Sint Nicolaas komt naar Limmen! IJsclub Akersloot 110 jaar jong Themamiddag Vredeburg "°oi °w^e" Alkmaarse Bigband bij Jazz Session Club Vredeburg regio 19 MjespanJ In het park bij de Enterij zal een echte ballonnenwedstrijd plaatsvinden In 1899 opgericht door boeren, tuinders en notabelen Helmert Woudenberg Voordracht over gebrandschilderd glas-in-lood Alzheimer Café LIMMEN - Hij komt, die goede Sint met vele pieten op zondag 15 november naar Limmen. Vanaf 14.00 uur zullen de Pieten in de haven van Limmen aankomen en de kinderen ver maken met spektakel en muziek. Hier zal Peter Dekker samen met de burgemeester mevrouw Emmens-Knol de Sint binnenhalen en toespreken. Daarna zal de optocht met drumband en harmo nie door het dorp starten. Op de basisscholen in Limmen worden in de voorgaande week kleurplaten en naamkaartjes uitge deeld onder de kleinste kinderen. Kleur de kleurplaat zo mooi moge lijk in. Bij aankomst op het Stet kan deze direct worden ingeleverd en in ruil daarvoor krijgt uw kind een (met helium) gevulde sinterklaas ballon. Hiermee gaan de pieten leuke acts doen en tijdens de optocht zal in het park de Enterij een echte ballonnenwedstrijd gaan plaatsvinden. Vul daarom thuis ook het naamkaartje met adresgegevens in en knoop deze aan de ballon. Voor meer informatie of downloa den kleurplaat, zie www.sinterklaas- limmen.tk. De route: vanaf het Stet, Achterweg, Dampegheestlaan, DusseldorperwegEnterij Middenweg (noordelijke richting), Nachtorchis, Rietorchis, Zonnedauw, Dusseldorperweg. In het park van de Enterij zal tijdens deze optocht de ballonnenwedstrijd plaatsvinden. Het zou ook extra feestelijk zijn wanneer de mensen langs deze route de vlag uithangen ter ere van de Sint. Na zijn rondrit komt het gevolg om circa 15.45 uur bij de kerk aan, waar pastor Oiling de Sint en zijn pieten officieel zal verwelkomen. Om 15.35 uur gaat de kerk open. Voor een veilig binnenkomen van de kinderen wordt er vooral gevraagd NIET te dringen bij het naar binnen gaan. De ouders worden vriendelijk verzocht in de zijbeuken plaats te nemen, zodat alleen kinderen gaan zitten in de banken van het 'Kinderland'. Pastor Oiling zal samen met Peter Dekker, Sint Nicolaas ontvangen. Rond 16.30 uur besluiten Sint en Pieten hun bezoek. De intocht wordt mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van de Limmen Ondernemers Vereniging, SKJL/Kerkeveiling en de Ontwikkelings Groep Limmen. Mocht u deze intocht ook willen steunen, kunt u een vrijwillige bij drage doen in een speciale Sinterklaas(melk)bus bij Albert Heijn of tijdens de intocht achter in de kerk. Info tel. 072-5053686. IJsclub Akersloot werd in eerste instantie opgericht om te zor gen dat de ijswegen sneeuwvrij en begaanbaar waren. Eigen foto Een dag nadat de goedheiligman zijn landelijke intocht heeft beleefd, zal hij op zondag 15 november de kinderen toezwaaien op de kade aan 't Stet in Limmen. Aangeleverde foto AKERSLOOT - In het weekend AKERSLOOT - Op 23 december 1899 richtte een gezelschap van boeren, tuinders en notabelen IJsclub Akersloot op. Toen voornamelijk om te zorgen dat de ijswegen sneeuwvrij en begaanbaar waren. Ook werden er al snel wedstrijden gereden om prijzen als worst en gerookte hammen. Door de decen nia heen heeft IJsclub Akersloot zich ontwikkeld tot een organisatie die op de kunstijsbaan de jeugd het schaatsen leert. De laatste jaren is er bij minimale vorst een veilige landijsbaan beschikbaar waar vnml voor de jeugd speelse en sportieve ijsaetiviteiten worden georganiseerd en een koek-en-zopie wordt geëx ploiteerd. Bij echt doorgaande vorst hebben we een toertocht. Het laatst in 1997. Aan de voor avond van het 110-jarig bestaan heeft de jubileumcommissie extra activiteiten georganiseerd. Op 20 november is er voor de leden een spannende avond in de Lelie ver zorgt door Jolanda Linsehooten. Bekend van haar ijskoude avon tuur: Into the White, in Alaska met sledehond Herschel, die ook aanwe zig zal zijn. Deze avond is een try-out voor de theaterpremiere van 26 november en alleen toegankelijk voor leden van IJsclub en AMAK. Entree 5,- (mclusief koffie/thee) aanvang 20.00 uur. Aanmelden op dedrie- hoek@quicknet.nl of tel. 06- 51751144. De oprichtingsdatum 23 december wordt gebruikt om over dag samen met de leden te gaan schaatsen; of op natuurijs of op de Meent, 's Avonds vindt in de Lelie een korte jaarvergadering plaats gevolgd door een optreden van oud marathon kampioen Rien de Roon. Deze elfstedenrijder en tweemaal marathonkampioen van Nederland zal de leden op humoristische wijze onderhouden over zijn heldhaftige ijsverleden. Een film over de histo rie van IJsclub Akersloot, geprodu ceerd door plaatselijk schaatsikoon Jan Veldt, wordt ook vertoond tij dens deze avond. Met een gezellig samenzijn zal deze avond het 110-jarig bestaan verder worden gevierd. Op 2 januari gaat het jeugdsehaatsen weer van start. Jeugdleden, of zij die dat wil len worden, van groep 5 tot en met 8 kunnen zich aanmelden bij Tinie Woning, tel. 06-27317548, e-mail schouw@alice.nl. Zie ook www.ijs- clubakersloot.nl. ALKMAAR - Het Alzheimer Café is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familieleden en vrienden. Ook hulpverleners en andere belang stellenden zijn welkom. In het Alzheimer Café wordt dementie bespreekbaar gemaakt en levert daarmee een grote bijdrage aan de maatschappelijke acceptatie en integratie van mensen met dementie. Op 18 november is het onderwerp Dementie en Verliezen. Plaats: Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeekhof 97, Alkmaar. Aanvang: 19.30 tot circa 21.30 uur. Inloop: vanaf 19.00 uur. Voor inlichtingen: M. Steenhoek - Gravesteijn, tel. 072-5337612. LIMMEN - Gebrandschilderd glas-in-lood staat op de agenda van de tweede themamiddag van dit seizoen in Limmen. Mevrouw Janneke van Zanten uit Heerhugowaard houdt deze voor dracht over Glas in Lood op don derdag 12 november in de Vredeburg, aanvangstijd 14.00 uur. Wie geniet er niet van de warme schitteringen van gekleurd glas-in- lood. Het is een oud medium, dat oorspronkelijk vooral in kerken werd toegepast, maar vanaf de 16de eeuw ook in openbare gebouwen en als kleine ruitjes in privéwoningen te zien was. De geschiedenis van gebrand schilderde ramen gaat terug tot de elfde eeuw. In de kleine ramen van Romaanse kerken werd al gekleurd glas geplaatst, maar de periode van de gotiek was de toptijd van het gebrandschilderde glas. Vooral de roosvensters geven de kerken hun mystieke glans. De Sint Janskerk van Gouda is beroemd vanwege de renaissaneeramen van de gebroe ders Crabeth. In de 17de eeuw was hier in Noord-Holland vanuit het protestantisme weinig belangstel ling voor gebrandschilderd glas. Pas in de tweede helft van de 19de eeuw werd de oude brandsehilderteeh- niek herontdekt voor neogotische kerken en andere gebouwen. De oudst bewaarde gebrandschil derde ramen in Alkmaar zijn in de Laurentiuskerk (1862) te zien. Met de Jugendstil en de Art Déco brak er weer een toptijd aan waarin veel geëxperimenteerd werd met glas-in- lood. Uiteraard heeft mevrouw van Zanten vele illustraties. De middag behoort tot de serie georganiseerd door de Activiteitencommissie KBO Limmen. had er een speciaal, eenmalig optreden van de acteur, Helmert Woudenberg plaats in de RK kerk te Akersloot. Op initiatief van de gezamenlijke kerken van Akersloot/Uitgeest was hij uitgenodigd om zijn solo-stuk Jezus voor het voet licht te brengen. Hij heeft deze monoloog zelf geschreven op grond van uitgebreide bestude ring van de oer-teksten. Het is een indrukwekkend, ontroerend stuk, waarin de acteur 'in de huid' van de per soon van Jezus van Nazareth kruipt. Emotie, humor, boos heid; alle aspecten kwamen intensief aan bod. Mensen, die al talloze malen de Bijbelteksten hadden gelezen, zagen deze teksten nu met geheel andere ogen, doorleefd en met passie gebracht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 17