Bereikbaarheidsmodel Rabobank Smit Se Partners presenteert Samenboeken Onderzoek naar rattenproblematiek Herfstfair in De Slotkapel 'MatriXleren' en 'De ontdekkingsreis' i8 INGEZONDEN MEDEDELING In januari 2010 wordt exploitatie kapel overgedragen Najaarsconcert Lamoraal van Egmont Open Atelier Carla Laroo 4 NOVEMBER 2009 UITKIJKPOST REGIO - Rabobank Noord-Kennemerland heeft net als andere banken te maken met veranderende wensen van haar klanten. De bankkantoren wor den steeds minder bezocht en blijven vooral belangrijk als ontmoetings punt voor minder frequent voorkomende bankzaken. Vanwege de ver schuivingen in het klantgedrag heeft de Rabobank haar dienstverlening en kantorennet onder de loep genomen en besloten de bereikbaarheid van de bank anders in te richten. Directeur Commercie Erik Minnema: „Dankzij nieuwe vormen van dienstverlening kunnen onze klanten bankieren waar en wanneer ze willen. Het besluit om vestigingen te sluiten hebben wij genomen nadat wij de ontwikkeling van het kantoorbezoek in Akersloot en Egmond-Binnen in beeld gebracht hebben. Vanaf januari 2010 zal ons kantorennet bestaan uit zes kantoren: advieskantoren in Castricum, Bergen en Heiloo, en service kantoren in Egmond aan Zee, Schoorl en Limmen. In Heiloo hebben we geïnvesteerd in een lokaal klantcontactcentrum, het nieuwe 'virtuele hart' van onze bank. Bij het contactcentrum komen alle telefoonlijnen en online reacties centraal binnen. Het contactcentrum is iedere werkdag bereik baar van 08.00 uur tot 20.00 uur." Erik Minnema over de consequenties voor Akersloot en Egmond- Binnen: „We handhaven op beide locaties de geldautomaat inclusief het chipknipoplaadpunt, dus kunnen mensen hier nog steeds terecht voor contant geld. Het afstorten van geld via sealbags is hier straks niet meer mogelijk. Daarvoor verwijzen we onze (bedrijven)klanten naar de andere kantoren. Verder werken we nu al met een adviseur die periodiek klanten opzoekt die minder goed ter been zijn. We onderzoeken de mogelijkheid om deze service uit te breiden naar Akersloot en Egmond-Binnen." REGIO - Smit Partners BV accountants, fiscalisten en adviseurs pre senteert zaterdag 7 november het vernieuwde online boekhoudprogramma Samenboeken.nl op de Startersdag. Dit is een nationaal initiatief van de Kamer van Koophandel en wordt gehouden in het Horizon College in Heerhugowaard. Wie wegwijs wil worden in de enorme puzzel van wetgeving, financiën en fiscaliteit, informeert bij accountants en fiscalisten naar de vertaling. Want ook in economisch zwakkere tijden is samenwerken met de accoun tant belangrijk. Inzicht is het fundament en de prognose en begroting vor men handvatten. Smit Partners BV houdt de handvatten warm en vormt samen met de ondernemer een visie. Het accountantskantoor blijft de prognose toetsen en informatie geven zodat er bijgestuurd kan worden waar nodig is. Smit Partners B.V accountants, fiscalisten adviseurs uit Heiloo, geeft bij stand 15 geduren de de hele dag een presentatie van Samenboeken.nl, hét online boekhoud programma waarmee de verwerking onder toeziend oog van de accoun tant verloopt. Het uitgangspunt van Samenboeken.nl is de administratie beter afstem men op ondernemer en accountant. Hierdoor ontstaat een toegankelijke en inzichtelijke administratie. Naast accountants en fiscalisten, zijn ook advocaten, makelaars, kantoorinrichters, verzekeraars, ondernemersvere nigingen en overheidsinstellingen zoals de Belastingdienst, UWVj CWI en de Kamer van Koophandel vertegenwoordigd. Tussen 10.00 uur tot 16.00 uur zijn startende ondernemers welkom in het Horizon College in Heerhugowaard. Ondernemers die geïnteresseerd zijn in het online boekhoudpakket Samenboeken.nl en of in Smit Partners BV kunnen ook rechtstreeks contact opnemen met de accoun tants en fiscalisten. Bel 072-5331700 of surf naar www.smitenpartners.nl of www.samenboeken.nl. CASTRICUM - De gemeente Castricum krijgt een toenemend aantal meldingen van overlast van bruine ratten. Onder andere door het initiatief van enkele buurtbewoners is een groeiend aantal meldingen binnen gekomen. De gemeente vindt de aanwezigheid van ratten natuurlijk een ongewenste situatie en wil voor komen dat haar inwoners hier over last van ondervinden. Daarom heb ben wethouder Hes en de initiatiefnemers de handen ineen geslagen om het probleem in kaart te brengen. Ondanks de inspannin gen van een ongediertebestrijdings- bedrijf lukt het blijkbaar onvoldoen de het aantal meldingen terug te dringen. Om die reden heeft de gemeente het landelijke Kenniscentrum plaag- dieren, het KAD te Wageningen ingeschakeld om advies met het doel de overlast terug te dringen. Het KAD voert onderzoek uitvoeren naar de aanwezigheid van bruine ratten. Gemeente Castricum is met het KAD tevens een uitgebreidere samenwer king aangegaan. Dit betekent voor alle inwoners van Castricum dat zij de mogelijkheid hebben, bij het KAD gratis telefonisch (of met e-mail) informatie in te winnen over alle overlast veroorzakende diersoorten. Goede informatie kan voorkomen dat u zelf onjuiste maatregelen treft die een probleem niet oplossen en schade kunnen toebrengen aan uw gezondheid of de gezondheid van anderen. Daarnaast wordt voorko men dat bij onjuist gebruik, bestrij dingsmiddelen onnodig in het milieu terecht komen. Goede voorlichting werkt preventief zodat nieuwe over last in de toekomst wordt voorko men. Meer informatie: Kennis centrum Dierplagen(KAD)tel. 0317-419660; info@kad.nl of www.kad.nl. EGMOND - Op zaterdagavond 7 november verzorgt muziekvereni ging Lamoraal van Egmont een najaarsconcert in de Lamoraalzaal van Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee. De aanvang is om 20.15 uur. Het najaarsconcert zal in het teken staan van de schilderskunst. Op het programma staat de muzika le uitvoering van een aantal delen van het beroemde werk De schilde rijen-tentoonstelling van Moussorgsky. Tevens zal tijdens dit concert een schilderij met het por tret van graaf Lamoraal van Egmont onthuld worden. Het schil derij komt te hangen bij de entree van de Lamoraalzaal in hotel Zuiderduin. Het is een initiatief van de stichting Standbeeld Lamoraal van Egmont in samenwerking met hotel Zuiderduin. Het concert bevat ook een aantal leuke variaties. Zo zullen enkele koper ensembles, samengesteld uit de muzikanten van het orkest, van zich laten horen. Er is een solistisch stuk in voorberei ding en ook het werk 'Fanfare for the common man', gearrangeerd door dirigent Michael de Graaf staat op het programma. Heeft u zin in een leuke afwisselende muzikale avond, dan bent u welkom in de Lamoraalzaal van Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee. Aanvang 20.15 uur de toegang is gratis. HEILOO - De kunstenares Carla Laroo houdt Open Atelier in haar atelier in Egmond-Binnen. Met onder andere portretten en vrij werk, tot en met zondag 8 november. Het Open Atelier is geopend van 13.00 tot 17.00 uur Aan het Mooijeveld 6 in Egmond-Binnen, tel. 072-5064934, www.carlalaroo.nl. LIMMEN - Op basisschool het Kleurenorkest in Limmen worden er momenteel nieuwe methodes aangewend die behulpzaam zijn bij de soci aal/emotionele ontwikkeling van kinderen en bij leer- en gedragsproblemen. Op de eerste dag na de herfstvakantie werd er kennisgemaakt met het MatriXleren en later in de week is begonnen met 'De ontdekkingsreis'. Ingrid Stoop ontwikkelde de Matrixmethode. Het doel van deze metho de is het zelf aanpakken en oplossen van de problemen, door gebruik te maken van eigen kracht, kwaliteit en potentieel. De afgelopen decennia lijkt de wereld in een stroomversnelling te zijn geraakt. Een stroomver snelling die hoge eisen stelt aan volwassenen, maar zeker ook aan kinde ren. Structuren - zoals bijvoorbeeld de schoolstructuur, normen en gedragswaarden - die jaren geleden nog heel gewoon waren, zijn minder vanzelfsprekend geworden. In een snel veranderende wereld, waarin talrij ke prikkels de aandacht van het kind vragen, bestaat het gevaar dat er onvoldoende aandacht is voor de sociaal-emotionele, psychische en intuï tieve ontwikkeling van kinderen. Hierdoor kunnen zij aan zichzelf gaan twijfelen of zelfs bang en gefrustreerd raken. Om kinderen een baken van kracht in zichzelf te laten leren ontdekken, hebben Maarten van Steenis en Yvonne Weeseman van Paradise Kids Foundation - op basis van jarenlange ervaring in het werken met kinderen - een unieke methode ontwikkeld die dit mogelijk maakt. Deze methode heeft als titel 'De ontdekkingsreis' gekregen en zal uiteinde lijk worden aangeboden aan andere basisscholen. Eind oktober start het twaalf weken durende project, waarin elke week een bijeenkomst met de kinderen is. Voor meer informatie: www.paradisekids.nl, www.matrixme- thodeinstituut.nl, www.kleurenorkest.nl. EGMOND - Op 1 januari 2010 wordt de exploitatie van de Slotkapel in Egmond aan den Hoef overgenomen door Mark Doorn, eigenaar van evenemen tenorganisatiebureau Tone Organizers en directeur van de Nederlandse Concertstichting. Na 28 jaar zal de drijvende kracht achter de Slotkapel Dora Thyssen, het stokje overdragen. Mark Doorn zal zijn jarenlange ervaring als organisator van commerciële en culturele evenementen aanwenden om datgene voort te zetten dat in al die jaren zo prachtig is opgebouwd. Met dit in het vooruitzicht wordt u uitgenodigd voor de eerste Herfst fair op zaterdag 14 november. Tijdens deze fair zullen diverse bedrijven met wie de samenwerking inmiddels is aangegaan hun pro ducten presenteren en willen we u nader kennis laten maken met de bijzondere ambiance van de Slotkapel. De Slotkapel staat al jaren bekend als één van de meest idyllische trouwlocaties van Noord- Holland. In samenwerking met Brenda Leusink, eigenaar van Bijzondere Bruiloft zal deze markt ook op hoog niveau blijvend wor den bediend. Een duidelijke link naar de trouwbranehe zal er dan ook zeker te proeven zijn tijdens deze fair. Maar ook voor andere bij zondere gelegenheden biedt de Slotkapel tal van mogelijkheden. Locatie: De Slotkapel aan de Slotweg 19, Egmond aan den Hoef, datum: zaterdag 14 november van 11.00 tot 17.00 uur. Toegang is gratis. Dora Thyssen geeft in 2010 de expoitatie van de Slotkapel over aan Mark Doorn. Met dit in het vooruitzicht kunt u op 14 novem ber genieten van de Herfstfair. Archieffoto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 18