van het huis van de buurtgenoten. Dat bestond nog niet in Nederland. Ook de garantie op de installaties van het huis was nieuw. Een huis met die garantie verkoopt snel ler en tegen een hogere prijs, dat is al verschillende keren met onderzoek aangetoond. ERA-makelaars gingen als eersten in 1995 op internet toen dit nog in de kinderschoenen stond en ver voordat Jaap of Funda bestonden. Al sinds 2000 heeft ERA landelijk jaarlijks drie Open Huizen Routes georgani seerd, die pas vorig jaar door andere makelaars is nagevolgd. En bovendien heeft ERA dit jaar de baanbrekende aanpak in een stagnerende markt naar het grote publiek gebracht met de zogenaamde vrijwillige internetveiling. Een nieuwe manier van verkopen die uitgaat van een vanafprijs, vanaf waar men omhoog biedt, in plaats van de gebruikelijke vraagprijs, waar vandaan men naar beneden onderhandelt. Als je terugkijkt is de makelaardij een stuk klantgerichter geworden dan in 1994, toen de makelaardij meer was gericht op het afwikkelen van de verkoop in plaats van de marketing er omheen." Hopman ERA-makelaars is sterk in de regio aanwezig met twee kantoren in Castrieum en Heiloo en met negen medewerkers. 'De Geveerde Kikker', het houten huis aan de Egmondse boulevard, is ooit als bouwpakket uit Silezië gekomen. Aangeleverde foto REGIO - Op zondagmiddag 11 oktober bestaat de zondag middagsociëteit vijf jaar. Op 10 oktober 2004 vond de eerste zon dagmiddagbijeenkomst plaats met een optreden van het koor Vokaal Kabaal. De opening deed Frans van Dussehoten en de zaal van Geesterhage zat bomvol. Sindsdien zijn elke tweede zondag van de maand, ook gedurende de zomer maanden, veel senioren aanwezig bij de sfeervolle en boeiende optre dens en presentaties. Het is plezie rig elkaar in het weekend te kunnen ontmoeten en men geniet van een leuk programma op een zondagmid dag die anders lang kan duren. Vijf jaar geleden heeft de Stichting Welzijn Castrieum samen met de KB O (Karei van Meer), de ANBO (Gerard Fleur), Zonnebloem (Gury Lute) en het Rode Kruis (Nora de Bats) het initiatief genomen om deze activiteit te starten. Anja Vendel en Clara Braam zijn op per soonlijke titel al vijf jaar actief in de werkgroep en iedere tweede zondag van de maand aanwezig. De werkgroep stelt een program ma van optredens samen dat aan sluit bij de wensen van de bezoe kers. Er hebben de afgelopen vijf jaar zo'n zestig zeer diverse optre dens plaats gevonden. Het repertoi re varieert van zangkoren, cabaret, lezingen, dia voorstellingen over allerlei onderwerpen tot optredens van onder andere, de Skulpers, Neva ensemble en andere grote gezelschappen. Het vijfjarig bestaan wordt op een speciale manier gevierd. Deze mid dag komt helemaal in het teken te staan van de jaren '30 met Lindy Hop dansen begeleid door de Castrieumse dixielandband Plus Four die jazzmuziek speelt. Er wordt een dansdemonstratie gege ven door lindyhoppers gekleed in de stijl van de jaren '30. Er zijn oude filmbeelden en voor de men sen die zelf van dansen houden, zij worden uitgenodigd mee te doen met een workshop Charleston. Zondagmiddag 11 oktober wordt een gezellige middag waarop men samen met burgemeester Emmens- Knol, terugblikt op de afgelopen vijf jaar. In de pauze is er voor alle bezoekers een drankje en een hapje. U bent welkom tussen 14.00 en 16.00 uur in ontmoetingscentrum Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castrieum. De zaal is open om 13.30 uur. De toegang is 3,-. Voor meer informatie of het regelen van vervoer kunt bellen (tot en met 8 oktober) naar Stichting Welzijn Castrieum, tel. 0251-656562 EGMOND - Het nieuwste num mer van 'Geestgronden' bevat weer een mix van verhalen over het verleden van de drie Egmonden. Aad Baltus ging op bezoek bij 'De Geveerde Kikker', het houten huis aan de Boulevard dat ooit als bouw pakket uit Silezië is gekomen. De gemeente Bergen bekijkt of er voor dit monument een andere pas sende plek kan worden gevonden. Het verhaal gaat ook over bewoner dokter Willy Polak die aan de basis heeft gestaan van het Egmondse museum. Hij is kort na zijn 100ste verjaardag in 1983 overleden. Martijn Mulder schrijft met behulp van spoorliefhebbers over de stoomtram die reed op de lijn Alkmaar - Egmond aan Zee. Op 21 juli 1905 bereidde de bevolking van Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee zich al feestend voor op de eerste rit, toen bekend werd dat de dag er voor een ernstig ongeluk was gebeurd waarbij een machinist om het leven kwam. Locomotief 'Haas' REGIO - In onze regio heeft Connexxion naast de gebruike lijke strippenkaart de OV-chip- kaart reeds ingevoerd. De NS heeft naast de gewone kaart verkoop op beperkte schaal donderdag 1 oktober een start gemaakt met de OV-chipkaart. De KB O-activiteitencommissie in Limmen heeft Connexxion ge vraagd om de werking van de OV- chipkaart uit te leggen. Op donder dag 15 oktober om 14.00 uur in de Vredeburg zal Theo Silvius van Connexxion stap voor stap aan de hand van beelden uit leggen wat de OV-chipkaart is, wat je moet doen om met deze kaart in bus, trein, tram of metro te reizen, het in - en uiteheeken en wat reizen met de OV- kaart kost. Voor deze uiteenzetting heeft hij wel een uurtje nodig, temeer daar te verwachten is dat hij veel vragen zal moeten beantwoorden. Het zal dui delijk worden, dat één en dezelfde OV-chipkaart voordelen biedt: u hoeft niet meer te bedenken hoe veel strippen u moet afstempelen, er hoeven geen nieuwe treinkaartjes te worden gekocht of abonnements- was bij een proefrit omgeslagen bij het passeren van de wisseltong waar kwajongens steentjes op had den gelegd. Het spoor sloot Egmond aan op het landelijke net en bracht veel toeristen naar Egmond. Rond 1930 had Egmond het economisch zwaar te verduren en de concurrentie van de Nederlandse Autocar Onderneming (N.A.C.O.) was te groot. Een comité voor behoud van 'het Spoortje' mocht niet baten en op 6 oktober 1934 werd de laatste stoomtram door velen nagezwaaid, met een grafkrans van het comité op de loc en vuurwerkklappers op de rails. Sommigen lieten zich op de laatste rit nog fotograferen 'met de kop door de roiten'. De sporen van het traject zijn in het landschap nog altijd te zien. Er staan ook bijzonde re foto's bij het artikel waarop te zien is hoe Egmond in de duinen is gebouwd. Als straatnaam wordt deze keer de Tiggellaan uit Egmond aan den Hoef verklaard waar in de middeleeuwen tichels of kleiputten waren voor de fabricage van bakste- passen worden aangeschaft. De OV- chipkaart wordt het vervoerbewijs voor al het openbaar vervoer (OV) in Nederland. Connexxion streeft ernaar in oktober voor onze regio de OV-ehipkaart voor de bus te kun nen invoeren. De NS volgt later. Tevens bestaat de mogelijkheid om ter plaatse aanvraagformulieren voor de OV-ehipkaart in te vullen. Tenslotte kan een ieder naar de bus van Connexxion die bij Vredeburg staat. De heer Silvius liet zien hoe u bij het instappen en bij het uitstappen uw OV-ehipkaart op het beeldmerk van de kaartlezer moet houden. Deze middag zal ver der worden opgeluisterd met een optreden tussendoor van de Accordeonisten van Ton Bolten. Lid of geen lid een ieder is welkom op donderdag 15 oktober in de Vredeburg aanvang 14.00 uur. nen. Bouwbedrijf Tervoort uit Egmond Binnen bestaat 100 jaar. Het bedrijf groeide sterk toen het in 1962 de nieuwe Rooms Katholieke kerk mocht bouwen voor 429.000 gulden. Vele woonwijken en bouw werken volgden. Er werken nu nog zes 'Tervoorten' uit de vierde gene ratie in het bedrijf. Rita Bijl en Aarnout Leijnse bren gen Derper Pieter Broek tot leven die in 1887 op 15 jarige leeftijd met zijn vrienden vanaf het strand de bemanning wist te redden van een 'oud en rottig schip'. Hij was schip per op een zeillogger en later vis handelaar en zijn nazaten zijn het nog. Wie Historisch Egmond steunt krijgt Geestgronden drie keer per jaar in de bus en tevens een wel komstgeschenk. Opgave bij Jessica van Gend, tel. 072-5067773 of via www.liistorischegmond.nl. De nieuwste uitgave is ook los te koop in Egmond aan Zee bij boekhandel Dekker en Foto Jonker en in Egmond Binnen bij Apeldoorn Electro. LIMMEN - De jaarlijkse collecte van de Nierstichting Nederland, gehouden in de week van 20 tot 27 september heeft in Limmen 3000,- opgebracht. De collecte draagt rechtstreeks bij tot de ver betering van de kwaliteit van leven van nierpatiënten. Alle col lectanten en iedereen die hieraan heeft bijgedragen worden bedankt. LIMMEN - Zondag 18 oktober wordt een rommelmarkt gehou den in sporthal d'Enterij in Limmen, aan de Middenweg, van 10.00 tot 16.00 uur. Slecht weer kan geen roet in het eten gooien, want het is overdekt. Een drankje of hapje is ook verkrijgbaar. Daarnaast hoopt de organisatie vooral dat het een gezellige dag wordt. De entree bedraagt 2,-. Alles wat na aftrek van de kosten overblijft, gaat naar Fietsen voor Burkina (voor onderwijs). Er zijn nog kramen te huur a 22,50 tel. 072-5053449 (of tel. 06- 53378596 na 18.00 uur). De werkgroep van de zondagmiddagsociëteit stelt elk seizoen een gevarieerd programma samen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 20