Body-Scan krijgt bijzonder bezoek Bibliotheek Heiloo op zoek naar meest waardevolle cd, track of artiest in 2009 Preuve'loo'ment in Winkelhof 't Loo 'Sluit het jaar fiscaal goed af' Man de week H E I L O O Leden van de bibliotheek kunnen tot 31 december hun voorkeur aangeven welzijnheiloo.nl Zondagmiddagcafé Samen naar de Beun Kerstlunch Gezelsehapsbank Golden Tulip Dolle pret Maaltijd thuisbezorgd Per buurtbus naar het Trefpunt UITKIJKPOST 9 DECEMBER 2009 HEILOO - Olga Andreyeva van Body-Scan werd op maandag 23 novem ber vereerd met een bijzonder bezoek. Wethouders Rob Opdam en Jacob Ouderkerken waren in het kader van Ondernemend Heiloo zeer geïnteres seerd in de praktijk van Body Scan en de werking van het bijzondere en gebruiksvriendelijke scanapparaat. Het apparaat stuurt via een soort kopte lefoon gegevens door naar een computer, die hier een gezondheidsanalyse van maakt. Dit technisch hoogstandje is gebaseerd op een geavanceerde techniek, die haar waarde heeft bewezen in de Russische ruimtevaart. Olga: „Elk lichaamsdeel, elk orgaan, elke cel straalt elektromagnetische golven uit die meetbaar zijn. Het Body-Scan apparaat kan plaatsen in het lichaam lokaliseren, waar op dat moment een verstoring van het elektromagnetische veld aanwezig is. In de database liggen duizenden waarden van ziektebeel den opgeslagen. Een lage of een hoge waarde kan op iets duiden dat pijn veroorzaakt." De wethouders waren uiterst nieuwsgierig en hebben geïnte resseerd gekeken naar de werking van het apparaat. Het apparaat spoorde feilloos een oude blessure op. Meer informatie vindt u op www.body-scan.nl. HEILOO - Bibliotheek Heiloo leent jaarlijks meer dan 200.000 materialen uit aan haar leden. Naast (luister)boeken, tijdschriften, dvd's en derge lijke worden ook nog steeds veel cd's uitgeleend. Vorig jaar was Bibliotheek Heiloo op zoek naar het boek dat in 2008 voor de leden van de bibliotheek van grote betekenis is geweest. Dit jaar is de bibliotheek op zoek naar de meest waardevolle muziek, onder de slogan: 'Welke cd, track of artiest sprak u in 2009 het meeste aan?' Leden van de bibliotheek kun nen tot 31 december hun voorkeur op speciale stemformulieren aange ven. Het hoeft hierbij geen muziek te zijn, die dit jaar is uitgebracht. Het kan ook gaan om muziek die al jaren geleden is uitgegeven, maar dit jaar een speciale persoonlijke waarde kreeg. Bibliotheek Heiloo is dus niet op zoek naar een soort bestsellerlijst op muziekgebied, maar naar muziek, die u in 2009 heeft geraakt. Op de stemformulie ren (verkrijgbaar in de bibliotheek of digitaal kunnen ingevuld via bibliotheeklieiloo.nl) wordt daarom ook gevraagd naar de reden van de keuze. Deze is vaak heel divers maar altijd interessant. Niet alleen voor de bibliotheek maar zeker ook voor anderen. Op bibliotheekhei- loo.nl kunt u een overzicht ver wachten van de meest in het oog springende muziekkeuzes van 2009. HEILOO - Na het geweldige succes van vorig jaar hebben de versonderne mers en restauranthouders van Winkelhof 't Loo gemeend dat het Preuve'loo'ment in 2010 zeker herhaald moet worden. Dit gaat vrijdag 11 december gebeuren op de drie pleinen. Deze worden sfeervol aangekleed en een stukje live muziek maakt de sfeer compleet. De bezoeker kan genieten van heerlijke hartige en zalige zoete lekkernijen die hen wellicht alvast op ideeën kunnen brengen voor de komende kerstdagen. Van champagnege bakjes tot hazepeper, via ragoutbakjes, wraps en rivierkreeftjes naar de high tea! Beleef en proef het mee. Voor de hapjes wordt een bijdrage gevraagd van 0,50 per stuk waarvan een deel naar Stichting Veldwerk in Nepal - een initiatief van plaatsgenoot René Veldt - wordt overgemaakt. HEILOO - Wie het jaar fiscaal zo goed mogelijk af wil sluiten, surft naar www.smitenpartners.nl. Daar staan de eindejaarstips die Smit Partners BV Accountants, Fiscalisten en Adviseurs ieder jaar maakt. We doen dat zodat iedere ondernemer én particulier het jaar financieel en fiscaal gezien zo slim mogelijk af kan sluiten. Wie het hele jaar tips en nieuws wil ontvangen, kan zich ook aanmelden voor de gratis nieuwsbrief', zegt accountant en fiscalist Thijs Smit. Zondag 13 december vanaf 13.30 uur bent u weer van harte welkom in het zondagmiddagcafé in het Trefpunt. U kunt er vrij klaverjas sen, biljarten, sjoelen, rummycub- ben, gratis internetten onder het genot van een kopje koffie/thee. U wilt naar een voorstelling van de Beun! Maar met wie? Met iemand van de Gezelsehapsbank! Samen naar het Theater gaan is een onderdeel van de Gezelsehapsbank. U kunt u aansluiten bij onze bestaande theatergroep. Of u kunt aangeven naar welke type voorstel ling, bijvoorbeeld concert of caba ret u wilt gaan. Meer informatie? Kijk op www.welzijnlieiloo.nl of bel 072-5331297 en vraag naar Claudia Spit. Donderdag 17 december van 12.00 tot 14.00 uur is iedereen die op zoek is naar nieuwe contacten, vriendschappen of gewoon een gezellige middag wil, van harte wel kom op de Kerstlunch, met muzi kaal intermezzo, van de Gezelsehapsbank in het Golden Tulip in Heiloo. De Gezelsehaps bank brengt mensen met elkaar in contact om samen, op vriendschap pelijke basis, activiteiten te onder nemen. Meer informatie of aanmel den voor de Kerstlunch (entree 14,50) bij Claudia Spit tel 072- 5331297. Zondag 27 december van 13.30 tot 16.30 uur wordt het zondagmid dagcafé weer voor één keer in Hotel Golden Tulip, Kennemer- straatweg te Heiloo gehouden. (Het Trefpunt is tussen kerst en nieuw jaar gesloten) Entree 1,-. Geen vervoer? Bel dan vóór vrijdag 11.30 uur 072-5331297. De buurtbus haalt u gratis van huis op en brengt u weer terug. Zondag 10 januari om 14.00 uur treedt in het Trefpunt Rene Steens op. Kostelijke humor middels con ferences in de Noord-Hollandse stijl van Kees Stet. Ook de actualiteit van de dag is René wel toever trouwd. Deze gezellige middag is 'aangekleed' met een kleine high- tea. Entree 7,50 inclusief hightea. Reserveren 072-5331297. Welzijn Heiloo biedt iedereen het gemak van heerlijke thuisbezorgde vriesverse maaltijden, soepen en desserts, vegetarisch, vetarm en voor diabetici. Lang houdbaar in het vriesvak; u verwarmt ze kort voor het eten in de magnetron. Op maandag bij u thuisbezorgd, maar wilt of kunt u er niet voor thuisblij ven, dan kunt u ze ook (later) opha len bij het Trefpunt. Een maaltijd kost 4,95. Vraag vrijblijvend de uitgebreide informatiemap aan. Vanaf 1 januari wordt het Trefpunt een vaste halteplaats van de buurtbus. Dan kan iedereen om 12 minuten over het hele uur bij het Trefpunt uitstappen of instappen. Nog geen lid? Haal bij de receptie van het Trefpunt een inschrijffor mulier. Voor 15,- rijdt u een heel jaar onbeperkt door Heiloo en met een gezinskaart van 30,- kimt u maximaal vijf personen meenemen. Op zondagmiddag eens in de veer tien dagen en 's avonds door de week geeft de buurtbus extra serv ice: u wordt van huis gehaald en thuisgebracht en gratis naar het Trefpunt gebracht of naar het bezoekuur in het Medisch Centrum Alkmaar. Meer informatie 5331297. Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl e-mail: stichting® ouderenwerkheiloo.nl ilzorger Omdat de Uitkykpost erg blij is met de trouwe bezorgers van het week blad, en wy begrypen dat het vak van bezorger niet altyd meevalt, kent de kant vanaf deze week een nieuwe rubriek: Bezorger van de Week. Elke week wordt daarin een bezorger van de Uitkykpost - van jong tot oud en van kleine bezorgroutes tot driedubbele wijken - in het zonnetje gezet. Om jullie te bedanken dat de Uitkykpost weke lijks weer huis aan huis wordt bezorgd op zo'n 18.500 adressen! Ook bezorger worden van de Uitkykpost? Kijk op www.rodibezorger.nl en meld je aan! EGMOND AAN DEN HOEF - Esmee Groot uit Egmond aan den Hoef houdt van buiten zijn. Vooral 's zomers geniet ze volop van haar krantenwijk voor de Uitkijkpost. Ze bezorgt in de buitenwijken van het dorp, waar huizen vaak op grote afstand van elkaar staan. „Het aantal kranten dat ik bezorg is daarom niet zo heel groot. Het voordeel is dat ik de flets niet zo vaak hoef te parkeren. In drie kwartier ben ik klaar en de verdiensten zijn een welkom extraatje. Esmee volgt de oplei ding 'Helpende niveau 2', waarmee ze later een baan in de verzorging hoopt te vinden. Momenteel loopt ze stage op de revalidatieafdeling van Lauwershof en gaat één dag per week naar school. Eind januari 2010 verwacht ze haar opleiding af te ronden. „Vooral het werken met ouderen, zoals op de revalidatieafdeling trekt me enorm aan. Ze hebben echt hulp nodig en het geeft me een goed gevoel dat ik hen dat dan kan geven." Het 'schouder klopje' van Cody, een half jaar oude tamme papegaai, is welverdiend! Al zou deze vro lijke gevleugelde krantenverslin- der wel iets voorzichtiger mogen omgaan met zo'n kost bare Uitkijk post.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 7