Heiloocontact Gemeente bereidt zich voor op gladheidbestrijding Meer informatie? Bel! Gratis identiteitskaart tot 31 december Verkeer Raad en (raads)commissies 16 DECEMBER 2009 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Gladheid overvalt je meestal. De medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte hebben zich inmiddels voorbereid op gladheidbestrijding. Elke winter rukken de strooiwagens wel een paar keer uit. De gladheid bestrijdingsdienst strooit zout op doorgaande wegen om ongelukken te voorkomen. De auto's, maaimachines en tractoren zijn gereed gemaakt om gladheid te kunnen bestrijden. Ook worden de strooibakken weer gevuld. Deze bakken worden geplaatst bij bijzondere gebouwen, zoals verzorgingshuizen en het gemeentehuis. Verder worden tijdelijk de rood-witte palen verwijderd die op de strooiroutes in de weg staan (fietspaden). In april zetten medewer kers deze palen weer terug. Wanneer strooit de gemeente? De gemeente Heiloo past de 'droogstrooimethode' toe. Dat wil zeggen dat droog zout gestrooid wordt op het moment dat gladheid optreedt. Dit is milieuvriendelijker, omdat zo alleen gestrooid wordt als het echt nodig is. Waar strooit de gemeente? De gemeente houdt in geval van gladheid en bij sneeuwval vele kilometers wegen voor het verkeer begaanbaar. Ook enkele fietsroutes behoren daartoe, zoals de verbindingsfietspaden naar Alkmaar, Egmond en Limmen. Het beleid is erop gericht vooral doorgaande routes begaanbaar te houden. Deze wegen staan aangegeven op het kaartje, geplaatst elders op deze pagina, en hebben prioriteit boven woonstraten. Het is onmogelijk om alle wegen meermalen te bewerken. Daarom zijn de strooiroutes zo gekozen dat iedere inwoner van Heiloo op redelijk korte afstand een begaanbare weg kan bereiken. Met kleinere machines worden de fietspaden tegen gladheid behan deld. Op veel plekken bestrijdt de gemeente gladheid met 'de hand'. Dit laatste gebeurt overdag, op werkdagen. Soms blijft het toch glad Ondanks dat de gemeente strooit, kan het op sommige plaatsen toch glad blijven. Dat komt onder andere doordat het strooizout alleen werkt als er op gereden wordt. Vandaar dat 's nachts minder gestrooid wordt. Als een bestrooid wegdek urenlang niet bereden wordt, doet het zout z'n werk niet meer en is het in mum van tijd weer Wat kunt u zelf doen? De gemeente kan de gladheid in de wintermaanden niet alléén bestrijden. Uw hulp kunnen we goed gebruiken. Als u zelf uw eigen paadje en het stukje trottoir voor uw huis sneeuwvrij houdt en zonodig met zout bestrooit, zorgen we er met z'n allen voor dat ons dorp goed begaanbaar blijft. Weet u dat uw buurman of buurvrouw zelf niet in staat is om te strooien? Neem dan als goede buur ook dit paadje en trottoir mee! Zo helpen we elkaar. Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders hebben besloten tot: het realiseren van twee algemene gehandicaptenparkeerplaatsen in de directe omgeving van het HSV-ter- rein, aan Het Maalwater. het realiseren van één algemene gehandicaptenparkeerplaats in de directe omgeving van Theater De Beun, aan de Willibrordusweg. Dit wordt op de parkeerterreinen ken baar gemaakt door blauwe borden met aanduiding gehandicaptenparkeer plaats (verkeersbord E6 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990) te plaatsen. De gemeente heeft deze maatregel geno men om de toegankelijkheid van het theater De Beun en de sportvelden te verbeteren voor mensen met een beperking. Ter inzage Dit besluit ligt gedurende zes weken na publicatie ter inzage bij de publieks- balie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit kunt u, binnen zes weken na de dag van deze publicatie, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Het bezwaarschrift moet schriftelijk worden ingediend, zijn ondertekend en moet ten minste bevatten: a. naam en adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Als er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, ook om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Als u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Kandidaatstelling verkiezing gemeenteraad 2010 Dinsdag 19 januari 2010 is de dag van de kandidaatstelling voor de raads verkiezingen in de gemeente Heiloo. Op die dag kunnen politieke partijen tussen 9.00 en 15.00 uur lijsten met kandidaten inleveren bij de publieks balie van de afdeling Burgerzaken in het gemeentehuis. Meer informatie Op www.heiloo.nl vindt u meer infor matie en de officiële publicatie over de kandidaatstelling. U kunt ook contact opnemen met mevrouw C. Helfenstijn van de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer 072 535 67 22. Meer informatie Voor vragen en opmerkingen kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68. ïtrnoiroute vrachtwagen na f:30 Veertienjarigen kunnen nog tot 31 december een gratis identiteitskaart aan vragen bij de gemeente. Vanaf 1 januari 2010 wordt de regeling afgeschaft waarbij veertienjarigen gratis een Nederlandse identiteitskaart konden aanvragen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Publiekszaken, telefoonnummer 072 535 67 20. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 12