Marlies Dekkers voor borstkankerpatiënten Once Again acht jaar H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD INGEZONDEN MEDEDELING Heel Heiloo uitgenodigd op concert FSH welzijnheiloo.nl Acryl op vrijdag Lezing door Diederik Samsom Saaie zondag? Lezing Kennismaken met kleur Westfriese vertelsels Dineren Houtdraaien Cabaret Website UITKIJKPOST 7 OKTOBER 2009 HEILOO - Dat goedpassende lingerie na een ingrijpende ziekte als borst kanker een belangrijk hulpmiddel kan zijn bij het hervinden van de vrouwe lijkheid en dus het zelfvertrouwen begrijpt lingerie ontwerpster Marlies Dekkers maar al te goed. Onlangs werd Marlies benaderd door Jean Klinkenbijl, chirurg-oncoloog in het Academisch Medisch Centrum van de Universiteit te Amsterdam. In een brief vertelde hij hoe tijdens de controles die volgden op een borstoperatie, de moeizame zoektocht naar de juiste bh telkens weer ter sprake kwam. De ontwerpster besloot een speciale pas avond te organiseren voor (ex-)borstkankerpatiënten om te kijken of zij hen met lingerie uit haar bestaande collectie kon helpen. Het was een groot suc ces. De borstkankermaand vindt jaarlijks tijdens oktober plaats en is een internationaal erkende bewustwordingscampagne, georganiseerd door alle grote liefdadigheidsinstellingen voor kanker en borstkanker. Dit jaar zal Marlies in samenwerking met chirurg-oncoloog Jean Klinkenbijl het personeel, van zowel de eigen marlies dekkers stores als van haar retailers, trainen om de verkoop van lingerie aan (ex-)borstkankerpati- ënten te optimaliseren. Vervolgens zullen de marlies dekkers stores en tien tallen lingeriespeciaalzaken, waaronder Isabeau Bodyfashion voor hen op woensdagavond 14 en 28 oktober tussen 19.00 en 21.00 uur extra openge steld worden. Tijdens deze bijzondere avonden kunt u op uw gemak kijken of de lingerie van marlies dekkers ook voor u geschikt is. Bovendien krijgt u op deze avonden 10% korting op de huidige lingerie collecties van mar lies dekkers. Hoe dan ook, het belooft een bijzondere maand te worden, waarin het begrip 'bra-power' wellicht een diepere betekenis krijgt... Isabeau Bodyfashion, Stationsplein 98 in Heiloo. Vanwege ziekte is Roelof Bos deze maand vervangen door Ger Helder. Hij doet verslag van de vergadering van de gemeente raad van maandagavond 5 juni. nistratie en er zijn andere zaken aan het oorspronkelijke budget toegerekend. Verder was het niet handig om twee bureaus in te scha kelen, waardoor afstemmings- problemen ontstonden. Hij zegde toe dat de kosten voor 2009 zullen worden uitgesplitst en dat hij de gang van zaken voor 2010 strak in de gaten zal houden. Na nog een klei ne discussie ging de raad uiteindelijk akkoord met het extra budget. Tot slot kwam nog een motie van het CDA aan de orde, waarin wordt gevraagd per 1 januari een complete VNG- vrijwilligersverzekering af te sluiten ten behoeve van de vrijwilligersor ganisaties in Heiloo. Deze motie kreeg de steun van alle fracties en zal door het college worden uitge voerd. HEILOO - Zaterdag 10 oktober om 19.30 uur houdt Fanfare Showband Heiloo haar jaarlijkse concert in sporthal Het Vennewater. Dit concert wordt gehouden ter ere van de donateurs die de Fanfare een warm hart toedragen. Dit jaar wil de Fanfare echter iedereen in Heiloo uitnodigen om te komen genieten van de muziek en show die zij maakt, zonder dat zij daar entree voor hoeven te betalen. Niet alleen worden dan de nieuw ingestudeerde muziekstukken ten gehore gebracht, ook wil de Fanfare graag laten zien waar zij voor staat, name lijk het maken van show op mars muziek, met begeleiden van haar majorettes. Dat daar nog steeds graag naar geluisterd wordt blijkt wel uit de grote opkomsten bij ver schillende evenementen waar FSH optreedt. Voor meer informatie, zowel over het concert, als over de majorettes, kunt u altijd terecht op de site van FSH, www.showbandheiloo.nl daar staan ook contactgegevens. HEILOO - het is al weer acht jaar geleden dat de vriendinnen Kitty Erades en Jolande Dukker een winkel in tweedehands dameskleding begon nen. Eerst op de Stationsweg en nu alweer vijf jaar aan de Heerenweg 252 in Heiloo. De winkel mag zich verheugen op ene trouwe klantenkring die de trendy winkel feilloss weet te vinden. Het kledingaanbod is zeer modieus, uitermate scherp geprijsd en van gerenommeerde merken. Daarnaast is er een ruime keuze aan schoenen, laarzen en diverse accessoires zoals tassen, shawls en sieraden. Een sterk punt van Once Again is de uiterst klantvrien delijke benadering. Er is altijd tijd voor een kopje thee of koffie. En zonodig wordt de klant persoonlijk bij de kledingkeuze geadviseerd. De kleding wordt ingekocht van particulieren (inbreng op dinsdag en donderdag) en zorgvuldig geselecteerd. Om het achtjarig bestaan te vieren krijgt u bij besteding van 25,- een leuk presentje. Gemeenteraadsvergaderingen kunnen soms veel tijd in beslag nemen. Zodanig soms, dat een vol gende avond opnieuw wordt verga derd. Maar dat was deze keer niet het geval. Er waren niet zoveel agendapunten en de meeste daar van waren zogenoemde 'hamerstuk ken'. Dat zijn de agendapunten, die in de commissievergaderingen al zijn besproken en waar iedereen mee akkoord ging. Vier onderwer pen konden zodoende zonder dis cussie worden vastgesteld en dat waren ondermeer de agendapun ten: Vaststellen verordening tijde lijke regels 'Wet Investeren in Jongeren'. Deze wet, die onder meer de regels aangeeft met betrekking tot de inhoud van het werkleer aanbod, is op 1 oktober j.l. inwerking getre den. Gemeenten mogen, om tot zorgvuldige besluitvorming te komen, een tijdelijke verordening vaststellen, waaraan in dit agenda punt werd voldaan. Herbenoeming voorzitter en architectlid van de Welstandscommissie Heiloo. Dit agendapunt omvatte de her benoeming van voorzitter Gert-Jan van Leeuwen als voorzitter en het arehiteetlid Jasper de Haan. Eenstemmigheid was er ook bij het bespreekpunt (agendapunt met discussie) Instemmen met extra budget van 125.000 voor het afronden van het pro ject bestemmingsplannen. Die eenstemmigheid betrof nu de kritiek op de hele gang van zaken. Het college geeft in het raadsvoorstel aan dat door de raad reeds in 2005 een bedrag van 250.000 beschikbaar is gesteld voor het actualiseren van bestem mingsplannen Eind 2007 zouden vijf nieuwe bestemmingsplannen moeten zijn opgesteld. Ernstige ver tragingen zijn opgetreden omdat het ministerie van VROM lange tijd nodig had voor de regels, waaraan die ruimtelijke plannen voor digita le uitwisseling moesten voldoen. Het college stelt dat met name het kaartbeeld ingrijpend gewijzigd moest worden voor de inwoners, die uiteraard niet dagelijks met bestemmingsplannen worden geconfronteerd. Digitaal raadple gen moet voor hen toegankelijk zijn. Na de commissievergadering, waarin dit onderwerp is aan de orde is geweest, heeft wethouder Ouderkerken in een nota voor de raad sleden alles nog eens op een rijtje gezet. De procedures, de problemen, de opmerking dat achteraf zaken beter hadden kunnen worden aangepakt. De raad zat er behoorlijk mee. Een extra budget van het gevraagde bedrag is niet niks. Aan de andere kant Is het actualiseren van bestem mingsplannen ook noodzakelijk en wettelijk trouwens voorgeschreven. „Wij moeten wel, we staan met de rug tegen de muur", verwoordde de heer Valkering (Heiloo2000) de algemene stemming. Ook het inhu ren van twee aparte bureaus en de kostenealeulatie in het verleden ontmoette veel kritiek. Het siert wethouder Ouderkerken dat hij erkende dat er veel is fout gegaan. De calculatie was niet ade quaat, er was geen goede admi- Vanaf vrijdag 9 oktober van 9.30- 11.30 uur cursus aerylsehilderen. Er is nog plaats. Docent is Trudy Buis. U kunt een gratis proefles vol gen. Kosten 134,- exclusief mate riaal voor 25 lessen. Zaterdag 10 oktober van 10.00 tot 12.00 uur in het kader van de Dag van de Ouderen lezing in het Trefpunt over milieu en duurzaam heid door dhr. Diederik Samsom, lid Tweede Kamers (PvdA). Na afloop van de lezing zal hij samen met dhr. Rob Opdam, wethouder milieu vragen uit de zaal beant woorden. De voorzitter de Stichting Welzijn Heiloo, de heer Marius Speekman zal deze lezing openen. De toegang is gratis. Zondag 11 oktober van 13.30 tot 16.30 uur kunt u niet alleen klaver jassen, bridgen of deelnemen aan de andere spellen in ons zondag middagcafé in het Trefpunt maar u kunt ook onder deskundige leiding leuke kaarten maken. Graag hier voor opgave via tel. 072-5331297. Bent u alleen, geen probleem. Iedereen is welkom! Hebt u geen vervoer? Bel (tot vrijdag 11.30 uur) 072-5331297. De buurtbus haalt en brengt u graag (gratis). Dit geldt echter alleen voor inwoners van Heiloo. Entree zondagmiddagcafé 1-Zie ook www.welzij nheiloonl Dinsdag 13 oktober van 14.00 tot 16.00 uur lezing door Ton Tuinman in Het Trefpunt over ener giekosten in huis. Energiekosten behoren tot de top drie kosten van een huishouden. Deze lezing geeft tips hoe te komen tot een verant woorde kostenbesparing. Is de overstap naar een andere leveran cier verstandig? Moet ik een lang durig contract nemen? En andere vragen. Entreeprijs inclusief con sumptie 3,- per persoon. Woensdag 14 oktober van 09.30 tot 12.00 uur. Workshop met een persoonlijk advies over welke modekleuren bij u passen. De kosten zijn 15,-. Woensdag 14 oktober van 14.00 tot 16.00 uur lezing in het Trefpunt door Anne Mantel (lid van het Westfries Genootschap): Westfriese vertelsels en annekdotes en Westfriese gebruiken liedjes. Entree: 3,50. (De Geisha-lezing is wegens ziekte van de verteller uit gesteld) Vrijdag 16 oktober vanaf 18.00 uur kunt u voor 12,- weer heer lijk dineren in het Trefpunt. Bent u alleen? Geen probleem: aan lange tafels in het midden van de zaal schuift u gezellig aan. Reserveren tot 14 oktober (tel 072-5331297). Vanaf woensdag 28 oktober van 14.00 tot 16.00 uur start de cursus Houtdraaien. In drie lessen leert u de techniek en draait u een eigen werk. De docent is Niek Morseh. De kosten zijn 25,- inclusief materiaal. Zondag 1 november om 14.00 uur treedt in het Trefpunt Bastiaan Verhorst (bekend als collega van Jos Brink) op met zijn programma "het meisje van de zangvereniging". Zijn nieuwe voorstelling is een soort theaterversie van 'Adres onbe kend". In de voorstelling wordt op zoek gegaan naar 'het meisje van de zangvereniging' Entree 5,50. Houdt u van lachen? Dan is deze voorstelling een echte aanrader. De website is volledig vernieuwd. U vindt al onze diensten, cursussen en activiteiten, agenda en nieuws op www.welzijnlieiloo.nl Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl e-mail: stichting® ouderenwerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 7