Rutgers Hoortechniek Jos van Kemenade gehuldigd in Heiloo Dag van de Mantelzorg H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Heiloo steunt Diabetes Fonds Collecte voor kinderen met een handicap Info uur CDA Opbrengst collecte Brandwonden Stichting E.H.K Klaverjasclub UITKIJKPOST li NOVEMBER 2009 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Vooraanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus68,1850AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Kennemerstraatweg 91, 1851 BB Heiloo, telefoon: 072 - 7112324, www.mtgershoorteehniek.nl,info@mtgershoorteehniek.nl. HEILOO - Slechthorendheid is niet iets, dat alleen bij volwassenen voorkomt. Ook jonge kinderen kunnen er mee te maken hebben. Voor deze groep is gehoorrevalidatie van belang, daar slechthorendheid een goede taalontwikkeling in de weg staat. Sinds een jaar is Rutgers Hoorteehniek in Heiloo gevestigd; een zelfstandig onafhankelijk audicien- praktijk onder leiding van gediplomeerd audieien Arjan Rutgers. Door aanwezigheid van de meest geavanceerde meetapparatuur kan men nu ook in Heiloo terecht voor een vakkundig hooradvies. Vanuit het eigen oortechnisch laboratoriimr kan snel en vakkundig maatwerk worden gele verd van alle merken hoortoestellen. Zowel cosmetische wensen als aan passingen voor fluitvrije hoortoestellen worden met uiterste precisie uit gevoerd. Ook gehoorbeseherming- en zwemdopjes worden op maat gemaakt. Rutgers Hoortechniek werkt met een gedreven team van mede werkers, dat service hoog in het vaandel heeft; no cure, no pay. Het han teert de maatstaven van de nieuwste eisen en regelnormen vanuit het kwaliteitskeurmerk Hoorprofs en heeft hierdoor de beste contacten bij grote zorgverzekeraars, zoals Univé, IZA, VGZ IZZ en Trias. Arjan Rutgers heeft de opleiding voor audieien gevolgd bij SVGB in Nieuwegein. De hieraan verbonden stage doorliep hij bij Aeoustieon in Twente, een bedrijf dat naast veel kennis tevens hoogwaardige gehoor- meetapparatuur in eigen huis had en een eigen laboratorium, waar repa raties en aanpassingen konden worden uitgevoerd. Dit was een goede leerschool en hier heeft Rutgers ook na zijn studie nog zes jaar gewerkt, totdat hij in 2000 naar Alkmaar verhuisde en in dienst trad bij Wouda Audieiens, voorheen Hofstede Hoortoestellen. Rutgers: „Twee jaar later ben ik gaan freelancen, had een eigen lab aan huis, waar vandaan ik maat werk voor oorstukjes leverde aan zelfstandige audieienbedrijven in het land. In 2005 ben ik de eerste audieienpraktijk van Rutgers Hoorteehniek met eigen laboratorium in Heerhugowaard gestart. Vorig jaar is de vesti ging in Heiloo geopend." De laboratoria verrichten nu hun dienst voor de eigen klanten. Bij Rutgers Hoortechniek is luisteren naar de klant en de tijd nemen voor het passend aanmeten en goed afstellen van een hoortoe- stel vanzelfsprekend. Rutgers: „Na het intakegesprek, eventueel gevolgd door een doorverwijzing naar de huisarts, KNO arts of audiologiseh cen trum, wordt een behandelplan met een haalbare doelstelling opgesteld. Geavanceerde meetapparatuur laat zien, welke frequenties niet of nauwe lijks meer hoorbaar zijn. Iedereen heeft echter een andere gehoorbele- ving; wat de één hard of storend vindt klinken, ervaart de ander weer heel anders. Door goed te luisteren naar de klant probeer ik me zijn de bele ving te verplaatsen. Dan wordt toegewerkt naar de eindfase; een goed en comfortabel zittend hoortoestel, dat drie maanden lang vrijblijvend op proef kan worden uitgetest. Iedere oplossing wordt met ultramoderne regeltechniek zorgvuldig afgesteld voor de hoogst haalbare verbetering van spraakverstaan." Inmiddels hebben Lilian en Mieke hun opleiding voor audieien bijna afgerond, zodat Rutger Hoorteehniek binnenkort beschikt over drie gediplomeerde audieiens! HEILOO - Op een PvdA-bijeen- komst in Heiloo kreeg plaatsge noot Jos van Kemenade, de voormalige minister van onder wijs en huidige Minister van Staat, jongstleden zaterdag een gouden partijspeld opgespeld door landelijk voorzitter Lilianne Ploumen. Dit omdat hij vijftig jaar lid was van de Partij van de Arbeid. Lilianne Ploumen zei dat 'trouw en wijsheid beloond moeten worden' en ging vooral in op de emanciperende rol van onderwijs. Zij definieerde onderwijs als 'het vullen van een empty mind met een open mind Ploumen feliciteerde de Heilooër PvdA-afdeling met 'deze wijze nestor'. Jos van Kemenade is thans HEILOO - Ze zijn onbetaalbaar en zeer waardevol; buren, fami lieleden en vrienden die zich belangeloos en onvoorwaarde lijk inzetten om mensen, die om wat voor reden dan ook afhan kelijk zijn geworden van hulp van derden, een handje te hel pen. Reden temeer om dit onzichtbare leger van vrijwillige hulpverleners flink in het zonnetje te zetten tijdens de jaarlijkse landelijke Dag van de Mantelzorg, dit jaar gehouden op 10 november. Karin Melehers heeft geruime tijd de zorg voor haar buren op zich genomen; het op leef tijd zijnde en kinderloze echtpaar Kaandorp. In 2006 verhuisde het gezin Melehers naar het centrum van Heiloo en al gauw ontstond een goed bureneontaet met Nico en Annie Kaandorp. Nico zorgde voor zijn vrouw, die zonder zijn toegewij de hulp niet meer thuis had kunnen wonen. Annie was erg vergeetachtig geworden en bovendien lichamelijk behoorlijk afgezwakt. Maar het noodlot sloeg toe en Nico werd begin dit jaar ongeneselijk ziek. Annie werd tijdens zijn ziekenhuis verblijf tijdelijk opgenomen in het DOC-eentrum in Heerhugowaard. Karin en haar man, die het oudere echtpaar al eerder hand en span diensten hadden verleend, boden aan om Annie vanuit Heerhugowaard naar het ziekenhuis te rijden, zodat zij haar man regel matig kon bezoeken. Helaas ver slechterde de situatie van Nico en na enkele maanden kwam hij te overlijden. Tegelijkertijd liep het ter mijn af, dat Annie in het DOC-een- trum kon blijven, dus Annie moest weer naar huis. Karin werd, door Mantelzorger Karin Melehers. voorzitter van de kandidaatstellings commissie van de PvdA Heiloo. Deze commissie beoordeelt kandi daten voor de gemeenteraadsver kiezing van 3 maart 2010. In zijn dankwoord memoreerde Jos van Kemenade dat hij in de jaren vijftig eerst actief was in de Jongerenbeweging van de KVP de Katholieke VolksPartij. Omdat de Gelderse JOKVP vooral uitblonk in kersentoehten, stapte de toenmalige Nijmeegse student over naar de PvdA. Van Kemenade stipte in zijn toespraak diverse momenten uit de partij geschiedenis aan en dan met name momenten waarop hij het met de partij niet eens was, zoals het dramatische besluit van de partij raad in 1977 om een tweede kabi net-Den Uyl te blokkeren. Hij maak- het ontbreken van familie in de buurt, eerste contactpersoon namens Annie naar de verschillende instanties toe. Een neef uit Dordrecht, waar Karin intensief contact mee had, had Annie inmiddels ingeschreven voor het verzorgingstehuis. Maar daar was voorlopig geen plaats beschikbaar. Karin: „Het was een hartverscheu rende en eigenlijk onhoudbare situ atie, met Annie eenzaam en alleen in dat huis. Er was gelukkig wel extra thuiszorg geregeld, maar de momenten dat Annie alleen thuis zat duurden te lang. Ze is helaas een aantal keren ongelukkig gevallen. Gelukkig hoorden wij haar om hulp roepen. Een andere keer hoorde de krantenjongen haar 's ochtends vroeg roepen en schakelde ons in. Ze had de hele nacht op de grond gelegen, roepend om hulp." Karin heeft 25 jaar als verpleegkundige gewerkt en nam bijna vanzelfspre kend, daar waar ze kon, de zorg voor haar buurvrouw op zich. ,,Annie was vaak verdrietig en dan hoorden wij haar huilen. We haal den haar dan ook vaak op om even koffie te drinken of met haar te wandelen. Ook haalde ik haar was op." Uiteindelijk hebben de neef uit Dordrecht, die zeer betrokken was maar helaas te ver van Annie woon de, Karin en de thuiszorg ervoor gezorgd, dat Annie op de urgentie- lijst voor een verzorgingstehuis kwam te staan. Daardoor ging alles ineens heel snel en kon Annie onlangs toch worden opgenomen. Karin besluit: „Ik ben heel blij, dat ik al die tijd veel voor haar heb kun nen betekenen. Annie was altijd dankbaar als je bij haar langskwam. Ik voelde me als een soort dochter voor haar!" Foto: Carolien Breed te van de gelegenheid gebruik om te pleiten voor een progressief pact van linkse partijen met het oog op de Tweede-Kamerverkiezing van 2011. 'Links is versplinterd, links is té versplinterd. De progressieve partijen zouden zich moeten vereni gen op een programma van 20 a 25 punten. Daar is anderhalf jaar de tijd voor', aldus Jos van Kemenade. Jos van Kemenade krijgt van Lilianne Ploumen de onder scheiding. Foto: Roelof Bos HEILOO - Meer dan 180 vrijwilli gers gingen vorige week in Heiloo op pad voor het Diabetes Fonds. Gezamenlijk haalden zij met de collectebus 9714,44 op. Voor meer informatie: bel 033-4622055 of kijk op www.dia- betesfonds.nl. HEILOO - De Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK) houdt dit jaar van 16 tot en met 21 november haar landelijke collecte. Heeft u geen collectant aan de deur gehad maar wilt u toch een bijdrage overmaken, dan kan dit via giro 552000 van de NSGK te Amsterdam. Meer informatie vindt u op www.nsgk.nl. HEILOO - Op donderdag 12 november houdt de CDA-fractie een info-uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespreken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf tel 5335150. E-mail h.vd.werf@heiloo.nl Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). HEILOO - De totale opbrengst van de collecte die werd gehouden van 11 tot en met 17 oktober 2009 in Heiloo heeft geweldige bedrag van 8160,92 opgeleverd. HEILOO - Op 16 november houdt E.H.K. weer een Open Drive. Start is om 19.30 tot 23.00 uur. Inlichtingen bij mevrouw Geerlings, tel. 072-5339345 of bij mevrouw van Toorn, tel. 072- 5336038.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 5