De 1001 ideeën van Maarten, Lucas en Thomas Bibliotheek Heiloo landelijk gecertificeerd Kunst op de Jan van Rijckenborghschool V H E I L O O 3 De drie programmamakers vullen elkaar goed aan Niesje Bootsma exposeert in bibliotheek INGEZONDEN BRIEF Jubileum Straatverlichting I Straatverlichting II Nu al op de foto met de Kerstman?! UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2009 Vervolg van voorpagina Lucas Bugter: „Voor de aflevering over Olympiakos - AZ zijn we in Athene een discotheek binnenge stapt, waarvan we wisten dat er zich Olympiakos-supporters uit de harde kern bevonden. Ze noemen zichzelf 'Gate 7'. Bij binnenkomst verstomde terstond de muziek en draaiden alle aanwezigen zich demonstratief naar ons toe. Dat was even slikken! Toch is het ons gelukt er een item van te maken. Deze eerste aflevering was een doorslaand succes en werd maarliefst 30.000 keer bekeken! AZ Fhnpage vond de aflevering prachtig, maar raadde ons aan, in het vervolg iets minder risico te nemen." Voor de wedstrijd AZ-Luik stelden de heren van de Rode Draad, gekleed in een wit of zwart over hemd met rode stropdas, zich op bij De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 19.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. de uitgang. Daar maakten ze een item over AZ supporters die de wed strijd voortijdig verlieten. Dit leidt bij veel AZ supporters al langere tijd tot grote ergernis. „Wij spelen hier op in. Het bizarre was, dat AZ een doelpunt tegen kreeg in één van de laatste minuten, terwijl wij buiten het stadion ver trekkende AZ aanhangers interview den. Dit zorgde voor extra emotie." Bugter lacht: „Het was leuk om te horen, dat de volgende wedstrijd door supporters op onze video werd gereageerd door de zogenoemde 'succes supporters' toe te zingen met: 'Hé, moeten jullie niet naar huis?' Daar doe je het voor; om iets in beweging te zetten!" De drie programmamakers vullen elkaar goed aan. Bugter, de produ cer, vervolgt: „Thomas is de rebel onder ons, terwijl Maarten journa listiek vrij sterk is. Zo ging hij, vlak voor de thuiswedstrijd tegen Arsenal, op quasi serieuze wijze op de actuele DSB affaire in. We bluften dat er al een nieuwe voorzitter als opvolger van Scheringa was benoemd. Hiervoor stelden we ons op in de buurt van de vips en felici teerden hen met het mooie nieuws, in de hoop op een reactie." Andere activiteiten van Bugter co zijn te volgen op crossmania.nl, zoals Bodemloos, Perfect Summer (in januari een nieuwe aflevering onli ne) en het nieuwste programma Music Talking. Zaterdag 21 novem ber wordt in samenwerking met Compact in Buk Buk gevierd dat Crossmania één jaar bestaat. Met onder andere een optreden van Heilooër muziektalent Rerni Walsarie (uit Music Talking) samen met Easy Joe. Bugter besluit: „Het wordt een mooie avond met veel muzikaal talent, ook onder de Dj's. En met terugblikken van video's van het afgelopen jaar. Maar we blijven ook vooral vooruit kijken; er liggen nog duizend-en-één ideeën klaar!" HEILOO - Niesje Bootsma schil dert al weer jaren, met veel plezier, bij Tintoretto. De techniek aquarel leren is niet gemakkelijk en het duurt jaren voor je de kennis en de durf hebt om geheimzinnige effec ten te krijgen en de kleuren waar het licht doorheen schemert. En daar kun je - gelukkig - altijd mee verder... Tot 3 januari kunt u een aantal van de schilderijen van Niesje Bootsma bekijken in de expositie ruimte van Bibliotheek Heiloo. Onder de leiding van directeur Jeanette Braam ontvangt Bibliotheek Heiloo het landelijke certificaat. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Bibliotheken hebben in de loop der jaren, naast de van oudsher uitgebreide uit leenservice van boeken en tijd schriften, beeld en geluid, steeds meer een maatschappe lijke rol gekregen. Het bevorderen van taalvaardig heid, belangrijk voor de ontwikke ling van een kind, begint al op jonge leeftijd door het stimuleren van lezen. Tijden veranderen en daar mee de mogelijkheden van lezen; met de opkomst van het digitale tijdperk, zoals internet en het E- book, verandert ook het verwach tingspatroon dat het lezerspubliek van een eigentijdse bibliotheek heeft. Een sinds enkele jaren gele den ingevoerd landelijk certificatie systeem voor openbare bibliotheken waarborgt de kwaliteit naar de klant en bij samenwerking van bibliothe ken onderling. Jeanette Braam is een jaar geleden aangesteld als directeur van Openbare Bibliotheek Heiloo. Onder haar recente leiding heeft Bibliotheek Heiloo dit jaar de eer het landelijke certificaat te mogen ontvangen. „Om hiervoor in aanmerking te komen, moet een bibliotheek aan een flink aantal voorwaarden voldoen. Er wordt ondermeer gelet op de beleidsvor ming, de bereikbaarheid van de bibliotheek en activiteiten voor alle leeftijden." Braam vervolgt: „Vanaf het begin van mijn aanstelling is mij opgevallen, dat Bibliotheek Heiloo zeer actief is in het dorp en een goede samenwerking heeft met ver schillende instanties, zoals scholen, oudereninstellingen en allerlei cul turele instanties. Uitmarkt Heiloo, al 15 jaar georganiseerd door Bibliotheek Heiloo, is hier een goed voorbeeld van. Ik was tijdens de Uitmarkt, die ik dit jaar voor het eerst meemaakte, aangenaam ver rast dat dit evenement zo enorm leeft in Heiloo." Braam beaamt dat niet alle open bare bibliotheken in het land even maatschappelijk actief zijn als Bibliotheek Heiloo. Het onlangs toegekende certificaat is dan ook een waardevolle erkenning en het resultaat van jarenlang goed en onderbouwd beleid. „Het afgelopen jaar heeft Bibliotheek Heiloo zich met name gericht op de ontwikke ling van taalvaardigheid bij jonge ren, door ze op een aantrekkelijke manier aan te sporen meer te gaan lezen. Bijvoorbeeld door een goede samenwerking met scholen en de jongerenhoek 4You, waar op over zichtelijke wijze allerlei boeken en binnenkort ook games aan de jeugd worden gepresenteerd. Het is met de huidige stroom aan (digitale) informatie belangrijk om mensen mediawijs te maken. Ook zullen per 1 januari 2010 de contributietarie ven worden vereenvoudigd en ver anderd. Tot 18 jaar wordt een lid maatschap gratis. In 2011 zal cultuur centraal staan." Bibliotheek Heiloo mag volgend jaar de naam Uitmarkt Heiloo niet meer gebruiken. Op die naam gel den copyrights, geclaimd door Uitmarkt Amsterdam. Braam wil Heilooërs betrekken bij de nieuwe naamgeving: „We nodigen iedereen uit om een andere passende naam te bedenken, die de lading dekt van het brede, culturele evenement. Ideeën kan men tot en met 31 december inleveren in de biblio theek. In de eerste week van 2010 zal de prijswinnaar bekend worden gemaakt." Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd HEILOO - Op de Jan van Rijckenborghschool op het Trompenburg in Heiloo neemt vakleerkracht kunst zinnige vorming Sylvia Kooijmans de leerlingen elke week mee op avontuur. Onder haar inspirerende leiding worden kinderen ware kunste naars. Tijdens de afgelopen lessen van Sylvia maakten alle kinderen vanaf groep drie een kleurige lamp die gedurende de winter maanden in de hal hangen en zo het hart van de school verlichten. Het middelpunt van de school is een ronde hal waar omheen de lokalen gevestigd zijn. Deze win ter hangen daar tachtig veelarmi- ge zonnen. Geheimzinnige zon nen, die de hele winter iets voor de kinderen bewaren. Wanneer je goed kijkt, zie je dat de zonnen overladen zijn met kleine inpak- werkjes van de kinderen. Wat erin zit laat zich raden: ingepakte kastanjes, scherven, schelpen, let ters? Het wachten is nu op het voorjaar als de echte zon weer gaat schijnen en het lamplicht doet verbleken. De kinderen halen hun zonnelamp met alle pakjes naar beneden en hun grote zoek tocht kan beginnen: wie wat bewaart heeft wat! Wij hebben genoten van uw jubi leumuitgave van vorige week. Wat een feest al 75 jaar een uitgave in de regio! Ik heb echter één opmer king. Onze zoon brengt al 1,5 jaar de Uitkijkpost rond. Hij ontvangt daarvoor een zeer kleine vergoe ding. Als er dan een folder bij zit komt er een euro per folder bij. Dat maakt het rondbrengen nog wat leuker voor de bezorgers die er in weer en wind voor zorgen dat de Uitkijkpost op woensdag bij alle adressen in de bus ligt. Zonder fol der is de bijdrage nog geen vijf euro. En nu is uw jubileumuitgave uigevoerd als een extra dik en zwaar exemplaar, dus dat wordt twee of drie keer rijden om de wijk te kunnen bezorgen. En hier wordt dus geen extra vergoeding voor gegeven. Dat was dus geen feestje voor de bezorgers. Om de bezorgers ook mee te laten delen in de feest vreugde zou een kleine attentie toch wel op z'n plaats zijn. Jan Bergsma, namens Teun (en waarschijnlijk alle andere trou we bezorgers) Zou er bezuinigd moeten worden bij de gemeente? Hier en daar is namelijk de straatverlichting uitge vallen. Voor de bewoners van Heiloo is het 'n kleine moeite om even naar de gemeente (openbare werken) te bellen of te mailen en door te geven waar de straatverlichting defect is. De nummers staan op de palen, dus is het makkelijk aan te geven. Maandag 19 oktober heb ik het doorgegeven en nu, bijna twee weken later is het probleem nog niet opgelost. Waarom moet dit zo lang duren? Moet er soms nog meer ver lichting uitvallen, zodat de reparatie goedkoper wordt? Graag zie ik actie van de gemeente voor de veiligheid. Jan Scholten Heiloo Ik woon in een straat waar twee lantaarns staan, die beide niet wer ken. Hiervoor bel ik al twee weken naar de gemeente maar er gebeurt niets. Dan valt het pas op hoeveel verlichting het ook niet doet. Zoals: bocht Roosendaal in Ypestein, ongeveer 15 a 20 lantaarns op de Vennewatersweg. Dit zijn de wegen die ik dagelijks in het donker rij. Ik ben niet nagegaan of dit overal het zelfde is. Johan Wessel Heiloo Beste Kerstman, of misschien beter; beste Dekatuin. Vrijdag 6 november opent u uw kerstmarkt. Ik begrijp dat u heel veel kerst artikelen wilt verkopen, maar moet dat zover gaan dat u de Kerstman daarvoor al zo vroeg laat optrom melen? Hoe zou de Paashaas het vinden als hij al in februari de eie ren moet verstoppen en wat dacht u ervan om al op 30 november Oud en Nieuw te vieren? Dat gaat toch nergens over. U wilt geld verdienen, dat is uw goed recht, maar dat geeft u niet het recht een traditie te mis vormen. De Kerstman zal graag met de kinderen op de foto gaan. Maar liever nog zit hij op de noordpool, samen met zijn rendieren, die nog niet toe zijn aan zo'n lange trip zo vroeg in het seizoen. Of zoals een oud Spaans spreekwoord zegt: 'Verander je een gebeurtenis van plek en tijd, dan raakt het zijn betekenis kwijt.' Sinterklaas Spanje

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 3