Veel Glitter en Glamour op het Prinsenbal Kerkeveiling Limmen Dronken automobilist maakt salto Scouting Akersloot bouwt aan de toekomst Open Atelier Carl a Laroo regio 18 Carnavalsvereniging de Uylenspieghels open seizoen Hier kunnen de Akersloter jongeren genieten op de veranda Voettocht naar Santiago de Composteüa Prins Tyl Xlll met zijn raad van 2008/2009 heet iedereen welkom op het Prinsenbal. Aangeleverde foto LIMMEN - Op zaterdag 7 november vindt de start plaats van het 44-jarig jubileum sei zoen van carnavalsvereniging de Uylenspieghels. Bij carnaval is het getal 11 heel speciaal en daarom wordt nu bij vier x 11 jaar groots uitgepakt. Een spe ciale commissie is al een jaar lang bezig om dit seizoen extra feestelijk te doen verlopen. Traditie getrouw vindt als eerste het Prinsenbal plaats in leutbunker de Burgerij. Hier zal Prins Tyl Xlll met zijn raad van 2008/2009 iedereen welkom heten. Dit seizoen, dat geheel in het teken staat van het jubileum, heeft als motto Glitter en Glamour. Op deze avond wordt bekend gemaakt of prins Tyl Xlll het is bevallen bij de Uylenspieghels en er een seizoen aan vast plakt. Blijft adjudant Dennis zijn rech terhand of neemt hij de benen. Al vele jaren is Esther de Wildt de hof- fotograaf van de Uylenspieghels, doet ze dit ook in het feestelijke sei zoen of hangt zij haar camera in de wilgen? Wie zal dan de opvolger zijn bij het verdwijnen van één of meerdere raadsleden. In een leuk en hilarisch toneelstukje zullen de Uylen spieghels laten zien hoe de raad er het komende seizoen uit zal zien. Er wordt al gefluisterd dat het prinsen bal heel spectaculair gaat worden; kosten nog moeite worden gespaard. Met veel Glitter en Glamour zal er worden uitgepakt, wereldberoemde artiesten zullen de leutbunker bezoeken en er een optreden verzorgen. Mocht u nieuwsgierig zijn gewor den naar wat de Uylenspieghels allemaal gaan doen deze avond, wie als prins Tyi tevoorschijn komt en wie er bij hem in de raad zitten, kom dan op zaterdag 7 november naar de Burgerij, Dusseldorperweg 103 te Limmen. Om 21.00 uur gaan de deuren open. De toegang is vrij en iedereen is welkom deze avond, wel of geen donateur. De muziek is in handen van Dj Harold van Event4all. LIMMEN - Vrijdag 6 november vanaf 19.30 uur staat De Burgerij in Limmen weer hele maal in het teken van de jaar lijkse veiling ten behoeve van kerk en jeugd. Door de inwoners, bedrijven en instellingen in Limmen zijn ruim driehonderd kavels geschonken die bij opbod zullen worden verkocht. Dat gaat ieder jaar met veel hila riteit en gezelligheid gepaard, waar bij door de kopers het goede doel LIMMEN - Zaterdag 17 oktober verloor een 22-jarige automobi list uit Limmen rond 03.45 uur op de Kennemerstraatweg de macht over het stuur van zijn bestelauto. Hij sloeg over de kop en ramde een geparkeerde personenauto en raakte gewond. Hij werd opgenomen in het ziekenhuis en bleek alcohol te hebben gedronken. Hij ver klaarde zelf dat hij zo'n negen flesjes bier op had en dat hij ver moedelijk de stoeprand had geraakt waarna hij de macht over zijn auto verloor. Van hem is bloed afgenomen om te laten onderzoeken hoeveel hij precies heeft gedronken. Tegen de man is een proces-ver- baal opgemaakt en zijn rijbewijs is ingenomen. wordt bedacht. Het instandhouden van een parochiegemeenschap, als mede een deel van de opbrengst bestemmen voor jeugdwerk is een hele opgave in deze moeilijke tijden. Toch weten veel mensen uit Limmen en omgeving dat het belangrijk is om dit alles in stand te houden. Het (jeugd-) verenigingsle ven in Limmen is springlevend en kan altijd een financiële ondersteu ning gebruiken. Onderhoud aan de kerk en de bij gebouwen is een grote zorg voor de 'krimpendekerkgemeenschap Toch worden bijna elk jaar records bij de opbrengst gebroken. Dat betekent dat het leeft onder de bevolking. Ook dit jaar zijn er weer mooie kavels te koop in een grote variatie, bijvoorbeeld dinerbonnen, dozen wijn, taarten, gezellige uitjes en helikopterrondvluchten. Er is ook regelmatig een Rad van Avontuur/loterij. Kortom: er is iets voor elke beurs. De toegang is als altijd gratis, gezelligheid gegaran deerd, catalogi aanwezig. AKERSLOOT - Maandag 19 oktober was het zover: na ruim negen jaar van hard werken door het stichtingbestuur en diverse anderen werd er aange vangen met de bouw van het nieuwe onderkomen aan de Verlengde Roemersdijk in Akersloot. Met een korte ceremonie werd om 16.30 uur en onder toeziend oog van belangstellenden de laatste paal geslagen van de heiwerkzaam heden. Voor degenen die niet weten waar deze straat te vinden is: het nieuwe terrein van scouting ligt naast de brandweerkazerne. Het huidige onderkomen van scouting is een oud schoolgebouw uit Akersloot, en is dringend aan ver vanging toe. Herstelwerk zaamheden zijn er de laatste jaren niet meer uitgevoerd. Alleen het hoognodige werd nog gerepareerd, zodat alle middelen die scouting had in het nieuwbouw project kon den worden geïnvesteerd. „Grond onderzoeken, archeologische, eco logische en nog vele andere rapporten zijn gemaakt, totdat we konden komen tot dit nieuwbouw project", aldus een trotse voorzitter Hennie Verduyn. Ook in 1969 toen de groep haar eerste onderkomen bouwde, was zij betrokken bij scouting Akersloot. Het was dan ook niet meer dan logisch dat zij de laatste heipaal sloeg. Architect en oud-Akersloter, John Kerssens werd benaderd en hij schreef het volgende: ,,Aan de Noord-West kant van Akersloot vond de scoutinggroep Jacobus een prachtige plek. Aan de rand van de strandwal met vrij uitzicht over de polder, bouwt ze een nieuw clubge bouw in een avontuurlijke omgeving met vier waterwegen die direct vanaf het terrein bruikbaar zijn. De vormgeving en materialisering van het gebouw sluiten aan op de aan wezige bebouwing in het buitenge bied van Akersloot." Een avontuurlijke schuur van sobere en natuurlijke materialen is het resultaat. Het dak van blauw gesmoorde pannen omvat het gebouw als een deken en symboli seert de geborgenheid die het pand de jonge scouts biedt. Naar het westen opent het gebouw zich en geeft het haar 'groene hart' bloot. Hier kunnen de Akersloter jongeren gezeten op de veranda, genieten van de zonsondergangen en lande lijke vergezichten. Het nieuwe club huis krijgt vijf lokalen, een speelzol- der, staflokaal en goede toilet en keuken voorziening. Scouting hoopt dat in april de bouw voltooid zal zijn en dat leden, leiding en bestuur haar intrek kunnen nemen. De tekening van het nieuwe onderkomen aan de Verlengde Roemersdijk. Aangeleverde foto LIMMEN - Op donderdag 12 november vertoond: Jan Veldt de film van zijn voettocht naar Santiago de Compostella, getiteld 'No Pain No Glory'De avond begint om 20.30 uur in de sporthal De Enterij aan de Middenweg in Limmen. Toegang vrijwillige dona tie voor stichting Spitak-Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 17