Inzet Lijsten levert 15 jaar vakwerk Tekenwedstrij d Sinterklaas intocht Estafetteweken bij VIP'S! De Springschans krijgt een uniek schoolplein Man de week H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Games in Bibliotheek Heiloo Excursie Vriendenmiddag Tapas maken Watergymnastiek Sinterklaas Creatieve workshop Lezing Ecuador welzijnheiloo.nl Kerstdiner U ITKIIJJKdPODSlT 1I1I rPcPWfflWSf I? 2@@§ HEILOO - Een mooie omlijsting is de kroon op elk werk. Iedere kunst zinnige creatie komt veel beter tot zijn recht, wanneer het met zorg en kennis is ingelijst. Een team van goed opgeleide en ervaren lijstenmakers, bestaande uit Suzanne (tevens erkend restaurateur van schilderijen), Mildred, Rogier en Jeanine van Inzet Lijsten staat al 15 jaar garant voor vakwerk. In eigen atelier wordt met veel passie de laatste fase van een kunstwerk op ambachtelijke wijze, verzekerd en wel, afgerond. Met keuze uit bijna 3000 verschillende lijstprofielen vindt men altijd een lijst die past bij het tijdsbeeld van het werk en interieur. Tevens voor het schoonmaken of restaureren van een vervuild of beschadigd schilderij kan men bij Inzet terecht. Passe-partouts kunnen in alle gewenste maten en vormen worden gemaakt. De computergestuurde snijma chine zorgt voor een superstrak resultaat. Er wordt uitsluitend met zuurvrije materialen gewerkt, wat aantasting van het werk voorkomt. Ook in de ver schillende glasssoorten kan men geadviseerd worden. In het kader van het 15-jarig jubileum krijgt iedere klant tot 30 november 15% korting op het gehele assortiment. Meer informatie: www.inzetlijsten.nl. HEILOO - Zoals al vele jaren is het weer tijd voor de tekenwedstrijd voor de intocht van Sinterklaas. Alle basisscholen ontvangen deze week de kleur platen en mocht u die niet ontvangen? Het hele Stationscentrum ligt er vol mee! Alle winkels doen mee en voor de vijf mooiste en leukste tekeningen is er een heel bijzondere prijs! Namelijk meerijden in de intocht van Sinterklaas op 21 november. Uiteraard zijn er nog meer prijzen te verdelen maar dat doet Sinterklaas tijdens de intocht op het Stationsplein. Haal dus gauw je kleurplaat! HEILOO- VIP'S! Jeugdmode is al weer tien jaar gevestigd op de Raadhuisweg 10 in Heiloo. In die jaren is er een mooie collectie opgebouwd van stoere, modieuze maar ook betaalbare kleding voor de kids in de maten 50 tot en met 176. In de komende weken wordt het jubileum gevierd met een estafette. Elke week is er weer een andere aanbieding en zijn er flinke kortingen te krijgen op de aangekochte artikelen. Dat geldt zeker ook voor kleding die speciaal voor de feestdagen is ingekocht. In de eerste estafette- week vanaf 11 november (Sint Maarten) bestaat de aanbieding uit 15% kor ting bij aankoop van minimaal drie artikelen. Na de intocht van de goedhei ligman op 21 november ontvangt elke klant bij minimale besteding van 715,- een Vingino boxer na keuze gratis. HEILOO - Vanaf 1 november leent Bibliotheek Heiloo ook games uit. De collectie is nog klein, maar zal de komende tijd uitgebreid wor den. De collectie bevat games voor de Wii, Playstation 3 en Xbox 360. De games staan naast het 4you! (dé plek voor jongeren van 12 tot 16 jaar). De uitleentermijn van games is één week en het leengeld bedraagt 2,-. Sinds dit voorjaar biedt Bibliotheek Heiloo aan leden de mogelijkheid om in de biblio theek te garnen op een Wii compu ter (gratis). De Wii games, die niet uitgeleend zijn, kunnen ook in de bibliotheek gespeeld worden. HEILOO - Basisschool de Springschans, locatie centrum werkt aan een gefaseerd plan voor de inrichting van hun nieu we schoolplein. Deze maand is de eerste fase gerealiseerd. Met behulp van een grote groep enthousiaste, hardwerkende ouders is de Apenkooi' tot stand gekomen. Het betreft een deel van het plein dat ingevuld is met grote en kleine auto banden en boomstammen. Kinderen van alle leeftijden worden met klim- en klauterelementen uitgedaagd om spel te verzinnen en hun fysieke grenzen op te zoeken. Het geheel is geïnspireerd op een schoolplein in Skudeneshavn te Noorwegen waar ouders van de school deze zomer op hun vakantie in Noorwegen terecht kwamen en enthousiast werden van het speciale schoolplein. Zij lieten er hun kinderen spelen, maakten foto's en bezochten de website. Het speelplan sluit aan bij hun sehoolvisie op het buiten spelen, waarin de meervoudige intelligenties belangrijke pijlers (werk in uitvoe ring) zijn, de uitvoering duurzaam en veilig is en een natuurlijke uitstraling heeft passend bij de sehoolomge- ving. In het voorjaar gaat de school van start met fase twee van de inrich ting van het plein, dit betreft de aan leg van het slingerdeel in de Apenkooi en het terrein aan de voor kant en zuidrand van de school. Donderdag 12 november om 10.00 uur gaat de Museumgroep van de Gezelsehapsbank naar de expositie van Jos de Puysseleire in de Oosterkerk te Amsterdam. Met rondleiding door de nieuwe bibliotheek van Amsterdam. Tijdens de wandeling naar de expositie vertelt Joop over de historie van Amsterdam. Vertrek om 09.45 uur bij het station Heiloo. Opgave bij e.spit@wel- zijnheiloo.nl of 072-5331297 Dinsdag 17 november van 18.00 tot 21.00 workshop Tapas maken. Kosten 27,50 inclusief eten, 3 glazen wijn, koffie na afloop en recepten. Locatie Breedelaan 127, Heiloo. Donderdag 19 november van 13.30 tot 16.00 uur houdt de Gezelsehapsbank een vrienden middag. Vriendschap maakt het leven niet alleen leuker maar ook makkelijker. Het maken en onder houden van vriendschappen kun je oefenen. Door met anderen over vriendschap en je eigen rol te praten, je eigen wensen (en grenzen) na te gaan en zo nodig je verwachtingen bij te stellen. Deze middag krijgt u een voor proefje van de cursus: Vrienden maken kun je leren. Entree leden 2,-, niet-leden 3,- (inclusief consumptie). Dinsdag van 15.00 tot 15.30 of vrijdag van 11.30 tot 12.00 uur watergymnastiek in zwembad Loos. Neem een gratis proefles. Informatie: Pank Horsting 072- 5338319. Zaterdag 28 november van 10.00 tot 12.00 uur is er voor opa's, oma's en kleinkinderen sin terklaasfeest in het Trefpunt. Er wordt ge kleurd, liedjes gezongen, Marlise Mantel vertelt een mooi verhaal en u krijgt de mogelijk heid om een foto te maken van uw kleinkind op schoot bij Sinterklaas. Elk kind krijgt van de sint een kadootje mee naar huis. Gratis toegang. Zondag 29 november vanaf 13.30 uur tijdens het zondagmid dagcafé in het Trefpunt-Heiloo creatieve workshop (kerstkaar ten) door mevrouw Maartje van Veen. U betaalt alleen de materi aalkosten en entree zondagmid dagcafé a 1,-. (Graag snijmatje en schaartje meenemen). Zondag 29 november om 14.00 is in het Trefpunt een klankdias how Ecuador door Evert en Cisca Abspoel. Door het Andesgebergte met besneeuwde vulkanen, het tropische regenwoud, het Nationale Park El Cajas en de kustvlakte. Men ziet ook het fraaie handwerk van de Indianen, de geborduurde blouses en de geweven poncho's en riemen zijn prachtig. Tijdens deze middag is ook de Wereldwinkel met een stand aanwezig vol met leuke en mooie artikelen. Leuk als cadeaut jes voor sinterklaas of de kerst. Zaal open 13.30 uur. Entree 4,-. Hebt u geen vervoer, bel dan 5331297 (tot vrijdag 11.30 uur). De buurtbus haalt u gratis van huis en brengt u weer terug. Dit geldt echter alleen voor inwoners van Heiloo. Zie ook www.welzijn- heiloo.nl Vrijdag 11 december vanaf 18.00 uur Kerstdiner met muzi kaal optreden in de sfeervolle kerstzaal in het Trefpunt Entree 15,-. Reserveren (072- 5331297). Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl e-mail: stichting® ouderenwerkheiloo.nl jjggzorger Omdat de Uitkykpost erg blij is met de trouwe bezorgers van het week blad, en wy begrypen dat het vak van bezorger niet altyd meevalt, kent de kant vanaf deze week een nieuwe rubriek: Bezorger van de Week. Elke week wordt daarin een bezorger van de Uitkijkpost - van jong tot oud en van kleine bezorgroutes tot driedubbele wyken - in het zonnetje gezet. Om jullie te bedanken dat de Uitkykpost weke lijks weer huis aan huis wordt bezorgd op zo'n 18.500 adressen! Ook bezorger worden van de Uitkykpost? Kyk op www.rodibezorger.nl en meld je aan! HEILOO - Martijn Mol (17 jaar) zit in het examenjaar van het vwo. Dat betekent drukke periodes van tentamens, boeken lezen voor de lijst en vooral veel studeren. Hij bezorgt al vier jaar lang trouw de Uitkijkpost; door weer en wind met plaatselijk een opklaring... Geluk kig heeft hij er sinds kort een trouw hulpje bij: neef Bas, eveneens uit Heiloo. Bas verzorgt de logistiek van de kostbare lading in de bolder- bestelkar en beschermt dit met zijn leven. Met een zuivere precisie geeft hij Martijn de kranten op het juiste moment aan. En wee degene die het distributieschema in de war wil schoppen; dan krijg je met Bas te maken. Over het algemeen is Bas echter zeer goed geluimd, daar het zijn voorkeur heeft om onder zonnige weersomstandigheden zijn onmisbare hulp aan Martijn te verlenen. Buiten Bas om heeft Martijn nog een bijzondere kracht, die hem goed van pas komt tijdens het bezor gen van de Uitkijkpost. Martijn lacht: ,fylshet overal om me heen regent, is het toch vaak droog waar ik loop!" Grondig onderzoek heeft nog niet uitge wezen of dit verschijn sel nu aan Martijn te danken is, of dat het verbonden is aan de zonnige wijk die hij loopt. Nader onderzoek volgt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 7