Communiceren met pubers door Forte Opkikkertje Keer op Keer Annet Haar Zaak in RTL 4 programma Live 4 You Jan Keesen terug van indrukwekkende Rome-Mekka fietstocht Keer Op Keer overhandigt schilderij en cheque aan Oud Heiloo Lotusbloem van fïetsbinnenband H E I L O O MUSLIMS 12 INGEZONDEN MEDEDELING li NOVEMBER 2009 UITKIJKPOST HEILOO - Forte Kinderopvang houdt op maandag 16 november aanstaan de om 20.00 uur een gratis workshop 'No Go Area'. De lezing wordt gehou den in BSO-vestiging Boekestein - Boekenstein 4- te Heiloo. Spreker is Marina van der Wal, directeur van stichting Mamma weet Alles, het lande lijke netwerk voor ouders van pubers. Met het bereiken van de puberleeftijd lijken de mogelijkheden om contact met je kind te hebben sterk te verande ren. De belevingswereld van je puber lijkt regelmatig een 'no go area'. Hoe kun je als ouder toch toegang blijven houden tot je puber? Forte Kinderopvang organiseert een gratis grensverkennende workshop voor ouders met kinderen in groep 6, 7 en 8. Tijdens deze bijeenkomst krijgen communicatie, communicatiestijlen en do's en don'ts veel aandacht, maar ook wordt er stilgestaan bij de veranderingen die een puberbrein ondergaat. Bij de workshop gaan praktijk en theorie hand in hand, waardoor de work shop aansluit bij ouders die al pubers hebben, maar ook bij ouders met jon gere kinderen die zich voorbereiden op het leven met pubers. De workshop wordt gegeven door Marina van der Wal, directeur van stichting Mamma weet Alles, het landelijke netwerk voor ouders van pubers. Naast haar werk zaamheden voor deze stichting is zij moeder van twee puberzonen en bekend door haar column in een regionale zondagskrant. Geïnteresseerden kunnen zich onder vermelding van hun naam en het aantal personen opge ven via info@fortebv.nl of telefonisch op het nummer 0251 - 658058. Het spreekt misschien voor zich, maar het is niet de bedoeling dat kinderen meegaan naar deze avond. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. Elke maand wordt een door Keer op Keer gekozen vereniging of stichting verblijd met een opkikker van 300,-. De opkikker van de maand november gaat naar Historische Vereniging Oud Heiloo, deze vereniging beheert de Oudheidskamer Heiloo. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Jan Keesen uit Heiloo is veilig terug op Hollandse bodem na een zes- weekse fietstocht van Rome naar Mekka. In ruim 3000 kilometer dwars door droge en vlak landschappen, steile gebergten, woestijnen en langs mooie kusten werden vijf ver schillende landen aangedaan; van Italië en Tlirkije, via Syrië en Jordanië richting Mekka in Saoedi- Arabië. Hij maakte deel uit van een groep van ruim twintig fietsers, die een symbolische brug wilden slaan tussen Rome en Mekka. Om alle bij zondere indrukken te bewaren hield Jan een dagboek bij. Keesen vertelt: „Heel bijzonder was de rit door Turkije, waar we onder politie- escorte overal zomaar konden door rijden. Over dit stuk hebben we twee weken gedaan en dit was licha melijk behoorlijk zwaar door de lange afstanden die we per dag aflegden en vele bergen onderweg. Maar na een week raak je hieraan gewend en krijg je een soort fietsrit- me. De tegenstelling tussen het mooie ruige binnenland en de vaak drukke toeristische en moderne kustplaatsen was groot. Tijdens de tocht door de Arabische landen was de bevolking, in tegenstelling tot wat veel mensen uit het Westen denken, zeer gastvrij en open. Wel werd in ieder land de eigen leider vereerd met grote standbeelden en reusachtige posters. De wegen waren over het algemeen goed." De tocht ging langs een aantal bijzon dere plaatsen, zoals Ma'aloula, een Grieks orthodox dorpje midden in Syrië. Of in het meer toeristische Petra in Jordanië, een verlaten stad uit 600 voor Christus, geheel uitge houwen in de rotsen. De grensover gang naar Saoedi-Arabië was moei zaam; de vereiste visa werden niet verstrekt. Dan maar terug naar Amman, en een vlucht geboekt naar Jeddah, dat in de buurt van Mekka ligt. Keesen vervolgt: „Onderweg zijn een aantal deelnemers ziek geworden; zo fietsten er een aantal Turken mee, die de geloofsbrief van de Paus in Mekka aan de irnan zou den overhandigen. Zij moesten ech ter wegens ziekte voortijdig afha ken. De brief is uiteindelijk over handigd aan de emir van Mekka. „Wat Keesen opviel was, dat ondanks eeuwenoude tradities en levensritmes, gericht op het dage lijks gebed, jongeren wel degelijk openstaan voor moderne communi catiemiddelen als internet en daar door op de hoogte zijn van, en geïn teresseerd zijn in, wat er in de rest van de wereld te koop is. Hij ziet de toekomst dan ook niet zo somber in als het gaat om het slaan van een brug tussen het Westen en de Arabische wereld. Al leverde het 'peloton' van toerfietsers door de woestijn nog wel eens verbaasde blikken op bij de lokale bevolking. Maar al gauw sloeg de argwaan over in hartelijke gastvrijheid, zowel tijdens de ontvangsten bij sjeiks als bij de gewone mensen onderweg. Heilooër Jan Keesen terug van fietstocht van Rome naar Mekka. De tocht ging langs een aantal bijzondere plekken. Aangeleverde foto HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt een workshop lotusbloem van fietsbinnenbanden aan. Deze vindt plaats op donderdag 12 november van 19.30 tot 22.00 onder leiding van Ina Bennen in het Open Huis te Heiloo (boven winkel centrum 't Loo). Met een leuke (kerst)deeoratie gaat u aan het einde van deze avond naar huis. Het Nivon zorgt voor fietsbinnenbanden en verdere toebehoren zodat u direct aan de slag kan gaan. Minimale opgave: acht. Er zijn nog plaatsingsmogelij kheden. Kosten workshop 9,- inclusief materiaal. Leden ontvangen reductie. Opgeven kunt u bij: Reina Mulder, tel. 072- 5333127, Ria van der Laan, tel.5333217, Daisy Groenland, tel. 072-5330088. HEILOO - Op zaterdagmiddag 7 november bezocht een delegatie van vier personen van Keer op Keer de Oudheidkamer van de Historische Vereniging Oud Heiloo. Behalve dat zij graag gebruik maakten van de mogelij kheid deel te nemen aan een rondleiding door de nieuwe tentoonstelling Het Lustoord Heiloo kwamen zij om aan de vere niging enkele zaken te overhandi gen. De heer Wirn Loos, werkzaam bij de kringloopwinkel, bood de ver eniging een schilderij van de Witte Kerk aan van de hand de schilder Poppe Darnave en een ets eveneens van de Witte Kerk. Beide vormen een prachtige uitbreiding van de col lectie van de vereniging. Mevrouw Antoinette Bontje-Oud van de Commissie Goede Doelen van Keer op Keer overhandigde tevens de Opkikker van de maand november, een cheque van 300,-. De voorzit ter van de vereniging nam zowel het schilderij als de cheque dankbaar in ontvangst. De realisatie van de plan nen om in de Oudheidkamer enkele bouwkundige vernieuwingen uit te voeren en met name de filmzaal te vernieuwen komt door deze gift dichterbij. Na de overhandiging werd aan de hand van de prenten en kaarten van de tentoonstelling nog geanimeerd nagepraat over de ont wikkeling van Heiloo in de geschie denis en in het heden. Antoinette Bontje-Oud overhandigt Heilooër kunst en een che que aan Wim Loos. Aangeleverde foto HEILOO - Carlo Boszhard en Irene Moors presenteren het RTL4 program ma Carlo Irene: Live 4 You, waarbij in iedere aflevering ook een metamor fose-item de revue passeert. Op zondag 15 november is te zien hoe Annet Dekker van Annet Haar Zaak nVv en twee andere topstylisten advies geven omtrent de styling van het kapsel van een jonge vrouw, die zich heeft opge geven voor een complete metamorfose. Het model geeft vervolgens aan welk haaradvies haar persoon lijke voorkeur heeft. De topstylist van keuze ver zorgt het bijpassende kap sel. Annet: „Ik heb in mijn advies rekening gehouden met wat zij met het nieuwe kapsel wil uitstralen en wat goed bij haar gezicht past. Daarbij let ik boven dien op het behoud van haarkwaliteit." Hoe het afloopt en of de keuze op het idee van Annet valt, kan men aanstaande zon dag bij Carlo Irene: Live 4 You op RTL4 om 17.25 uur zien!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 12