GTH turnsters goed van start gegaan Winst voor badminton 't Vennewater 3 Heilooër wielrenster Anne de Wildt krijgt contract bij Leontien.nl sport 25 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO FC Boscrossers winnen Piet Ende BMX bokaal Voor Merel, Denise en Laura was het de eerste wedstrijd Het trainingsschema bij Leontien.nl is sterk gericht op de persoon Train ster Dojo 'tLoo haalt zwarte band TURNEN HEILOO - Zondag 8 november turnden zes meisjes de eerste competitiewedstrijd van het seizoen in Castricum. In de eer ste wedstrijd was het de beurt aan Merel Dalenberg, Denise Koppes, Laura Arends (instap) en Emma Henriét (pupillen 1). Voor Merel, Denise en Laura was het de eerste wedstrijd, maar alle meisjes hebben uitstekend gepresteerd. De wedstrijd begon op sprong, een onderdeel waar door hen nog verder aan gewerkt moet worden. De meisjes lieten echter allemaal een sprong zien waar ze tevreden over mogen zijn. Daarna lieten ze op de brug een mooie oefening zien. Emma turnde een zeer sterke oefening met een perfecte afsprong, deze oefening leverde haar 13.40 punten op. Ook Laura was goed op dreef, zij turnde haar oefening keurig uit: 12.35. Het derde toestel was de balk, alle meiden turnden een sta biele oefening. Merel turnde zeer netjes en behaalde voor de balkoe- fening een 11.80. De jonge turnsters sloten de wed strijd af met een goede vloeroefe ning. Denise turnde een keurige oefening: 13.90. Over het eindresultaat mogen ze zeer tevreden zijn, instap: Merel zesde, Denise en Laura tweede en bij de pupillen 1 ging Emma met de zilveren plak naar huis. 's Middags was het de beurt aan de junioren; Samantha Robertson en Chantalle Roetink. Beiden heb ben hun oefeningen ten opzichte van vorig jaar qua moeilijkheid en uitvoering zeer verbeterd. De mei den hebben een stabiele wedstrijd gedraaid in sterk deelnemersveld. Chantalle behaalde onder andere op sprong 10.60 en op balk door een mooie afsprong 10.35. Samantha behaalde een 10.10 voor haar vloer oefening. BADMINTON HEILOO - Team 3 van 't Vennewater badminton speelde dit weekend tegen Upsilon uit Wognum. Beide teams staan dicht bij elkaar in de hoofdklas se poule en zijn aan elkaar gewaagd. Michel Deguelle en Martijn Muilwijk gingen goed van start. Zij wonnen met 21-9 en 21-16 de herendubbel. De dames, Hester van der Maten en Brenda Mannes, had den meer moeite. De eerste set ging verloren met 21-9, in de tweede set herstelden zij zich en deze werd gewonnen met 21-19. In de derde set moest nog hard gewerkt worden om het tweede punt binnen te halen. Deze werd uiteindelijk gewonnen met 21-18. Met 2-0 voor sprong ging het team de enkels in. Maurice van der Mey speelde een spannende partij. De eerste set ging met 21-15 naar Maurice. De tegenstander pakte de tweede set en won deze met 21-11. In de derde set gingen de heren gelijk op, Maurice delfde het onderspit en ver loor met 21-18. De eerste dame van Upsilon was te sterk voor Brenda, ook zij verloor haar enkel. Michel won in twee sets en bezorgde het team het derde punt. Ook Michelle van Dijk was te sterk voor haar tegenstander met 21-12 en 21-14 won zij haar partij waarna het team 4-2 voor kwam te staan. Maurice en Michelle speelde de eer ste mix, een leuke pot maar het duo kwam net iets tekort. Met tweemaal 21-17 ging de winst naar de tegenstander. Martijn en Hester kregen hierdoor meer druk op de schouders, het winnende punt lag in hun handen. De eerste set werd gewonnen met 21-15. In de tweede set stonden Hester en Martijn 20-16 achter, iedere fout zou een derde set betekenen. Ze kwamen sterk terug en wisten in de verleng ing met 23-21 te winnen. Een mooie 5-3 overwinning voor team 3. HEILOO - Op zondag 8 november heeft de zestienjarige Karen Stevenson uit Heiloo in de sporthal in Beverwijk haar zwarte band judo behaald. Karen komt tegenwoordig uit voor Ben Rietdijksport, maar is als judotrainster nog nauw verbonden aan Dojo 't Loo waar ze ooit begon met judo. Een judo-examen doe je natuurlijk niet alleen, dus clubgenoot Jasper Henselmans was bereid zich als 'slachtoffer' door Karen te laten gooien, zodat zij de diverse technieken kon laten zien. Meer dan de helft van de kandidaten uit Noord Holland slaagde niet voor hun examen bij de strenge examinatoren, maar Karen toonde met een mooi exa men aan dat zij zowel de staande technieken als het grondwerk meer dan voldoende beheerst. Aangeleverde foto WIELRENNEN HEILOO - Het Heilooër wieier- talent Anne de Wildt (20 jaar) is gedurende het seizoen 2008/2009 succesvol uitgeko men voor het Batavus Lady Cycling Team. De gehele ploeg haalde goede resultaten in diverse wegkoersen in binnen- en buitenland (Anne werd achtste in het algemeen klassement van de UCI in Tsjechië). Helaas vie len wegens ziekte haar persoonlijke prestaties afgelopen juni tijdens het Nederlands Kampioenschap op de weg een beetje tegen, maar inmiddels is ze weer op haar oude niveau terug en heeft in de meer daagse Holland Lady Tour (eind september) een goede tijdrit gere den. En op het Nederlands Clubkampioenschap in Hoogezand- Sappemeer (j.l. oktober), waar ze uitkwam voor haar club WV Noord- Holland, behaalde ze een derde plaats. Als je bedenkt, dat ze tussen alle trainingen en wedstrijden door ook nog een opleiding voor ver pleegkundige volgt, zijn haar prestaties des te opmerkelijker. De progressie en het doorzettingsver mogen van Anne de Wildt zijn ook bij meervoudig wereldkampioene Leontien van Moorsel en haar man Michael Zijlaard opgevallen. Zij begeleiden het goed presterende Leontien.nl, dat uit 14 talentvolle wielrensters bestaat. Anne: „Ze hebben me, zonder dat ik er erg in had, al een tijdje in de gaten gehouden. Je komt elkaar op koersen tenslotte wel vaak tegen. Michael Zijlaard heeft tijdens de Lady Tour mijn trainer Paul Tabak benaderd om mij te polsen of ik interesse heb om voor Leontien.nl te rijden. Ik dacht eerst dat Paul een geintje maakte, toen hij mij dit mededeelde." Op 29 september vond het eerste gesprek plaats en inmiddels heeft ze een contract bij de ploeg. Anne ver volgt: „Ik vind het een hele eer om voor dit team te mogen rijden. Ik wil me er volledig op focussen en stelde Leontien voor om te stoppen met mijn opleiding. Dit raadde ze me stellig af, daar maar weinig wiel rensters alleen van de sport kunnen leven. Ik heb gelukkig met mijn opleiding wel afspraken kunnen maken over de verdeling van mijn stage-uren." Het trainingsschema bij Leontien.nl is sterk gericht op de persoon, met onder andere hard- loopdagen en om de twee weken een ontmoeting om de ploeg hecht te maken. Het zal meer tijd en inspanning kosten, maar dat heeft ze er graag voor over. Anne vindt het een hele eer om voor het team van Leontien van Moorsel en Michael Zijlaard te gaan rijden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 23