Wim van Wijk vent veertig jaar langs de weg >F-~7rv; H lo Internetten met je eigen laptop en PDA in Bibliotheek Heiloo H E I L O O 3 Meer herfst in het Heilooër Bos Hallo lieve kinderen van Heiloo fruit A/let Het Nationaal Schoolontbijt bij de les! UITKIJKPOST li NOVEMBER 2009 HEILOO - De maandelijkse natuurwandeling door de verschil lende onderdelen van Landgoed Nijenburg, georganiseerd door het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie, voert in november naar de zuid-oostkant, het zoge naamde Engelse Werk. Dit is een parkachtig gedeelte, aangelegd in de Engelse landschapsstijl met kronke lende paden. Er is daar meer te zien: een aardige boerderij, een linden-, eiken- en beukensingel en een heel oude taxus. Er kunnen stinkzwam men en bovisten zijn en sporen van allerlei dieren, besdragende struiken. Daar staat een zoete kriek en een waterwilg. De wandeling op zondag 15 november begint om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kenne- merstraatweg en duurt ongeveer twee uur. Trek stevige, waterdichte schoenen aan en warme kleding. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlich tingen kunt u mailen naar IVN- Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072- 5325110. Opgave vooraf is niet nodig. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 19.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk ven met een waterloos drukproces HEILOO - Wim en Annie van Wijk namen veertig jaar gele den, op 17 november 1969, de winkel en ventwijk over van melkboer Kraakman aan het Slimpad, hoek Heerenweg. Aangewaaid uit Amsterdam, waar Wim al in de zuivel werkte, hadden Wim en Annie geen idee wat het dorp Heiloo hen zou brengen. Annie bestierde de winkel terwijl Wim met het oude melkkarretje langs de weg ging. In het begin verkocht Wim, net als Kraakman voor hem, nog losse melk uit bussen. Wim lacht: ,Dan kwamen mensen met een pan netje aan dat ik vulde met verse melk. Dat raakte gelukkig gauw over, want het was best een gedoe." Het oude truekje werd enkele jaren later verruild voor een Volkswagenbus met aanhanger, daarna kwam de eerste luxe winkel wagen met een voor die tijd zeer uit gebreid assortiment aan producten, zoals zuivel, groenten en fruit, maar ook brood en koekjes van warme bakker Kaandorp. In 1987 verenig den Henk Kaandorp, Paul Morseh en Wim van Wijk zich in Zuivel Service Heiloo. In weer grotere win kelwagens rijden de mannen hun Nog een paar weken en dan is het weer zover. Op zaterdag 21 november komt Sinterklaas weer naar Heiloo. We gaan er dan weer een fantastisch feest van maken en hopen natuurlijk dat jullie allemaal komen. De intocht zal wederom star ten op het schoolplein bij de Radboudschool/Springschans omstreeks 11.30 uur. Natuurlijk zal Sinterklaas het leuk vinden als jullie verkleed gaan als zwarte piet of als Sinterklaas. Alle vaders en moeders en alle opa's en oma's mogen natuur lijk ook mee, en daarna gezellig nog even door feesten in de ontmoetingsruimte van het GGZ. Daar zal weer muziek zijn en zal Sinterklaas door jullie worden toegezongen. Misschien zijn er nog wel meer verrassingen tijdens de intocht. Wat die verrassingen zijn, zullen jullie de komende weken lezen in de Uitkijkpost. Zorg alvast voor een goed humeur, goed weer en een goede stem want die zullen jul lie nodig hebben. Ik kan bijna niet meer wachten want ik vind Heiloo de gezelligste plaats om naartoe te gaan! eigen wijk langs de weg. De echtge notes Margriet en Annie werken hard mee en verrichten alle werk zaamheden achter de schermen. De gezamenlijke loods, die ze in 1987 betrekken, bevindt zich nog altijd aan de Hoogeweg. Om gezondheidsredenen trok Kaandorp zich vijf jaar geleden terug uit de zuivelserviee en gingen Morseh en Van Wijk samen verder. Wim nam Heiloo-oost voor zijn rekening, Paul Morseh het westelijke deel. In veertig jaar bouw je een hechte band met veel klanten op. Wim: „In al die jaren heb ik veel sociale con tacten opgebouwd met trouwe klan ten en maak je mooie dingen mee, maar ben je soms ook betrokken bij ziekte en overlijden. Voor veel oude re mensen is Zuivel Service Heiloo nog altijd een uitkomst. De service en kwaliteit worden enorm gewaardeerd; we komen eventueel nog extra langs voor een nabestel ling." De kinderen, Mariska en John, gingen vroeger graag met pa mee op route. Of ze hielpen laden of flessen sorteren in het magazijn. Annie: „Inmiddels gaan hun kinde ren al weer af en toe met opa mee. Ze vinden het prachtig!" Wim van Wijk is een bekende verschijning in het dorp en is vaak laat nog met de winkelwagen onderweg. Ondanks de lange dagen vindt hij het nog altijd leuk om te doen: „Ook na veertig jaar ga ik iedere dag nog fluitend naar het werk!" Annie en Wim van Wijk bij hun rijdende winkel. Foto: Carolien Breed HEILOO - Vanaf het eerste begin van internet, konden bezoekers van de bibliotheek gebruik maken vaste internet aansluitingen. Sinds kort beschikt de bibliotheek ook over wireless internet. Dit heeft als voordeel dat bibliotheekbezoe kers hun eigen laptop of PDA (Personal Digital Agenda) mee kun nen nemen en overal in de biblio theek - gratis - gebruik kunnen maken van draadloos Internet via een zeer snelle glasvezel verbinding. Om gebruik te kunnen maken van wireless internet in de bibliotheek kan een inlogcode worden gevraagd bij de klantenservice. Met deze extra faciliteit wordt Bibliotheek Heiloo ook een interessante plek om te studeren. HEILOO - Woensdag 4 november werden de kinderen en leerkrachten van O.B.S. De Zuidwester in Heiloo getrakteerd op een ontbijt in het kader van Het Nationaal Schoolontbijt. Met het thema 'Samen ontbijten TOP!' maakten zij er een bijzondere gebeurtenis van. Voor de onder-, midden- en bovenbouw is door Het Nationaal Schoolontbijt speciaal lesmateriaal ontwikkeld. Centraal daarbij staat dat kinderen op een aansprekende manier hun eigen ontbijtgedrag onderzoeken en daar op school en thuis verder over praten. Ook op de Zuidwester besteden de leerkrachten veel aandacht aan het belang van goede voeding. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 3