Kerstconcert van Neva Ensemble in Limmen Fluiten in de Eilandspolder Houdt de kerstboom tijdens de kerstnacht brandend! Debuutroman van Peter van den Berg Hg! Engelenlezing bij Vrouwen van Nu in Vredeburg NIEUWS UIT DE REGIO Er zitten weer duizenden smienten in de weilanden In de Corneliuskerk fietst men het licht van de kerstboom aan Deelnemers ontvangen na afloop een herinnering In het boek lopen drie verhaallijnen in tijd door elkaar 1 6 DECEMBER 2009 M -&mZ* I J±r Ook in de winter is de natuur van de Eilandspolder een bezoek meer dan waard. Aangeleverde foto REGIO - Ook in de winter is de natuur van de Eilandspolder een bezoek meer dan waard. De gids van Landschap Noord- Holland neemt u op zondag 27 december van 11.00 tot 13.00 uur mee naar onze populaire smienten-vaarexcursie. De aantallen vogels die we er nu zien zijn zelfs nog hoger dan in het voorjaar. Nederland is een belang rijk overwintergebied voor water vogels en de Eilandspolder is voor hen een belangrijke trekpleister Eén van de meest opvallende wintergasten is de smient. Het is een eendensoort waarvan er momenteel duizenden in het gebied verblijven. Het is lastig om het geluid van smienten te omschrij ven, maar bij de mannetjes klinkt het als fluiten. Dat kenmerkende geluid heeft ze de bijnaam "flui teend" gegeven. Het is spectaculair om een troep over te zien vliegen en naar hun roep te luisteren. De smient is makkelijk te onderscheiden van andere eenden. Het mannetje heeft een karakteristieke kastanjebruine kop met een geel voorhoofd. In de vlucht zijn de witte schouders en de groene vlekken op vleugels een goed kenmerk. Prachtige vogels! En wie weet komen we de zeldza me slechtvalk onderweg ook nog tegen. Het is een roofvogel die wel eens een smient probeert te van gen. Kortom, de natuur op z'n best. U bent van harte welkom. Het is verstandig om warme kle ding aan te trekken en regenkle ding mee te nemen. Neem als u heeft een verrekijker mee. Het startpunt is de Werksehuur de Molenaar, Oudelandsdijk la ten zui den van Driehuizen. Aanmelden is noodzakelijk en kan via de InformatieWinkel, 088- 006 44 55. De kosten bedragen 9,50 (Beschermers van Landschap Noord-Holland betalen 6,50 kin deren tot 12 jaar 4,50). LIMMEN - Het is bekend dat de zon niet om de aarde draait. De aarde draait om de zon en in 24 uur draait de aarde om haar as om te zorgen dat iedereen op onze wereldbol genoeg licht krijgt om van te genieten en van te leven. Daarom wordt er een 24-uur durende fietsmarathon gehouden voor de Corneliuskerk tijdens de kerstnacht. Dan wordt getracht de lichtjes in de reusachtige kerstboom die daar staat al fietsend 24 uur bran dend te houden. Dit wordt in het bij zonder gedaan voor de onderwijspro jecten in Burkina Fhso. Met deze actie wil de organisatie het beste naar boven roepen. Niet alleen symbolisch door te fietsen, maar ook heel con creet door geld op te halen. Daarom wordt de meeropbrengst van de kerstcollecte in de Corneliuskerk, als de gehele opbrengst van het Kerstconcert van Neva Ensemble op Eerste Kerstdag om 14.00 uur aan dit doel geschon- LIMMEN - Op eerste kerstdag zal het Neva Ensemble uit Sint Petersburg om 14.00 uur een kerstconcert verzorgen in de Corneliuskerk. De kerk is 0111 13.30 uur open en de entreeprijs is 10,-, inclusief koffie/thee. De opbrengst van dit concert komt in zijn geheel ten goede aan de actie 'Fietsen voor Burkina'. Om 15.00 uur zal het Neva Ensemble dan ook voor dit goede doel vocaal even stilstaan bij de 24 uur fietsmarathon die dan wordt afgesloten. Het Neva Ensemble bestaat uit zes personen, drie dames en drie heren en het koor heeft zich gespecialiseerd in het zingen van Russische kerkmu ziek. Daarnaast wordt het repertoire aangevuld met beroemde liederen uit de folklore van het land, alsmede met licht klassiek repertoire. Alle leden van het ensemble hebben een professionele zangopleiding aan het conservatorium genoten en als zanggroep heeft men zich een tech niek eigen gemaakt, die uitmunt in meesterlijke stembeheersing en een overtuigende bevlogenheid. Ze houden van hun land en van hun kerk. Deze combinatie van technisch meesterschap en emotio nele betrokkenheid maakt hun optredens tot een prachtige beleve nis. Kaartjes zijn te koop bij de serv icebalie van Albert Heijn en bij Stuifbergen aan de Kerkweg. Ook kunt u een e-mail sturen naar pasto rie.corneliusparocliie@hetnet.nl en kaartjes reserveren. De kaartjes worden dan tot 14.45 uur apart gehouden. EGMOND-BINNEN - Peter van den Berg, schrijver van het eer der verschenen boek 'De uitda ging van het licht', waarin het werk en leven van de Amerikaanse kunstschilder George Hitchcock en zijn Egmondse kunstkolonie werd belicht, komt nu met de novelle 'De ongrijpbare schaduw van het verleden'. De korte roman is een mengeling van fictie en non-fictie en is geïnspi reerd op een waar gebeurd familie verhaal dat Van den Berg van een Joodse ingenieur hoorde. Het verhaal begint aan het einde van de Eerste Wereldoorlog met de poging van een Joodse concertpia niste 0111 aan het geweld in haar land te ontkomen. Ze woont in een treinwagon en hoopt zo de hevige pogroms, die in die tijd aan zo'n 170.000 Joden het leven hebben gekost, te ontlopen. Tijdens haar vlucht wordt haar kind geboren en komt zij zelf te overlij den. In het boek lopen drie verhaal lijnen in tijd door elkaar; die van de grootmoeder, haar zoon en haar ldeinzoon 70 jaar later. Ze laten een opmerkelijke parallel zien, waarover Van den Berg je laat nadenken en verwonderen. Hij beschrijft via de personages de onze kerheid van het bestaan, waarbij tra giek bijna onontkoombaar is. Het is een boeiend verhaal en is een must voor wie en in literatuur en geschiedenis is geïnteresseerd. Beide boeken zijn in eigen beheer onder de naam Bahlmond Publishers uitgegeven en zijn te bestellen bij Boekhandel Deutekom of via bahl- mond.publishers@quicknet.nl. ken. De fietsmarathon begint op 24 december om 15.00 uur en wordt afgesloten op 25 december (Eerste kerstdag) om 15.00 uur tijdens het kerstconcert van Neva Ensemble. Geef je op om een half uur of uur op de pedalen te gaan voor Burkina Fhso. Geef door wanneer je kimt of op welk uur je wilt fietsen. Voor het goede doel wordt vijf euro per deel nemer gevraagd. Vraag familie, ken nissen, sportverenigingen en vrien denclubs om mee te doen. Meld je schriftelijk aan bij de pastorie of stuur een e-mail naar: pastorie.come- liusparochie@hetnet.nl. Daarna wordt contact opgenomen over de definitieve fietstijden. Peter van den Berg schreef 'De ongrijpbare schaduw van het ver leden'. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 19