Ouderenwinkel primeur voor Noordholland Midden Fun-Air bij Brasserie Woudhoeve groot succes! Alkmaarse Bigband bij Jazz Session Club Sint Nicolaas en Zwarte Piet stomen op richting Akersloot Concert Crescendo in sporthal De Schulp Wijnen proeven voor het goede doel REGIO 19 INGEZONDEN MEDEDELING Misschien win je wel een prijs met de mooiste tekening voor Sinterklaas! De sint maakt een korte rijtoer door Akersloot in een open koets Leo Stork exposeert maritiem werk en pentekeningen Lionsclub Langedijk houdt wijnproeverij in De Vredeburg te Limmen KORTOM Katholieke Vrouwengilde Limmen Welkom in de serre Vogeltentoonstelling Move bij Vrouwen van Nu in Akersloot UITKIJKPOST li NOVEMBER 2009 LIMMEN - Donald en Wieke Bismeijer openen zaterdag 14 november hun ouderenwinkel aan het Palet 1 in Limmen. Een jarenlange droom is daarbij werkelijkheid geworden. Donald: „In deze tijd van recessie heb ook ik mijn baan verloren. We zijn niet bij de pakken neer gaan zitten, maar hebben de kans gegrepen een andere koers te gaan varen. Een koers van zelfstandig ondernemer in de ouderenzorg. We hebben een concept gevonden wat voor deze regio uniek is. Ouderenwinkel Limmen is gespecialiseerd in comfortar- tikelen en hulpmiddelen voor senioren. Artikelen die het onder meer moge lijk maken zolang mogelijk thuis te blijven wonen. Wij vinden het belangrijk dat ouderen een ruime en vrije keuze hebben in de aanschaf van producten die "het ouder worden leuker maken." Daarbij kunnen wij ze deskundig advi seren. Ouderenwinkel.nl richt zich hoofdzakelijk op senioren (56+) die het ouder worden zo aangenaam mogelijk willen beleven. Het motto van oude- renwinkel.nl is dan ook "De winkel die ouder worden leuk maakt". Een simpel te bedienen telefoon of een rollator die er gewoon mooi uit ziet. Bij de ouderenwinkel zijn alle dingen die het leven voor ouderen wat makkelijker maken onder één dak te vinden. Het assortiment van de oude renwinkel is erg breed en varieert van gezondheidsproducten tot producten in de hobby- en vrije tijdssfeer. Alle producten hebben gemeen dat zij het comfort en de luxe voor de ouder wordende mens bevorderen. Hierdoor wordt het mogelijk om (langer) zelfstandig te kunnen blijven wonen. Aangekochte spullen kunnen thuis worden afgeleverd. Ouderenwinkel.nl verkoopt rechtstreeks aan particulieren. EGMOND - Het eerste Fun-Air themafeest bij Brasserie Woudhoeve was op zaterdag 31 oktober een groot success! Het team van Dirk en Marijke van Ekeren heeft laten zien dat het mogelijk is om een themafeest neer te zetten dat zeer de moeite waard is om bij te wonen. De Brasserie was omge toverd tot een heus Airport Plaza. Met ineheekbalie, seeuritypoort en zelfs de gates ontbraken niet. De drankjes en hapjes werden geserveerd door ste wardessen. De passagiers werden op het parkeerterrein ontvangen door verkeersleiders, die hen veilig binnen loodsden naar hun parkeerplaats en de incheck balie. Bij de paspoortcontrole werden ze voorzien van tickets met vouchers die zij die avond konden inwisselen. Om de vertraging aange naam te maken waren er optredens van diverse artiesten en er werd gedanst en gezongen, terwijl Woudhoeve Airport Catering' het eten verzorgde. Er was... Nee niet alles meteen vertellen. U moet het zelf een keer komen meemaken! Het zag er prima uit en het smaakte nog veel beter. De gezag voerder van deze avond was de graag geziene zanger/entertainer Gerrit de Gast. Hoe de avond verder verliep wordt hier niet uit de doeken gedaan, want er nog meer van deze Fun-Air themafeesten op het programma. Aarzel niet te boeken voor de volgende vluchten van Fun-Air met 'onbekende' bestemming? Deze staan gepland op 28 november, 23 januari en 27 maart. Misschien is een ticket een leuk deeemberkado! Of voor een familie, vrien den, verenigings- of bedrijfsuitje? Aan overboeking doet deze maatschappij niet en het zou toch jammer zijn als u deze vlucht mist? Reserveren: 072- 5070314 of 06-53772905. LIMMEN - De Alkmaarse Bigband treedt samen met ster solist Loet van der Lee op bij de Jazz Session Club Vredeburg op zondag 15 november vanaf 16.00 uur in de Vredeburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen. Op 15 november is er weer een heel bijzonder gastoptreden, nl. de Alkmaarse Bigband. Dit is één van de beste bigbands van Noord Holland, die zeer professioneel geleid wordt door trombonist Erik Blok. Het 43 jaar oude orkest is qua repertoire gebaseerd op de muzika le fundamenten van de Count Basie Bigband, maar natuurlijk worden er ook stukken gespeeld van Duke Ellington en Mercer en zelfs van modernisten als Thad Jones/Mel Lewis en Lenny Niehaus. Maar ook Latin en funky stukken worden beslist niet uit de weg gegaan. En dat zanger Theo van Gooi op een voortreffelijke wijze de stijl van Frank Sinatra neerzet is natuurlijk ook niet niks. Maar wat helemaal niet niks is, is de gastso- list, de de Alkmaarse Bigband mee neemt, nl. ster-trompettist Loet van der Lee, één van de allerbeste trom pettisten, de Nederlandse jazzseene kent. Het wordt een heel bijzonde re, swingende middag met een geweldig orkest en een fenomenale solist op trompet. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072- 5053414, timmer.limmen@worl- donline.nl. AKERSLOOT - Een dag na de landelijke aankomst zal Sint Nicolaas een bezoek brengen aan Akersloot. Zondag 15 november zal hij samen met zijn pieten om ongeveer 12.00 uur jachthaven ARZV binnenva ren. De Ondernemers Vereniging Akersloot (OVA) prijst zich weer gelukkig met de komst van de Sint. Het jaarlijks terugkerende evene ment is het paradepaardje van de OVA. Na aankomst in de haven van de ARZV Zal Sint-Nieolaas een korte rijtoer houden door Akersloot in een open koets. Hierna begeeft hij zich naar de Rooms Katholieke Kerk van Akersloot. In de kerk wordt de toe gestroomde menigte vermaakt door een muzikaal duo en het kinderkoor de meerzangertjes. Na een kwartier de stemmen te hebben losgemaakt, zal Sint Nicolaas zijn intrede maken in de kerk, waar hij de toegestroom de kinderen zal toespreken. Burgemeester Emmens-Knol van Castrieum en Pastor Henk Hudepohl zullen de sint in Akersloot komen begroeten. Alle kinderen die een tekening of ander werkstukje voor de Sint gemaakt hebben, kun nen deze aan de pieten overhandi gen tijdens de intocht. Voorzie deze EGMOND - Op zaterdag 14 november geeft Gemengd Koor Crescendo uit Egmond-Binnen een concert in het Dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen. Onder de bezielende leiding van de dirigent Pirn Abbestee heeft het koor grote vooruitgang geboekt in de laatste jaren! Op deze avond zal ondermeer ten gehore worden gebracht: twee romantische liede ren van Joseph Haydn, Four songs for Sailors van George Dyson en I dreamed a Dream uit les Misérables. Door medewerking van mannenkoor Zanglust en Jazz koor Nice Work is het mogelijk gewor den om een zeer gevarieerd pro gramma samen te stellen. De toe gangsprijs bedraagt 7,50 per persoon. Aanvang 20.15 uur. DE EGMONDEN - In het Historisch Informatie Centrum (HIC) aan de Slotweg 46 in Egmond aan de Hoef, exposeert Leo Stork uit Egmond-Binnen van 1 tot en met 29 november. Elke donder dag, vrijdag, zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur is hier zijn maritieme werk op basis van olieverf, acryl en aquarel te zien, alsmede pentekeningen van De Egmonden en van andere markante plaatsen in Noord-Holland. Storks' acrlyschilderij van de reddingboot van Egmond aan Zee werd door de KNRM als kerstkaart uitgebracht. Gelijktijdig met de tentoonstelling wordt een set van vijf verschillende kerst/winterkaarten van Storks hand uitgebracht, naar pentekeningen van markante punten in De Egmonden. Aangeleverde foto LIMMEN - Lionsclub Langedijk organiseert op vrijdag 20 november om 19.30 uur een wijnproeverij in de stolpboer derij De Vredeburg in Limmen. De opbrengst wordt in het voor jaar besteed aan een dagje uit voor zelfstandig wonende ouderen in Langedijk en omstreken. Ieder jaar organiseert de vrou wenclub Lions Langedijk een ver rassingsuitje voor ouderen die een opkikkertje verdienen. Het dagje uit begint met koffie en gebak waarna een mooie rondrit door de omge ving wordt gemaakt. Ergens onder weg bieden de Lions hun gasten een heerlijke lunch in een restaurant aan. Wijnkenner Monique Meegdes van wijnhandel Confusion Wines zorgt voor onbekende en bijzondere wijnen van heinde en ver. Ook bijpassende kazen worden geserveerd. Monique doneert een bedrag per fles aan het goede doel. De Lions hebben ook een assorti ment relatiegeschenken samenge steld. Bij elk geschenk zit een kaar tje waarop staat dat u met dit geschenk een goed doel steunt. De wijngeschenken kunt u tijdens de proeverij bekijken. Een percen tage van de verkoopopbrengst van de relatiegeschenken gaat ook naar het goede doel. Lionsclub Langedijk nodigt u uit om deel te nemen aan deze gezellige avond in de bijzonder sfeervolle boerderij De Vredeburg aan de Dusseldorperweg 64 in Limmen. U bent om voor 15 per persoon mee te proeven. Opgeven kan bij gerardine.res@hetnet.nl, tel. 072- 15051771. U kunt ook op de avond zelf besluiten om te komen. wel van je naam en adres, want mis schien win je wel een prijs voor de mooiste tekening. De voorbereidin gen voor de intocht zijn al weer weken in volle gang en naast heel veel vrije tijd die het kost om de sint binnen te halen, kost dit ook heel veel geld. Gelukkig zijn er heel wat bedrijven geweest om de OVA te ondersteunen met de financiële kant van de intocht. Zonder deze 'subsponsors' zou de sint Akersloot niet elk jaar kunnen aandoen, aldus Rob Dekker een van organisatoren van de intocht van Akersloot. Volgend jaar hoopt de organisatie een bijdrage vanuit de gemeente te kunnen ontvangen, zodat dit volksfeest nog jaren kan worden georganiseerd voor de hon derden inwoners en bezoekers van buiten Akersloot. LIMMEN - KBO nodigt u uit voor de ledenavond op woensdag 18 november in de Burgerijaanvang 20.00 uur. Gerarda Groot- Mak komt vertellen over haar boek met de titel Alleen met velen. CASTRICUM - Liefhebbers en verzamelaars van Antiek en Broeante, mooi serviesgoed, glas werk, bestek, linnengoed, of zij die op zoek zijn naar een passend Sinterklaas- of Kerstcadeau, zijn weer 'Welkom in de Serre', om vrijblijvend een kijkje te nemen. 'In de Serre' is geopend op: Vrijdag 20, zaterdag 21, zondag 22 november en vrijdag 27, zater dag 28, zondag 29 november. De openingstijden zijn van 11.00 uur tot 16.00 uur. Het adres is: Geelvinekstraat 6 (achterom) Castrieum, tel. 0251-656840. AKERSLOOT - Vogelvereniging Pracht en Praal houdt haar jaar lijkse tentoonstelling in de Lelie, Rembrandtsingel 3 in Akersloot. De openingstijden zijn: Vrijdag 13 november van 14.00 tot 22.00 uur, Zaterdag 14 november van 10.00 tot 21.00 uur en zondag 15 november van 10.00 tot 16.30 uur. De toegang is vrij en er is tevens vogelverkoop. AKERSLOOT - Diabetes is een van de grote gezondheidsproble men in de nabije toekomst. Maar liefst vijf medewerkers van Move komen bij Vrouwen van Nu in Akersloot verschillende aspecten van suikerziekte belichten. Beweging, voedsel en voetverzor ging komen aan de orde. Ook niet leden kunnen deze avond bij wonen op woensdag 18 november vanaf 20.00 uur. In Bar 't Achterom, Kerklaan 20 Akersloot. Toegang niet leden: 5,- euro.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 19