van der H AUTOVERKOOP J 4 juk -4 zonneveld De Zonneveld Oogmeetweken Voor nieuwe-, en gebruikte auto's, financieringen en verzekeringen HEERLIJKE HERFSTIDEETJES...! I MUFFINS 3 stuks €2g50 11 CARAMELSLOF ü>tnbö 1855 Mededeling GD van 358,- voor 298,- H® 2 www.steenauto.nl Industrieterrein de Oude Werf te Heiloo tel 072 5320160 hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier De najaarsschouw start op 19 oktober 2009 Profiteer van de aanbiedingen tijdens "Gratis vakkundige oogmeting "Gratis ontspiegeling op Multi-focale glazen twv 85,- euro "Leesbril op maat aangemeten v.a.69,- euro incl. ontspiegeling "Merkbril incl.ontspiegelde glazen v.a. 198,-euro BOSS *Computer/hobby-bril voor lezen dichtbij en voor grotere lees afstand dus meer scherpte op een grotere kijk afstand, ook ideaal voor schilderen en bijv. bridgen. HoyaluxAdd Power van 264,- voor 225- per paar incl. ontspiegeling en met gratis montuur! *Kantoor/Werkbril voor tijdens het werk of hobby die u niet voortdurend hoeft af te zetten.U ziet met deze glazen tot wel 4 meter scherp, ideaal voor dynamische werkom standigheden en voor op kantoor. Hoyalux Workstyle per paar incl. ontspiegeling en met gratis montuur! r /v 0 optiek Stationsplein 24 Heiloo tel. 072-5331275 www.zonneveldoptiek.nl 7 OKTOBER 2009 UITKIJKPOST steen Thuiskomen van het winkelen of het werk, en dan iets lekkers bij de koffie Van woensdag tot woensdag: feestelijke afwerking Dit weekend: I NIEUW!!!! écht overheerlijk van 8,50 nu 50 11 Dagelijks vers gebakken speculaas, ambachtelijke kwaliteit P Voorkom een boete: schoon uw sloot op tijd! De schouwmeesters van Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier trekken in de week van 19 oktober weer het gebied in om te controleren of alle sloten voldoende ruim en schoongemaakt zijn. Onderhoud sloten Het onderhoud van de sloten is van groot belang voor een goede aan- en afvoer van het water uit de polders. Hierdoor kan bij droogte of neerslag het juiste waterpeil in de sloten worden gehandhaafd. Daarom controleert het hoogheemraadschap de sloten regelmatig tijdens de zogenaamde schouw. Onderhoudsplicht Op grond van artikel 13 van de Keuren de Legger van Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier zijn de eigenaren van de percelen langs de schouwsloten verplicht de aan hun perceel grenzende helft van de sloot te onderhouden. Dit moet gebeuren vóór 19 oktober 2009. Voor het juiste onderhoud is het volgende nodig. Het uit de sloot verwijderen van drijvende of gezonken voorwerpen, kroos en andere planten (onder andere flab en biezen) en delen daarvan. Het zodanig afmaaien, afsteken en ophalen van de uitgegroeide, uitgezakte of uitge trapte walkant zodat een regelmatige wal ontstaat. Het boven het wateroppervlak snoeien van houtbeplanting. Het schoonhouden en in goede staat brengen van duikers, dammen, bruggen, keer- schutten, etc. Bij ontsluitingsdammen naar gronden van derden (dit zijn vaak openbare wegen) geldt dat de eigenaar/gebruiker van de dam, de aan de dam grenzende sloot en taluds behoort te onderhouden. Aan de wegzijde geldt dat de eigenaar/gebruiker over een lengte tot maximaal 5 meter aan weerszijden van de dam, de begroeiing in het water en op de bovenwatertaluds moet afmaaien en verwijderen. Procedure Als de schouwmeesters constateren dat het onderhoud niet (voldoende) is uitgevoerd, is er sprake van een overtreding. De eigenaar (niet de gebruiker, pachter of huurder) van het perceel krijgt een brief van het hoogheemraadschap, waarin staat aangegeven wat er niet goed is bevonden. Daarna wordt er opnieuw controle uitgevoerd. Indien het slootonderhoud dan nog niet (voldoende) is uitgevoerd, wordt de eigenaar gehoord door een medewerker van het hoogheemraadschap. Uiteindelijk kan het hoogheem raadschap de werkzaamheden op kosten van de eigenaar (laten) uitvoeren. Voorkom een boete Met ingang van de najaarsschouw 2009 kan het hoogheemraadschap gebruik maken van de mogelijkheid om een schikking aan te bieden bij het constateren van een over treding. Dit betekent dat een onderhoudsplichtige van een sloot, die het onderhoud niet tijdig heeft uitgevoerd, direct een schikking aangeboden krijgt. Naast het betalen van de schikking, dient de onderhoudsplichtige de sloot alsnog voldoende ruim en schoon te maken. Informatie Meer informatie over de schouw en de schikking vindt u op: www.hhnk.nl/schouw. Ook kunt u op werkdagen tussen 09.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 16.00 uur contact op nemen met de schouwcoördinator mevrouw S. Stokkermans, telefoon (0299) 66 30 00. Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, Postbus 130, 1135 ZK Edam, tel. (0299) 66 30 00, www.hhnk.nl vagujE DOLCE GABBANA BV LCAR I El FENDI (Te Calvin Klem VERSACE GUCC' D&G X Deze aanbiedingen gelden tot 1 november en informeer naar de voorwaarden

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 2