Voetbalvereniging Limmen heeft ofF-day tegen Purmerend Nieuwkomer Folkert Smoor weerstaat routinier Jan de Jong bij Oppositie Topruiter Sander Marijnissen geeft clinic Vennewater 4 maatje te groot voor Velsen 2 Terriers heren 1 dendert over Maarssen heen SPORT De spits van Purmerend haalde droog uit en liet Piscaer kansloos Limmen kon niet echt gevaarlijk worden Timardi Verhoeff blijft verbazen Paard Moedwil rijdt internationaal op het hoogste niveau UITKIJKPOST 7 OKTOBER 2009 VOETBAL LIMMEN - Limmen verloor zon dag tegen een gemotiveerder Purmerend met 3-1. Over de wedstrijd kan gemeld worden dat Limmen een collectieve off day had. Purmerend, dat vorige week zijn eerste punt wist te behalen, begon fel. De duels werden vol ingegaan en dat leverde veel overtredingen op. Purmerend probeerde, met de wind in de rug, de spitsen met diepe ballen richting Limmen-keeper Jesse Piscaer te sturen. Dit was ook eigenlijk het enige wat Purmerend kon, behalve verdedigen. Limmen probeerde bij balbezit de oplossin gen voetballend te vinden, maar kon niet in de buurt van de doelman van Purmerend komen. Het duurde dan ook ruim een kwartier voordat Limmen voor de eerste keer gevaar lijk werd. Rik Seignette werd door spelverdeler René Hof diep gestuurd, maar zijn voorzet was niet goed genoeg om afgerond te wor den. Limmen kon niet gevaarlijk worden en de spitsen van Purmerend werden telkens diep gestuurd. Na een fout in de aanval van Limmen kon Purmerend in de 31ste minuut counteren. De voorzet was niet op doel maar viel precies voor één van de spitsen van Purmerend. Deze haalde droog uit en liet Piscaer kansloos, 1-0. Zeven minuten later kreeg Limmen via een vrije trap de mogelijkheid om met 1-1 de rust in te gaan. Hof kreeg op de rand van het strafschopgebied een indirecte vrije trap. Hof haalde verwoestend uit, maar de Purmerend-doelman pareerde met een katachtige reactie. Na rust probeerde Limmen met de wind in de rug de gelijkmaker, en meer, te maken. Dit resulteerde in de 49ste minuut in een grote kans. Na een overtreding op Koen Nijman, mocht Hof de vrije trap nemen. De bal viel precies voor aanvaller Rens Min, maar zijn uithaal werd op miraculeuze wijze gered door de doelman. Limmen had het meeste balbezit en probeerde druk te zetten, maar dit resulteerde niet in kansen. Wel kreeg Limmen mogelij kheden. Een schot van Harry Verduin en Jim Ruiter werden makkelijk gepakt door de Purmerend-keeper, die een heerlijke middag had. De wedstrijd leek uit te lopen in een 1-0 neder laag van Limmen, echter in het laat ste kwartier gebeurde van alles. In de 77ste minuut werd onnodig balverlies geleden door linksback Guido Meijer, waarna een Purmerend-spits direct diep werd gestuurd, gevolgd door Sjoerd L'Abee. In het strafschopgebied vie len de spits en L'Abee op de grond. In de ongelukkige actie werd door de scheidsrechter een overtreding van L'Abee gezien. Purmerend kreeg een penalty en L'Abee zijn tweede gele kaart en moest het veld verlaten. De penalty werd prachtig gestopt door Piscaer, maar zoals eigenlijk de gehele wedstrijd rea geerde Limmen niet en in de rebound kon simpel de 2-0 binnen- getikt worden. De wedstrijd leek gespeeld, maar dankzij een prachtig doelpunt van Harry Verduin ging Limmen weer geloven in punten mee te nemen naar Limmen. Rik Seignette schoot over de bal na een voorzet van invaller Paul Zeeman. Direct hierop was het Purmerend die de wedstrijd besliste. Cris Zomerdijk werd 1-op- 1 uitgekapt en de spits faalde niet, 3-1. Niet veel later werd afgefloten. Gezien de overige uitslagen is Limmen niet al te veel gedaald op de ranglijst. Toch zal Limmen uit een ander vaatje moeten tappen, wil het mee blijven doen in de strijd om het kampioenschap. HEILOO - Het noteren van een partij kost Folkert Smoor nog moeite. Dat heeft hij als thuisschaker nooit gedaan. Ook het gebruik van de klok heeft hij door dezelfde oor zaak nog niet in de vingers. Maar schaken kan hij wel! In een lange partij zag hij kans routinier Jan de Jong op remise te houden. Een mooie prestatie voor een speler met zijn beperkte erva ring. Naast dat optreden trok het treffen tussen de nummers één en twee van de ranglijst veel aan dacht. Paul Vonk wist als lijsaan voerder zijn ongeslagen status te handhaven. Een wat avontuurlijke aanpak van de witspeler leek in de goede richting door te slaan, maar één iets te snelle en dus te opper vlakkige voortzetting kostte hem toch de kop. Paul profiteerde opti maal en liet niet meer los. Herman Maas was al enige tijd toe aan een aansprekend resul taat. Dat behaalde hij in deze ronde via een remise tegen Clubkampioen Simon Smit. Deze uitslag mag hij als een overwin ning, ook op zichzelf, vieren. De 11-jarige Timardi Verhoeff blijft verbazen. Nu moest Dick van Roemburg buigen voor de rustige, positionele aanpak van Timardi. Bouke Woudstra, bij uitzondering weer een keer aanwezig, ontdekte dat Matthijs Miihren nu al een tegenstander is die het je heel moeilijk kan maken. Halverwege de partij was Bouke terecht enigs zins ongerust over de afloop ervan. Zijn veel grotere ervaring sleepte hem uiteindelijk toch naar de overwinning. Harry de Jager heeft dit jaar een moeilijke start. Het wil hem maar niet lukken een goede stelling om te zetten in winst. Maar hem ken nende, weet iedereen dat hij zal herrijzen en toch weer een heel verdienstelijke plaats op de rang lijst zal innemen. Marijnissen rijdt met Moedwil dressuur op het allerhoogste niveau. Aangeleverde foto EGMOND - Zaterdag 10 okto ber houdt pension- en dressuur - stal De Duinrand in Egmond- Binnen een clinic, verzorgd door internationaal topruiter Sander Marijnissen. Sander, afkomstig uit Wijdewormer, rijdt met zijn paard Moedwil internationaal dressuur op het allerhoogste niveau. Laura Duin en Martijn Harren in de mix. Aangeleverde foto BADMINTON HEILOO - Team 4 van het Vennewater badminton had deze week een geduchte tegenstander tegenover zich. Velsen 2 had net als 't Vennewater 4 tot nu toe alle wedstrijden gewonnen. Tom Blekkenhorst en Martijn Harren zorgden in de herendub- bel voor het eerste punt. De dames van tegenstander Velsen waar een maatje te sterk voor Anouk van Dam en Laura Duin. De Vennewater heren Tom en Rong Zwemmer wonnen beide hun enkel vrij makkelijk. De enkel van Anouk ging verloren. Laura Duin had een pittige dame senkel. De eerste set won zij met 21-9 in de tweede set kwam de tegen standster sterk terug en verloor Laura met 21-13. De derde en beslissende set ging gelijk op maar Laura was net even sterker en won met 21-16. Met één gewonnen en één ver loren mix won team 4 uiteindelijk met 5-3. Volgend weekend zijn er weer spannende partijen te zien in de badmintonhal aan het Zevenhuizen. Team 3, 5, 7 en J1 spelen zondag 11 oktober vanaf 12.30 uur. Dit jaar heeft hij samen met onder andere Anky van Grunsven, Hans Peter Minderhoud en Edward Gal verschillende keren Nederland vertegenwoordigd op internationale wedstrijden. Ingrid Schouw, eige naar van de Duinrand: „Sander Marijnissen heeft vorige maand nog een mooie show gegeven tijdens het Duinrand Paardenfestival. Ondanks het hoge niveau waarop hij dressuur rijdt, kan hij ook de minder ervaren ruiter op een zeer toegankelijke manier uitleggen hoe je succesvol dressuur rijdt. Deze clinic biedt ook de beginnende, maar ambitieuze wedstrijdruiter de kans om veel te leren." De clinic start zaterdag 10 okto ber om 15.30 uur en is toegankelijk voor ruiters van alle niveaus. Inschrijven kan op www.deduin- rand.nl of via tel. tel 06-21870808. De clinic duurt 45 minuten per keer en wordt met twee personen tege lijk gereden. Publiek is ook welkom, de entree is gratis. HOCKEY HEILOO - Op de eerste zondag van oktober, waarschijnlijk ook meteen de mooiste van de hele maand, wachtte voor Terriers een lastige uitwedstrijd tegen Maarssen, althans, dat werd ver wacht. hi en tegen Maarssen was het Terriërs dat de hele wedstrijd dicteer de. Vanaf minuut één lag het initiatief bij de bezoekers uit Heiloo. Al na twee minuten resulteerde dit in een mooie goal van David Thesingh op aangeven van Bas de Graaf. 0-1 was ook de ruststand. Ondanks verschillende mogelijkheden en corners bleef het bij de enige goal in de eerste helft. Na de rust schakelde Terriërs bij en maakte binnen vijf minuten twee tref fers van Bastian de Jong en Stash Venney. Vanaf dat moment kon Terriërs de wedstrijd uithockeyen en zorgen voor een mooie middag. De hele wedstrijd domineerde Terriërs vervolgens en kon met zeer goed veldspel een ruime overwinning op het score bord zetten. De mooiste actie was misschien wel die van Tjerk van Blaaderen, die als rechtsachter doorkwam naar kopcirkel en Bastian de Jong een niet te missen kans gaf. De eindstand werd op 0-7 bepaald door treffers van Bastian de Jong (drie totaal) Maarten Sommeijer en Jasper de Graaf. Volgende week staat er weer een lastige wedstrijd op het programma, uit tegen Wageningen. Op zondag 18 oktober, spelen de heren om 14.30 uur thuis tegen Bennebroek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 25