Ia Boerenkool smullen bij de Uylenspieghels Kerken luiden klokken voor het klimaat Monk, Duke en Mingus bij de Jazz Session Club Jan Kaandorp uit Limmen 100 jaar geworden! REGIO eens op onze website www.uitkijkpost.nl 17 Geweldige loterij vanwege 44-jarig jubileum Rooms katholieke kerken in de regio doen mee aan wereldwijde actie Er zijn twintig mooie prijzen te winnen, met een fiets als superprijs Einde maken aan de opwarming van de aarde KORTOM Kerst brocante-fair Ballonnen eindigen in Duitsland Kerstconcert in de Slotkapel van Egmond UITKIJKPOST 9 DECEMBER 2009 Prins Tyl XIII zat vorig jaar, geflankeerd door zijn raadsleden, te genieten aan een van de lange tafels in de Burgerij. Aangeleverde foto LIMMEN - Het eerste optreden van prins Tyl XIII met zijn raad voor het seizoen 2009-2010 is natuurlijk de eetmiddag. Op zondag 13 december ver wacht prins Tyl XIII en zijn raad weer vele bezoekers van jong tot oud op deze gezellige familie mid dag. Om 16.00 uur gaan de deuren open en het feest zal tot 21.00 uur duren. 'Topkok' Gerrit zal weer een heerlijke boerenkoolmaaltijd maken voor de bezoekers van deze middag. Omdat dit seizoen het 44-jarig jubi leum wordt gevierd heeft de jubi leumcommissie een geweldige bied ingloterij voor deze middag. Er zijn twintig mooie prijzen te winnen, met daarbij als superprijs een fiets, geschonken door de grootste rijwielhandel van Limmen. Voor de jongste bezoekers staan er LIMMEN - Op zondag 13 december vanaf 16.00 uur kunt u in cultureel centrum Vrede- burg aan de Dusseldorperweg 64 te Limmen luisteren naar Monk, Duke (Ellington) en Mingus. Niet echt, natuurlijk, maar wel hun muziek. En die muziek word voortreffelijk vertolkt door MDM, een geweldig en gedreven orkest uit Amsterdam. MDM legt zich toe op het werk van de drie belangrijkste componisten van de tweede helft van de vorige eeuw. Jazzorkest MDM is voortgekomen uit een workshop die in 2005 werd georganiseerd in het Franse Viller door bassist Tjitze Vogel. Eline Raaphorst en Wim Amerongen deden mee aan deze workshop die was gewijd aan werken van Charles Mingus, Duke Ellington en Thelonious Monk. De workshop was toegankelijk voor geschoolde muzikanten. Omdat de deelnemers uit alle delen van het land kwamen was het niet mogelijk de groep bij enkele dames van de vereniging in de bekende sehminkhoek klaar. Ze zullen zorgen dat deze kleine rak kers onherkenbaar bij hun familie aan tafel schuiven. De jubileumcom missie probeert deze middag ook voor de jongste bezoekers iets extra's te organiseren. Voor de muziek is Patrick Bouquet geboekt, de zanger die er ook vorig jaar op deze middag er een gezellige boel van wist te maken. Hij zal voor jong en oud weer leuke muziek ten gehore bren gen. Kaarten zijn tot en met vrijdag 11 december te verkrijgen op de bekende voorverkoopadressen: Mevrouw Baars, Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat 97 en de familie Burgering, Vredeburglaan 2. De kaarten kosten 7,50, op ver toon van donateurskaart 5,-. Kinderen tot en met 12 jaar eten gratis mee. Let op; betaalt u aan de deur entree, dan geldt voor het eten het principe op is op. Prins Tyl XIII en zijn raad hopen dat er weer vele Gorteldonkers aan tafel zullen schuiven voor deze overheerlijke boerenkoolmaaltijd op zondag 13 december. elkaar te houden. Daarom besloot Wim Amerongen in 2006 een Amsterdamse versie op te richten om deze muziek te spelen. Met veel succes. Na een jaar van stevig rep eteren treedt MDM regelmatig op. Vorig jaar won het orkest de eerste prijs van het Youplay festival in Meppel, waarbij de jury vooral het spelen als groep roemde en ook de buitengewoon goede arrangemen ten. De bezetting bestaat uit drie blazers en een ritmesectie. Nieuw bij MDM is Goos van der Sijde op klarinet en basklarinet. Vooral in de stukken van Mingus is een belangrijke rol weggelegd voor de basklarinet. Jazz Session Club Vredeburg is er dan ook trots op deze formatie te kunnen presente ren. Als u een voorproefje wilt, kijk dan op www.mdm-jazz.nl. De toegang is vrij in de Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen, maar u kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. REGIO - In de hele wereld lui den op zondag 13 december om 15.00 uur de klokken. Zo laten kerken weten dat het de hoog ste tijd is om een eind te maken aan de opwarming van de aarde. Ook de Rooms Katholieke kerken in de regio HALE doet hier aan mee. Van 7 tot 19 december praten wereldleiders in Kopenhagen met elkaar over een nieuw klimaatver drag, de opvolger van het Kyotoprotocol dat in 2012 afloopt. In dat nieuwe verdrag moeten bin dende afspraken komen te staan over het terugdringen van klimaat verandering. Op de zondag voor de beslissende laatste week van de Klimaattop voeren gelovigen van over de hele wereld actie voor een rechtvaardig en effectief klimaatak koord. Ook in Kopenhagen zelf lui den de kerkklokken om 15.00 uur na afloop van een grote oecumeni sche viering. Op 13 december om 15.00 uur klinken de kerkklokken ook in de regio 350 keer, om duide lijk te maken dat de opwarming van LIMMEN - Maandag 7 decem ber bereikte Jan Kaandorp senior de respectabele leeftijd van maar liefst 100 jaar. En dat werd gevierd in verzorgingste huis De Cameren. Overdag gezellig samen eten met de familie en een drankje met de medebewoners. Tegen de avond kwamen de plaatselijke harmonie en drumband langs om het heuge lijke feit met trompetgeschal en tromgeroffel feestelijk op te luiste ren. Zelfs de koningin was hem niet vergeten en feliciteerde hem in een brief met zijn honderdste ver jaardag. Jan Kaandorp is geboren en geto gen in Limmen. Zijn wieg stond in 1909 in een huisje langs de de aarde moet stoppen. Dat kan door de uitstoot van schadelijke broeikasgassen met 40% te vermin deren, zodat de temperatuur op aarde met niet meer dan twee gra den Celsius stijgt. Een dergelijke temperatuurstijging is volgens wetenschappers nog net te hante ren. Stijgt de gemiddelde temperatuur op aarde met meer dan twee graden Celsius dan zal dat desastreuze gevolgen hebben voor de schepping die ons is toevertrouwd. Christenen wereldwijd ervaren het bewaren van de schepping als een opdracht die wij als mensen van God hebben ontvangen. De kerken in de regio HALE vindt het van het grootste belang dat er een recht vaardig en effectief klimaatverdrag komt. Rijksweg, vlakbij het kruispunt rich ting Castrieum. Hij heeft gedurende zijn arbeidzame leven veel in de bui tenlucht gewerkt, zoals in de bouw, op een boerderij tussen de koeien en bij een tuinderij. Zijn kinderen zijn, op één dochter na, nog alle maal in leven, waarbij van de tien Piet de oudste is met 69 jaar. Inmiddels zijn er zo'n vijftig klein kinderen. Tot ongeveer anderhalf jaar geleden woonde Jan nog in zijn eigen vertrouwde huis op de hoek van de Visweg en Dusseldorperweg. Maar gelukkig is hij in De Cameren ook omringd door veel bekende dorpsgenoten. Zijn geheim om zo vitaal zo oud te worden: „Je moet in de weer blijven, en vooral veel kunnen lachen!" LIMMEN - Wegens het enorme succes van vorig jaar, wordt het dorpshuis 'Ons Huis' weer omge toverd tot 'Ons Kersthuis'. Op zaterdag 12 en zondag 13 decem ber van 11.00 uur 18.00 uur bent u welkom aan de Zuidkerkenlaan 21 in Limmen naast de Hervormde kerk. Hier sfeervolle kerststukken, kerstaeeessoires, spiegels, serviezen, glas en zilver werk, kandelaars en klein meube len. Kom langs om de kerstsfeer en glühwein te proeven. LIMMEN - Tijdens de intocht van Sinterklaas in Limmen is er een ballonnenwedstrijd gehouden in het park de Enterij. De winnende ballonnen eindigden in Noord Duitsland. De uitslag van deze wedstrijd is als volgt, met de deel nemer, vindplaats en afstand: 5. Sil Jonker in Elahuizen 95 kilo meter, 4. Danique Beemsterboer in Oude Pekela 200 kilometer, 3. Ilse Bloedjes in Bunde 260 kilo meter, 3. Emma van de Berg in Bunde 260 kilometer, 2. Ref Lust in Oldenburg 309 kilometer, 1. Noa Snel in Hollenstedt 403 kilo meter, 1Boyd Commandeur in Hollenstedt 403 kilometer. EGMOND - Daniëlle en Peter Boven geven op 13 december een kerstconcert in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef onder het motto 'Een ouderwets gezellige kerstsfeer'. Daniëlle (sopraan) en Peter (tenor) hebben beide de zangopleiding aan het conserva torium te Alkmaar gevolgd. Ook hebben zij privélessen genomen bij Max van Egmond en Robbert Overpelt. Zij zingen al sinds hun jonge jaren op verschillende podia in en om Alkmaar. Zo heb ben zij een zeer uitgebreid reper toire opgebouwd met werken uit opera's, oratoria, operettes en musicals. In het komende kerst concert zullen zowel werken uit oratoria, opera's en als negro spi rituals klinken. Tevens zullen zij een aantal traditionele kerstliede ren zingen, waar zij in deze don kere dagen voor Kerstmis beslist niet aan voorbij willen gaan. Ook zal er een flink aantal traditionele Christmas carols te beluisteren zijn, die in een nieuw jasje zijn gestoken, zodat ze wel bekend, maar verrassend fris en prettig in het gehoor liggen. Pianist Wim Noteboom en violist Kees van der Veer zullen hen begeleiden tijdens deze afwisselende muzikale mid dag. Het concert begint om 15.00 uur. Plaats: Slotkapel, Slotweg te Egmond aan den Hoef. De toe gangsprijs is 12,50 inclusief koffie thee Glühwein en koek. Kaartverkoop voor aanvang van het concert bij de Slotkapel of te bestellen bij mevrouw Thijssen, tel. 072-5062033 en mevrouw Boven, tel. 06-53442295. A Het 'geheim' van de 100-jarige Jan Kaandorp is: „Je moet in de weer blijven, en vooral veel kunnen lachen!" Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 17